aA
Nes galite pasiekti visai ne tą rezultatą, kurio tikėjotės. Nereikia pradėti pokalbio ar pažinties šiomis frazėmis-žudikėmis, jeigu nenorite sugadinti pirmojo įspūdžio ar išprovokuoti sau pačiam netikėtos pašnekovo reakcijos.
© Shutterstock

„Tiesą sakant…“ Ši frazė – kaip raudonas skuduras klausytojams, kadangi verčia susimąstyti: argi jūs tik dabar pradedate kalbėti tiesą? Reiškia, viskas, ką` sakėte prieš tai, buvo melas? Kai pokalbyje priduriame pratarmę ar kai ryžtamės po jau padaryto pareiškimo pridėti dar kažką, visa tai, ką kalbėjome anksčiau, nebekels pasitikėjimo. Prisiimkite atsakomybę už viską, ką sakote, vietoje to, kad pridurtumėte kokias nors papildomas frazes. Ir tada pašnekovas neturės priežasčių jumis nepasitikėti.

„Tu nepyk, bet…“ Tuo momentu, kai pašnekovas išgirs šiuos žodžius, savo viduje jis pasiruoš sulaukti įžeidimo. Frazė skamba kaip „štai dabar jau rėšiu tai rėšiu“. Jeigu jums išties reikia pakritikuoti, padarykite tai atskirai. O antra, pradėkite kalbą nuo žodžio „Aš“. Pavyzdžiui: „Aš nerimauju dėl to, kad…“ – ir paaiškinkite priežastį. Yra dar vienas delikatus būdas: „Jūs neprieštarausite, jei išsakysiu savo nuomonę?“

„Na, apskritai tai…“ Visiškai atsisakykite šitos įžangos, kuri paverčia jus žmogumi, kuris iškėlė save aukščiau visus kitus ir maloningai teikiasi bendrauti su visais tais, iš apačios. Žymiai produktyviau pasakyti kažką panašaus į: „pagal mano turimą informaciją…“ Tai palieka kitam žmogui galimybę arba pridėti kažką savo prie to, ką pasakėte, ar netgi sutikti.

„Tau tai gali skambėti kvailai…“ Po to, kai įvedėte į sakinio konstrukciją tokią negatyvią detalę kaip „kvailai“, „neteisingai“, jūs jau nebegalėsite atsiimti jos atgal. Pašnekovas jau nusiteikė laikyti jus vidutinybe. Taip pat jūs tuo pademonstruojate pasitikėjimo savimi trūkumą, ypač jei naudojate tokias frazes darbe. Šiuo atveju visi aplinkiniai ims žvelgti į jus atlaidžiai, kaip į neišmanėlį. Užduokite klausimus ir išsakykite nuomonę be įžangų, kurios sunaikins viską, ką ruošiatės pasakyti.

„Tau vertėtų…“ „Jei būčiau tavo vietoje…“ Frazės sukuria pernelyg atlaidžią atmosferą. Jūs duodate suprasti, kad esate kažkuo geresnis už pašnekovą ir jam gali susidaryti įspūdis, jog jis neturi teisės turėti savą požiūrio, ar kad jo emocijos ne tokios svarbios kaip jūsų. Geriau, jei tiesiog klausysitės, ką jums kalba, nekomentuodami. Jei norite pasakyti ką nors, jūsų manymu, naudingo, pirmiausiai paklauskite, ar žmogus neprieštarauja, kad dabar jūs kai ką pasakysite šia tema. Gavę teigiamą atsakymą, pradėkite kalbą nuo tokios frazės, kaip: „Jūs, tikriausiai, tai jau išsiaiškinote…“ arba „Į tai galima žvelgti įvairiais aspektais, tačiau, kaip nebūtų keista, man tai padėjo…“

„Na, aš manau…“ Kas nutiko jūsų nuomonei? Tai iš tiesų labai silpna pradžia kalbai pradėti dalykiniame susitikime. Iš pirmo žvilgsnio atrodo natūralu pradėti pareiškimą šia fraze, tačiau skambės ji nelabai įtikinančiai. Jūs gi nenorite tuo pasakyti, kad „Nesu tikras, bet…“? Vietoje to geriau vartoti tokias įžangines frazes kaip :Aš tikiu“, „Esu tikras, kad…“ arba „Remdamasis savo patirtimi…“

„Žinau, ką jaučiate…“ Vienas blogiausių būdų pradėti kalbą, ypač jeigu kalbatės su liūdinčiu žmogumi. Niekas negali žinoti, ką jaučia kitas žmogus, net jeigu jūs, kaip ir jis, netekote artimųjų. Geriau paklausti, ar nenorėtų žmogus pasikalbėti. Šitaip suteiksite jam galimybę išsikalbėti tiek, kiek jam šiuo momentu norisi. O paskui dar sykį delikačiai pademonstruokite palaikymą, kai visi kiti žmonės pasišalins. Pasiūlykite ką nors konkretaus, ką nors padaryti, kur nors žmogų pakvieskite ir t.t.

„Kaip aš jau minėjau anksčiau…“ Naudodami šią frazę jūs tarsi raginate nesiklausyti. Taip pat gali susidaryti įspūdis, kad bandote pretenduoti į idėją ar mintį – bet vėlgi pernelyg agresyviu būdu. Jūs, žinoma, vertas pagyrimo už puikų pasiūlymą ir nusipelnėte auditorijos pagarbos savo personai. Tačiau tokia įžanga tikrai nepadės šioje situacijoje. Bet kokiu atveju bus geriau, jeigu šioje frazėje pakeisite žodį „Kaip AŠ jau minėjau“ į „Kaip Mes jau kalbėjome“.

„Tiesiog…“, „Galėtumėte tiesiog…“ ar netgi „Aš tiesiog norėčiau žinoti…“ Tiesiog pasakykite „Ne!“ šitoms frazėms. Jos visiškai neefektyvios. Tokių frazių signalas maždaug toks: „Aš ruošiuosi pasakyti kažką svarbaus ir tuo pat metu visiškai nesiruošiu paisyti jūsų jausmų“. Geriau pradėti ne tokia agresyvia fraze kaip „norėtųsi sužinoti“. Praleiskite tą „tiesiog“ ir gausite teisę padėti galutinį tašką.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Svarbiausios NATO pratybos nuo Šaltojo karo laikų: scenarijus – lyg iš įtempto siužeto trilerio (197)

Desantinės operacijos metu užpuolama NATO valstybė, o 5-ąjį Šiaurės Atlanto sutarties...

Siurprizas dirbantiesiems savarankiškai: mokesčiai didės (142)

Vyriausybės pateiktame „ Sodros “ biudžeto projekte – paslėptas siurprizas. Kartu su juo...

Ant Seimo stalo – įstatymo pataisos, įnešiančios lemtingų pokyčių „klevams“ (7)

Siūlymas laikinąjį vairuotojo pažymėjimą paversti galiojančiu ne dvejus, o trejus metus,...

Šarvojant mirusį tėvą – įžūlus kaimynų poelgis: vilnietis taip visko palikti nežada

Nugriauti svetimą turtą, susimokėti baudas ir tuomet statyti savo statinį – į tokią verslo...

Pribloškiantis Sabonio sezono startas: istorinis dvigubas dublis, žvėriškas dėjimas ir puiki pergalė (9)

Fantastišku pasirodymu reguliarųjį NBA sezoną pradėjo Domantas Sabonis ir Indianos...

Patenkintas Jasikevičius „gražuolių“ matyti „Žalgiryje“ nenori: turime iš naujo tapti žvėrimis specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (15)

Kauno „Žalgiris“ pademonstravo įspūdingą žaidimą puolime bei atidarė pergalių sąskaitą...

Infliacija rusus stumia į neviltį (101)

Rusijos vartotojus slegia niūrios nuotaikos, nes infliacija vis labiau pakerta jų perkamąją galią.

Kol Nigelas Westas kovoja teismuose, aiškėja Sandros Grafininos dukros likimas: mažylė jau nebe globos namuose (4)

Šiuo metu nežinomybėje po buvusios mylimosios dingimo gyvenantis britas Nigelas Jeremy Macaulay...

Patyręs odontologas tvirtina: skalavimo skystis nėra skirtas kasdieniam naudojimui (4)

Dantų šepetėlis , dantų pasta, siūlas arba tarpdančių šepetėlis. Šių priemonių teisingas...

Iš viešnagės Amerikoje parsivežė ir naujų receptų: tikri amerikietiški pusryčiai ir jūsų virtuvėje (3)

Kiekvienas besisvečiuojantis Amerikoje greitai pastebi išskirtinius amerikiečių valgymo ir...