Moteriškas kolektyvas – gan sudėtingas darinys. Ir norint jame patogiai egzistuoti, būtina turėti tam tikrų įgūdžių. Nereikia turėti asmeninės darbo moteriškame kolektyve patirties, norint suprasti, kad ten paprasta nebūna.
Bendradarbės
© Corbis

Perskaičius internete atsiliepimus tų, kurioms teko panašus išbandymas, galima rasti panašių pastebėjimų: „gyvačių lizdas“, „intrigančių buveinė“, „neišvengiama konkurencija" ir pan. Pabandėme apibrėžti, kur slypi pagrindiniai tokio kolektyvo pavojai.

1. Moteriškame kolektyve aštriau pasireiškia korporatyvinė konkurencija (varžytinės „pagal grožį“, artumą vadovybei ir pan.).

2. Moterys pasižymi polinkiu kurti ir skleisti paskalas (bet ne daugiau nei kai kurie vyrai), sudaro grupuotes, koalicijas ir nepuolimo paktus kartais net kelis kartus per dieną.

3. Moterims būna PMS, o tai dažniausiai (bet ne visada) neigiamai veikia jų pačių ir aplinkinių nervų sistemą.

4. Serga moterų vaikai, jas reikia pakeisti darbe – o tai dažniausiai neplanuoti viršvalandžiai.

Tačiau vis dėlto baimintis moteriško kolektyvo nereikia. Svarbiausia – išmokti jame teisingai elgtis (kaip ir bet kur kitur).

Išlikimo taisyklės

Laikykitės vidinių taisyklių. Nesistenkite reikšti nepasitenkinimo vidine tvarka, tegu ji ir išties negatyvi. Esmė ta, kad senosios biuro darbuotojos gali širdyje ir sutikti su jumis, tačiau pavydėdamos jos naujokei neužleis lyderės pozicijų.

Būkite maksimaliai geranoriškos su kolegėmis, niūrių žmonių niekas nemyli. Dažniau šypsokitės, bet jokiu būdu nesidėkite „šypsenos kaukės“ – dovanokite nuoširdžią šypseną. Dviveidžiai žmonės ilgai moterų kolektyve neužsibūna, kaip ir visuose kituose.

Dalyvaukite biuro ūkio reikaluose: laistykite gėles, išplaukite virdulį, kartais nupirkite kavos ar porą citrinų „visoms“.

Išmokite visų bendradarbių vaikų ir anūkų vardus, kartais paklauskite, kaip jie gyvena. Vėlgi – darykite tai nuoširdžiai, be pataikaujamų intonacijų. Pasakokite neutralias istorijas apie save ir savo šeimą.

Sukurkite vadinamąją „patogią legendą apie save“ ir kartais ją papildykite įvairiomis smulkmenomis. Ką nutylėti – spręsti jums. Jei bendradarbėms nieko nepasakosite, jos vis tiek sugalvos visko pačios ir tos fantazijos gali padaryti daugiau žalos jūsų įvaizdžiui bei reputacijai, nei realybė.

Kreipkitės į koleges patarimų, pasidalykite savo patirtimi. Jei norite, kad jums realiai padėtų, formuluokite savo kreipimąsi kaip prašymą ir būtinai padėkokite už patarimą.

Nesistenkite priešintis intrigoms, moterų kolektyve tai neišvengiama. Tačiau ir nereikia stoti į kieno nors pusę begalinėse moterų intrigose bei rietenose. Vis tiek anksčiau ar vėliau priešininkės susitaikys, o draugės susipyks, tačiau abiem atvejais nukentėti gali visiškai nekaltas žmogus.

Nesistenkite vengti asmeninių pokalbių. Įsiklausykite ir teikite patarimus, tai bus įvertinta. Jei jau labai atsibodo, pasistenkite diplomatiškai išsisukti nuo pokalbio.

Darbas su moterimis įpareigoja daugiau dėmesio skirti savo išorei. Jokio nevalyvumo negali būti – užjuoks, nustos gerbti. Žinoma, ši taisyklė galioja ir dirbant mišriame kolektyve.

Nereikia kreipti į save dėmesio pernelyg brangiais apdarais ar papuošalais. Biuras – ne vieta demonstruoti paskutines mados tendencijas. Tačiau ir pilkosios pelytės stilius darbo vietoje netinka. Nepulkite į kraštutinumus.

Jei jūsų meilės fronte viskas sekasi puikiai, tai ne dingstis kolegėms pasakoti visas svaiginančio romano ar šeimyninės idilijos detales. Nepamirškite, kad ne visos ištraukė laimingą loterijos bilietą ir nežinia, kaip į jūsų atvirumą reaguos ne tokios laimingos kolegės.

Jei dėl kažkokių priežasčių jums nepavyko iš karto užmegzti santykių moteriškame kolektyve, galite tapti agresyvių išpuolių objektu. Jums mes iššūkį. Tokiu atveju geriausia šį iššūkį kantriai ignoruoti. Anksčiau ar vėliau agresorės išsikvėps ir paliks jus ramybėje arba ras kitą, labiau pažeidžiamą auką. Kitaip tariant, problema gydoma nekreipiant jokio dėmesio.

Tokiu atveju, jei jus ima atvirai uiti, kentėti nevalia. Teks viską papasakoti. Kad ir koks būtų jūsų santykis su vadovybe, jie negalės ignoruoti oficialiai užregistruoto skundo ir privalės užduoti puolimo organizatorėms kelis klausimus. Tarp jų – ir iš kur jos darbe turi tiek daug laisvo laiko, kad užsiimtų svetimais reikalais?

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Sveikatos apsaugos ministerija prekybą vaistais nusprendė keisti iš esmės (115)

Ar norėtumėte, jei skubiai prireikus vaist ų, pavyzdžiui, nuo galvos ar dantų skausmo,...

Naują lengvatą siūlo nepaisydami negailestingų įspėjimų (60)

Prieš 12 metų Valstybės kontrolės atliktas auditas pridėtinės vertės mokesčio lengvatų...

Amerikiečių smūgis privačiai Putino armijai: kas ji tokia ir kodėl pavojinga Rusijos kaimynams? (1190)

Jų ten nėra. Ši sparnuota, tiesa, ne visai tiksli Vladimirui Putinui priskiriama frazė apie...

Lietuvių kišenės visuomet buvo tuštesnės nei Vakarų europiečių (3)

Šiandienės Lietuvos žmonės labiausiai nerimauja dėl augančių kainų. Šalies ekonominė ir...

Specialistas atskleidžia, kodėl geriausia būstą pirkti žiemą (13)

Būsto pirkimas – svarbus, apgalvotas ir įvairiais kriterijais paremtas žingsnis. Vieni...

10 lengviausiai auginamų daržovių

„Mes visi po truputį mokėmės, kažko ir kažkaip“, - rašė Aleksandras Puškinas. Tačiau...

Skirtingos vilnos rūšys – kuri geriausia?

Kai pagalvojame apie vilną, greičiausiai, pirma į galvą ateinanti mintis yra odą griaužiantys...

Ortopedas traumatologas įvardijo pagrindinį dalyką norint išvengti žiaurių žiemos traumų (1)

Žiemą žmonės traumas patiria ir dėl netinkamos avalynės, drabužių ar neatidaus augintinio...

Dirbančiųjų viltis dėl naujų mokesčių – didesnės algos (169)

Premjerui Sauliui Skverneliui tikinant, kad Vyriausybė pavasarį pateiks mokesčių reformos...

Orai: žiema pasispardys kaip reikiant – šals iki –20 laipsnių (8)

Antroje vasario pusėje žiema net neketina pasiduoti ir toliau demonsruoja savo charakterį –...