aA
Ar žinojote, kad kadaise pasaulio valdovės buvo moterys? Kad patys labiausiai gerbiamos buvo deivės, imperatorienės ir motinos? Tačiau prieš tris tūkstančius metų, kai mūsų protėviai pradėjo sėsliai gyventi ir verstis žemdirbyste, daugelis žmonių deives iškeitė į dievus. Tai buvo tiesioginio moterų dominavimo pabaiga. O gal nebuvo?
Karjera, moteris
© Corbis/Scanpix
Tačiau dvasiškai stiprios ir užsispyrusios moterys netrukus pradėjo vystyti savo talentą – gauti tai, ko trokšta: vyrą, vaikus, garbę, namą ir t.t. Moterys anksti suprato, kad rezultatas daug svarbiau už kelią, kuriuo einama. Jos suprato, kad negalima leisti vyrui jaustis blogesniu ar duoti suprasti, kad juo manipuliuojama. Moterys nuo amžių žinojo, kad vyras galės džiaugtis sėkme tik tuo atveju, jei manys esąs pats už ją atsakingas. Moterys žinojo, kad konfrontacija – ne geriausias kelias į pergalę.

Kaip ši moterų išmintis naudojama šiuolaikiniame pasaulyje? Kaip mes jaučiamės šiandieninėje „macho“ (macho - energingas vyrukas, vyriškas, tvirtas,-ispan.) visuomenėje?

Yra keletas būdų laimėti. Juos visus galima sujungti arba naudoti atskirai... tokiu būdu visai paprasta puikiai gyventi vyrų visuomenėje!

Buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 256 žmonės, po lygiai moterų ir vyrų. Jie turėjo atsakyti, ar pritaria 6 teiginiams apie tai, kaip elgtis darant karjerą. Didžioji moterų dauguma mano, kad norėdamos „prasimušti“, turi elgtis kaip vyrai. Tuo tarpu vyrai teigė, kad moteriai gali padėti moteriškumas!

Tyrimų dalyvė Rebecca taip apibendrino moterų nuomonę: „Jei moterys stiprios, jas kaltina vyriškumu ir agresija; jei parodo silpnumą ar švelnumą, į jas žiūri kaip į mažas mergaites, bandančias žaisti vyrų pasaulyje.“

1. Naudoti moteriškus ginklus (Vyrai: 90% - Moterys: 25%)

Įdomu tai, kad vyrai ir moterys šį teiginį įvertino labai skirtingai. Mergaitėms būdingos savybės – komunikabilumas, mokėjimas bendrauti su kolegomis ir klientais, mokėjimas bendradarbiauti, perprasti žmones – vyrų kompanijoje gali būti nenuneigiamas pranašumas. Mes dar turime gražius kūnus ir vyrus traukiantį moteriškumą, kurį, pasak jų, slepiame dažniau nei reikėtų. Ypač šiais laikais, kai baudžiama už seksualinį priekabiavimą. Šiaip ar taip, vyrai verslininkai mums pataria: būkite savimi!

Galite dėvėti griežtą kostiumėlį ir atrodyti moteriškai, bet ne provokuojančiai. Išlikite moterimi ir tuo didžiuokitės (tačiau turėkite omenyje, kad šioks toks pažeidžiamumas jums gali padėti…). O ar pastebėjote, kad daugelis aukštas pareigas užimančių moterų, dirbančių bankininkystės, teisės, technologijų srityse dažnai vilki konservatyviais kostiumėliais ir trumpai kerpasi plaukus? Pagalvokite apie tai… Gal tai – jų sėkmės priežastis? O gal jos nenori girdėti apkalbų: “Visi žino, kaip jinai daro karjerą… tik pažiūrėkite į tą mini sijonėlį…”

2. Kalbėti apie faktus, ne jausmus (Vyrai: 95% - Moterys: 30%)

Moterys verslo santykiuose, kaip ir kitose gyvenimo sferose, labiau linkusios pasikliauti ne faktais, o mažiau apčiuopiamais dalykais. Deja, toks mūsų požiūris gali kliudyti kasdieniams verslo reikalams. Stenkitės remtis faktais, o ne emocijomis. Nieko nepriimkite asmeniškai. Kai jaučiate, kad jūsų jausmai užgožia faktus ir gali priversti jus neadekvačiai pasielgti, atsisėskite, atsipalaiduokite ir viską racionaliai ir logiškai apmąstykite.

Vietoj to, kad pasakytumėte: „Man patinka ši idėja“, pabandykite pagalvoti ir pasakyti: „Ši idėja priimtina, kadangi pagrįsta rinkos tyrimais“. O ar matote, koks didelis skirtumas tarp vyrų ir moterų požiūrio į šį teiginį? Visi vyrai sutinka su faktu, kad svarbiausia – faktai! O moterys nesuvokia, jog faktai daug svarbesni už emocijas...

3. Neimituoti vyriško elgesio (Vyrai: 76% - Moterys: 20%)

Užimančios vadovaujančius postus moterys turi tarsi “genetiškai mutuoti”: būti pakankamai stiprios, kad atremtų atakas ir pakankamai švelnios, kad neįžeistų vyrų ego. Beje, pačios geriausios moterys vadovės nesistengia imituoti vyriško elgesio. Jos naudoja kai kuriuos “moteriškus” metodus, pavyzdžiui, skiria daugiau dėmesio tarpasmeniniam bendravimui.

Tačiau tuo pat metu jos išlieka susitelkusios ties svarbiausiais tikslais, pasitiki savimi ir įgyvendina savo tikslus taip, kad vyrai nesijaučia nuvertinti. Be to, mėgdžiojimas erzina. Ir nors vyrai nepermato žmonių taip gerai kaip moterys, jie iškart pastebės prastą mėgdžiojimą.

4. Kovoti (Vyrai: 25%, - Moterys: 75%)

Neturime mėgdžioti “mačo” elgesio, tačiau kovoti – būtina! Moterys sėkmingiau plėtos verslą, jei išsiugdys kovotojo dvasią. Jokių abejonių. Problema kita: mes nesame kariautojos iš prigimties. Mes nemokame atpažinti priešininkų. Todėl turime stengtis išsiugdyti šiuos įgūdžius. Taigi pabandykite mąstyti kaip vyrai, vadovaukitės jų taisyklėmis. Moterys puikiai adaptuojasi bet kokioje aplinkoje, todėl neturėtų būti labai sunku. Šis požiūris padės patekti į vyrišką aplinką. O tada jau panaudokite moteriškus ginklus.

5. Vyrus ir moteris traktuoti kaip lygius (Vyrai: 60% - Moterys: 76%).

Baikite galvoti – jis vyras, aš moteris, mes skirtingi. Galvodamos apie skirtumus, susitelkiate ties neteisingais dalykais. Versle nėra vyrų, nėra moterų. Yra tik Verslo Homo Sapiens.

6. Įsisąmoninti, kad žaidimas baigtas (Vyrai: 82% - Moterys: 13%)

Įsiplieskus ginčui, moteris kaip argumentą gali iškapstyti seniausią praeities įvykį, kurį vyras seniausiai pamiršo... Šis požiūris vyrų valdomame pasaulyje yra labai žalingas. Pamirškite, kas įvyko prieš penkerius metus. Nebedera apie tai kalbėti prie derybų stalo.

Žinoma, nelengva... Mes juk užprogramuotos taip reaguoti... bet juk mokame ir puikiai prisitaikyti! Tokį elgesį įtvirtinome dar vaikystėje. Berniukai žaidė karą, sportinius žaidimus – tai veikla, turinti aiškią pabaigą. Tuo tarpu mes čiūčiavome lėles, “gaminome” maistą… Tai labiau primena procesą, o ne žaidimą su pabaiga. Pažiūrėjus į rezultatus, matyti, jog moterys to nelaiko kliūtimi verslo pasaulyje.

Ieškodamos būdų pritapti „mačo“ pasaulyje, tikriausiai ne kartą išbandėte šias priemones. Atrodo, kad beveik neįmanoma atgauti socialinės, religinės ir politinės valdžios, ką jau kalbėti apie prosenelių valdovių laikų atgaivinimą. Ir ar būtina? Galbūt jūs ir taip netikite verslininkų vyrų ir moterų skirtumais.

Senasis skirstymas į juodus/baltus, vyrus/moteris, jėgą/paklusnumą seniai išguitas. Šiandien „verslininkės homo sapiens“ rūšis susideda iš 10% vyro, 2% kovotojo ir 88% moters. Ak, žinoma, ir dar keleto paslaptėlių, kurias verčiau pasilaikysime sau. O štai vieno apklausoje dalyvavusio vyro, aiškiai ne „mačo“, nuomonė: „Geriausias būdas „prasimušti“ vyrų pasaulyje – tai susikurti savas taisykles, o ne varžytis su vyrais. Gali atrodyti, kad versle dominuoja „mačo“ taisyklės, bet jos tikrai ne pačios efektyviausios. Joms trūksta... subtilumo.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

DELFI žurnalistas, prieš dešimtmetį aprašęs Kedžio istoriją: jis buvo žiauriai priblokštas ir keršto norintis tėvas (518)

„Lietuvai gresia pedofilijos skandalas“ – tai paties pirmojo straipsnio apie Kedžių istoriją...

Už kokią sumą dabar galima išsinuomoti butą Vilniuje: pastebėti reikšmingi pokyčiai (80)

NT rinkoje šiuo metu aktyvus ne tik pardavimo, bet ir nuomos sektorius. Pastaruoju metu išsinuomoti...

Dėl mirštančios jūros pavojus gresia 60 mln. žmonių

Kadaise Aralo jūra buvo laikoma ketvirtu pagal dydį ežeru pasaulyje. Šiandien jis įkūnija...

Bugavičiaus žudikų teisme – velionio šeimos nariai ir mylimoji Vita Jakutienė prašoma bylą nagrinėti už uždarų durų (28)

Kauno apygardos teismui toliau nagrinėjant Deimanto Bugavičius nužudymo bylą, į teismo posėdį...

Teismas imasi nagrinėti Venckienės skundą dėl suėmimo, prie durų laukia jos rėmėjai advokatė prašo nušalinti du teisėjus (63)

Vilniaus apygardos teismas penktadienį pradeda nagrinėti Neringos Venckienės advokatės...

Netekęs darbo televizijoje Jurijus Smoriginas vos pragyvena: pensininkas priverstas dirbti nuo ryto iki vakaro (80)

Žinomo baleto artisto Jurijaus Smorigino jau ne vienerius metus nėra televizijos eteryje, tačiau...

Instagramas keičia taisykles: neberodo patiktukų skaičiaus

Instagramo vartotojai Lietuvoje nebemato, kiek žmonių paspaudė „patinka“ prie paskelbtų...

Lietuvoje retai matoma Violeta Repčenkaitė: aš ne iš tų, kurios apsivelka rūbą vos vieną kartą (5)

Šį penktadienio rytą „10 stiliaus klausimų“ užduodame buvusiai televizijos laidų vedėjai, o...

Motyvacija judėti. Vladai Musvydaitei — netikėti iššūkiai ledo ritulio treniruotėje

„Motyvacija judėti“ laidos vedėjai Vladai Musvydaitei teko nelengva užduotis – ne tik...

Mokykla sugalvojo neįprastą būdą, kaip sudrausminti įsisiautėjusius vaikus (2)

370 mokyklų visoje Anglijoje vaikai bus mokomi medituoti , raumenų atpalaidavimo būdų ir...