aA
Psichoterapeutas, septynių vaikų tėvas, su šeima gyvenantis Pietų Floridoje Veinas V. Dajeris – dvidešimties knygų autorius, nuolat skaitantis paskaitas per radiją ir televiziją. Knygoje „Maži kasdieniai stebuklai“ atskleidžia prasmingo gyvenimo aspektus, kurių pagalba kasdienybėje kuriami stebuklai.
© Shutterstock nuotr.

Pagerėjusi sveikata, asmeninė finansinė gerovė ir meilės kupini santykiai su žmonėmis bei tikėjimas stebuklais globaliniame lygyje – tai šios knygos temos. Autorius teigia, kad stebuklai visiems prieinami – juos kuria mūsų mintys. Nuoširdžiai rekomenduoju šią knygą.

Štai kelios ištraukos iš jos:

…visa tai, ką tu matai; kas yra, regis Išorėje, bet iš tiesų Viduje; tavo Vaizduotėje; kur Mirtingųjų Pasaulis yra tik Šešėlis.
– Viljamas Bleikas

BENDRAVIMAS SU APLINKINIAIS ATSKLEIDŽIA GYVENIMO VERTĘ

Jeigu santykiai įkvepia, o su artimaisiais ir draugais bendraujate taikiai ir džiaugsmingai, vadinasi, esate tikslo kelyje. Kitaip tariant, visą gyvenimą kursite stebuklus, jeigu santykiai su žmonėmis bus geri.

Pamėginkite įsivaizduoti kokie santykiai su žmonėmis jums atrodytų idealūs. Netrukdykite vaizduotės žaismui. Čia fantazijų sfera. Kokių meilės nuotykių trokštate? Kaip trokštate elgtis su vaikais? Ar svajojate būti mylimi? Ar pageidaujate, kad brangiausi pasaulyje žmonės jus nuoširdžiai mylėtų? Ar norėtumėte būti seksualiai patenkinti ir laimingi? O kaip draugai ir pažįstami? Ar trokštate išgyventi džiaugsmą, kurį atneša dalijimasis savimi, ar palaimą, kurią suteikia abipusė pagarba ir rūpestis?

O ar susimąstėte apie santykius darbe ar versle? Ar norėtumėte, kad darbdaviai pasikliautų jūsų gabumais, o pavaldiniai jaustų pagarbą ir meilę? Pasaulyje yra ir kitų žmonių, su kuriais tenka bendrauti. Nepažįstamieji, su kuriais kasdien prasilenkiate gatvėje, tarnautojai be kurių neišsiverčiate tvarkydami įvairiausius reikalus, pakeleiviai, šalia kurių prisėdate lėktuve ar autobuse. Jeigu turėtumėte stebuklingą lazdelę, kokių santykių jos paprašytumėte?

Galimybė kurti stebuklingus santykius slypi jumyse. Jeigu trokštate kurti stebuklus, gyventi pilnavertį gyvenimą ir pažinti save, privalote prisiimti visišką atsakomybę už savo elgesį ir bendravimo būdą su aplinkiniais, kurie su jumis dalijasi šia dieviška ir tobula planeta. Stebuklingų santykių sritis reikalauja prisiminti pamirštus dalykus ir mąstyti naujai: stebuklingai mąstyti. Gyvenime jums pasiekiami nuostabūs, mylintys ir pilnavertiški santykiai su visais žmonėmis.

O štai sunkioji dalis. Jūsų artimieji, aplinkiniai ar kiti žmonės, su kuriais bendraujate, NEPRIVALO KEISTIS. Tai neturi nieko bendro su šių santykių materializacija. Tegu ši „esminė“ žinia kelioms akimirkoms įsikuria jūsų sąmonėje. Tuo tarpu jūs leiskitės į stebuklingą santykių šalį, kurioje gyvena jūsų artimieji, draugai ir gyvenimo kelyje sutikti žmonės. “

KAIP PANAUDOTI MINTIS GERIEMS SANTYKIAMS KURTI

Prisiminkite svarbią frazę: KAIP MĄSTAI TOKS IR ESI! Metas užduoti sau svarbiausią klausimą. Ką mąstote apie žmones, su kuriais bendraujate? Nepamirškite: tai apie ką galvojate, didėja. Mintys kyla iš jūsų. Jeigu galvojate apie mylimo žmogaus trūkumus, jo trūkumus ir matysite. Tai įtakos jūsų santykius. Nepamirškite: ne jis ar ji sukuria blogus santykius; blogus santykius kuriate jūs savo mąstymu.

Verčiau tarkite: „Ji/jis eina savo keliu, todėl savotiškai reaguoja į šią situaciją. Vis dėlto ji/jis turi kitų vertingų savybių, dėl kurių ją/jį myliu. Į šias savybes ir atkreipsiu dėmesį. Aš trokštu kad šie santykiai būtų nuostabūs. Jeigu jie bus nuostabūs mano mintyse, tokie jie bus ir realybėje“.

Gal šis požiūris pasirodys per daug optimistiškas, gali pasirodyti netgi neteisingas, kadangi neatspindi tikrųjų jūsų jausmų. Tačiau turėkite omenyje, kad tikrieji jausmai kyla iš jūsų minčių. Mintys sukuria jūsų vidines emocijas ir jausmus; kitaip emocijos ir jausmais neatsiranda. Galite dalintis su kitais tik tuo, kas slypi jūsų širdyje.

Kurti stebuklus santykiuose, vadinasi, atsisakyti vertinti kitus. Jūsų vertinimas šių žmonių neapibūdina. Vertindami kitus tik parodote, kad jus reikia vertinti. Žmogų atskleidžia jo mintys ir veiksmai. Taigi, atkreipkite dėmesį kokias mintis ir nuomonę kuriate apie kitus. Čia reikės daug sunkaus darbo. Jūsų mintys turi atitikti trokštamus santykius. Mintys, kurias kaupiate visą dieną, paverčia jus tokiu, kokiu save laikote mintyse. Taigi, ir santykiai su žmonėmis tampa tokie, apie kokius nuolat mąstote.

Jeigu teigiate, kad jūsų santykiai riboti, tai ir kuriate ribotus santykius. Tikslas kuriant stebuklus santykiuose – kiek įmanoma įsivaizduoti santykius su žmonėmis tokius, kokių trokštate. Kito kelio nėra.

Gyvenimo kokybę atspindi santykių su žmonėmis kokybė. Santykiai su žmonėmis parodo mūsų pačių požiūrį į save, Taip, jūs gerai supratote, mūsų pačių požiūrį. Jūsų santykiai rutuliojasi tuo keliu, kuriuo patys einate.

Jeigu pasirenkate kelią, kuriame jums svarbu perprasti gyvenimo pamokas, tuomet žiūrite, ko galėtumėte pasimokyti iš skaudžių santykių. Kai užgniaužiate kančią, norą vadovauti ir požiūrį „Kokia man iš to nauda?“ ir nusprendžiate duoti, tarnauti ir nevertinti, kasdieniniame gyvenime pradedate kurti stebuklą. Tikslas yra besąlygiškai ir su meile dalintis savimi ir priimti tai, kas duodama. Net jei to, kas duodama, nelaukiama.

Jeigu į neapykantą atsakysite neapykanta, o į pyktį – pykčiu, tai ne dėl to, kad į jus nukreipiama neapykanta ar pyktis. Tai reiškia, kad jūs savyje slepiate neapykantą ir pyktį, Iš apelsino neišspausite slyvų sulčių, kad ir kaip smarkiai spaustumėte. Neapykantos neišdalinsite, jeigu jausite vien meilę, nors aplinkui keros neapykanta.

Šio naujo elgesio dėka mylimi žmonės taps artimesni nei anksčiau, kai visomis pastangomis beviltiškai mėginote juos pritraukti ar priversti elgtis pagal jūsų norus. Tai paradoksas. Juo daugiau atiduodate, tuo daugiau gaunate. Juo labiau stengiatės primesti savo valią tam, kad kažką gautumėte, tuo mažiau džiaugiatės beprasmiškai siektu rezultatu.

MEILĖ – ESMINĖ PRASMINGŲ SANTYKIŲ SĄLYGA

Mylėti – tai duoti, ir tai neturi nieko bendra su tuo, ką norite gauti. Mylėti dalijantis jausmais ir nieko nesitikint – štai jūsų tikslo apibrėžimas. Meilė yra visų svarbiausia kuriant stebuklingus santykius. Dalindamiesi meile, tampate jautrūs. Šis jautrumas leidžia pamatyti ne žmonių išorę, bet jų sielą.

Iškilus konfliktui, užgniaužkite neigiamas mintis ir vietoj jų dalinkitės meile. Šitaip priešišką aplinką pakeisite ramia ir giedra. Konfliktai nuslūgs ir priimsite taikius sprendimus. Sąmoningas mylintis žmogus, kuris atsisako panaudoti neigiamas, kupinas neapykantos mintis, geba stipriai paveikti savo fizinę aplinką. Jeigu ramiai atsakysite ir bendrausite su meile, niekas negalės išmušti jūsų iš pusiausvyros. Šitaip sukursite santykiuose stebuklą.

http://psichika.eu
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Visoje Lietuvoje fiksuojamas didelis pavojus: rekomenduojama nebūti lauke, gresia rimtas gaisras (89)

Trečiadienio ryte Lietuvos hidrometeorologijos tarnybai pranešus, kad Lietuvos link iš...

Užkalnis. Prailginkim darbo savaitę iki šešių dienų (332)

Kaip jums toks pasiūlymas? Ir atostogos tegul būna dvi savaites per metus. Nes ilsimės, šiaip jau,...

Dėl Sutkaus spaudžiamas Karoblis: buvo daromi įvairūs bandymai, bet užimta gynybinė pozicija (49)

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis tikina, kad jis nuo pat pradžių yra užsiėmęs...

Putinas ilgai nedelsė: pasirašė įsaką dėl pasų Donbaso gyventojams papildyta 16.18 (884)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsaką dėl supaprastintos pilietybės...

Baras „Hooters“ Vilniuje tyliai užvėrė duris – nepasiteisino idėja (85)

Prieš beveik dvejus metus Vilniuje atidarytas visame pasaulyje didžiakrūtėmis padavėjomis...

Gyvai / Bandymas sustabdyti smukimą: „Rytas“ – „Pieno žvaigždės“ (2)

Trečiadienį vienintelėse Lietuvos krepšinio lygos ( LKL ) rungtynėse akis į akį stoja dvi ne...

Veidų atpažinimo įranga „apsipažino“: studentas padavė į teismą „Apple“ (3)

Studentas iš Niujorko pateikė 1 mlrd. JAV dolerių vertės ieškinį JAV korporacijai „Apple...

Iš Baltarusijos į Lietuvą artėjęs didelis miško gaisras pakeitė kryptį (87)

Pasieniečiai pranešė, jog iš Baltarusijos į Lietuvą trečiadienio popietę artėjęs didelis...

Geriate kavą iš vienkartinių puodelių? Darote sau meškos paslaugą (2)

Daugelio rankose kone kasdien pastebimas vienkartinis kavos puodelis teršia aplinką labiau nei gali...

Putinas: mums nusispjauti ant Vakarų sankcijų, jei pritrauksime verslą (136)

Sankcijos, kurias Vakarai įvedė Rusijai, jau dabar nėra efektyvios, o jei šaliai pavyks sukurti...