aA
Darbo ieškančiajam pokalbis dėl darbo yra galimybė papasakoti apie save darbdaviui, pristatyti savo įgūdžius, asmenybę, įtikinti darbdavį, kad kandidatas tikrai labiausiai tinka darbui, kad sugebės gerai atlikti visas pavestas funkcijas. Tačiau kaip darbo pokalbio metu su norinčiaisiais įsidarbinti elgiasi darbdaviai – ar jie padeda, sumažina įtampą, ar kaip tik sukuria nepatrauklią situaciją, kuri gali paskatinti kandidatą pasimesti, nepristatyti savęs kaip iš anksto planuota?
Darbas
© Corbis/Scanpix

Darbo paieškos portalo CVbankas.lt respondentai teigia, kad dalis darbdavių darbo pokalbio metu yra labai mandagūs, tolerantiški, stengiasi sužinoti, koks darbuotojas yra kandidatas, kokia jo turima darbo patirtis, kaip sekėsi ankstesnėje darbovietėje, kodėl ten nebedirba ir pan.

Pasak tyrime dalyvavusių asmenų, tokie darbdaviai klausia tikslingai, domisi tik ta informacija, kuri padėtų jiems atsirinkti tinkamą darbuotoją. Jie sąžiningi, iškart informuoja, jei jau yra pasirinkę kitą asmenį, atvirai pateikia informaciją, kokio atlyginimo gali tikėtis darbo ieškantysis, kokios jo darbo perspektyvos ir pan. Tokie darbdaviai bendrauja dalykiškai, nuoširdžiai, ir kandidatai pokalbio metu nejaučia įtampos.

Vis dėlto kai kurių CVbankas.lt respondentų patirtis kitokia: jų nuomone, kartais darbdaviai pateikia absurdiškų reikalavimų, akivaizdžiai abejoja kandidato kompetencija, yra priekabūs, retai elgiasi taktiškai ir pagarbiai. Nors tokie pokalbiai darbo ieškantiesiems itin sudėtingi, keliantys daugiausiai nerimo, tačiau kartais jie tokie gali būti planuoti – darbdaviai sąmoningai gali norėti kurti sudėtingą situaciją, kad įvertintų kandidato kitas savybes, jo gebėjimą reaguoti į stresines situacijas ir pan.

Pasak respondentų, ypač sunku, kai darbdaviai patys tiksliai nelabai žino, koks darbuotojas jiems būtų priimtiniausias, kai vadovaujasi požiūriu, jog sunkmečiu darbuotojas turi džiaugtis ir prastomis siūlomomis darbo sąlygomis.

Likusieji darbo paieškos portalo CVbankas.lt respondentai teigia, kad jiems teko bendrauti ir su mandagiais, iškalbingais, ir su iš aukšto į kandidatus žiūrinčiais darbdaviais. Tokiais atvejais darbo ieškantieji rekomenduoja darbdaviams atrankas organizuoti ir atlikti ne patiems, o kreiptis į specialistus, kurie gebėtų atrinkti tinkamą kandidatą.

Atmosfera, tvyranti darbo pokalbio metu, labai svarbi, nes kartais ji nurodo, kokia yra ir darbo atmosfera. Ne tik darbdavys renkasi darbuotoją, bet ir darbuotojas – darbdavį, todėl darbdaviai vykstant interviu turėtų būti atsargūs, kad neprarastų gerų specialistų ir neužsitrauktų blogo darbdavio reputacijos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nepaisant visko, Seimas priėme 2019 metų biudžetą (631)

Antradienį Seimo nariai priėmė 2019 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų...

Politologas: Saulius Skvernelis padarė milžinišką klaidą (231)

Politologas Tomas Janeliūnas įsitikinęs, kad premjeras Saulius Skvernelis , kreipdamasis į...

DELFI Diena. Biudžeto priėmimo galimos pasekmės specialistų akimis ir gydytojo patarimai, kaip išlikti sveikiems žiemą (2)

Kas kitąmet gyvens geriau, o kas tik vėl girdės amžinus pažadus? Seimui svarstant kitų metų...

Skandalingo vaiko teisių apsaugos projekto architektas: įstatyme nėra saugiklių, įstatymas negina tėvų teisių (151)

Aistros dėl kauniečių Kručinskų istorijos vis dar nerimsta – vaiko teisių apsaugos darbuotojas...

Nesuskubus pateikti prašymų, gali pražūti Vaiko pinigai patikslinta (90)

Prašymus Vaiko pinigams gauti tėvai gali teikti bet kada, tačiau jie grąžinami ne daugiau kaip...

Fantastiškas finišas: Danas Rapšys – pasaulio čempionas finalo vaizdo įrašas (123)

Kinijoje vykstančiame pasaulio plaukimo trumpame baseine (25 m) pirmąjį medalį – auksinį –...

Mariupolyje apsilankęs vokiečių žurnalistas: gyventojai ruošiasi karui pareigūnas: Krymo tilto mums dar prireiks (92)

„Nuo jūros atkirsto uostamiesčio gyventojai ruošiasi karui“, – rašo Mariupolyje apsilankęs...

Beata Nicholson: aš stora ir laiminga, dėvėdama „maišus“ apie konfliktą aštriai pasisakė ir Drukteinis (467)

Pirmadienio būta išties audringo – į dizainerių Juozo Statkevičiaus ir Julijos Janus rietenas...

Vilniečių žvilgsniai užkliūva už drąsiai Kalėdoms pasipuošusio restorano vitrinų Petruškevičius įvardijo, kokios dekoracijos jam patinka labiausiai (18)

Artėjančių švenčių laukimą galime matyti ne tik miestų ir miestelių pagrindinėse aikštėse,...

Japonijoje neregėtas apsipirkimo vajus: garsus turtuolis už ačiū dalija 88 mln. JAV dolerių (2)

Japonijoje pirkėjai lenktyniauja tarpusavyje, kas galės greičiausiai išleisti Masayoshi‘o Sono...