aA
Pasaulyje, kupiname stresų ir įtampos, labai svarbu mokėti išlikti ramiu ir susikaupusiu.
© Shutterstock

Visų pirma, tai sveikatos, kuri yra brangiausias turtas, klausimas. Taip pat tai ir jūsų karjeros ar socialinio gyvenimo pagrindas, nes patys suprantate, jog susikaupimas, gera koncentracija bei ramus požiūris į viską, padeda išlikti ir pasiekti savo tikslus.

Kaip gi išmokti šio nelengvo meno? Štai keletas patarimų, kuriuos praktikuodami kiekvieną dieną, tikrai pasieksite rezultatų.

– Būkite pasiruošę paleisti. Paleisti žmones, kurie jaukia jums protą, bando manipuliuoti, terorizuoti ar tyčiotis. Paleisti žmones, kurie visą laiką skundžiasi, kurie viskuo nepatenkinti, demonstruoja pyktį ir pagiežą. Žodžiu tuos, kurie jaukia jūsų emocinę ramybę. Tarkite pirmiausia sau, kad jie jums nereikalingi, kaip ir jūs jiems. Ir atsiminkite kiekvieną dieną, niekas niekam nieko nėra skolingas, kad ir kaip kartais jums bandoma tai įteigti.

– Būkite lygūs. Lygybė yra tame, jog visi mes vienodai atsakingi už savo gyvenimus. Visi lygūs ir nereikia tikėtis ar laukti, kad kažkas už jus nuspręs, kaip jums gyventi, ką galvoti ir kaip elgtis. Mes visi lygūs prieš pasirinkimą.

– Išlikite budrūs. Neleiskite niekam manipuliuoti jumis ar jūsų jausmais. Atsiminkite, kad santykiai –tai kito žmogaus buvimas jūsų gyvenime, o ne jo gelbėjimas. Aišku, nepainiokite to su tiesiog pagalbos prašymu. Jei prašo, padėkite, kaip tik galite. Manipuliacijos – tai kita.

– Būkite pasiruošę atsitraukti. Nesileiskite į kovas, kaltinimus, apkalbas, aiškinimusis. Niekada nesiteisinkite. Jei buvote neteisūs, tiesiog atsiprašykite, to pakanka. Jei labai daug skausmo suteikėte kitam, paklauskite, kaip galite atitaisyti žalą, kad atpirkti kaltę. Jei nebus atsakymo, būkite pasiruošę atsitraukti. Nes toliau jau kalba ne apie jūsų kaltę, o apie to žmogaus kaltinimus, bei gebėjimą atleisti.

– Būkite tvirti. Nedžiūgaukite kai jus giria, neverkite kai peikia. Niekuomet gyvenimas nevyksta vien tik pergalėmis ar vien tik pralaimėjimais. Ir negalima net vertinti nieko pergalėmis ar pralaimėjimais. Tiesiog atraskite, ką naujo sužinojote ir ko išmokote iš situacijos ir keliaukite pirmyn, tvirtu žingsniu.

– Tapkite praeinančiu. Ta prasme, praeikite pro šalį, kai matote svetimus konfliktus ar nesutarimus, apkalbas, skundus, manipuliacijas bei intrigas. Taip pat praeikite pro pyktį, kerštą, stereotipinius etikečių klijavimus, pasipiktinimus viskuo ir visais. Neįsitraukite į visą šitą, neeikvokite savo laiko. Praeikite pro šalį.

– Būkite pasiruošę išsiskirti. Atsisveikinkite su pasenusiomis idėjomis. Visą laiką išbandykite kažką nauja, eikite koja kojon su progresu, neužstrikite nei laike, nei erdvėje. Atsisveikinkite su santykiais, kurie jums suteikia pergyvenimus bei skausmą, o ne džiaugsmą ir malonumą, atima daug jėgų ir laiko.

– Išmokite tiesiog būti, čia ir dabar. Jauskite savo kūną, stebėkite savo laikyseną, ji irgi stipriai prisideda prie jūsų tvirtumo, ramybės bei emocinio stabilumo. Niekam neleiskite jūsų suriesti į ragą, kaip sakoma.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Apklausė ekspertus apie Nausėdos užsienio politiką: vaizdas labai skiriasi nuo Grybauskaitės (227)

Ruošdamasi pranešimui per Metinę politologų konferenciją apie prezidento Gitano Nausėdos...

Lenkai brangina alkoholį: ar dar apsimokės važiuoti į Augustavą ir Suvalkus (134)

Kai kurie laisvo laiko turintys ir sutaupyti norintys lietuviai pastaraisiais metais įprato...

Penktadienį Lietuvoje prognozuojamas stiprus vėjas ir audra papildyta (7)

Penktadienį Lietuvoje prognozuojamas stiprus vėjas, praneša Hidrometeorologijos tarnyba.

Jedinskis nepatenkintas alternatyva bankų mokesčiui: bus surinkta trigubai mažiau lėšų (5)

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos ( LLRA-KŠS ) narys Zbignevas...

Ko NATO gali imtis dėl Turkijos? Pašalinimas atneštų neregėtų padarinių (41)

Jeigu Šiaurės Atlanto sutarties organizacija būtų eilinis klubas, ji nedvejodama išspirtų...

Šiame Lietuvos mieste naujos statybos būstų nėra, o buto nuomai reikia laukti eilėje (166)

Ukmergė – nedidelis senas miestas Aukštaitijoje, nuo Vilniaus ir Kauno nutolęs apie 70 km. Apie...

Lietuviai statybininkai Danijoje pateko į spąstus: tapo „popieriniais milijonieriais“ (167)

Sigitas Mačiulis nėra nei milijonierius, nei verslininkas. Vyras gyvena avarinės būklės bute...

Gyvai / DELFI Premjeroje - Stano knygos pristatymas: kaip metai su vėžiu vos nesugriovė dainininko santuokos? biografinis romanas „Kodėl aš?“

Prieš daugiau nei metus vėžio diagnozę išgirdęs dainininkas Stano savo patirtį sudėjo į...

Gyvenimą keičiančios mintys: padės įveikti krizes ir paskatins teigiamiems pokyčiams

„Prieškalėdiniu laikotarpiu dažnas peržiūrime savo gyvenimus, galvojame, ką norime keisti...

Paskelbta madingiausia 2020 m. drabužių ir interjero spalva (9)

2019 m. karaliavusiai vaiskiai koralinei spalvai tenka užleisti pozicijas kiek subtilesniam ir...