aA
Turtingi ir garsūs dažnai savo sėkmės istorijas pradeda žodžiais: “Žinojau, ko noriu, ir kryptingai to siekiau”. Beje, jie tikrai nemeluoja. Auksinė žuvelė plaukioja kiekvieno mūsų pasąmonės kanalais, tik reikia mokėti ją sugauti.
Pokalbis
© Corbis
Kadaise Oscaras Wilde’as iškėlė hipotezę, jog ne mes taikomės prie gamtos — pasaulis kopijuoja mūsų pasąmonės vizijas apie jį. Ir tas pasaulis gali būti labai dosnus — jei tik mokėsime tinkamai jo paprašyti, ko norime. Kitaip tariant, jei žmogus išmoksta valdyti pasąmonę, jis gali pasiekti tokių dalykų, apie kuriuos iki tol ir svajoti buvo drąsu.

Taigi ką daryti, kad svajonių objektas įgytų kur kas realesnius kontūrus — t.y. kaip pasiekti tai, ko nori? Galima pasinaudoti įtakingų, turtingų ir įžymių sėkmės receptu. Jie ne tik svajoja — konkrečiai įsivaizduoja, ko nori. Tikslą pasiekti jiems padeda dvi nuostatos.

Pirma — atitikties: tai, kas supa tave, po truputį turi sutapti su tavo vidiniu pasauliu. Antra — koncentracijos: tai, ko labai labai geidi, po truputį privalo tapti realybe.

Psichologai netgi yra sukūrę ištisą tais principais grįstą metodiką svajonėms paversti realybe. Ji nesudėtinga, bet ganėtinai veiksminga.

Norėk akimis

Nesugebi įsivaizduoti savęs įgyvendinusios ilgai puoselėtą svajonę? Vadinasi, tai kito, o ne tavo svaja, tu tik bandai užtempti ją ant savo kurpalio. Viską įsivaizduoji labai lengvai ir aiškiai? Tokiu atveju lieka svajonę tik detalizuoti. Galvok taip, tarsi planuotum ją pirkti parduotuvėje. Rinkis, improvizuok ir netgi matuokis — tik labai skrupulingai.

Nebijok sau užduoti klausimo: “O kas bus, jei pasielgsiu kitaip?” Nepamiršk — jei nori, kad svajonė išsipildytų, įsivaizduok ją ryškiai, su visomis smulkmenomis. Pasirodo, kuo tavo vaizduotėje paveiksliukas realesnis, tuo greičiau jis materializuojasi. Kodėl tiek daug žmonių svajoja būti turtingi ir laimingi, tačiau taip tokie ir netampa?

O tu paklausk, kaip konkrečiai turtus ir laimę jie įsivaizduoja: aiškiai ir tiksliai apibūdinti savo vizijas gebėtų vos vienas kitas — dauguma tik kartotų standartines frazes! Štai kodėl tokie svajotojai nepastebi prasidėjusių permainų ir praleidžia galimybę įgyvendinti savo svajas.

Antra vertus, nėra ko nusiminti, jei svajones gaubia rūkas — jį juk galima išsklaidyti. Pamiršk visus ai, ir taip gerai — suteik svajonei realių bruožų. Kuo aiškiau sau apibrėši, ko nori, tuo greičiau tavo pasąmonė priims informaciją kaip komandą veikti, t.y. įgyvendinti svajonę.

Suprantama, svarbu ir emocijos. Idealu, jei svajonės viziją lydi džiaugsmas, pasitenkinimas ir didžiavimasis štai kokia aš šaunuolė, štai kaip aš viską galiu.

Beje, nepakanka svajonę įsivaizduoti vieną ar du kartus. Privalai apie ją galvoti kuo dažniau ir reguliariau. Tik neskubėk — pasistenk išlaikyti svajonę vaizduotėje kuo ilgiau. Iš pradžių tai gali būti nelengva, bet vėliau įprasi. Kai pajusi, kad svajonė nuolat grįžta kaskart sukeldama didžiulį džiaugsmą, imkis ją įgyvendinti.

Svajoji tapti kieta verslininke? Įsivaizduok save griežtu kostiumėliu ir makiažu it reklamoje. Sėdi savo biure įnikusi į kompiuterį ir tyrinėji įvairiausias ataskaitas, kreditus ir grafikėlius. Vilioja? Prieš atsakydama gerai pasvarstyk, ar tikrai nori kiekvieną rytą keliauti į darbą, kad įgyvendintum verslo idėjas? Ar tai tikrai teiks tau laimės? Jei visa, kas susiję su įmonės veikla, ataskaitomis bei įsipareigojimais, kelia vien žiovulį, tai — ne tavo sritis. Jei būtent šitaip ir įsivaizduoji savo kelią į aukštumas, griežto kostiumėlio paveikslėlį verta paversti tikrove.

O dabar mintimis piešk kitą vaizdinį: esi baro savininkė. Bendrauji su nuolatiniais klientais, vaišini juos savo firminiais kokteiliais. Smagu? Dabar atsakyk, ar esi pasiryžusi kiekvieną rytą pirkti produktų, o vidurnaktį skaičiuoti dienos nuostolius (indų dūžį, nesąžiningų klientų neapmokėtas sąskaitas), baro apyvartą ir kaskart aiškinti personalui jų klaidas.

Miegoti vos po keletą valandų per parą ir periodiškai klausytis higienos inspektorių moralų (kurie gali baigtis piniginėmis baudomis). Dar minti savivaldybės slenksčius dėl visokių leidimų, nuolat atsiskaitinėti mokesčių inspekcijai ir akylai sekti, kad barmenas neapsižioplintų ir neparduotų alkoholio itin brandžiai atrodančiam nepilnamečiui.

Svajonės paveiksliukas pradeda blukti? Vadinasi, ir tai ne tau. Teks vėl galvoti ką nors nauja. Ir toliau svajoji apie jaukius vakarėlius savo bare? Sveikiname! Paleisk vaizduotę visu pajėgumu ir svajonę, tiksliau, barą, detalizuok: matyk netgi trupinius, šluostomus nuo staliukų, ir valgiaraščius vartančius baro lankytojus!

Pradėk nuo pabaigos

Dabar gerai apsvarstyk, kaip ketini savo svajonę įgyvendinti. Sakai, neįmanoma visko aprėpti iš karto? Taip, nelengva, bet kas gi trukdo laužyti stereotipus ir viską pradėti ne nuo pradžios, o nuo pabaigos? Įsivaizduok, kaip viskas atrodo, kai puoselėtą svajonę jau įgyvendini. Kaip tau pavyko? Žingsnis po žingsnio ženk nuo finišo starto link — judėk atbuline eiga. Taip žingsnis po žingsnio atbulomis netruksi atsidurti ties starto linija: jau žinodama, ką ir kaip reikia daryti.

Teko ką nors girdėti apie neurolingvistinį programavimą? Tai tokia sistema, padedanti susivokti pačiam, suvokti kitą ir kuo veiksmingiau susieti savo bei kitų žmonių tikslus. Pateikiame klasikinį pavyzdį. Žmogaus klausia: “Kokių piliulių nori — mėlynų ar raudonų?” Šis kankinasi svarstydamas, ką rinktis, nors dar prieš sekundę nė nemanė, kad jam galėtų reikėti kažkokių piliulių!

Taigi norėdama įgyvendinti savo svajonę, nesirink iš siūlomų, jau egzistuojančių variantų. Sugalvok savąjį, originalų. Kad būtų lengviau tai suprasti, grįžkime, tarkim, prie tavo svajonių baro. Jau kalbėjome apie nuolatinius jo lankytojus — žmones, nuo kurių nemažai priklauso baro įvaizdis. Numanai, kas jie tokie? Iš kur atsirado? Ką veikia? Žaidžia biliardą, šachmatus, kitokius stalo žaidimus? O gal jie — menininkai keistuoliai, kartą užklydo į tavo barą ir dabar neįsivaizduoja be jo savo gyvenimo?

Kai mintimis pagaliau suvoksi, iš kur jie ir kas jie, atsakyk, ką tu padarei, kad šie žmonės tapo nuolatiniais tavo baro lankytojais? Juos vilioja originalus interjeras? Draugiškas personalas? Malonus muzikinis fonas? Ypatingas valgiaraštis? Vadinasi, įgyvendindama šią svajonę turi apgalvoti interjerą, muziką ir būtinai pasamdyti sumanių barmenų. Dar prireiks šachmatų ir kitokių stalo žaidimų. Ir stilingos komodos jiems sudėti. Tačiau svarbiausia — teks ieškoti ypatingų patalpų: jaukios erdvės savo svajonių bariukui.

Jei gebėsi šitaip atsukti kiekvieną svajonės įgyvendinimo etapą, starto taškas nebeatrodys baisus, net jei vienintelės patalpos pagal tavo kišenę — apleistas pusrūsis su niekam tikusia elektros instaliacija ir pelėsiais bei kerpėmis apaugusiomis apsilaupusiomis sienomis.

Svajonės vizualizacija, t.y. tikslus jos įsivaizdavimas, padeda pasijusti taip, lyg jau būtum ką nors pasiekusi, — kitaip tariant, įtikėti, kad troškimai išsipildys. Matydami tavo ryžtą, tuo patikės ir kiti žmonės. O jei patikės, padės tau siekti užsibrėžto tikslo.

Pasitelk gundymo galią

Jokių seksualinių poteksčių! Šiuo atveju “gundymas” reiškia gebėjimą žavėti žmones. Taip žavėti, kad jie lengva ranka duotų tau tai, ko tu nori. Žodžiu, teks išmokti su žmonėmis bendrauti taip, kad šalia tavęs jie jaustųsi ypatingi. Norėtų būti su tavimi ne iš pareigos ar dėl naudos.

Sena tiesa: kad taptum puikia pašnekove, privalai išmokti klausyti. Žmonėms patinka girdėti save, todėl jie džiaugiasi sutikę dėmesingą pašnekovą. Juk ir pati jautiesi įdomesnė, jei tavęs kas nors klausosi ir klausinėja? Šiuo triuku itin dažnai naudodavosi buvęs JAV prezidentas Billas Clintonas: susitikęs su žmonėmis jis nepuldavo reikšti savo minčių — užduodavo jiems klausimų ir atidžiai klausydavosi, ką jie kalba.

Argi ne todėl jis išgarsėjo kaip vienas maloniausių ir draugiškiausių JAV prezidentų, su kuriuo visi mielai palaikė santykius nepaisydami šokiruojamų jo sekso skandalų?

Didesnės žmonių grupės dėmesį bei prielankumą lengviausia užkariauti pasitelkus humorą . Lengvai iš savęs pasišaipyti — drąsu, bet veiksminga, nes kitaip net didžiausi žygdarbiai gali kelti žiovulį. Negali pasigirti humoro jausmu, net nė vieno anekdoto nepameni? Nustebink erudicija. Galop prieš susitikimą pasiskaityk, kas nauja įvyko pasaulyje, ir nebijok apie tai reikšti savo nuomonės.

Kalbėk aiškiai, neskubėdama — taip atrodysi solidžiau, žmonės labiau įsiklausys į tavo žodžius. Pasakodama nevenk pauzių (tik neužtęsk jų mykdama aaaa, eeee!): pabrėžk svarbiausius akcentus, suteikdama kalbai įtaigos ir priversdama žmones nekantrauti — o kas gi toliau? Nesistenk pašnekovams įtikti, apsimetusi kvailesnė ar naivesnė, nei esi iš tiesų.

Jei nori, kad tave įsidėmėtų vakarėlyje, būk tinkamoje vietoje. Kur ji yra? Permesk patalpą akimis — kur link labiausiai jos krypsta? Štai ten ir eik.

Šnekėdamasi nekryžiuok rankų ant krūtinės, nekišk jų į kišenes, antraip pašnekovai manys, kad esi jiems abejinga ar uždaro būdo. Nori atrodyti atvira ir nuoširdi? Kalbėdama demonstruok delnus — parodyk, kad nekeli jokios grėsmės.

Kalbėdama triukšmingoje aplinkoje šiek tiek palink į pašnekovą — tarsi norėdama jam pasakyti paslaptį. Taip sukursi intymumo jausmą.

Per pokalbį retkarčiais linksėk galva — taip reikši ir pritarimą, ir supratimą, ir smalsumą, o tai pakutens pašnekovui savimeilę. Tu tarsi jam sakysi: Tu teisus. Kalbėk toliau, man patinka tai, ką girdžiu. Ir dar — kalbėdama šiek tiek kopijuok pašnekovo gestus. Toks veidrodinis atspindys signalizuoja: Mudu esam lygūs. Žmogus nesąmoningai priims šią informaciją ir šalia tavęs jausis patogiai bei jaukiai.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Naujų mokesčių prakeiksmas kabo virš Seimo: tokių pokyčių neplanuota net per didžiausias krizes

Premjeras Saulius Skvernelis tikisi, kad kitų metų biudžeto projektas bus priimtas gruodžio 10...

„Huawei“ vadovai – apie santykius su JAV ir technologijų ateitį: pamirškite 5G, prasitarė apie kuriamą 6G specialiai DELFI iš Paryžiaus (52)

5G ryšio diegimas, 6G kūrimas, klientų duomenų saugumas bei Kinijos santykių su JAV pasekmės...

Kur veda Serbijos flirtas su Rusija? (48)

Prieš porą savaičių Serbijos ministrė pirmininkė Ana Brnabic išvyko į Maskvą pasirašyti...

Rusijoje – lietuvių sambrūzdis: Kurtinaitis vadino Juškevičių nesustabdomu, Maksvyčiui trūko pergalės (4)

Po trilerio VTB lygos rungtynėse pirmadienį Maskvoje prie dviejų skirtingų Rusijos komandų vairo...

Planas „Skydas“ Vilniaus apylinkės teisme: pranešė, kad sprogs 9 val. (31)

Antradienio rytą policijai buvo pranešta, kad Vilniaus miesto apylinkės teisme padėtas sprogmuo.

Lietuvos gyventojų sveikata ilgainiui tik dar labiau blogės: profesorė įvardijo, kokios priemonės gali mus išgelbėti (58)

Jeigu žiūrėtume kelių dešimtmečių perspektyvoje, tai visa situacija tik blogėja. Fizinis...

Meghan Markle vėl atrodė kaip atstumtoji: ekspertai paaiškino, kodėl jai neliko vietos prie svarbiausių karališkosios šeimos narių (39)

Per savaitgalį vykusią Atminties dienai skirtą ceremoniją Jungtinės Karalystės karalienė...

Nuodai ir toliau šluoja keturkojų gyvybes: augintinės netekęs vyras siūlo problemos sprendimą (119)

Viešose vietose mėtomi nuodai pasmerkia keturkojus žiauriai kančiai ir mirčiai, o gyvūnų...

Buvęs Lietuvos pašto valdybos pirmininkas: buvome pasiryžę tęsti darbą, tačiau neišėjo susitarti su Narkevičiumi (16)

Su susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi neišėjo sutarti nė vieno dalyko dėl „Lietuvos...