„Kokie jūsų lūkesčiai atlyginimo atžvilgiu?“ Iš pažiūros labai paprastas klausimas, dažniausiai nukeliamas į pačią pokalbio pabaigą, gali būti labai sudėtingas atsakyti. Nesvarbu kiek pasitiki savo atsakymu, visada yra tikimybė, kad darbdavys pasakys, jog tavo algos lūkesčiai yra kur kas didesni nei darbdavys galįs juos išpildyti. Kaip ištaisyti padėtį, jei tikrai nori šio darbo?
© Shutterstock nuotr.

Jeigu atpažįsti save šioje situacijoje, nesijaudink – tikrai įmanoma apversti reikalus į gerąją pusę. Pateikiame keletą išbandytų ir tikrai veikiančių žingsnelių, kurie tikrai padės pratęsti pokalbį ir rasti išeitį.

1. Paklausk darbdavio, koks numatomas šios pozicijos atlyginimas

Pateikęs savo skaičių ir pasijutęs dėl to nedrąsiai, paklausk darbdavio, ar jis galėtų pasakyti, koks atlyginimas galėtų būti mokamas šiai pozicijai. Nors darbdavio atsakymas gali būti ne visiškai tikslus, vis dėlto, mažai tikėtina, kad jis pasakys tokią algą, kuri labai skirtųsi nuo tos, kurią planuoja mokėti tau.

Nepamiršk paklausti apie visas kitas galimas papildomas kompensacijas ar priedus, tokius kaip komisiniai, metinės premijos, mokesčių išskaičiavimas/ grąžinimas, kad turėtum pilną atlyginimo paketo vaizdą. Gali būti, kad algos skaičiukas yra mažas, bet įtraukus visus komponentus, atlyginimas gali atrodyti kur kas patrauklesnis.

2. Užbaik pokalbį, bet ištirk situaciją

Gavus visą reikalingą informaciją iš darbdavio, laikas pabaigti šią pokalbio dalį, kad turėtum bent truputį laiko pagalvoti. Nukreipk pokalbį kita linkme, dar kartą parodyk savo susidomėjimą šia pozicija, kad kompanija tavęs „nenurašytų“ ir nepasiūlytų šios pozcijos kitam kandidatui. Taip pat, turėtum paprašyti suplanuoti patvirtinamąjį skambutį ar susitikimą, kurio metu galėtum pranešti savo sprendimą, ar tave tikrai domina šis pasiūlymas su tokia alga.

3. Atlik tyrimą (dar kartą)

Dabar metas pasiknaisioti giliau ir pabandyti suprasti iš kur kyla tavo norimo atlyginimo ir darbdavio siūlomo atlyginimo neatitikimas. Gal rinkos kaina buvo netinkamai apskaičiuota, o gal kompanija tiesiog pasiūlė kur kas mažesnį atlyginimą?

Būtinai patikrink tinklapius, kuriuose pateikiama informacija apie atlyginimus ar poziciją, į kurią kandidatuoji, ar panašias pozicijas (panašaus dydžio ir sektoriaus kompanijos).

Jeigu tavo kolegija ar universitetas turi gera karjeros centrą, gali paskambinti ir paklausti, koks mokamas vidutinis atlyginimas tavo amžiaus asmenims tame sektoriuje, kuriame nori dirbti. Tačiau tai, jog surasi koks yra teisingas uždarbis tavo ieškomai pozicijai, nereiškia, kad darbdavys pakeis pasiūlytą atlyginimą. Labiau tikėtina, kad nepakeis. Tačiau tu turėsi reikalingą kontekstą, kuris padės apsispręsti kaip ir kur tau judėti toliau.

4. Priimk sprendimą

Dabar, žinodamas viską apie tau siūlomą algą, įtraukiant visus minėtus atlyginimo paketo komponentus, laikas priimti sprendimą.

Yra keletas veiksnių, kuriuos privalai apsvarstyti, pavyzdžiui, pinigų kiekis, kuris reikalingas padengti tavo asmenines išlaidas. Taip pat, verta apsvarstyti ar turi galimybę uždirbti daugiau, dirbdamas lygiai tokį patį darbą kitoje kompanijoje.

Kad ir ką benuspręstum, svarbu tai, kad būtum ryžtingas ir tvirtai apsisprendęs (pavyzdžiui, „aš negaliu priimti atlyginimo, kuris yra mažesnis nei 40 000 dolerių“), tai padės tau parodyti darbdaviui, koks yra mažiausias atlyginimas, su kuriuo tu jaustumeisi patogiai.

5. Būk sąžiningas ir tiesus

Kai tik apsisprendei ką ketini daryti toliau, metas dar patyrinėti. Kad ir koks bebūtų tavo sprendimas, pats svarbiausias dalykas yra prisiminti, jog gali pateikti galutinį skaičių tik tuo atveju, jeigu tu tikrai tik apie tokį skaičių ir galvoji.

Pavyzdžiui, gali pranešti darbdaviui, kad didesnis atlyginimas būtų laukiamas arba pasakyti, kad tave tenkintų tik didesnis atlyginimas. Antruoju atveju darbdavys tikrai pažiūrės į tave rimtai, tačiau vien dėl to jis gali atmesti tavo kandidatūrą – ir tu privalai būti tam pasiruošęs.

Būk tiesus ir atviras galvodamas apie konkrečią savo situaciją. Detaliai išsiaiškink visą kontekstą, pasirepetuok savo planuojamą atsakymą ir būk sąžiningas su savimi (ir su darbdaviu) – tuomet tikimybė, kad prieisi tokį sprendimą, kuris tiktų ir tau, ir darbdaviui, reikšmingai padidės!

Šaltinis: www.themuse.com, Leslie Moser

Vertė: Lina Jurkaitytė

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kainų statistika išvertė iš kojų: Panevėžyje brangiau nei Vilniuje? (44)

„Tikiu tik ta statistika, kurią pats suklastoju“, – sakė žinomas Anglijos politikas Vinstonas...

Babčenkos prisiminimai iš Čečėnijos karo: ten viešpatavo sadistiniai impulsai ir nežabotas godumas (86)

Leidykla „Briedis“ pristato naujieną – knygą „Karas. Čečėnijos tragedija“. Tai...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Kas galėtų patikėti, kad Rusija nesikiš į mūsų rinkimus? (17)

Rusija kišosi į 2016 m. Jungtinių Amerikos Valstijų rinkimus – grįžęs į Ameriką tai...

Pasižvalgykime, kokios kainos Vilniaus, Palangos ir užsienio turguje (90)

Atrodo, kad maisto turgūs įgavo antrą kvėpavimą. Vis daugiau žmonių, tame tarpe ir jaunimo,...

Mokslininkai rado būdą, kaip iš kraujo „ištraukti“ vėžio ląsteles (2)

Mokslininkai mano, kad į organizmą įkištas magnetas gali aptikti vėžio ląsteles, kurių gali...

Kinija demonstruoja karinę galią: signalai – grėsmingi (264)

Kinijos laivynas didėja ir įgauna vis naujos galios ir daro tai beprecedenčiu greičiu. Liepą...

Net 40 idėjų, ką veikti paplūdimyje, kai saulės vonios atsibosta

Nors vaikams smėlis prie jūros atrodo tarsi viena didelė smėlio dėžė, tačiau kartais ir joje...

Šią vasarą nuotakos stebina išradingumu: netradiciniai įvaizdžiai, skatinantys nebijoti savitumo (13)

Kaip ir kiekvieną šiltąjį sezoną, taip ir šį nestinga porų, kurios trokšta prisiekti amžiną...

Lietuvos lenkai atskleidė kortas: jie save sieja ne su Varšuva ir ne su Maskva (326)

„Jei su mumis būtų geras žinovas, jis sakytų, kad čia sėdi litvinai . Lenkas niekada negertų...

Trumpo tarifai jau smogė motociklų rinkai (5)

Į Lietuvą vis dar atvyksta motociklai iš JAV, kurie bus apmokestinti 6 proc. muito tarifu. Jei...