aA
Dažniausiai moterims grįžimas į darbą po motinystės atostogų ar ilgalaikės pertraukos yra lydimas įvairiausių jausmų ir emocijų. Kai kurios yra pasiryžusios su džiaugsmu pasinerti į darbus bei pritapti prie naujo kolektyvo gyvenimo ritmo, o kitos labai atsargiai išgyvena adaptaciją naujoje aplinkoje. Tačiau egzistuoja keletas metodų, padėsiančių teisingai išgyventi šį laikotarpį.
© Corbis/Scanpix

Nebijokite atrasti ką nors naujo

Vienas iš didžiausių sunkumų, tykančių moters, grįžtančios į darbą po atostogų – tikėjimasis, kad ji grįžta ten, iš kur niekuomet ir nebuvo išėjusi. Grįžtant į savo senąjį kolektyvą dera prisiminti, kad praėjo daug laiko ir taip, kaip anksčiau, jau niekada nebebus, nes jūsų nebuvimo laiku galėjo daug kas pasikeisti. Kad pirmą darbo dieną neištiktų šokas, su kolegomis pabendraukite iš anksto, sužinokite paskutines naujienas, kas įvyko, kitaip tariant - tyrinėkite aplinką.

Pasiruoškite galimiems sunkumams

Kol jūsų nebuvo, tikėtina, kad į kolektyvą įsiliejo ne tik naujų darbuotojų, bet gal pasikeitė ir vadovas. Iš anksto pasiruoškite galimiems sunkumams ir problemoms. Pavyzdžiui, jei dar nežinote visų bendradarbių vardų, prisiminkite, kad tai reikia padaryti pirmiausiai. O jei per atostogas užmiršote vienokius ar kitokius įgūdžius, nueikite į kvalifikacijos kėlimo kursus arba paprašykite senų gerų bendradarbių, kuriuos gerai pažįstate, padėti jums išspręsti šią problemą.

Užsitikrinkite artimųjų ir draugų paramą

Grįžimas į darbą po ilgos pertraukos – tai beveik visuomet stresas organizmui. Sudaromas naujas miego, mitybos, pasivaikščiojimu su mažyliu grafikas, todėl labai svarbu savo artimoje aplinkoje susirasti žmonių, kurie galėtų su jumis pasikalbėti po darbo jums įdomiomis temomis. Tai gali būtų vyras, sesuo, draugė ar gerai pažįstama bendradarbė. Svarbu turėti galimybę pasidalinti jausmais su artimaisiais, kurie jus aplanko darbo dienos metu.

Na ir, žinoma, grįžtant į darbą po ilgų atostogų turite būti pasiruošusi gyvenimo ritmo pasikeitimui. Jei anksčiau daugiausiai laiko praleisdavote namie, tai dabar jūsų namais mažiausiai aštuonioms valandoms taps biuras. Neabejotinai grįžus į darbą keičiasi moters statusas. Jis gali pakilti, jei dirbančios ir uždirbančios pinigus moters statusas jai yra aukštesnis nei namų šeimininkės. Ir gali suprastėti, jei subjektyvus požiūris į dirbančią gražiosios lyties atstovę yra prastesnis nei į moterį, kurią išlaiko vyras arba jei toji moteris nenori dirbti. Tačiau bet kuriuo atveju, žvelgiant objektyviai, statusas bus pasikeitęs.

Be to, grįždama į darbą moteris žmonos ir motinos vaidmenį keičia į profesionalaus pobūdžio vaidmenį. Tai nereiškia, kad vyras bus alkanas, o vaikas murzinas ir neprižiūrėtas, bet vyriškai pusei reikėtų būti pasiruošus, kad šeimoje įvyks pareigybių persiskirstymas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Mamadienis už 1 vaiką: Nausėdos pasiūlymas sulaukė palaikymo, bet atsitrenkė į sieną

Iš Vyriausybės, darbdavių ir profsąjungų atstovų sudaryta Trišalė taryba antradienį aptarė...

Kaip iš tiesų reikia didinti pensijas: jos turi augti sparčiau nei atlyginimai (101)

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nepritarė prezidento Gitano Nausėdos siūlymui nuo kitų...

Nausėda – už dialogą su Baltarusija, bet įvardijo ir raudonas linijas papildyta 15:59 val. (28)

Prezidentas Gitanas Nausėda pasisako už dialogą su Baltarusija, tačiau įvardijo ir raudonas...

Darbdavys pareiškė, kad irgi susiduria su psichologiniu smurtu: ateina, prašo pakelti algą (65)

Nuo psichologinio smurto darbo aplinkoje nukentėjusiems asmenims reikia informacijos apie pagalbą ir...

Unikauskas: aš jau niekuo nebesistebiu (55)

Žymus gydytojas Alvydas Unikauskas patikino, kad tikrai į politiką ir į verslą jis neketina sukti.

Ypač griežta kardomoji priemonė Venckienei: su apykoje nuo namų negalės nutolti toliau nei 500 m Venckienė šypsojosi, bet buvo nekalbi; papildyta (734)

Antradienį Vilniaus apygardos teismas panaikino Kauno miesto apylinkės teismo sprendimą pratęsti...

Lukašenkos sūnui – dar vienas aukštas postas (61)

Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos sūnus Viktoras buvo išrinktas šios šalies...

Vėl šaiposi iš kovos su alkoholiu: reklamos stendai pigesnio alkoholio siūlo bėgti į Lenkiją (3)

Reklaminiuose stenduose Vilniuje – naujos reklamos, kuriose pašiepiami su alkoholio prieinamumo...

Byra Seimo nario Žygimanto Pavilionio šeima (24)

Žinomo diplomato ir Seimo nario Žygimanto Pavilionio šeima šiuo metu išgyvena ne patį ramiausią...

Auksu puošti Šiaulių „princo“ Baranio namai mena ištaigingas mafijos puotas ir žiaurius įvykius: pasižvalgykite po 780 kv.m pilį! (26)

Buvo laikai, kai Lietuvoje karaliavo kriminalinės gaujos. Kaunas priklausė Daktarams, Panevėžys...