Nemaža dalis lietuvių kenčia nuo per didelio darbo krūvio. Esame tauta, kuri daug dirba. Dirbame ne tik tam, kad uždirbtume pinigus sau ir savo šeimai, bet ir tam, kad padarytume kuo daugiau ir nenuviltume savęs bei savo darbdavio.
© Fotolia nuotr.

Bet kada reikėtų pasakyti gana? Tą stebuklingą žodelį „Ne“?

Gana, kai sveikata šlubuoja

Ruduo – pats darbymetis. Didelėse kompanijose po šiltojo metų laiko – vasaros, ruduo ir vėl tampa darbų planavimo ir įsibėgėjimo laiku. Tai vienas iš intensyviausių laikų metuose per kurį padaryti kuo daugiau yra svarbu, nes nuo to priklausys būsimi rezultatai.

Labai dažnai rudenį, pilni jėgų po vasaros atostogų, dirbame iki paskutinio prakaito lašo, net tada, kai jaučiame, kad jau laikas sustoti ir pasakyti „gana“.

Net jei vargina galvos skausmas, mes vis tiek dirbame. „Žinoma, čia menka sveikatos problema. Galima ir pakentėti“, – taip guodžiame save.

Tačiau rudeniui atėjus pradeda kamuoti ir įvairios kitos sveikatos bėdos – peršalimas, sloga ar net gripas. O kaip dažnai mes visa tai ignoruojame? Su varvančia nosimi sėdime prie kompiuterio, čiaudime ir laukiame darbo pabaigos. Grįžę namo klausiame, kaip gydyti slogą? Geriame vaistus, purškiame nosies purškalus nuo slogos.

Bet net ir gydantis geriausiais vaistais, dirbdami ir nesiilsėdami gydymo procesą prailginame. Ir visa tai vien dėl to, jog nusprendėme, kad neimsime biuletenio ir toliau kulniuosime į darbą.

Elgiamės taip ne tik todėl, kad eiti ir prašyti gydytojo biuletenio yra ne tik kad nepatogu, bet ir nesinori praleisti darbų – juk negalime nuvilti savo darbdavio ir matyti jo nepatenkintą veidą, kuomet jūs „sėdėsite ant biuletenio“, o biure bus begalė svarbių darbų...

Kai sveikata šlubuoja – vargina gripas, peršalimas – geriau keletą dienų ramiai praleisti namuose, pasveikti, nei visą savaitę, jaučiantis prastai, eiti į darbą. Jei visgi nusprendėte eiti – tai ne tik save kankinsite, bet ir kitus kolegas galite apkrėsti.

Gana, kai atlygis neatitinka atlikto darbo

Pažvelgus į darbo skelbimus ir atlygį, kurį siūlo už atliekamą darbą, net kūno plaukeliai ima šiauštis. „Tiek daug darbo ir toks mažas atlygis – tai neteisinga.“, – galvojate jūs.

Tiesa, tokios mintys neatneš teigiamų rezultatų, atlyginimas nuo tokių minčių per vieną naktį tikrai nepakils, tad verta stengtis. Dirbti už tuos pinigus, kuriuos siūlo. Ir tikėtis, kad atlyginimas, kaip ir sakoma darbo skelbimuose, kils sulig rezultatais, sulig jūsų patirtimi.

Didelė tikimybė, kad bėgant laikui darbdavys, matydamas jūsų darbo rezultatus, atlyginimą padidins. Tačiau lygiai tokia pat didelė tikimybė, kad darbdavys to atlyginimo nenorės kelti. Dirbsite, stengsitės, nes tai naujas jūsų darbas. O darbdavys kaip mokėjo, taip ir mokės jums minimumą. „Nepatinka?“, – klaus griežtai. „Po Jūsų dar yra eilė laukiančiųjų...“, – sakys darbdavys drąsiai šypsosis tiesiai Jums į akis. Ką tada beliks daryti? Oriai išeiti ir ieškotis kito darbo.

Tiesa ta, kad niekada nereikia dirbti už „ačiū“, kiekvienas darbas turi būti įvertintas tinkamu atlygiu. Kiekvienas mes turime savo vertę – vienas žmogus gali džiaugtis gaudamas minimumą, kitam ir tūkstantis eurų gali būti per mažai...

Gana, kai tavimi naudojasi

Dažniausiai ką tik baigusiais universitetą žmonėmis darbdaviai yra linkę naudotis. Jaunas žmogus dar be patirties, dar ne visada moka už save pastovėti, būna su „rožiniais akiniais“ ir juo yra lengva manipuliuoti bei naudotis.

Toks jaunas žmogus turėtų suprasti, kad jis, kaip ir jo vyresnieji kolegos, turi būti gerbiamas ir neišnaudojamas, mokėti pasakyti „gana“.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Juščenka: taika pasiekiama tik dviem keliais – pergale arba pralaimėjimu (151)

Tuoj bus penkeri metai, kai tūkstančiai žmonių Maidane, Ukrainoje, nuvertė tuometinį šalies...

Po savanorio A. Sakalausko žūties Lietuvos spec. tarnybos padarė tai, kas atrodė neįsivaizduojama (319)

1991 m. rugpjūčio 21 d. Vilniuje gindamas šalies parlamentą nuo okupantų kulkos žuvo karys...

Savaitės orai: vasara trauktis atsisako

Po gaivaus trečiadienio į Lietuvą plūstelės gerokai šiltesni orai. Ketvirtadienį termometrai...

Telefonu sutiko išbandyti maisto papildus — netrukus liko skolinga (95)

Bandydami parduoti savo gaminius prekybininkai griebiasi įvairiausių triukų, vienas iš jų —...

Rugsėjis atnešė nemalonių naujienų: tėveliai supažindinti su nauju kainoraščiu (229)

Artėjantis rugsėjis patuštins ne tik tų tėvelių, kurių atžalos jau eina į mokyklą, kišenes....

Ryšių su Rusija turėjusį Trumpo rinkiminės kampanijos vadovą teismas pripažino kaltu (13)

Buvęs Trumpo rinkimų kampanijos vadovas Paulas Manafortas pripažintas kaltu 8-iuose iš 18...

VRK planuoja skelbti mažiau duomenų apie rinkimuose dalyvavusius kandidatus (9)

Vyriausiosios rinkimų komisijos planuose – užverti savo duomenų bazes apie kandidatus. Svarstoma...

Ameriką sukrėtė kraupi šeimos drama (29)

33 metų Kolorado gyventojui Chrisui Wattsui pateikti kaltinimai nužudžius besilaukiančią žmoną...

Broliai atsisveikina su Panevėžiu: įsimylėjome šį miestą (10)

Broliai Kšištofas ir Darjušas Lavrinovičiai netrukus turėtų papildyti „Prienų“ komandą, o...

Neįgaliųjų čempionate lietuvės triumfas džiugina medalių kraitį auksu papildžiusią Airiją (13)

Europos lengvosios atletikos neįgaliųjų čempionate švieslentė fiksavo lietuvės pergalę 1500 m...