aA
„Kokie jūsų lūkesčiai atlyginimo atžvilgiu?“ Iš pažiūros labai paprastas klausimas, dažniausiai nukeliamas į pačią pokalbio pabaigą, gali būti labai sudėtingas atsakyti. Nesvarbu kiek pasitiki savo atsakymu, visada yra tikimybė, kad darbdavys pasakys, jog tavo algos lūkesčiai yra kur kas didesni nei darbdavys galįs juos išpildyti. Kaip ištaisyti padėtį, jei tikrai nori šio darbo?
© Shutterstock nuotr.

Jeigu atpažįsti save šioje situacijoje, nesijaudink – tikrai įmanoma apversti reikalus į gerąją pusę. Pateikiame keletą išbandytų ir tikrai veikiančių žingsnelių, kurie tikrai padės pratęsti pokalbį ir rasti išeitį.

1. Paklausk darbdavio, koks numatomas šios pozicijos atlyginimas

Pateikęs savo skaičių ir pasijutęs dėl to nedrąsiai, paklausk darbdavio, ar jis galėtų pasakyti, koks atlyginimas galėtų būti mokamas šiai pozicijai. Nors darbdavio atsakymas gali būti ne visiškai tikslus, vis dėlto, mažai tikėtina, kad jis pasakys tokią algą, kuri labai skirtųsi nuo tos, kurią planuoja mokėti tau.

Nepamiršk paklausti apie visas kitas galimas papildomas kompensacijas ar priedus, tokius kaip komisiniai, metinės premijos, mokesčių išskaičiavimas/ grąžinimas, kad turėtum pilną atlyginimo paketo vaizdą. Gali būti, kad algos skaičiukas yra mažas, bet įtraukus visus komponentus, atlyginimas gali atrodyti kur kas patrauklesnis.

2. Užbaik pokalbį, bet ištirk situaciją

Gavus visą reikalingą informaciją iš darbdavio, laikas pabaigti šią pokalbio dalį, kad turėtum bent truputį laiko pagalvoti. Nukreipk pokalbį kita linkme, dar kartą parodyk savo susidomėjimą šia pozicija, kad kompanija tavęs „nenurašytų“ ir nepasiūlytų šios pozcijos kitam kandidatui. Taip pat, turėtum paprašyti suplanuoti patvirtinamąjį skambutį ar susitikimą, kurio metu galėtum pranešti savo sprendimą, ar tave tikrai domina šis pasiūlymas su tokia alga.

3. Atlik tyrimą (dar kartą)

Dabar metas pasiknaisioti giliau ir pabandyti suprasti iš kur kyla tavo norimo atlyginimo ir darbdavio siūlomo atlyginimo neatitikimas. Gal rinkos kaina buvo netinkamai apskaičiuota, o gal kompanija tiesiog pasiūlė kur kas mažesnį atlyginimą?

Būtinai patikrink tinklapius, kuriuose pateikiama informacija apie atlyginimus ar poziciją, į kurią kandidatuoji, ar panašias pozicijas (panašaus dydžio ir sektoriaus kompanijos).

Jeigu tavo kolegija ar universitetas turi gera karjeros centrą, gali paskambinti ir paklausti, koks mokamas vidutinis atlyginimas tavo amžiaus asmenims tame sektoriuje, kuriame nori dirbti. Tačiau tai, jog surasi koks yra teisingas uždarbis tavo ieškomai pozicijai, nereiškia, kad darbdavys pakeis pasiūlytą atlyginimą. Labiau tikėtina, kad nepakeis. Tačiau tu turėsi reikalingą kontekstą, kuris padės apsispręsti kaip ir kur tau judėti toliau.

4. Priimk sprendimą

Dabar, žinodamas viską apie tau siūlomą algą, įtraukiant visus minėtus atlyginimo paketo komponentus, laikas priimti sprendimą.

Yra keletas veiksnių, kuriuos privalai apsvarstyti, pavyzdžiui, pinigų kiekis, kuris reikalingas padengti tavo asmenines išlaidas. Taip pat, verta apsvarstyti ar turi galimybę uždirbti daugiau, dirbdamas lygiai tokį patį darbą kitoje kompanijoje.

Kad ir ką benuspręstum, svarbu tai, kad būtum ryžtingas ir tvirtai apsisprendęs (pavyzdžiui, „aš negaliu priimti atlyginimo, kuris yra mažesnis nei 40 000 dolerių“), tai padės tau parodyti darbdaviui, koks yra mažiausias atlyginimas, su kuriuo tu jaustumeisi patogiai.

5. Būk sąžiningas ir tiesus

Kai tik apsisprendei ką ketini daryti toliau, metas dar patyrinėti. Kad ir koks bebūtų tavo sprendimas, pats svarbiausias dalykas yra prisiminti, jog gali pateikti galutinį skaičių tik tuo atveju, jeigu tu tikrai tik apie tokį skaičių ir galvoji.

Pavyzdžiui, gali pranešti darbdaviui, kad didesnis atlyginimas būtų laukiamas arba pasakyti, kad tave tenkintų tik didesnis atlyginimas. Antruoju atveju darbdavys tikrai pažiūrės į tave rimtai, tačiau vien dėl to jis gali atmesti tavo kandidatūrą – ir tu privalai būti tam pasiruošęs.

Būk tiesus ir atviras galvodamas apie konkrečią savo situaciją. Detaliai išsiaiškink visą kontekstą, pasirepetuok savo planuojamą atsakymą ir būk sąžiningas su savimi (ir su darbdaviu) – tuomet tikimybė, kad prieisi tokį sprendimą, kuris tiktų ir tau, ir darbdaviui, reikšmingai padidės!

Šaltinis: www.themuse.com, Leslie Moser

Vertė: Lina Jurkaitytė

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Iš emigracijos grįžusi lietuvė ir toliau renkasi mokėti mokesčius Britanijai (2)

Laisvas darbo jėgos judėjimas Europos Sąjungoje (ES) leidžia per savo karjeros metus lengvai...

Seimo narė Šakalienė sulaukė rimtų grasinimų: frakcija kreipiasi į prokuratūrą (427)

Kilus vaikų paėmimo skandalams socialiniuose tinkluose pradėjo virti diskusijos, kurių metu ne...

Paini vaiko istorija: berniuko patėvio ir darželio auklėtojų liudijimai skiriasi kardinaliai (76)

Viešumoje pasirodžius informacijai apie Kaune iš šeimos paimto ir į ją sugrąžinto vaiko...

Gabrielius Landsbergis apie dabartinę valdžios situaciją: tai yra sprogstamasis mišinys (550)

Ką darys tuščiomis kišenėmis likusi socialdemokratų darbo partija ir ar jie ketina kelti savo...

Maldeikienė: kainas tvarkysime sovietiniais metodais? Nesuveiks (61)

Jau daugelį metų skurdas pasaulyje naikinamas gerinant švietimo sistemą, tačiau Lietuva ketina...

Su tanklaiviu susidūrusi norvegų fregata nuskendo (317)

Norvegų fregata , kuri praėjusią savaitę Vakarų Norvegijos fjorde susidūrė su Maltos...

Žinomos Lietuvos moterys papasakojo, kokie kvepalai tapo jų vizitine kortele

Praėjusią savaitę prancūzų prekės ženklo „Molinard“ atstovai garsias Lietuvos moteris...

Hematologas papasakojo, kodėl žmonės suserga vėžiu ir kokie pirmieji šios ligos simptomai

Kasmet Lietuvoje diagnozuojama apie 15 000 onkologinių susirgimų , 10 proc. iš jų išgirsta...

Perspėjimas vykstantiems į Lenkiją: beveik mėnesiui bus atnaujinta sienų kontrolė (102)

Šengeno erdvei priklausanti Lenkija nuo lapkričio 22 d. laikinai atnaujins pasienio tikrinimus...