aA
Gyvename visuomenėje, todėl bet kokiu atveju, atliekant įvairius socialinius vaidmenis, tenka laikytis nusistovėjusių taisyklių. Aišku, galima nuo visų ir visko atsiriboti ir tapti filosofu - atsiskyrėliu arba izoliuotis atokiame vienuolyne – tuomet jums negaliotų jokios sociumo taisyklės. Tačiau toks gyvenimo kelias tinkamas toli gražu ne visiems.
Bendradarbiai
Bendradarbiai
© Shutterstock nuotr.

Taigi kaip gyventi visuomenėje? Kaip išmokti laimėti gyvenimo žaidimą? Kokių taisyklių būtina laikytis, norint rasti savo vietą po saule? Pabandykime rasti atsakymus į šiuos sudėtingus, tačiau neabejotinai kiekvienai iš mūsų bent kartą gyvenime kylančius klausimus.

Gyvenimas - tai žaidimas

Kiekvienas žmogus bent kartą gyvenime yra žaidęs kompiuterinį žaidimą arba bent numano, kaip tai vyksta. Taigi, anot ekspertų, tokie žaidimai iš dalies paremti realybe. Teigiama, jog pats įdomiausias ir nenuspėjamas žaidimas – pats gyvenimas, vykstantis 24 valandas per 7 dienas per savaitę.

Dažniausiai atrodo, jog mes patys jį valdome, tačiau neretai susidaro įspūdis, jog iš tikrųjų viskas nusprendžiama už mus. Tarsi mūsų priešas – pats likimas, mums nepaliekantis jokių galimybių šį žaidimą laimėti.

Šioje daugiamatėje realybėje esame mes visi, žaidžiame vieni su kitais, bandydami tiek savavališkai, tiek intuityviai savas žaidimo taisykles primesti ir kitiems. Nuolat už kažką kovojame ir nuolat bandome kažką tiek sau, tiek kitiems įrodyti. Kiekvienas mūsų atliekame vaidmenį, kuris šiame gyvenime turi konkrečią funkciją, todėl privalu laikytis tam tiktų įstatymų – kitais žodžiais tariant, turime laikytis žaidimo taisyklių.

Įsivaizduokite, jog tą pačią akimirką, kai ateinate į šį pasaulį, paleidžiamas šitas realybės žaidimas, o jūs net ne savo noru tampate jo dalimi. Iš pradžių vyksta adaptacija, t.y. jūs tyrinėjate aplinką, kaupiate jėgas, tačiau aktyviai veikti dar nesate pasirengę – dar nepasiektas reikiamas lygmuo. Bent jau kol kas esate visiškai priklausomi nuo vyresniųjų (tėvų): jus maitina, bučiuoja, rūpinasi jūsų sveikata. Viskas vien tam, kad tolimesniame žaidime pakaktų jėgų ir gyvybių. Dabar esate rengiamas kovai už būvį.

Po kurio laiko pradedate elgtis vis labiau savarankiškai.

Tačiau jei esate pasirengęs kovoti žaidėjas, tačiau stovėsite vienoje vietoje, nieko nepasieksite, tiesiog švaistysite savo brangų laiką. Taip prastovėti vienoje vietoje galima labai ilgai. Arba pradėsite vaikščioti tik visiškai saugiais takais, piktybiškai vengsite bet kokių išbandymų ir sunkumų. Tačiau pergalės tikrai nešvęsite, naudos nebus jokios, papildomų galių jums niekas nesuteiks.

Taip, kartais atrodo, jog žaisti su likimu beprasmiška, tačiau jeigu visai nesistengsite laimėti, nieko nesieksite, toks žaidimas bus nieko vertas. Jeigu jau patekote į šį žaidimą – gyvenimą – reikia veikti, judėti pirmyn, tobulėti, nes priešingu atveju antrojo šanso niekas nesuteiks. Game is over.

Sėkmingo žaidimo taisyklės:

1. Būkite dėmesingi. Kiekvienas mūsų šiame žaidime pasirenka savo strategiją. Todėl reikia paisyti visų smulkmenų. Kelyje į pergalę sutiksite įvairiausių personažų ir objektų – vieni kels pavojų, kiti bus naudingi. Išmokite juos atskirti.

2. Nestovėkite vietoje. Gyvenimas - tai judėjimas. Nuolat judėkite į priekį, siekite užsibrėžto tikslo. Jokiais būdais nebijokite priimti svarbių sprendimų ir mokytis iš savo klaidų. „Kas nedirba, tas neklysta“. Mums svarbi kiekviena klaida, kiekvienas pralaimėjimas – juk taip kaupiame patirtį.

3. Saikingai eikvokite jėgas. Saugokite ir tausokite save, rūpinkitės savo sveikata, nuolat papildykite energijos atsargas, neleiskite joms išsekti, nes priešingu atveju nusilpsite ir pradėsi pralaimėti.

4. Rinkitės teisingą kryptį. Prieš žengdami bet kokį žingsnį, gerai pagalvokite, kur einate ir kodėl. Sudarinėkite planų įgyvendinimo strategijas, apgalvokite veiklos schemą.

5. Niekada nepamirškite, jog pagrindinis žaidėjas esate jūs. Galite turėtų daug padėjėjų, daug žmonių aplinkui, tačiau vis dėl svarbiausias esate JŪS. Ir už savo gyvenimą esate atsakingas tik jūs pats. Tai jūsų žaidimas, todėl visa atsakomybė gula tik ant jūsų pečių. Gyvenimo už jus nenugyvens niekas, kiekvienas žaidėjas eina savo keliu, žaidžia savo žaidimą. Jūs, be jokios abejonės, vairą galite perduoti į kito žmogaus rankas, tačiau tuomet pralaimėjimo atveju nesiskųskite. Geriausia drąsiai visą atsakomybę prisiimti ant savo pečių – tuomet nereikės nieko kaltinti.

6. Gyvenimo žaidime nėra vietos silpniems. Tie, kas pasiduoda – pralaimi. Stiprius žmones gerbia, jie įkvepia. Pakerėkite pasaulį! Neatskleiskite savo silpnųjų vietų. Aišku, mes tik žmonės, ne mašinos, visi mes kartais pavargstame, nervinamės, palūžtame ir paplūstame ašaromis. Tačiau lai apie tai žino tik artimiausi žmonės, kurie gali suprasti ir palaikyti sunkią akimirką. O prieš kitus išlikite stiprūs. Verkite namuose likę vieni. Atgaukite jėgas ir judėkite tik pirmyn. Priešakyje jūsų laukia daug naujų pergalių ir iššūkių.

7. Mokėkite garbingai pralaimėti. Jeigu kas nors nepasisekė, nebijokite pripažinti klydę, elkitės garbingai. Neleiskite, jog jūsų gailėtųsi. Įrodykite kitiems, jog galite susitvarkyti su kilusiomis problemomis, jog turime pakankamai jėgų, noro ir užsispyrimo judėti pirmyn.

Pažvelkite į save iš šalies, tarsi matytumėte savo gyvenimą dideliame ekrane. Kokį save matote ir koks norėtumėte būti žmogus? Ko trūksta jūsų sėkmei? Viskam savas laikas. Jeigu iš visų jėgų sieksite užsibrėžto tikslo, anksčiau ar vėliau neabejotinai pavyks. Svarbiausia – tikėkite savimi ir tuo, ką darote.

Gyvenimo žaidimo negalima sustabdyti ar pradėti iš naujo. Pradėję šį žaidimą, tenka jį žaisti iki galo. Šis žaidimas nepakartojamas – įvertinkite tai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Į nekilnojamojo turto rinką grįžo ilgai nematyti spekuliantai: įspėjama dėl dirbtinai keliamų kainų LB siūlo keisti įstatymus (67)

Gyventojams šiandien būstus perkant greičiau nei juos spėjama statyti, nekilnojamo turto rinkoje...

Joninių naktį policijai pranešta apie galimą radijo laidų vedėjo iš Baltarusijos pagrobimą Vilniuje (9)

Joninių naktį didžiausią nerimą Vilniaus policijai sukėlęs pranešimas buvo gautas apie 23.30...

Įspūdingas praėjusio finalo pakartojimas sudėliojo aštuntfinalio poras skirti trys 11 m baudiniai (41)

Trečiadienį vėlai vakare baigėsi Euro 2020 grupių etapas, po kurio paaiškėjo visos...

Užkalnis. Gyvenimas jau per geras ir eina dar geryn (418)

Kartais būna taip, kad apsidairai, ir matai, kad viskas tiesiog taip puiku, kad geriau mes nesame...

Lietus su perkūnija niekur nedings: sinoptikai žada permainingus orus (10)

Šiandien per Lietuvą lėtai slinks atmosferos frontas. Dienos pradžia bus gana saulėta ir sausa,...

Audra atkeliavo į Lietuvą: stichija Kaune vartė medžius PAGD: su stichija susiję apie 50 pranešimų (188)

Kaip ir žadėta, per Lietuvą birželio 23-osios vakarą slenka audros debesys. Nors didžiųjų...

Incidentas Pabradėje: migrantai sukėlė riaušes, pasieniečiai panaudojo ašarines dujas, aidėjo šūviai papildyta (562)

Trečiadienį vakare VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje apgyvendintiems...

Į bedugnę svirusią Vokietijos rinktinę paskutinę akimirką nutvėrė atsarginis UEFA uždrausta vaivorykšte prieš vengrus mojavo protestuotojas (151)

15 metų trukęs Joachimo Lowo reichas Vokietijos nacionalinėje komandoje vos nesibaigė bent...

Po vartininko liapsuso pakrikę slovakai patyrė ispanišką egzekuciją ir praleido tolyn Ukrainą (59)

Paskutinis Europos futbolo čempionato grupių etapo vakaras virto asmenine Slovakijos rinktinės...