aA
Psichoterapeutas, septynių vaikų tėvas, su šeima gyvenantis Pietų Floridoje Veinas V. Dajeris – dvidešimties knygų autorius, nuolat skaitantis paskaitas per radiją ir televiziją. Knygoje „Maži kasdieniai stebuklai“ atskleidžia prasmingo gyvenimo aspektus, kurių pagalba kasdienybėje kuriami stebuklai.
© Shutterstock nuotr.

Pagerėjusi sveikata, asmeninė finansinė gerovė ir meilės kupini santykiai su žmonėmis bei tikėjimas stebuklais globaliniame lygyje – tai šios knygos temos. Autorius teigia, kad stebuklai visiems prieinami – juos kuria mūsų mintys. Nuoširdžiai rekomenduoju šią knygą.

Štai kelios ištraukos iš jos:

…visa tai, ką tu matai; kas yra, regis Išorėje, bet iš tiesų Viduje; tavo Vaizduotėje; kur Mirtingųjų Pasaulis yra tik Šešėlis.
– Viljamas Bleikas

BENDRAVIMAS SU APLINKINIAIS ATSKLEIDŽIA GYVENIMO VERTĘ

Jeigu santykiai įkvepia, o su artimaisiais ir draugais bendraujate taikiai ir džiaugsmingai, vadinasi, esate tikslo kelyje. Kitaip tariant, visą gyvenimą kursite stebuklus, jeigu santykiai su žmonėmis bus geri.

Pamėginkite įsivaizduoti kokie santykiai su žmonėmis jums atrodytų idealūs. Netrukdykite vaizduotės žaismui. Čia fantazijų sfera. Kokių meilės nuotykių trokštate? Kaip trokštate elgtis su vaikais? Ar svajojate būti mylimi? Ar pageidaujate, kad brangiausi pasaulyje žmonės jus nuoširdžiai mylėtų? Ar norėtumėte būti seksualiai patenkinti ir laimingi? O kaip draugai ir pažįstami? Ar trokštate išgyventi džiaugsmą, kurį atneša dalijimasis savimi, ar palaimą, kurią suteikia abipusė pagarba ir rūpestis?

O ar susimąstėte apie santykius darbe ar versle? Ar norėtumėte, kad darbdaviai pasikliautų jūsų gabumais, o pavaldiniai jaustų pagarbą ir meilę? Pasaulyje yra ir kitų žmonių, su kuriais tenka bendrauti. Nepažįstamieji, su kuriais kasdien prasilenkiate gatvėje, tarnautojai be kurių neišsiverčiate tvarkydami įvairiausius reikalus, pakeleiviai, šalia kurių prisėdate lėktuve ar autobuse. Jeigu turėtumėte stebuklingą lazdelę, kokių santykių jos paprašytumėte?

Galimybė kurti stebuklingus santykius slypi jumyse. Jeigu trokštate kurti stebuklus, gyventi pilnavertį gyvenimą ir pažinti save, privalote prisiimti visišką atsakomybę už savo elgesį ir bendravimo būdą su aplinkiniais, kurie su jumis dalijasi šia dieviška ir tobula planeta. Stebuklingų santykių sritis reikalauja prisiminti pamirštus dalykus ir mąstyti naujai: stebuklingai mąstyti. Gyvenime jums pasiekiami nuostabūs, mylintys ir pilnavertiški santykiai su visais žmonėmis.

O štai sunkioji dalis. Jūsų artimieji, aplinkiniai ar kiti žmonės, su kuriais bendraujate, NEPRIVALO KEISTIS. Tai neturi nieko bendro su šių santykių materializacija. Tegu ši „esminė“ žinia kelioms akimirkoms įsikuria jūsų sąmonėje. Tuo tarpu jūs leiskitės į stebuklingą santykių šalį, kurioje gyvena jūsų artimieji, draugai ir gyvenimo kelyje sutikti žmonės. “

KAIP PANAUDOTI MINTIS GERIEMS SANTYKIAMS KURTI

Prisiminkite svarbią frazę: KAIP MĄSTAI TOKS IR ESI! Metas užduoti sau svarbiausią klausimą. Ką mąstote apie žmones, su kuriais bendraujate? Nepamirškite: tai apie ką galvojate, didėja. Mintys kyla iš jūsų. Jeigu galvojate apie mylimo žmogaus trūkumus, jo trūkumus ir matysite. Tai įtakos jūsų santykius. Nepamirškite: ne jis ar ji sukuria blogus santykius; blogus santykius kuriate jūs savo mąstymu.

Verčiau tarkite: „Ji/jis eina savo keliu, todėl savotiškai reaguoja į šią situaciją. Vis dėlto ji/jis turi kitų vertingų savybių, dėl kurių ją/jį myliu. Į šias savybes ir atkreipsiu dėmesį. Aš trokštu kad šie santykiai būtų nuostabūs. Jeigu jie bus nuostabūs mano mintyse, tokie jie bus ir realybėje“.

Gal šis požiūris pasirodys per daug optimistiškas, gali pasirodyti netgi neteisingas, kadangi neatspindi tikrųjų jūsų jausmų. Tačiau turėkite omenyje, kad tikrieji jausmai kyla iš jūsų minčių. Mintys sukuria jūsų vidines emocijas ir jausmus; kitaip emocijos ir jausmais neatsiranda. Galite dalintis su kitais tik tuo, kas slypi jūsų širdyje.

Kurti stebuklus santykiuose, vadinasi, atsisakyti vertinti kitus. Jūsų vertinimas šių žmonių neapibūdina. Vertindami kitus tik parodote, kad jus reikia vertinti. Žmogų atskleidžia jo mintys ir veiksmai. Taigi, atkreipkite dėmesį kokias mintis ir nuomonę kuriate apie kitus. Čia reikės daug sunkaus darbo. Jūsų mintys turi atitikti trokštamus santykius. Mintys, kurias kaupiate visą dieną, paverčia jus tokiu, kokiu save laikote mintyse. Taigi, ir santykiai su žmonėmis tampa tokie, apie kokius nuolat mąstote.

Jeigu teigiate, kad jūsų santykiai riboti, tai ir kuriate ribotus santykius. Tikslas kuriant stebuklus santykiuose – kiek įmanoma įsivaizduoti santykius su žmonėmis tokius, kokių trokštate. Kito kelio nėra.

Gyvenimo kokybę atspindi santykių su žmonėmis kokybė. Santykiai su žmonėmis parodo mūsų pačių požiūrį į save, Taip, jūs gerai supratote, mūsų pačių požiūrį. Jūsų santykiai rutuliojasi tuo keliu, kuriuo patys einate.

Jeigu pasirenkate kelią, kuriame jums svarbu perprasti gyvenimo pamokas, tuomet žiūrite, ko galėtumėte pasimokyti iš skaudžių santykių. Kai užgniaužiate kančią, norą vadovauti ir požiūrį „Kokia man iš to nauda?“ ir nusprendžiate duoti, tarnauti ir nevertinti, kasdieniniame gyvenime pradedate kurti stebuklą. Tikslas yra besąlygiškai ir su meile dalintis savimi ir priimti tai, kas duodama. Net jei to, kas duodama, nelaukiama.

Jeigu į neapykantą atsakysite neapykanta, o į pyktį – pykčiu, tai ne dėl to, kad į jus nukreipiama neapykanta ar pyktis. Tai reiškia, kad jūs savyje slepiate neapykantą ir pyktį, Iš apelsino neišspausite slyvų sulčių, kad ir kaip smarkiai spaustumėte. Neapykantos neišdalinsite, jeigu jausite vien meilę, nors aplinkui keros neapykanta.

Šio naujo elgesio dėka mylimi žmonės taps artimesni nei anksčiau, kai visomis pastangomis beviltiškai mėginote juos pritraukti ar priversti elgtis pagal jūsų norus. Tai paradoksas. Juo daugiau atiduodate, tuo daugiau gaunate. Juo labiau stengiatės primesti savo valią tam, kad kažką gautumėte, tuo mažiau džiaugiatės beprasmiškai siektu rezultatu.

MEILĖ – ESMINĖ PRASMINGŲ SANTYKIŲ SĄLYGA

Mylėti – tai duoti, ir tai neturi nieko bendra su tuo, ką norite gauti. Mylėti dalijantis jausmais ir nieko nesitikint – štai jūsų tikslo apibrėžimas. Meilė yra visų svarbiausia kuriant stebuklingus santykius. Dalindamiesi meile, tampate jautrūs. Šis jautrumas leidžia pamatyti ne žmonių išorę, bet jų sielą.

Iškilus konfliktui, užgniaužkite neigiamas mintis ir vietoj jų dalinkitės meile. Šitaip priešišką aplinką pakeisite ramia ir giedra. Konfliktai nuslūgs ir priimsite taikius sprendimus. Sąmoningas mylintis žmogus, kuris atsisako panaudoti neigiamas, kupinas neapykantos mintis, geba stipriai paveikti savo fizinę aplinką. Jeigu ramiai atsakysite ir bendrausite su meile, niekas negalės išmušti jūsų iš pusiausvyros. Šitaip sukursite santykiuose stebuklą.

http://psichika.eu
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Darželinukų mamos pyksta: vaikai grįžta alkani, o kainos šoktelėjo be jokio įspėjimo (323)

Kone pusantro šimto eurų – tokią sumą marijampolietė mama pamatė atėjusi pasiimti įmokos...

Statistikos piniginėje nejaučia: labiausiai atlyginimai kilo daugiausiai uždirbantiems (95)

Oficiali statistika skelbia, kad lietuvių piniginės pilnėja – atlyginimai auga sparčiausiai per...

Grybauskaitė apie kainas: neigiama verslo reakcija rodo, kad tiksliai pataikėme (32)

Neigiama verslo reakcija į siūlomas pataisas dėl kainų ir konkurencijos parodo, kad tai iš tiesų...

Kremliaus barterių sistema regionuose griūva? (33)

„Rusijos politinėje arenoje esama nerašyto susitarimo: Kremlius palaiko 85 šalies regionų...

Siūlo receptą šildymo sąskaitoms mažinti, tačiau ministerija – prieš (10)

Daugybės daugiabučių gyventojai renovacijos lauks ir kelis dešimtmečius, todėl valstybė...

Ušackas pranešė, kad pralaimėjęs Šimonytei partinius rinkimus, Prezidento posto nesiektų (286)

Prie Prezidento rinkimų starto linijos – ir Ingrida Šimonytė . Ką pasirinks TS–LKD: ją ar...

Tragiškai žuvusios manekenės agentas Italijoje šokiruotas: tiesą apie jos mirtį žino visi, bet bijo sakyti garsiai (51)

Vos už keletos mėnesių sueis metai po modelio Dovilės Didžiunaitytės žūties, tačiau...

Įtraukite į mitybą šiuos geruosius riebalus – rezultatai gali nustebinti sveikų sausainių receptas (2)

Suprastėjo atmintis, sunku susikaupti mokslams ar darbui, kamuoja bloga nuotaika ar širdies ritmo...

Broliai Ballai autobusu grįžo į Lietuvą (63)

Sausio mėnesį krepšininkai Lamelo ir LiAngelo Ballai atvyko į Lietuvą. Tuo metu Vilniaus oro...

FIFA metų geriausiu futbolininku išrinktas ne Ronaldo – triumfavo Modričius lietuvių balsai rinkimuose (20)

Šių metų sensacija Kroatijos rinktinės ir Madrido „Real“ variklis 33 metų Luka Modričius...