aA
Manoma, kad įmonės kalėdiniai ir naujametiniai vakarėliai yra linksmi renginiai, kurie suteikia darbuotojams retą progą kartu smagiai praleisti laiką, pašokti ir kitaip atsipalaiduoti. Tačiau čia slypi ir tam tikrų pavojų. Per didelis atsipalaidavimas gali kainuoti ne tik gerą reputaciją, bet ir sveikatą.
Vakarėlis buvo linksmas
Vakarėlio dalyviai.
© Sipa Press/Scanpix
Britų dienraštis „The Guardian“, pernai apklausęs 5 tūkst. darbdavių, išsiaiškino, kad 90 proc. iš jų teko klausytis darbuotojų nusiskundimų dėl nepadoraus kolegų elgesio per įmonės šventinius vakarėlius. Tačiau beribis atsipalaidavimas būdingas ne tik britams. Rusijoje žmonės irgi sugeba švęsti taip, kad paskui nežino, juoktis, ar verkti.

Nusileidimas – ne visada minkštas

„Iškritau už laivo borto, o kiti tai pastebėjo tik po kurio laiko, – Rusijos dienraščiui „Vedomosti“ pasakojo stambios kompanijos reklamos skyriaus darbuotoja Tatjana. – Baisiausia buvo matyti, kaip nuplaukia laivas.“

Kitoje kompanijoje dirbančio pardavimo vadybininko Dmitrijaus bendradarbiams vakarėlis baigėsi ligoninėje. „Du mano kolegos iškrito už borto, kai jis dar stovėjo prieplaukoje, ir juos išvežė „greitoji“, – praėjusį kompanijos vakarėlį prisiminė vyras. – Man labiau pasisekė. Aš iškritau, kai laivas jau plaukė.“

„Per praėjusius Naujuosius metus kažkas užgriuvo ant stalo su taurėmis, maždaug 40 jų sudaužė, bet pats atsipirko smulkiais įbrėžimais. O prieš dvejus metus du bendradarbiai susimušė, – prisiminimais dalijosi kitos įmonės aprūpinimo skyriaus vadovas Viktoras.

Kas per šventė be muštynių?

Dar didesnį pavojų kelia firmų vakarėliai, rengiami užmiestyje. „Išvargę“ darbuotojai gali tiesiog užmigti apsikabinę eglę ir sušalti“, – sako viešųjų ryšių kompanijos „HeadHunter“ marketingo direktorė Olga Brukovskaja.

Budrumą praradę darbuotojai taip pat gali leistis į pavojingą kelionę po nepažįstamas apylinkes. „Įsiaudrinau ir nuėjau pasivaikščioti po nepažįstamą miestą. Gavau kaukolės traumą, praradau piniginę ir fotoaparatą“, – dūsavo buhalteris Dmitrijus.

Geri vadovai visuomet stengiasi pasirūpinti darbuotojų saugumu. Tačiau jie yra tokie patys žmonės. „Per praėjusius Naujuosius metus su viršininku pabėgome iš vakarėlio, kad pasitelkę lengvą „sparingą“ išsiaiškintume, kas kietesnis, – prisimena vienos viešųjų ryšių kompanijos darbuotojas Aleksandras. – Rezultatas buvo toks: aš išsinarinau kaulą ir susižeidžiau kumštį, o jam skilo šonkaulis.“

Bėdų nutinka dėl svaigalų

Dauguma nemalonių incidentų per įmonių vakarėlius nutinka dėl nesaikingo alkoholio vartojimo. Todėl personalo vadovai dažnai siūlo riboti stiprių svaigiųjų gėrimų kiekį.

„Mes neketiname nugirdyti savo darbuotojų, – sako kompanijos „Yandex“ personalo vadovė Liudmila Švecova. – Todėl per vakarėlį nesiūlysime nieko stipresnio už vyną ir martinį.“

„Absolut“ banko personalo vadovė Julija Suškova teigė, kad jų įmonė riboja ne alkoholio stiprumą, o kiekį. „Be to, mes nustojame pilstyti gėrimus likus valandai iki vakarėlio pabaigos“, – pateikė patarimą moteris. Anot jos, dar vienas receptas nuo nemalonių incidentų yra turininga programa, kuri atkreiptų vakarėlio dalyvių dėmesį nuo svaigiųjų gėrimų.

Tuščia taurelė kartais nepadeda

Kita vertus, net visiška abstinencija neapsaugo nuo skaudžių incidentų. Per vieną vakarėlį jo dalyviai taip įsijautė žaisdami tenisą, kad nepastebėjo, jog pro šalį eina moteris. Vyriškis netyčia smogė jai rakete ir prakirto antakį.

„Darbe visai negeriu. Per naujametinį vakarėlį manęs paprašė atkimšti šampano butelį, ir kamštis pataikė man į akį. Po to niekas netikėjo, kad aš su niekuo nesimušiau“, – prisiminė programuotojas Maksimas.

Stebuklų metas

Tačiau metų pabaigos šventės vis dėlto yra linksmybių laikas, ir kuriozinių incidentų tokiu metu taip pat netrūksta.

Vienoje Rusijos Iževsko statybų kompanijoje dirba daug užsieniečių, tarp jų yra ir juodaodžių. Kompanijos vadovybė nusprendė Naujuosius metus paminėti rusiškai: miške, prie eglutės, su šašlykais.

Paryčiais vienas juodaodis darbuotojas panoro atlikti gamtinį reikalą. Patingėjęs rengtis, jis išlipo iš palapinės dėvėdamas vien glaudes. Po kelių akimirkų visus pažadino kraują stingdantis klyksmas. Išlindę iš palapinių žmonės pamatė sprunkantį slidininką. Galbūt šitaip sureaguotų kiekvienas, Rusijoje, miške, spaudžiant 30 laipsnių šalčiui, pamatęs pusnuogį juodaodį.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Istorikas į miltus sumalė konservatorių pasiūlymą: istorijoje būdavo tokių pomirtinių egzekucijų

Dalis konservatorių iš naujo siekia Lietuvos komunistų partiją pripažinti nusikalstama....

Užsimojo pažaboti pamokas praleidžiančius mokinius ir jų tėvus: siūlo griežtus pokyčius (16)

Valdžia imasi prasto pamokų lankomumo ir svarsto, kaip spręsti šią problemą. Šiuo metu vienam...

Tokių naujienų Lietuva jau seniai nematė: kontrabandininkams, sukčiams ir naminukės mėgėjams – ypač geros žinios (5)

Seime diskutuojama apie tokias Baudžiamojo kodekso (BK) pertvarkas, kokių Lietuva nematė jau...

Po kūdikio gimimo Indrė ant kaklo pajautė guzus: paaiškėjo, kad jai ‒ antros stadijos vėžys (1)

Indrei Šimaitienei iš Kalnaberžės truputį per keturiasdešimt. Pati branda, gyvenimo saulė tarsi...

Gyventojų piniginėse – vėjai: paramos ima prašyti ir vidurinė klasė (9)

Infliacijai ir paskolų palūkanoms gyventojų išlaidas iškėlus į nematytą lygį, ekspertai...

Policija: pavojingas bėglys sulaikytas (8)

Policija praneša, kad sulaikytas pabėgęs nuteistasis Jevgenij Vorobjov.

Po Donato Čižausko bičiulių surengto koncerto socialinius tinklus užplūdo gerbėjų žinutės: ašarą braukiau, per kūną ėjo šiurpas gera žinia nedalyvavusiems renginyje

Daugybė Donato Čižausko gerbėjų sutiks, kad tai, ką jie Kaune išvydo šeštadienio vakarą,...

[Delfi trumpai] Vilkų pavasariniai šėliojimai nepaliks abejingų: pamatysite juos visai kitaip

Laukinių žvėrių gyvenimo akimirkomis džiuginantis Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas...