aA
Nes galite pasiekti visai ne tą rezultatą, kurio tikėjotės. Nereikia pradėti pokalbio ar pažinties šiomis frazėmis-žudikėmis, jeigu nenorite sugadinti pirmojo įspūdžio ar išprovokuoti sau pačiam netikėtos pašnekovo reakcijos.
© Shutterstock

„Tiesą sakant…“ Ši frazė – kaip raudonas skuduras klausytojams, kadangi verčia susimąstyti: argi jūs tik dabar pradedate kalbėti tiesą? Reiškia, viskas, ką` sakėte prieš tai, buvo melas? Kai pokalbyje priduriame pratarmę ar kai ryžtamės po jau padaryto pareiškimo pridėti dar kažką, visa tai, ką kalbėjome anksčiau, nebekels pasitikėjimo. Prisiimkite atsakomybę už viską, ką sakote, vietoje to, kad pridurtumėte kokias nors papildomas frazes. Ir tada pašnekovas neturės priežasčių jumis nepasitikėti.

„Tu nepyk, bet…“ Tuo momentu, kai pašnekovas išgirs šiuos žodžius, savo viduje jis pasiruoš sulaukti įžeidimo. Frazė skamba kaip „štai dabar jau rėšiu tai rėšiu“. Jeigu jums išties reikia pakritikuoti, padarykite tai atskirai. O antra, pradėkite kalbą nuo žodžio „Aš“. Pavyzdžiui: „Aš nerimauju dėl to, kad…“ – ir paaiškinkite priežastį. Yra dar vienas delikatus būdas: „Jūs neprieštarausite, jei išsakysiu savo nuomonę?“

„Na, apskritai tai…“ Visiškai atsisakykite šitos įžangos, kuri paverčia jus žmogumi, kuris iškėlė save aukščiau visus kitus ir maloningai teikiasi bendrauti su visais tais, iš apačios. Žymiai produktyviau pasakyti kažką panašaus į: „pagal mano turimą informaciją…“ Tai palieka kitam žmogui galimybę arba pridėti kažką savo prie to, ką pasakėte, ar netgi sutikti.

„Tau tai gali skambėti kvailai…“ Po to, kai įvedėte į sakinio konstrukciją tokią negatyvią detalę kaip „kvailai“, „neteisingai“, jūs jau nebegalėsite atsiimti jos atgal. Pašnekovas jau nusiteikė laikyti jus vidutinybe. Taip pat jūs tuo pademonstruojate pasitikėjimo savimi trūkumą, ypač jei naudojate tokias frazes darbe. Šiuo atveju visi aplinkiniai ims žvelgti į jus atlaidžiai, kaip į neišmanėlį. Užduokite klausimus ir išsakykite nuomonę be įžangų, kurios sunaikins viską, ką ruošiatės pasakyti.

„Tau vertėtų…“ „Jei būčiau tavo vietoje…“ Frazės sukuria pernelyg atlaidžią atmosferą. Jūs duodate suprasti, kad esate kažkuo geresnis už pašnekovą ir jam gali susidaryti įspūdis, jog jis neturi teisės turėti savą požiūrio, ar kad jo emocijos ne tokios svarbios kaip jūsų. Geriau, jei tiesiog klausysitės, ką jums kalba, nekomentuodami. Jei norite pasakyti ką nors, jūsų manymu, naudingo, pirmiausiai paklauskite, ar žmogus neprieštarauja, kad dabar jūs kai ką pasakysite šia tema. Gavę teigiamą atsakymą, pradėkite kalbą nuo tokios frazės, kaip: „Jūs, tikriausiai, tai jau išsiaiškinote…“ arba „Į tai galima žvelgti įvairiais aspektais, tačiau, kaip nebūtų keista, man tai padėjo…“

„Na, aš manau…“ Kas nutiko jūsų nuomonei? Tai iš tiesų labai silpna pradžia kalbai pradėti dalykiniame susitikime. Iš pirmo žvilgsnio atrodo natūralu pradėti pareiškimą šia fraze, tačiau skambės ji nelabai įtikinančiai. Jūs gi nenorite tuo pasakyti, kad „Nesu tikras, bet…“? Vietoje to geriau vartoti tokias įžangines frazes kaip :Aš tikiu“, „Esu tikras, kad…“ arba „Remdamasis savo patirtimi…“

„Žinau, ką jaučiate…“ Vienas blogiausių būdų pradėti kalbą, ypač jeigu kalbatės su liūdinčiu žmogumi. Niekas negali žinoti, ką jaučia kitas žmogus, net jeigu jūs, kaip ir jis, netekote artimųjų. Geriau paklausti, ar nenorėtų žmogus pasikalbėti. Šitaip suteiksite jam galimybę išsikalbėti tiek, kiek jam šiuo momentu norisi. O paskui dar sykį delikačiai pademonstruokite palaikymą, kai visi kiti žmonės pasišalins. Pasiūlykite ką nors konkretaus, ką nors padaryti, kur nors žmogų pakvieskite ir t.t.

„Kaip aš jau minėjau anksčiau…“ Naudodami šią frazę jūs tarsi raginate nesiklausyti. Taip pat gali susidaryti įspūdis, kad bandote pretenduoti į idėją ar mintį – bet vėlgi pernelyg agresyviu būdu. Jūs, žinoma, vertas pagyrimo už puikų pasiūlymą ir nusipelnėte auditorijos pagarbos savo personai. Tačiau tokia įžanga tikrai nepadės šioje situacijoje. Bet kokiu atveju bus geriau, jeigu šioje frazėje pakeisite žodį „Kaip AŠ jau minėjau“ į „Kaip Mes jau kalbėjome“.

„Tiesiog…“, „Galėtumėte tiesiog…“ ar netgi „Aš tiesiog norėčiau žinoti…“ Tiesiog pasakykite „Ne!“ šitoms frazėms. Jos visiškai neefektyvios. Tokių frazių signalas maždaug toks: „Aš ruošiuosi pasakyti kažką svarbaus ir tuo pat metu visiškai nesiruošiu paisyti jūsų jausmų“. Geriau pradėti ne tokia agresyvia fraze kaip „norėtųsi sužinoti“. Praleiskite tą „tiesiog“ ir gausite teisę padėti galutinį tašką.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Laukiniai „Žalgirio“ laikai: išgertuvės iki ryto, kanapės, „Farai“, muštynės ir Collinso dovana (24)

„Aš visų pirma žiūriu į asmenines savybes, nenoriu problemų rūbinėje, nenoriu konfliktiškų...

Žinomo banko darbuotojai pasirodė, kaip atrodo: rengiasi drąsiai, o darbo metu gali tai, apie ką kiti tik pasvajoja (18)

Paskutinę darbo savaitės dieną Vilniaus verslo centrų rajone Saltoniškių gatvėje apsilankęs...

Užkalnis garsaus viešbučio restorane: blogiausiai išleisti šimtas eurų (226)

Gerų viešbučių restoranai turi būti puikūs. Praėjo tie laikai, kai žinomas viešbutis galėjo...

Po lemtingo susitikimo Petro Gražulio vaikelio mama neištvėrė ir papasakojo, kas buvo nutylėta: jau geriau nevežtų tų žaislų (94)

Neseniai notaro kabinete susitikę ir bandę išspręsti visus teisinius nesutarimus dėl vaikelio...

Klaipėdietis nufilmavo vaizdą po avarijos: stovinčius automobilius suplojo į didžiulį „sumuštinį“ (1)

Laukininkų gatvėje daugiabučio automobilius nakčiai pastatę klaipėdiečiai naktį išgirdo...

Baugi žinia socialiniuose tinkluose pasėjo baimę tarp tėvų: šalia tamsaus automobilio vaikų tyko iškrypėlis (165)

Baugi žinia socialiniuose tinkluose pasėjo baimę tarp uostamiesčio tėvų. Klaipėdietė Vaida...

Pergalių ištroškęs „Žalgirio“ naujokas: žmonės lygina mane su Kemba Walkeriu (2)

Šią savaitę sutartį su Kauno „Žalgirio“ ekipa pasirašęs amerikietis Derrickas Waltonas...

4 išbandyti būdai, kaip sutaupyti būsto pradiniam įnašui (11)

Susitaupyti pinigų pradiniam būsto paskolos įnašui gali pasirodyti neįmanoma misija, tačiau iš...

Norite gyventi 100 metų – kilkite nuo fotelių ir gerkite lietuvišką natūralią arbatą (1)

Medicinos ir fitoterapijos mokslų pasaulyje kasmet padaromi nauji atradimai ir pritaikomi sveikatos...

Orai: sekmadienis – paskutinė malonesnė diena (14)

Sekmadienis yra paskutinė malonesnė diena, nes nuo kitos savaitės į Lietuvą atkeliauja lietus ir...