Gebėjimas perprasti žmones gali padėti veiksmingai su jais bendrauti. LaRae Quy, kuri 23 metus dirbo FTB agente, apie tai sako: „Norint suprasti, kas vyksta žmogaus galvoje, nebūtina būti profesionaliu detektyvu. Visada yra signalai, kuriais galima pasinaudoti. Tereikia mokėti juos įžvelgti.“
© Shutterstock nuotr.

Tad kokie gi ženklai atskleidžia žmogaus mintis ar jausmus? Brideside.me pateikia devynis LaRae Quy patarimus, kurie jums padės išmokti perprasti žmones.

1. Nustatykite, koks jų vyraujantis elgesio modelis

Įvairūs žmonės elgiasi skirtingai, bet kiekvienam žmogui panašiose situacijose būdingas tam tikras elgesys. Pavyzdžiui, žiūrėjimas į grindis pokalbio metu, rankų sukryžiavimas, kosėjimas, galvos krapštymas ar siūbavimas pirmyn atgal. Taip elgtis juos paskatina įvairiausios priežastys. Nustatę vyraujantį konkretaus žmogaus elgesio modelį, lengviau suprasite jų veiksmus – ar jie kažką daro iš įpročio, o gal tai, ką jūs pastebėjote, atskleidžia apgavystę, pyktį, nebrandumą?

2. Įžvelkite keistenybes

Atkreipkite dėmesį į skirtumus tarp žmogaus vyraujančio elgesio modelio ir jo žodžių bei gestų. Pavyzdžiui, ar pastebėjote, kaip koks nors žmogus, kai susinervina, turi įprotį kelis kartus pakosėti, lyg norėdamas (-a) išsivalyti gerklę? Galbūt tas žmogus slepia kažką daugiau, nei matoma iš pirmo žvilgsnio?

3. Atkreipkite dėmesį į gestus

Pavienis gestas ar žodis ne visada turi paslėptą reikšmę. Bet kai tam tikri gestai naudojami vienas po kito kaip modelis, verta suklusti. Pavyzdžiui, koks nors žmogus vienu metu kosčioja, krapštosi galvą ir šiurena kojomis. Tokiu atveju derėtų būti atsargiems.

4. Palyginkite gestus

Jei pastebėjote, kad kažkas elgiasi kitaip nei įprasta, pažvelkite atidžiau. Kaip šis žmogus bendrauja su kitais, esančiais kambaryje? Kaip keičiasi jo (jos) veido išraiška? Kaip keičiasi pozos ir kūno kalba?

5. Pažvelkite į „veidrodį“

Smegenyse esantys veidrodiniai neuronai atspindi mūsų proto būseną. Pavyzdžiui, šypsena aktyvuoja raumenis, kurie yra atsakingi už džiugią veido išraišką. Kai mes susiraukiame, parodome savo nepasitenkinimą. Kai žiūrime į žmogų, kuris mums patinka, mūsų veido raumenys gauna signalą atsipalaiduoti. Jei kito žmogaus veidas jums neatsako tuo pačiu, šis asmuo jums siunčia žinią: jūs jam (jai) nepatinkate arba jam (jai) nepatinka kažkas, ką jūs padarėte.

6. Raskite asmenį, kurio balsas stipriausias

Stipriausias žmogus ne visada yra tas, kuris sėdi stalo gale. Žmogaus, kuris pasitiki savimi, balsas paprastai yra stiprus (nepainiokite su garsiu balsu). Dažnai grupės lyderis yra silpnas žmogus, kuris yra priklausomas nuo kitų. Nustatykite, kurio žmogaus grupėje balsas stipriausias ir jūsų sėkmės tikimybė išaugs.

7. Stebėkite eiseną

Dažnai žmonės vaikšto ir juda nelabai grakščiai. Jei žmogus eidamas žiūri į savo kojas, o ne prieš save, tai gali būti ženklas, kad jis nepasitiki savimi.

Jei pastebėjote tokį ženklą savo komandoje, stenkitės tokį žmogų dažniau pagirti, kad jis (ji) imtų labiau jumis pasitikėti. Arba užduokite tiesius klausimus, kad iškamantinėtumėte juos apie tai, ką jie bijo pasakyti.

8. Atkreipkite dėmesį į veiksmą nurodančius žodžius

Veiksmą nurodantys žodžiai (dažniausiai veiksmažodžiai) geriausiai atskleidžia, kaip žmogus mąsto. Pavyzdžiui, jei jūsų vadovas sako, kad jis „nusprendė dirbti su X bendrove“, pagrindinis veiksmą nurodantis žodis čia bus „nusprendžiau“. Šis vienas žodis nurodo, kad jūsų vadovas greičiausiai yra: a) neimpulsyvus, b) apsvarstė įvairius veiksmų scenarijus, c) paskaičiuoja kelis žingsnius į priekį.

9. Nustatykite pagrindinius asmenybės bruožus

Kiekvienas iš mūsų yra unikalus, bet yra pagrindiniai klausimai, kurie leidžia nustatyti pagrindinius asmenybės bruožus, kas tas žmogus bebūtų:

Ar jis (ji) intravertas (-ė) ar esktravertas (-ė)

Ar jo (jos) veiksmai pagrįsti bendravimu su kitais?

Kaip žmogus vertina riziką ir netikrumą?

Kas glosto jo (jos) savimeilę?

Kaip jis (ji) elgiasi stresinėse situacijose?

Koks jis (ji) būna, kai atsipalaiduoja?

Turėkite omenyje, kad norėdami išmokti be vargo perprasti žmones, turite skirti tam laiko. Ir be abejo, kiekviena taisyklė turi išimčių. Bet laikydamiesi šių taisyklių, galite tobulinti pastabumą ir gebėjimą suprasti žmones, o tai savo ruožtu užtikrins veiksmingesnį komunikavimą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dėl susiklosčiusių ypatingų aplinkybių JAV Venckienė lieka kalėjime Specialiai DELFI iš JAV (719)

Ketvirtadienį buvusi Seimo narė Neringa Venckienė stojo prieš JAV teismą dėl ekstradicijos....

Svarstoma 4 kartus sumažinti apytuščių „Statyk ir važiuok“ aikštelių mokestį (26)

Sostinės Taryba iš naujo peržiūri naudojimosi „ Statyk ir važiuok “ („Park & Ride“)...

Gyvai / Eurolygos mūšis Madride: „Real“ – „Žalgiris“ (2)

Kauno „Žalgiris“ (16-11) žaidžia antras Eurolygos rungtynes šią savaitę. Antradienį namie...

Prognozė: būsime vieniši ir be vaikų, bet pinigų turėsime daugiau (161)

Iki 2030 metų vienišų asmenų skaičius pasaulyje išaugs beveik 30 proc., o bevaikių šeimų bus...

Sukrėstas liudininkas papasakojo apie barbariškai mergaitę Kaune talžiusius jaunuolius (779)

Trečiadienio vakarą Kaune – barbariškas įvykis. Buvo sumušta maža mergaitė. Policija...

Lėktuvo An-148 katastrofa: aukų palaikai dar negrąžinti artimiesiems (4)

Per lėktuvo An-148 katastrofą prie Maskvos prieš mėnesį žuvusiųjų artimieji skundžiasi, jog...

Klausimai, kuriuos būtina užduoti renkantis būstą (1)

Naujo būsto pirkimas – atsakingas žingsnis. Toks pirkinys dažniausiai įsigyjamas vos kartą ar...

Vaikai, kurie veda iš proto: ką su jais daryti? (2)

Vaikai negimsta mandagūs, draugiški ir paslaugūs – tinkamo elgesio jiems reikia išmokti. O...

Varžytynėse parduotas prabangus buvusio „Snoro“ akcininko Baranausko „Ferrari“ (10)

Varžytynėse parduotas prabangus buvusio banko „Snoras“ akcininko Raimundo Baranausko „Ferrari...

Mados ekspertas iš Olandijos turi patarimų Lietuvos vyrams (44)

Įsibėgėjantis pavasaris nejučia įpučia jaunų vėjų į kiekvieno spintą – tiek vyro, tiek ir...