aA
Pasaulyje, kupiname stresų ir įtampos, labai svarbu mokėti išlikti ramiu ir susikaupusiu.
© Shutterstock

Visų pirma, tai sveikatos, kuri yra brangiausias turtas, klausimas. Taip pat tai ir jūsų karjeros ar socialinio gyvenimo pagrindas, nes patys suprantate, jog susikaupimas, gera koncentracija bei ramus požiūris į viską, padeda išlikti ir pasiekti savo tikslus.

Kaip gi išmokti šio nelengvo meno? Štai keletas patarimų, kuriuos praktikuodami kiekvieną dieną, tikrai pasieksite rezultatų.

– Būkite pasiruošę paleisti. Paleisti žmones, kurie jaukia jums protą, bando manipuliuoti, terorizuoti ar tyčiotis. Paleisti žmones, kurie visą laiką skundžiasi, kurie viskuo nepatenkinti, demonstruoja pyktį ir pagiežą. Žodžiu tuos, kurie jaukia jūsų emocinę ramybę. Tarkite pirmiausia sau, kad jie jums nereikalingi, kaip ir jūs jiems. Ir atsiminkite kiekvieną dieną, niekas niekam nieko nėra skolingas, kad ir kaip kartais jums bandoma tai įteigti.

– Būkite lygūs. Lygybė yra tame, jog visi mes vienodai atsakingi už savo gyvenimus. Visi lygūs ir nereikia tikėtis ar laukti, kad kažkas už jus nuspręs, kaip jums gyventi, ką galvoti ir kaip elgtis. Mes visi lygūs prieš pasirinkimą.

– Išlikite budrūs. Neleiskite niekam manipuliuoti jumis ar jūsų jausmais. Atsiminkite, kad santykiai –tai kito žmogaus buvimas jūsų gyvenime, o ne jo gelbėjimas. Aišku, nepainiokite to su tiesiog pagalbos prašymu. Jei prašo, padėkite, kaip tik galite. Manipuliacijos – tai kita.

– Būkite pasiruošę atsitraukti. Nesileiskite į kovas, kaltinimus, apkalbas, aiškinimusis. Niekada nesiteisinkite. Jei buvote neteisūs, tiesiog atsiprašykite, to pakanka. Jei labai daug skausmo suteikėte kitam, paklauskite, kaip galite atitaisyti žalą, kad atpirkti kaltę. Jei nebus atsakymo, būkite pasiruošę atsitraukti. Nes toliau jau kalba ne apie jūsų kaltę, o apie to žmogaus kaltinimus, bei gebėjimą atleisti.

– Būkite tvirti. Nedžiūgaukite kai jus giria, neverkite kai peikia. Niekuomet gyvenimas nevyksta vien tik pergalėmis ar vien tik pralaimėjimais. Ir negalima net vertinti nieko pergalėmis ar pralaimėjimais. Tiesiog atraskite, ką naujo sužinojote ir ko išmokote iš situacijos ir keliaukite pirmyn, tvirtu žingsniu.

– Tapkite praeinančiu. Ta prasme, praeikite pro šalį, kai matote svetimus konfliktus ar nesutarimus, apkalbas, skundus, manipuliacijas bei intrigas. Taip pat praeikite pro pyktį, kerštą, stereotipinius etikečių klijavimus, pasipiktinimus viskuo ir visais. Neįsitraukite į visą šitą, neeikvokite savo laiko. Praeikite pro šalį.

– Būkite pasiruošę išsiskirti. Atsisveikinkite su pasenusiomis idėjomis. Visą laiką išbandykite kažką nauja, eikite koja kojon su progresu, neužstrikite nei laike, nei erdvėje. Atsisveikinkite su santykiais, kurie jums suteikia pergyvenimus bei skausmą, o ne džiaugsmą ir malonumą, atima daug jėgų ir laiko.

– Išmokite tiesiog būti, čia ir dabar. Jauskite savo kūną, stebėkite savo laikyseną, ji irgi stipriai prisideda prie jūsų tvirtumo, ramybės bei emocinio stabilumo. Niekam neleiskite jūsų suriesti į ragą, kaip sakoma.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Skvernelis kirto Grybauskaitei: prezidentės politiką iliustruoja „tulpių paštas“ valdančiuosius bandoma „sumonstrinti“ (936)

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ketvirtadienį pareiškė, kad prezidentės Dalios...

Palygino kelionių organizatorių pasiūlymus: poilsis ten pat, o kainų skirtumas – 400 eurų (112)

Planuojant kelionę visuomet svarbu gauti norimo tipo poilsį už geriausią įmanomą kainą. Vis...

Karbauskis: atsakomybę už etatinio apmokėjimo klaidas turi prisiimti ir Grybauskaitė (6)

Atsakomybę už etatinio mokytojų apmokėjimo modelio klaidas turi prisiimti ir prezidentė Daia...

Pristatė, kaip galėtų atrodyti nacionalinis stadionas papildomai siūlo oro gondolą iš miesto centro (38)

Aukščiausiojo Teismo į konkursą sugrąžinta įmonė „ Vilniaus nacionalinis stadionas “...

Prie derybų stalo susėdę mokytojai sulaukė užsienio žiniasklaidos dėmesio: nuotaikos – kalėdinės (114)

Ketvirtadienio rytą mokytojai su laikinai Švietimo ir mokslo ministro pareigas einančiu Roku...

Eligijus Masiulis kaltina prof. Landsbergį užleidus Lietuvą „valstiečiams“ (370)

Į politiką grįžtantis ir į Klaipėdos merus kandidatuojantis teisiamas buvęs Liberalų...

„Revolut“ Lietuvoje tampa banku (122)

Jungtinės Karalystės finansinių technologijų įmonė „ Revolut “ Lietuvoje gavo specializuoto...

Atviras dvyliktokės laiškas: bijau, kad niekur nebeįstosiu (45)

Esu paskutiniuosius metus gimnazijoje žingsniuojanti abiturientė. Šis tekstas nėra skirtas...

Įvertino Vyriausybės darbą skirtingose srityse: turi sunerimti dėl keturių (342)

Lapkričio 4 – gruodžio 3 dienomis Rinkos tyrimų centras Tėvynės Sąjungos – Lietuvos...

Tragedija laivų statykloje: lūžo krano kabina, žuvo du žmonės (89)

Ketvirtadienį, 7.48 val., pranešta, kad Klaipėdoje, Vakarų laivų gamyklos teritorijoje, lūžo...