Kai muzikantas Peter‘is Himmelman‘as 1970 metais pradėjo Mineapolyje savo muzikinę karjerą, vietinės radijo stotys grojo sentimentalias Prince dainas apie meilę. Peter‘is svajojo išgarsėti rašydamas tokias pat dainas, rašo psychologytoday.com.
© Shutterstock nuotr.

Bebandant jam prasimušti į muzikos pasaulį, jo tėvui buvo nustatyta ketvirtos stadijos limfoma. Prieš Tėvo dieną jo mama paprašė sukurti dainą, kuri juos padrąsintų, suteiktų vilties. Šeima suprato, kad tėvas neišgyvens iki kitų metų Tėvo dienos.

Peter‘is bandė kurti, tačiau galvoje buvo tuščia. Iš tos tuštumos gimė paprasti žodžiai apie tai, kaip jis mylėjo savo tėtį. Įrašydamas paskutinę dainos versiją dainos pabaigoje jis prapliupo raudoti. Vėliau jis abejojo, ar įsirašiusį verksmą ištrinti, tačiau nusprendė palikti, nes pajuto didžiulį palengvėjimą.

Kitą rytą atėjęs pusryčiauti rado padengtą stalą ir šeimą, susėdusią prie stalo, bandančius padrąsinti vienas kitą. Kai jis paleido dainą, visi verkė. „Aš apsikabinau tėtį ir mes abu verkėme. Daina mus neįtikėtinai suartino.“

Po metų Himmelman‘as įtraukė šią dainą į jį išgarsinusį albumą. Nuo tada muzikantas paskyrė visą savo kūrybą baimės nugalėjimui ir mokymui atsiskleisti ir nugalėti baimę kitus. Pastaruosius dvejus metus jis kartu su savo kompanija „Big muse“ moko žmones, kaip atskleisti savo kūrybines galias. „Dažniausiai susiduriu su tokiais žmonėmis, kurie yra suvaržyti savų baimių, Jos ne tik trukdo viešai išsakyti savas idėjas, bet ir blokuoja mintis.“

Himmelman‘as suteikė savo baimei pavidalą, jis teigė, kad tai tarsi padaras, gyvenantis mumyse, jo vardas – Marvas. Marvas apsigyvena mumyse, kai mes jaučiamės palikti, vieniši, nepasitikintys savimi.

Tačiau jis nėra tas demonas, kurį mes turime užmušti. Jei mes bandome ką nors gyvenime pakeisti, sukurti kažką naujo ar pateikti naujų idėjų, baimė mums šnibžda: „jei nepasiseks, tau bus gėda, nuo tavęs visi nusisuks“. Taigi, Marvas nuolat mums į ausį šnibžda, kad mes to negalime padaryti. Kad nereikia net bandyti. Kad mes nežinome, kiek mums tai kainuos jėgų. Kad mums nepavyks.

Kai mes nuslopiname baimę, išlaisviname savo kūrybiškumą. Tai būtent tokia būsena, kurios metu muzikantas sukūrė savo dainą tėvui. Jaučiamas pakylėjimas, džiaugsmas. Mes išsilaisviname iš suvaržymų, nuostabu, kiek daug tokios būsenos žmogus gali padaryti.

Kaip susitarti su mumyse tūnančiu Mavru? Daugelis žmonių teigia, kad padeda išsikalbėjimas ir savų baimių išsakymas. Vidinės kritikos galima atsikratyti ją atpažįstant, įvardijant, priimant, tačiau darant taip, kaip mums atrodo teisingiausia.

Muzikantas Himmelman‘as taip pat labiau siūlo pasikliauti ne protu, o širdimi. Jis nuginkluoja Mavrą skatindamas žmones parodyti meilę kitiems, stiprinti ryšius.

Pristatydamas savo metodą ir idėjas Čikagos Idėjų savaitėje, kasmetiniame pasauliniame inovatorių susirinkime, Himmelman‘as paprašė klausytojų išsiimti mobiliuosius telefonus ir parašyti žinutę mylimiems žmonėms, papasakoti apie savo jausmus, pasakyti, kaip myli.

Baigę rašyti žmonės buvo paprašyti jas išsiųsti. Kai kurių veiduose atsispindėjo baimė, kitų – ašaros. Tačiau paspaudus siuntimo mygtuką Mavras dingsta. Laisvas jausmų išreiškimas išlaisvina mus nuo baimės ir gėdos.

Kiekvienas, galintis bendrauti ir išreikšti save be baimės, gali realizuoti visą savo žmogiškąjį potencialą. Tokie žmonės gali pradėti kurti puikias dainas, pradėti naują verslą, nustebinti naujomis idėjomis ar sužibėti darbe.

Tokią metodiką taiko tokios didžiulės įmonės, kaip Gap, McDonalds, Pandora, ligoninės, nesiekiančios pelno organizacijos, akademinė visuomenė – visur reikalingas pasitikėjimas ir kūrybiškumas.

Taigi, imkite savo telefoną. Parašykite mylimiems žmonėms, kaip labai jūs juos mylite. Ir paspauskite „siųsti“.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Feisbuke plinta siūlymai, kaip užsidirbti iš „Maxima“ kortelės (24)

„Pinigai grįžta perkant“, – džiaugsmingai skelbia viena feisbuko grupė. Joje visi norintys...

Charkoviečiai pageidauja pasiskolinti mūsų prezidentę: jos reikia Ukrainai (330)

Prieš lankantis pusantro milijono gyventojų turinčiame, antrame pagal dydį Ukrainos mieste...

Skulptorius Vladas Kančauskas: naujas Druskininkų ženklas – mano darbo plagiatas (43)

Vos spėjo Druskininkų kurortas papuošti žiedinę sankryžą prie įvažiavimo iš Merkinės...

Trumpas po susitikimo su Putinu: aš manau, kad dabar mes einame teisingu keliu (1112)

Pirmadienį Helsinkyje susitiko JAV ir Rusijos vadovai. Tai buvo pirmasis dvišalis Donaldo...

Neringa Venckienė vėl sulaukė palaikymo: iš Lietuvos – laiškas JAV teismui (202)

Ketvirtadienį, liepos 12 d., Jungtinių Amerikos Valstijų teismas paskelbė, kad Neringos...

Lietuvos aukštuomenė parodė elegancijos ir gero skonio pavyzdį (90)

Tradiciškai liepos 14-ąją Turniškėse esančioje Prancūzijos rezidencijoje paminėta Bastilijos...

Gydytojai įspėja dėl naujos sparčiai lytiniu keliu plintančios ligos (65)

Gydytojai perspėja, kad kol kas mažai žinoma lytiniu keliu plintanti liga Mycoplasma genitalium...

Kodėl lietuviai mieliau renkasi lietuvišką prekę? (47)

Net 94 proc. Lietuvos vartotojų teigia teikiantys pirmenybę vietiniams produktams, didžiausias...

Neįtikėtina išgyvenimo istorija: prieš savaitę nuo 60 m. skardžio nulėkusi moteris rasta gyva išgyveno gerdama automobilio radiatoriaus vandenį (22)

Viena turistavusi pora rado dingusią moterį iš Oregono, kurios automobilis beveik prieš savaitę...

Maradona atskleidė savo planus Breste: statys gigantišką „Paukščių tako“ stadioną (3)

Girgždančiu ir kiek nuvargusiu balsu, ramiai rinkdamas žodžius futbolo legenda atskleidė...