Moteriškas kolektyvas – gan sudėtingas darinys. Ir norint jame patogiai egzistuoti, būtina turėti tam tikrų įgūdžių. Nereikia turėti asmeninės darbo moteriškame kolektyve patirties, norint suprasti, kad ten paprasta nebūna.
Bendradarbės
© Corbis

Perskaičius internete atsiliepimus tų, kurioms teko panašus išbandymas, galima rasti panašių pastebėjimų: „gyvačių lizdas“, „intrigančių buveinė“, „neišvengiama konkurencija" ir pan. Pabandėme apibrėžti, kur slypi pagrindiniai tokio kolektyvo pavojai.

1. Moteriškame kolektyve aštriau pasireiškia korporatyvinė konkurencija (varžytinės „pagal grožį“, artumą vadovybei ir pan.).

2. Moterys pasižymi polinkiu kurti ir skleisti paskalas (bet ne daugiau nei kai kurie vyrai), sudaro grupuotes, koalicijas ir nepuolimo paktus kartais net kelis kartus per dieną.

3. Moterims būna PMS, o tai dažniausiai (bet ne visada) neigiamai veikia jų pačių ir aplinkinių nervų sistemą.

4. Serga moterų vaikai, jas reikia pakeisti darbe – o tai dažniausiai neplanuoti viršvalandžiai.

Tačiau vis dėlto baimintis moteriško kolektyvo nereikia. Svarbiausia – išmokti jame teisingai elgtis (kaip ir bet kur kitur).

Išlikimo taisyklės

Laikykitės vidinių taisyklių. Nesistenkite reikšti nepasitenkinimo vidine tvarka, tegu ji ir išties negatyvi. Esmė ta, kad senosios biuro darbuotojos gali širdyje ir sutikti su jumis, tačiau pavydėdamos jos naujokei neužleis lyderės pozicijų.

Būkite maksimaliai geranoriškos su kolegėmis, niūrių žmonių niekas nemyli. Dažniau šypsokitės, bet jokiu būdu nesidėkite „šypsenos kaukės“ – dovanokite nuoširdžią šypseną. Dviveidžiai žmonės ilgai moterų kolektyve neužsibūna, kaip ir visuose kituose.

Dalyvaukite biuro ūkio reikaluose: laistykite gėles, išplaukite virdulį, kartais nupirkite kavos ar porą citrinų „visoms“.

Išmokite visų bendradarbių vaikų ir anūkų vardus, kartais paklauskite, kaip jie gyvena. Vėlgi – darykite tai nuoširdžiai, be pataikaujamų intonacijų. Pasakokite neutralias istorijas apie save ir savo šeimą.

Sukurkite vadinamąją „patogią legendą apie save“ ir kartais ją papildykite įvairiomis smulkmenomis. Ką nutylėti – spręsti jums. Jei bendradarbėms nieko nepasakosite, jos vis tiek sugalvos visko pačios ir tos fantazijos gali padaryti daugiau žalos jūsų įvaizdžiui bei reputacijai, nei realybė.

Kreipkitės į koleges patarimų, pasidalykite savo patirtimi. Jei norite, kad jums realiai padėtų, formuluokite savo kreipimąsi kaip prašymą ir būtinai padėkokite už patarimą.

Nesistenkite priešintis intrigoms, moterų kolektyve tai neišvengiama. Tačiau ir nereikia stoti į kieno nors pusę begalinėse moterų intrigose bei rietenose. Vis tiek anksčiau ar vėliau priešininkės susitaikys, o draugės susipyks, tačiau abiem atvejais nukentėti gali visiškai nekaltas žmogus.

Nesistenkite vengti asmeninių pokalbių. Įsiklausykite ir teikite patarimus, tai bus įvertinta. Jei jau labai atsibodo, pasistenkite diplomatiškai išsisukti nuo pokalbio.

Darbas su moterimis įpareigoja daugiau dėmesio skirti savo išorei. Jokio nevalyvumo negali būti – užjuoks, nustos gerbti. Žinoma, ši taisyklė galioja ir dirbant mišriame kolektyve.

Nereikia kreipti į save dėmesio pernelyg brangiais apdarais ar papuošalais. Biuras – ne vieta demonstruoti paskutines mados tendencijas. Tačiau ir pilkosios pelytės stilius darbo vietoje netinka. Nepulkite į kraštutinumus.

Jei jūsų meilės fronte viskas sekasi puikiai, tai ne dingstis kolegėms pasakoti visas svaiginančio romano ar šeimyninės idilijos detales. Nepamirškite, kad ne visos ištraukė laimingą loterijos bilietą ir nežinia, kaip į jūsų atvirumą reaguos ne tokios laimingos kolegės.

Jei dėl kažkokių priežasčių jums nepavyko iš karto užmegzti santykių moteriškame kolektyve, galite tapti agresyvių išpuolių objektu. Jums mes iššūkį. Tokiu atveju geriausia šį iššūkį kantriai ignoruoti. Anksčiau ar vėliau agresorės išsikvėps ir paliks jus ramybėje arba ras kitą, labiau pažeidžiamą auką. Kitaip tariant, problema gydoma nekreipiant jokio dėmesio.

Tokiu atveju, jei jus ima atvirai uiti, kentėti nevalia. Teks viską papasakoti. Kad ir koks būtų jūsų santykis su vadovybe, jie negalės ignoruoti oficialiai užregistruoto skundo ir privalės užduoti puolimo organizatorėms kelis klausimus. Tarp jų – ir iš kur jos darbe turi tiek daug laisvo laiko, kad užsiimtų svetimais reikalais?

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Amžius – svarbus rodiklis imant būsto paskolą (46)

Jei esate vyresnio amžiaus ir norite pasiimti paskolą, bankai jos gali ir nesuteikti.

Iš kuklios sumos išgyvenantis daugiavaikis tėtis prisipažino: ne finansiniai sunkumai yra didžiausias iššūkis (85)

800-1100 eurų – iš tokių mėnesinių pajamų Mažeikiuose gyvena Juozo daugiavaikė šeima ....

Ekspertai juokauja: jei toks bus Karbauskio pasirinkimas, tai Vilniau, laikykis (345)

Europarlamentaro Antano Guogos vis dažnesni pasirodymai valstiečių-žaliųjų draugijoje ėmė...

Įrengė 22 kv. metrų butą Vilniaus senamiestyje: čia tikrai galima gyventi ir dviese (121)

Mažas butas, jeigu yra tinkamai įrengtas, gali būti puiki erdvė gyventi jaunam žmogui arba net...

Trumpas priėmė Putino iššūkį: šių ginklavimosi varžybų Kremlius tęsti tiesiog nepajėgs (1589)

Tebūnie ginklavimosi varžybos. Mes juos pranoksime visur. Taip dar 2016-ųjų gruodį sakė tuomet...

Mažai purinų turinti dieta: naudinga sergantiems kai kuriomis ligomis ir sveikiems

Sveikatos priežiūros profesionalai dažnai rekomenduoja mažai purinų turinčią dietą...

Kontraversiškiausias Italijos miestas: čia aistringas ir nepagražintas gyvenimas žada nepamirštamas atostogas

Neapolis – miestas su daugybe epitetų. Jį vadina pačiu kontraversiškiausiu, spalvingiausiu,...

Pajuokauti sumanę Laisvės alėją rekonstruojantys darbininkai netikėtai pateko į kadrą

Karštą vasaros dieną rekonstruojamoje kauniečių pamėgtos Laisvės alėjos dalyje vyko...

Charleso žmona Camilla ruošiasi tapti karaliene: nepaisant intrigų bei veidmainiavimo, jai skrieja ir komplimentai (21)

Kai princas Charlesas paveldės sostą, šalia jo, kaip ir dabar, bus mylima žmona Kornvalio...

Atostogos Lenkijos pajūryje: ar tikrai pasijausite kaip ponai? (143)

Lenkijos pajūris yra tiek daug aprašytas ir prigirtas, kad kartais darosi sunku atskirti realią...