aA
Kodėl vieni per 24 val. nuverčia kalnus, o kitiems nuolat pritrūksta laiko? Kur iš tikrųjų dingsta mūsų laikas ir ko nedaryti, kad vis dėlto suspėtume atlikti tai, ką norėjome? Apie laiko trūkumą ir planavimą „Žinių radijo“ laidoje „Karjeros akiniai“ kalbasi vedėjas Darius Matas ir Edukacinių bendrovių grupės „KALBA“ kūrėjas, profesionalus karjeros ir vidurinio mokslo konsultantas, sertifikuotas „Morrisby“ ir „Multiple Natures“ specialistas Rytis Jurkėnas.
Jaučiate nuolatinį laiko trūkumą? Pasiūlė kelis problemos sprendimus
© Adobe Stock

Para, atrodo, nėra toks ir trumpas laiko tarpas, tačiau laiko vis tiek nuolat pritrūkstame. Pasak specialisto, viskas priklauso nuo to, ką žmogus per tas 24 val. nori nuveikti.

„Jeigu pasižiūrėsime per prigimčių ir intelekto prizmę, ką mes veikiame visą dieną, tai iš tų 24 valandų mes dirbame 8 valandas, tada skiriame 8 val. miegui, ir galiausiai lieka 8 val. mūsų kitiems poreikiams. Reikia ir pavalgyti, ir kažkiek užtrunkame važiuodami, keliaudami, užsiimame kažkokiais hobiais, turime šeimas, prižiūrime vaikus, bendraujame su draugais. Visus šiuos dalykus išdėliojus, išeina trys dideli blokai: jeigu tai darbo diena, tai 8 val. miegame, 8 val. dirbame ir likusias 8 val. skiriame kitiems reikalams“, – teigė karjeros specialistas.

Jo teigimu, reikia išmokti pričiupti „laiko vagis“ ir tuomet dovanų gautume būtent laiką.

„Kai kalbame apie „laiko vagis“, mes sakome, jog iš tiesų jo turime. Tiesiog visi aplinkui konkuruoja dėl mūsų laiko, kadangi tai yra brangiausia, ką turime. Todėl patiriame didžiulį išorės spaudimą, nes visi kėsinasi būtent į mūsų laiką. Pradedant darbdaviais, kurie sako, jog pardavėme jiems savo laiką, taip pat yra įvairiausių industrijų, kurioms irgi skiriame dalį laiko“, – kalbėjo R. Jurkėnas.

Tačiau kodėl vieniems pavyksta nuveikti daugiau, o kitiems – mažiau. Nejaugi vieni moka geriau susidėlioti savo laiką, o kiti nesugeba to padaryti? Specialistas sako, kad žiūrint iš prigimčių intelektų, reiktų įsidėmėti administracinę prigimtį.

„Jos viena iš sudedamųjų dalių yra būtent gebėjimas planuoti savo laiką. Tokią prigimtį turintys žmonės tai daro natūraliai, jie tiesiog susidaro tvarkaraščius, žino, ką reikia padaryti, kiekvieną rytą stebi savo dienotvarkę. Tai jiems sekasi natūraliai ir jie todėl turi daugiau laiko. Tačiau kai kalbame apie šį atvejį, tai populiacijos atžvilgiu tik 30 proc. žmonių turi aukštą administruojančią prigimtį., apie 30 proc. turi žemą, o apie 40 proc. – vidutinę“, – aiškino R. Jurkėnas.

Vis dėlto ką daryti tiems, kurie neturi labai aukštos administracinės prigimties, bet jiems laikas irgi yra brangus, o jo vis pritrūksta.

„Tokiu atveju mes ir pradedame kalbėti apie „laiko vagis“. Visų pirma, turime pasižiūrėti, o kas iš mūsų jį vagia? Vienas populiariausių metodų yra savo dienos nuotraukos darymas. Jeigu žmogui natūraliai neišeina planuoti laiko, tuomet jam padės kasdienė darbo nuotrauka. Kai darbe pradedame naują užduotį, kur nors tai pasižymime ir parašome, kiek užtrukome. Mes juk turime 9 prigimtis ir 10 intelektų ir kiekvieno iš jų pasireiškimas mumyse yra skirtingas. Todėl kiekvieną užduotį galime daryti skirtingu tempu, lėčiau arba greičiau, ir toks veiklų atpažinimas, kiek mes užtrunkame jas darydami, yra geras žingsnis norint kažką pakeisti“, – tikino karjeros ekspertas.

Specialistas labai rekomenduoja atlikti savo dienotvarkės diagnostiką ir sužinoti, kaip mes išnaudojame laiką, kurį turime.

„Laikas yra ribotas dalykas, jo kaip nors nepadauginsime, todėl jeigu dirbame ilgiau nei 8 val. suprantame, kad tai darome kažkieno sąskaita. Ne visada mums sumokės už viršvalandžius, taip pat nepadarysime kažko kito, ką norėjome, galbūt tai darysime miego ir sveikatos sąskaita. Reikia įsiminti, kad nėra nemokamo laiko ar kad galime, kaip nors jį ištempti. Tačiau laiko trūkumą greitai pajuntame, todėl labai svarbu pasidaryti jo diagnostiką“, – tikino ekspertas.

Visas pokalbis – laidos vaizdo įraše:

Laidą „Karjeros akiniai“ pristato: KALBA Darnaus žmogaus centras

Žinių radijas
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
3.1667

Top naujienos

Nedarbas kasdien didėja: kur buvo daugiausia galimybių įsidarbinti, dabar didžiausia tikimybė būti atleistam (38)

Įvestas karantinas neabejotinai vienaip ar kitaip paveikė Lietuvos verslą – vieni prarado...

Po grįžimo iš Londono laukė akibrokštas: tyrimo duomenys dingo, o kaip elgtis toliau niekas nepaaiškino (60)

Turbūt neginčijamai šiandien aktualiausia tema – testai dėl koronaviruso. Algoritmai...

Pranešė, kur lankėsi užsikrėtę koronavirusu: ėjo į darbus, apsipirkinėjo parduotuvėse, lankėsi vaistinėse (12)

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras atliko epidemiologinį tyrimą ir išnagrinėjo, kur...

Užkalnis. Gyvenimo jums niekas nekompensuos (202)

„Man pradingo kelionė, pinigus sumokėjau, kas man dabar viską kompensuos per tą karantiną?“,...

Paviešintos išvados dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės: ar miesto valdžia ir prokurorai gavo tą patį? (150)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga vieną dieną prabilo apie galimai gresiančią...

Įspėja apie „dezinfekciją iš vidaus“: pasekmes gydytojai sprendžia priėmimo skyriuje (20)

Pasaulyje siaučiant koronavirusui , žmonės jo išvengti bando ir pačiais keisčiausiais būdais....

Parduodamas žinomas viešbučio kompleksas: kainą sumažino trečdaliu (61)

Vieniems šis kol kas dar neilgas sunkmetis yra pabaiga, o kitiems – galimybė. Ypač tiems, kurie...

Esate užmaršus? Iš pažiūros nekalti simptomai priveda prie gyvenimą griaunančios ligos (1)

Neretai susiduriama su problemomis dėl senstančių tėvų, senelių ar kitų artimųjų, kurie po...

Darbo pokalbyje Karnišovas aptarė karjeros galimybes legendiniame NBA klube (6)

Denverio „Nuggets“ generalinio vadybininko pareigas užimantis Artūras Karnišovas...

|Maža didelių žinių kaina