aA
Labai dažnai mes net nesusimąstydami pradedame sėdėti viena ar kita poza. Taip pat mes duodame valią savo pasąmonei. Psichologai atliko tyrimą ir padarė išvadą, kad egzistuoja penkios pagrindinės sėdėjimo pozos. Kiekviena iš jų gali daug ką pasakyti apie patį sėdėtoją.
Sėdėjimo poza
Sėdėjimo poza

Stebėkite save ir nuspręskite, kuria poza dažniausiai sėdite, o mes papasakosime, ką ji reiškia.

A. Keliai vienas šalia kito, kulnai į šonus

Žmonės, mėgstantys sėdėti tokia poza, sąmoningai stengiasi nepastebėti problemų ir vadovaujasi principu „Jei užsimesiu ant galvos antklodę, pabaisa atsitrauks“. Jie tiki, kad viskas išsispręs savaime. Kartais tokia strategija pasiteisina, ir tokie žmonės tuomet triumfuoja. Tačiau kartais jie tiesiog pabėga – tokiu atveju problemos nugula ant svetimų pečių.

Su šiais žmonėmis būna paprasta bendrauti. Jie būna lankstūs, sugeba greitai prisitaikyti prie aplinkybių, labai retai visą dieną „gromuliuoja“ viena ir tą pačią mintį. Tai labai kūrybiški, žavingi, šiek tiek vaikiški ir truputį išpaikę žmonės.

Dažnai tokios asmenybės pirmiausia pasako, o tik tada pagalvoja, ką jie pasakė.

B. Koja, užmesta ant kojos

Žmonės, pasirinkę šią pozą, būna svajingi, pasižymi gerai išlavinta vaizduote ir mėgsta tariamąją nuosaką: „O jeigu... !“

Tarp tokių žmonių būna daug asmenybių, kurios vadinamos „kompanijų sielomis“. Su jomis retai būna nuobodu: jos nuolat sugeneruoja naujų, kartais beprotiškų idėjų.

Tokie žmonės mėgsta keliauti ir lengvai užmezga draugiškus ryšius. Jie kažkuo primena dėžutes, kurias atidarius, iš jų iššoka velniukas.

Jie vargu ar lauks pirmadienio ar naujų metų, kad pradėtų gyvenimą nuo tuščio lapo. Juk galima viską pradėti iš naujo tuoj pat! Vos per vieną akimirką jie gali pakeisti savo įvaizdį, partnerį, veiklos sferą ar net šalį – tai jiems normalu.

C. Kulnai šalia, keliai į šonus

Žmonės, kurie sėdi tokia poza, geriausiai žino, ką reiškia tikras komfortas. Galbūt jie ir nepuls per savaitgalį organizuoti reido į parduotuves, kad sudarytų idealų įvaizdį, tačiau jie gali skirti daugybę laiko tam, kad išsirinktų naujus kvepalus ar kremą.

Jų santykis su apranga ir daiktais būna gana komplikuotas – šioje srityje jie yra labai išrankūs ir priekabūs.

Tokius žmones dažnai supa betvarkė ir chaosas. Tačiau tai, kas aplinkiniams primena betvarkę, iš tikrųjų turi kažkokią logišką sistemą: šeimininkas šiame chaose užsimerkęs gali susirasti bet kurį jam reikalingą daiktą.

Tokių žmonių „silpnoji vieta“ – nemokėjimas susitelkti ties vienu dalyku. Jiems reikia gana daug laiko, kad jie susikoncentruotų, tačiau vėliau jie labai lengvai gali nukrypti nuo temos.

D. Suglaustos kojos

Žmonės, sėdintys būtent tokia poza, paprastai nemėgsta vėluoti ir labai nemėgsta, kai vėluoja kažkas kitas.

Jie būna supratingi, inteligentiški, pažeidžiami, laikosi nuomonės, kad susitarti visuomet yra geriau, negu pyktis, ir jaučiasi nejaukiai, jei kažkas šalia jų viešai demonstruoja savo jausmus ar emocijas (ar tai būtų aistringas bučinys, ar sutuoktinių ginčas).

Jei žmogus mėgsta sėdėti suglaudęs kojas ir dar remiasi pėdomis į grindis, tai reiškia, kad jis yra gana tiesmukiškas, atviras, šiek tiek šiurkštokas ir veikiausiai iš prigimties pedantiškas.

Jei sėdėdamas tokioje pozoje asmuo kilnoja į viršų batelių nosis, remdamasis kulnais į grindis, būkite tikri – jo šarvuotas traukinys stovi atsarginiame kelyje. Toks žmogus, nors ir atrodo santūrus, bet kuriuo momentu yra pasirengęs duoti atkirtį. Taika jam yra įgimta terpė, o namai – tvirtovė, kur jis gali pasislėpti nuo visų negandų.

Bet kokią pastabą savo adresu jis priima kaip užuominą, kad su juo kažkas yra negerai, ir nedelsiant pradeda kontrataką.

E. Abi kojos į vieną šoną

Žmonės, kurie taip sėdi, dažniausiai neskuba tuoktis, o jei susituokia, neskuba susilaukti vaikų – pirmiausia jie nori baigti mokslus ir padaryti karjerą. Jie būna įsitikinę, kad viskam yra savas laikas.

Jie išsiskiria iš kitų savo ryžtingumu, atkaklumu ir tikslo siekimu. Garbės troškimas verčia šiuos žmones pamiršti kaprizus ir judėti pirmyn – ten, kur įgyvendinamos svajonės.

Tokiems žmonėms labai rūpi, kaip jie atrodo. Aplinkiniai gali net nenutuokti, kiek pastangų deda šie asmenys, kad atrodytų nepriekaištingai.

Sielos gilumoje jiems šiek tiek trūksta pasitikėjimo savimi, todėl jie neretai priešiškai reaguoja į kritiką, net jei ji yra konstruktyvi ir draugiška.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(61 žmogus įvertino)
3.0820

Top naujienos

Ginčas tarp Prezidentūros ir Seimo kaista: strėlių sulaukė net Grybauskaitė (129)

Kaistant ginčui tarp Prezidentūros ir Seimo dėl šalies atstovavimo Europos Vadovų Taryboje ( EVT...

Ekonomistė Numa apie augančią valstybės skolą: neišvengiamai laukia mokesčių didinimas (152)

Karališkojo koledžo Londone ekonomikos daktarė Kaetana Numa kalbėdama apie valstybės skolą...

JAV ambasadorius Lietuvoje: nemanau, kad Bidenas ketina žiūrėti Putinui į akis (6)

„Nemanau, kad prezidentas Bidenas ketina žiūrėti prezidentui Putinui į akis. Nors, jeigu jie...

Už apleistą Druskininkų sanatoriją „Nemunas“ pasiūlyta 3,63 mln. eurų: tikėtina, virs butais (2)

Penktadienį pasibaigusiame buvusios Druskininkų sanatorijos „ Nemunas “ aukcione už...

Nebrangūs, bet įspūdingi viešbučiai Turkijos kalnuose ir nežabotas linksmybes suaugusiems siūlantys rūmai

Noriu sugriauti jūsų įsivaizdavimą apie populiarius Turkijos kurortus ir parodyti šiek tiek...

Šalia Ukmergės plento planuojamos 370 butų kvartalo statybos: dėl kamščių bus tariamasi (157)

Ukmergės plento pašonėje, Bendoriuose, planuojama statyti naują daugiabučių namų kvartalą,...

Valdančiųjų gretose tylios grumtynės: su didžiuoju partneriu po kilimu kovoja visai ne Laisvės partija (214)

Vienybę valdančiųjų gretose atskirais klausimais vis paskaldo konkurencinės grumtynės. Po...

Pasitikrinkite: jei esate alergiškas šiems komponentams, galite būti alergiškas vakcinai (203)

Viena iš didžiausių žmonių baimių dėl COVID-19 vakcinų – galimos alerginės reakcijos....

Londone – baimės nuojauta: užsiliepsnojo ta pačia medžiaga dengtas daugiabutis, kaip ir 72 gyvybes nusinešęs „Grenfell“ bokštas ugniagesiai su kvėpavimo aparatais išgelbėjo daug žmonių (2)

Londone penktadienį kilo gaisras daugiabutyje, kurio renovacijai panaudotos apdailos plokštės...

Netrukus sulauksime tikro orų lūžio: mėgausimės +25 laipsnių šiluma (32)

Šalta ir drėgna gegužės mėnesio pradžia daug kam jau įgriso, o tikras pavasariškas oras vis...