aA
Mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ atliktoje gyventojų apklausoje paaiškėjo, kad Lietuvos gyventojų emocinė būsena gerėja. Jei balandžio mėnesį dominavo liūdesio emocijos, tai gegužę, prasidėjus antram karantino mėnesiui, jos įgavo labiau teigiamą atspalvį.
Gyventojų apklausa parodė, kiek yra tikinčių, kad viskas grįš į savas vėžes ir kokia dalis jaučia pyktį
© Shutterstock

Tyrimo metu buvo vertinamos įvairios gyventojų patiriamos emocijos. Paaiškėjo, kad Lietuvoje daugėja ramiai nusiteikusių ir mažėja išsigandusių bei liūdnų žmonių skaičius, rašoma pranešime spaudai.

„Tai gera žinia visiems. Ekonomika tiesiogiai priklauso nuo vartotojų lūkesčių, tad jiems gerėjant galime tikėtis spartesnio atsigavimo“, – rezultatus komentavo Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Tyrimą „Tele2“ atliko šių metų balandį ir gegužę. Jo metu paaiškėjo, kad gegužę išaugo ramiai besijaučiančių lietuvių skaičius – jis pakilo nuo 21 iki 30 proc. ir sudarė beveik trečdalį visų respondentų.

Ramiau jaučiasi šalies vyrai nei moterys – atitinkamai 37 proc. ir 23 proc. žmonių. Dažniausiai įvardintos šią savijautą lemiančios priežastys buvo teigiamai vertinamas pandemijos valdymas šalyje, stabilios gyvenimo ir darbo sąlygos bei gera asmeninė ir artimųjų sveikata.

„Žmonės tiki, kad viskas grįš į savas vėžes, didelių pokyčių situacija nesukėlė, o ekonominė situacija atsigaus greitai. Įdomu tai, kad neutrali emocinė būsena yra grindžiama būtent šiais, pozityviu mąstymu ir optimizmu paremtais teiginiais“, – sakė P. Masiulis.

Neutraliai situaciją šalyje vertinantys žmonės sudarė statistiškai reikšmingą dalį, beveik trečdalį visų apklausos dalyvių.

Liūdesį dėl padėties Lietuvoje jaučia 9 proc. mažiau žmonių (nuo 28 proc. iki 19 proc.). Kiek labiau liūdesį jaučia moterys (20 proc.) nei vyrai (17 proc.). Dažniausiai jų įvardintos liūdesio priežastys: bendravimo su artimaisiais stoka, šalyje įvesti apribojimai ir suvaržymai bei neaiški finansinė ateitis.

Tuo tarpu išsigandusių skaičius sumažėjo 10 proc. – nuo 15 proc. balandį iki 5 proc. gegužę (iš jų 3 proc. vyrų ir 8 proc. moterų). Apklaustieji nurodė, kad dažniau juos gąsdina su sveikata susiję aspektai: grėsmė artimųjų sveikatai, viruso plitimo mastas ir tai, kad vis dar nėra vakcinos.

Balandžio ir gegužės rezultatų palyginimas atskleidė ir tai, kad šiek tiek paaugo pykstančių gyventojų dalis (nuo 5 iki 10 proc.). Šios emocijos procentinis pasiskirstymas tarp lyčių yra vienodas, tačiau labiausiai ji būdinga 15–24 m. amžiaus gyventojams. Dėl esamos padėties Lietuvoje pyktį jaučia 16 proc. šios amžiaus grupės žmonių, o mažiausiai pikti jaučiasi 55–69 m. amžiaus asmenys (5 proc.). Pyktį, remiantis apklausa, jiems dažniausiai kelia betvarkė, laukiantys brandos egzaminai ir suvaržytos žmonių teisės bei laisvės.

Apklausą atliko mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“. Gyventojų apklausoje šių metų balandžio 14–17 d. internetu apklausti 400 respondentai, o gegužės 5–8 d. apklausti 402 respondentai iš Lietuvos nuo 15 iki 69 metų amžiaus.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

Statė namą sau, bet neliko nepastebėtas didelio koncerno: lietuvio būsto idėja sulaukė pasisekimo (56)

Tomui Petrauskui – 26-eri, tačiau jis šiandien savomis rankomis stato modulinius ekologiškus...

Dėl Europos Sąjungos „pietiečių“ ima kelti nepatogius klausimus: išvardijo visas nuodėmes (93)

Briuselyje dauguma sutaria, kad reikalingas bendras atsakymas į pandemijos sukeltą ekonominę...

Istorija kartojasi: tūkstančiai gyvūnų rūšių masiškai ieško šaltesnio klimato – juda link išnykimo (4)

Niekam ne paslaptis, kad pasaulinis atšilimas skatina daugybę gyvūnų visame pasaulyje palikti...

30 eurų vertės pirkinys kaunietį pavertė ginklų kontrabandininku (144)

Įstatymų neišmanymas ir nedėkingai susiklosčiusios aplinkybės karo istorija besidomintį...

Vokiečių spauda: šalies neonaciai sukarintus mokymus atlieka Rusijoje (107)

Dešiniosios pakraipos ekstremistai iš Vokietijos lavinti kovinių įgūdžių vysta į Rusiją ,...

Kada reikia keisti automobilio tepalus ir kas nutiks, jei laiku to nepadarysite

Variklio alyvos keitimas yra vienas iš nedidelių vargų eksploatuojant automobilį, tačiau ją...

Po baisios avarijos vaikinas liko neįgaliu – gydytojos žodžiai pakreipė jo gyvenimą ypatinga linkme (13)

Mano vardas – Artūras Tūrė Žilis. Norėčiau pasidalinti savo istorija ir tikiuosi, kad ji...

Jurbarko krašto gamtos ir architektūros lobiai: kelionė paliks neišdildomus įspūdžius (28)

Jei visus gražiausius Lietuvos kampelius būtų galima sudėti į vieną didelę knygą, Jurbarko...

Europa dėl Kinijos pasiekė lūžio tašką: dabar viskas keičiasi (174)

Europos santykiai su Kinija iš blogų tampa dar blogesniais. Pekino sprendimas Honkonge...

|Maža didelių žinių kaina