aA
Nemaža dalis lietuvių kenčia nuo per didelio darbo krūvio. Esame tauta, kuri daug dirba. Dirbame ne tik tam, kad uždirbtume pinigus sau ir savo šeimai, bet ir tam, kad padarytume kuo daugiau ir nenuviltume savęs bei savo darbdavio.
© Fotolia nuotr.

Bet kada reikėtų pasakyti gana? Tą stebuklingą žodelį „Ne“?

Gana, kai sveikata šlubuoja

Ruduo – pats darbymetis. Didelėse kompanijose po šiltojo metų laiko – vasaros, ruduo ir vėl tampa darbų planavimo ir įsibėgėjimo laiku. Tai vienas iš intensyviausių laikų metuose per kurį padaryti kuo daugiau yra svarbu, nes nuo to priklausys būsimi rezultatai.

Labai dažnai rudenį, pilni jėgų po vasaros atostogų, dirbame iki paskutinio prakaito lašo, net tada, kai jaučiame, kad jau laikas sustoti ir pasakyti „gana“.

Net jei vargina galvos skausmas, mes vis tiek dirbame. „Žinoma, čia menka sveikatos problema. Galima ir pakentėti“, – taip guodžiame save.

Tačiau rudeniui atėjus pradeda kamuoti ir įvairios kitos sveikatos bėdos – peršalimas, sloga ar net gripas. O kaip dažnai mes visa tai ignoruojame? Su varvančia nosimi sėdime prie kompiuterio, čiaudime ir laukiame darbo pabaigos. Grįžę namo klausiame, kaip gydyti slogą? Geriame vaistus, purškiame nosies purškalus nuo slogos.

Bet net ir gydantis geriausiais vaistais, dirbdami ir nesiilsėdami gydymo procesą prailginame. Ir visa tai vien dėl to, jog nusprendėme, kad neimsime biuletenio ir toliau kulniuosime į darbą.

Elgiamės taip ne tik todėl, kad eiti ir prašyti gydytojo biuletenio yra ne tik kad nepatogu, bet ir nesinori praleisti darbų – juk negalime nuvilti savo darbdavio ir matyti jo nepatenkintą veidą, kuomet jūs „sėdėsite ant biuletenio“, o biure bus begalė svarbių darbų...

Kai sveikata šlubuoja – vargina gripas, peršalimas – geriau keletą dienų ramiai praleisti namuose, pasveikti, nei visą savaitę, jaučiantis prastai, eiti į darbą. Jei visgi nusprendėte eiti – tai ne tik save kankinsite, bet ir kitus kolegas galite apkrėsti.

Gana, kai atlygis neatitinka atlikto darbo

Pažvelgus į darbo skelbimus ir atlygį, kurį siūlo už atliekamą darbą, net kūno plaukeliai ima šiauštis. „Tiek daug darbo ir toks mažas atlygis – tai neteisinga.“, – galvojate jūs.

Tiesa, tokios mintys neatneš teigiamų rezultatų, atlyginimas nuo tokių minčių per vieną naktį tikrai nepakils, tad verta stengtis. Dirbti už tuos pinigus, kuriuos siūlo. Ir tikėtis, kad atlyginimas, kaip ir sakoma darbo skelbimuose, kils sulig rezultatais, sulig jūsų patirtimi.

Didelė tikimybė, kad bėgant laikui darbdavys, matydamas jūsų darbo rezultatus, atlyginimą padidins. Tačiau lygiai tokia pat didelė tikimybė, kad darbdavys to atlyginimo nenorės kelti. Dirbsite, stengsitės, nes tai naujas jūsų darbas. O darbdavys kaip mokėjo, taip ir mokės jums minimumą. „Nepatinka?“, – klaus griežtai. „Po Jūsų dar yra eilė laukiančiųjų...“, – sakys darbdavys drąsiai šypsosis tiesiai Jums į akis. Ką tada beliks daryti? Oriai išeiti ir ieškotis kito darbo.

Tiesa ta, kad niekada nereikia dirbti už „ačiū“, kiekvienas darbas turi būti įvertintas tinkamu atlygiu. Kiekvienas mes turime savo vertę – vienas žmogus gali džiaugtis gaudamas minimumą, kitam ir tūkstantis eurų gali būti per mažai...

Gana, kai tavimi naudojasi

Dažniausiai ką tik baigusiais universitetą žmonėmis darbdaviai yra linkę naudotis. Jaunas žmogus dar be patirties, dar ne visada moka už save pastovėti, būna su „rožiniais akiniais“ ir juo yra lengva manipuliuoti bei naudotis.

Toks jaunas žmogus turėtų suprasti, kad jis, kaip ir jo vyresnieji kolegos, turi būti gerbiamas ir neišnaudojamas, mokėti pasakyti „gana“.

Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ušackas - apie tai, ko trūksta kandidatams į prezidentus, tikrąjį darbą Rusijoje ir sudėtingus santykius su Grybauskaite (22)

Diplomatas, buvęs užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas neslepia, kad jo patarimų...

Jautrus brolystės su Latvija klausimas: istorija mena ne vieną kartėlį ir susitaikymą (12)

Broliai ar konkurentai – paskutiniu metu dažniausiai skambėjęs klausimas apie Lietuvos ir...

Orai: savaitės pradžioje – permainos (2)

Pasidžiaugus pavasariška šiluma ir saule, jau nuo pirmadienio teks vėl prisiminti niūrius ir...

Nacistinėje Austrijoje motina paliko sūnų: rastuose laiškuose – neįtikėtina istorija (59)

Kai žydų tautybės motina jį paliko ir pabėgo į Jungtinę Karalystę, Kurtui tebuvo keturiolika....

Kelionių organizatoriai įvardijo Turkijos viešbučius, kuriuose rasite geriausią kainos ir kokybės santykį (80)

Poilsinės kelionės į Turkiją – vienas iš populiariausių šeimos atostogų pasirinkimų....

Scenoje talentai, už jos ribų - monstrai: jų plačios šypsenos slėpė siaubingus įpročius bei nepakenčiamą charakterį

Kai kurie muzikantai yra tiesiog dievinami dėl jų genialaus talento. Jų kūryba žmones veikia...

JAV parama Baltijos šalims toliau siutina Kremlių: Trumpo žodžius priskyrė ir Lietuvai (642)

„ JAV palieka Baltijos šalis“, „ Baltijos šalys nebemadingos“, – tokiomis ir panašiomis...

Dizainerė įrengė 12 kv. metrų butą maksimaliai patogiai: pavyko sutalpinti viską (195)

Kuo mažesnis būstas, tuo didesnis iššūkis jį įrengti taip, kad būtų patogu ir nieko...