Per daug detalių

„Lloyd Staffing“ rinkodaros vadovė Nancy Shuman pataria nerašyti visų savo telefono numerių (užtenka vieno, su profesionaliai skambančiu balso paštu), buvusių darbdavių vardų ir telefonų, atlyginimo ir kompanijų ar mokymosi įstaigų adresų. Jei reikės, darbdaviai šių dalykų paprašys vėliau.

Nereikšmingi faktai

„Jauskite ribą tarp reikšmingos ir nereikšmingos informacijos, - sako „FlexJobs“ generalinė direktorė Sara Sutton Fell. – Kartą vienas kandidatas prie savo pasiekimų įrašė ir tai, kad yra imtynių su kiaulėmis čempionas. Taip, ši informacija jam padėjo išsiskirti iš kitų, bet neturėjo nieko bendro su pareigomis, į kurias jis pretendavo, ir tik trukdė sutelkti dėmesį į svarbią informaciją.“

Nuotrauka

„Daugybė žmonių daro klaidą prie CV pridėdami savo nuotrauką. Jie mano, kad gera išvaizda padės pereiti į kitą etapą, - sako agentūros „GolinHarris“ žmogiškųjų išteklių specialistė Brooke Bakalar Sloane. - Kompanija negali iš jūsų nuotraukos nuspręsti, ar esate kvalifikuotas užimti tam tikrą poziciją, todėl daugelis vadovų sunaikina gyvenimo aprašymus su nuotraukomis.“

Kvaili šriftai

„Žmonės, kurie naudoja Comic Sans, Papyrus ir kitus nederančius šriftus, išsiduoda, kad nežino, ką daro“, - sako konsultacinės įmonės „Red Argyle“ vadovas Garry Polmateer.

Nerimti elektroninio pašto adresai

„Nerimtai skambantys elektroninio pašto adresai yra didelė klaida, - sako kompanijos „QCI Direct“ darbuotojos Kyra Mancine ir Stacey Bershold. – Susikurkite profesionalų elektroninį paštą ir jį įrašykite į savo CV.“ Adresas gerasmeiluzis22@hotmail.com tikrai nebus pliusas ieškant darbo!

Keisti pomėgiai

„Neminėkite keistų hobių ar pomėgių, - sako „Career Thoughts“ prezidentas Kevin Spence. – Jei norite parodyti savo individualumą, tai galite padaryti kitais būdais. Kartą vienas kandidatas parašė, kad kolekcionuoja marionetes ir peilius. Tai legalūs hobiai, bet man iškart kilo asociacija su serijiniu žudiku. Jis buvo kvalifikuotas specialistas, bet skambučio nesulaukė.“

Pradinė mokykla

„Nemanau, kad savo gyvenimo aprašyme būtina paminėti pradinę mokyklą, - sako „EFA Diamonds“ vadovo pavaduotoja Elaine Simon. – Mane domina kandidato išsilavinimas, o ne tai, kur jis išmoko rašyti.“

Per daug tuščių vietų

„Nesakau, kad gyvenimo aprašymas turi atrodyti kaip laikraštis, bet pusės puslapio CV rodo, kad neturite pakankamai darbo ir/ar gyvenimiškos patirties, – sako „SheNOW“ įkūrėja Brenna Smith. – Net jei niekada neturėjote darbo, galėjote užsiimti savanoriška veikla, lankyti kursus ir būrelius. Nesiųskite CV, kuriame įrašytas tik pageidaujamas darbas ir išsilavinimas.“

Antras puslapis

„Gyvenimo aprašymas neturėtų būti ilgesnis nei vieno puslapio, nebent tam yra rimta priežastis, – sako reklamos agentūros „Third Street“ prezidentas Sean Smith. – Jei nesugebate visko sutalpinti į vieną puslapį, vadinasi, jums trūksta gebėjimo komunikuoti glaustai ir aiškiai, o tai mokėti dabartiniame socialinės medijos pasaulyje yra labai svarbu.“

Netikslumai

„Teisingai ir nuosekliai surašykite datas, pavadinimus ir pareigas, - pataria konsultacinės įmonės „The Frontier Group“ vadovas Patrick Lynch. – Yra tekę matyti kandidatų, kuriems neatitikimai gyvenimo aprašyme ir „LinkedIn“ puslapyje per pokalbį sukėlė problemų. Žinau ir atvejį, kai darbo pasiūlymas buvo anuliuotas, nes buvęs darbdavys nepatvirtino vieno iš kandidato pareigų pavadinimų.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (48)