aA
Nėra jokios empatijos formulės. Kaip ir kasdieninė mankšta, mėginimas suprasti, susisieti ir bendrauti su kitais žmonėmis, yra procesas, kurio metu jūs iš lėto kuriate gebėjimą, lygiai taip pat kaip sportuodami auginate raumenis.
Kaip teigia dr. Hendrie Weisinger, knygos Emotional Intelligence at Work (Emocinis intelektas darbe) autorius, „Tai, kaip sėkmingai komanda, skyrius ar grupė veiks, yra tiesiogiai susiję su tuo, kaip efektyviai jos nariai bendraus tarpusavyje grupinėje veikloje.“

Kartais tai gali būti sudėtinga, kadangi norint išmokti gerai bendrauti su žmogumi, reikia laiko ir pastangų. Paprastai egzistuoja jautrios temos, karštos vietos, praeities problemos, kurias visas pokalbio metu reikia valdyti. Tačiau žinant, kad problemos bei konfliktų sprendimą ir komandos kūrimą galima pasiekti tik efektyvaus bendravimo pagalba, labai svarbu darbo vietoje sukurti šiuos tiltus.

Terapeutai, kurie iš tikrųjų supranta savo pacientus, šneka apie „klausymąsi trečiąja ausimi“. Tai pažymi tam tikrą ypatingą dėmesingumą ne tik tam, kas aiškiai išsakoma, bet ir tam, kas numanoma. Tai reiškia dėmesio kreipimą į kontekstą, kūno kalbą, nuotaiką, vertybes ir siekius. Visi šie elementai įpinti į bendravimą ir gebėjimas „sustoti, pažiūrėti ir iš tikrųjų klausytis“ tų, kurie yra aplinkui, pavers jus geresniu vadybininku ir, galiausiai, geresniu lyderiu.

Karjeristė

Visi geri lyderiai turi gebėjimą perteikti savo tikslus. Siekiant įsitikinti, ar publika iš tikrųjų jus girdi, jūs turite pamėginti suprasti ir įsijausti į jų būseną gilesniame lygmenyje, nes tik taip sužinosite, kaip artikuliuoti savo tikslus ir perteikti juos taip, kad jie atitiktų besiklausančiųjų vertybinę sistemą.

Vienas iš skirtumų, kurie egzistuoja tarp darbuotojų, yra vienoje kompanijoje dirbančių žmonių kartų skirtumas. Daugelis mūsų turime labai skirtingus požiūrius į pasaulį, vertybes, konstruktyvius įvykius ir darbo stilių. Todėl ypatingai svarbu suvaldyti šiuose skirtumuose glūdinčius potencialius konfliktus.

Knygoje Generations at Work (Kartos darbe), kurią parašė Rob Zemke, Bob Filipczak ir Claire Raines, nubrėžiami ryškūs skirtumai tarp įvairių kartų žmonių mąstymo būdų. Iš esmės veteranai yra patriotinė, tradicinė, sunkiai dirbanti karta. Jie priešinasi pokyčiams ir žiūri į darbą labiau struktūruotai ir hierarchiškai. Tai, ką jie skaito, kuo mėgaujasi ir kaip susisieja su darbo vieta, labai skiriasi nuo to, kaip tai daro optimistiški, madingi ir darboholikai, kurie vairuoja BMW ir moka plastikinėmis kortelėmis, o neformalūs inovatoriai mąsto globaliai, mielai priima įvairovę, ieško pusiausvyros ir pasikliauja pragmatiškumu.

Jūs vargiai ar įtikinsite šių dienų sėkmės kūdikį, apeliuodami į „pareigą“. Sėkmės kūdikiai siekia sėkmės ir visų ją įrodančių išorinių simbolių.

Jų pėdomis seka konkurentai, kurie gyvena įtemptą, greitą gyvenimą, kurių herojai yra Michael Jordan, Mark McGraw ir Sammy Sosa. Visi jie reikalauja skirtingo bendravimo būdo, nukreipto į jų individualias vertybes. Pavyzdžiui, sėkmės kūdikiai ir inovatoriai visiškai skirtingai žiūri į tokius su darbu susijusius klausimus, kaip kad kiek valandų turėtų sudaryti darbo savaitę. Tam tikra prasme šis skirtumas mums yra metafora, padedanti pažvelgti į gyvenimą ir darbą iš skirtingų ir labai individualizuotų perspektyvų.

Konfliktas darbe, susimušė ofiso darbuotojai

Kai kurie dalykai galioja mums visiems. Taktas, diplomatija, mandagumas ir entuziazmas – tai savybės, kurių turėtų siekti kiekvienas. Konstruktyvus atgalinis ryšys paprastai yra pageidautinas, jeigu matome, kad jis pagerina mūsų darbo kokybę ir jo įvertinimą.

Naudinga atminti, kad ne visi turi tiek daug ambicijų ar siekia tobulybės ir kad vietos kompanijoje turėtų užtekti visiems. Atlygis yra skirtingas skirtingiems žmonėms. Kai kuriems naujos pareigos su didesne atsakomybe yra atlygis. Kitiems atlygis yra laisvadienis. Jeigu norite veiksmingų rezultatų, išsiaiškinkite, su kokia asmenybe kalbatės.

Gebėjimas puikiai bendrauti ir įtikinti kitus prisijungti prie jūsų, siekiant bendrų kompanijos tikslų, yra rezultatas, kurio neabejotinai verta siekti.

Empatija – įsijautimas į kito žmogaus nuotaiką.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Valinskas: Pranckiečio atstatydinimas gali būti tik žingsnis tam, kad Karbauskis iš frakcijos lyderio staiga taptų niekuo (78)

„Ir socialdarbiečiai, ir konservatoriai, ir visi kiti – jei tik matys progą, kad gali Karbauskį...

Ekspertas: toks Trumpo požiūris turėtų kelti nerimą ir Lietuvai (168)

„Visa tai kelia labai daug rimtų klausimų dėl NATO kaip Aljanso darnos ir dėl to, kiek dar...

Po garsiausias Balkanų šalies vietas keliavę lietuviai patarė, kur nevykti silpnesnių nervų žmonėms (11)

Prieš kelionę į Bosniją kažkur skaičiau, kad nepaisant šalies gamtos grožio, įdomiausias jos...

Nužudytas 22-omis bausmėmis iki gyvos galvos nuteistas pedofilas: tvirkino 200 vaikų, vaizdus platino internete (128)

2016 m. Richardui Huckle‘ui buvo skirta 22 laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės už 200...

„Partizan“ strategas piktai reagavo į klausimą apie Landale'ą: nematau prasmės apie jį kalbėti

Belgrado „Partizan“ į Vilnių atvyko su buvusiu vietos publikos numylėtiniu Artiomu...

Ši liga žmogų naikina tyliai: iš pažiūros nekaltas rankų drebėjimas – rimtos bėdos ženklas (4)

Parkinsono liga – tai neurologinė liga, kurios metu nyksta tam tikros galvos smegenų srities,...

Žinomas verslininkas Liudvikas Andriulis prabilo apie vaikystėje patirtus sunkumus (53)

Verslininkas Liudvikas Andriulis prieš keletą metų tapo itin žinomas dėl savo aštrių...

Ingrida Martinkėnaitė: kaip neprarasti motyvacijos (1)

Prisižadėjote sau per šiuos metus nubėgti gausybę kilometrų, numesti tuos likusius penkis...

„Džokerį“ pažiūrėjęs Majauskas siūlo pensijas didinti 30 eurų (96)

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys Mykolas Majauskas teigia neabejojantis, kad automobilių...

Garsiausius šedevrus perkėlė į socialinius tinklus: menininkas parodė, kaip atrodytų klasikų kūriniai „Instagram“ amžiuje

Ar esate pagalvoję, kokie būtų Van Gogo, Botičelio ir Leonardo da Vinčio paveikslai, jei šie...