aA
Kai kurių darbuotojų CV mirgėte mirga nuo darbų įvairovės, o kiti gali pasigirti dirbę vos vienoje ar keliose įmonėse. Kas geriau – nuolat keisti darbo vietą ar sėsliai dirbti vienoje darbovietėje? O galbūt pakeistų darboviečių skaičius nėra tas kriterijus, pagal kurį būtų galima vertinti darbuotojo kompetenciją ir gebėjimą susitvarkyti su patikėtomis užduotimis?
Geriau dažnai keisti darbus ar ilgai dirbti vienoje įmonėje?
© Shutterstock nuotr.

Atliktos apklausos rezultatai atskleidė, kad apie pusė dirbančiųjų save laiko sėsliais, lojaliais, vertinančiais stabilumą ir vengiančiais keisti darbo vietą. Kita pusė darbuotojų, priešingai, yra atviri galimybėms keisti darbo vietą ir greitai prisitaikantys prie naujų aplinkybių.

Daugiau kaip pusė portalo respondentų mano, kad dažna darbų kaita naudinga tik ankstyvoje jaunystėje, kol dar svarstai ir bandai save atrasti, kita vertus, pritaria, kad darbo keitimas yra natūralus dalykas – tai savaime suprantamas darbuotojo siekis dirbti kuo geresnėmis sąlygomis ir jaučiant džiaugsmą dėl to, ką darai.

Respondentų teigimu, jei nesijauti atradęs savo vietos, geriau kad ir ne pirmą kartą pakeisti darbo vietą, negu dirbti tai, kas pačiam nepatinka ar nesiseka.

Apie trečdalis darbuotojų mano, kad dažna darbų kaita dar yra naudinga tuo, kad įgyjama įvairių darbų patirties, taigi ateityje yra platesnis galimybių spektras rinktis ir keisti darbą. Apie 28 proc. apklausos dalyvių vis dėlto mano, kad kelių darbo sričių patirties įgijimas neatperka to, kad dažnai keičiant darbus netampama tikru kokios nors srities specialistu.

Apklausos rezultatai atskleidė, kad darbuotojai taip pat nemano, jog ir per ilgai dirbti viename darbe yra tinkamas sprendimas. Jų nuomone, geriausia darbą keisti kas penkerius arba kas trejus metus. Per ilgai užsisėdėjus vienoje vietoje darbas gali atsibosti, dėl to, respondentų nuomone, nukenčia darbuotojo motyvacija ir darbo rezultatai, taip pat manoma, kad neturint darbų patirties įvairovės, gali būti sunku konkuruoti darbo rinkoje.

Vis dėlto didelė dalis respondentų mano, kad darbuotojo lojalumas vienai darbovietei ar darbo vietai yra naudinga, nes tampama tikru tam tikros srities specialistu, išmanančiu kokią nors sritį daug labiau nei kiti.

Portalo CVbankas.lt vadovo Tomo Toleikio nuomone, darbuotojas, nuolat keičiantis darbus net neišbuvęs vienoje pozicijoje bent 1 metų, potencialiam darbdaviui gali sudaryti nepastovaus darbuotojo įspūdį. Jei dirbama darbovietėje dar mažiau nei metus, prieš nusprendžiant keisti darbą vertėtų pagalvoti, ar naujasis darbas yra tikrai daug geresnis.

T. Toleikis pastebi, kad darbas vienoje įmonėje ilgą laiką potencialių darbdavių įprastai vertinamas teigiamai, tačiau ir per ilgas užsisėdėjimas viename darbe kai kuriais atvejais gali turėti neigiamą efektą – gali sudaryti įspūdį, kad darbuotojas bijo permainų, yra nelankstus.

CVbankas.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Apžvalgininkai: „valstiečiai" smūgį jau atlaikė, Narkevičius liks iki pabaigos (251)

Nors net kelis mėnesius žiniasklaidoje netilo kalbos apie tai, kad susisiekimo ministras Jaroslavas...

Mokytojai kyla į kovą su internete nusirašinėjančiais moksleiviais: priemonės tokios, kad noras sukčiauti praeina akimirksniu (144)

„Patogiausia ir išmaniausia pratybų atsakymų svetainė! Pranešk draugams! Būk protingas“, –...

Savaitgalio orų prognozės – be didesnių pokyčių (3)

Penktadienį mūsų šalies orus lems pietinis ciklono pakraštys. Pragiedrulių tikimybė sumažės,...

Išdalintos „Žmonės 2020” statulėlės: Dano Rapšio triumfas ir jautriai pagerbtos pernai išėjusios žvaigždės pildoma (210)

Sausio 23-iąją dieną, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre bei tiesioginiame LNK...

„Žmonių“ apdovanojimuose – jautrus dukters gestas Vitalijui Cololo: žiūrovai nesulaikė ašarų (47)

Skelbiant „Žmonių“ apdovanojimus paminėti ir praėjusiais metais anapilin iškeliavę šou ir...

Europos įmonės sunkiai randa vietą „Naujojo Šilko kelio“ projekte (49)

Europos kompanijos iš esmės nedalyvauja prezidento Xi Jinpingo „Vienos juostos, vieno kelio“...

Vyresni kolegos įvertino Gabrieliaus Landsbergio laišką bendražygiams (664)

Po to, kai trečiadienį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas...

Kurtinaičio kariauna krito Vitorijoje, „Bayern“ pergalė nubloškė „Žalgirį“ į Eurolygos dugną (14)

Ketvirtadienio vakarą vykusios Eurolygos rungtynės buvo pažymėtos Kauno „Žalgiriui“...

NBA lyderių treneris: jei spręsčiau tik aš, Sabonis tikrai žaistų „Visų žvaigždžių“ mače specialiai Krepšinis.lt iš Paryžiaus (12)

Balsavimas į NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynes baigėsi, ir nors Domantas Sabonis nebus...

Naujosios Rusijos kultūros ministrės nuotrauka „sprogdina“ socialinius tinklus (224)

Naujojo Rusijos premjero Michailo Mišustino vadovaujamoje Rusijos vyriausybėje išskirtinio...