aA
Lūkesčiai. Kiek daug jie lemia! Tarkim, jei tikiuosi, kad šaldytuvą taisantis meistras nuoširdžiai nori man padėti, o jis burnoja, kad tokio šaldytuvo geriau būtų atsikratyti (suprask, kaip negerai, kad tenka darbo metu dirbti!) - mes vienas kito lūkesčių neatitinkame, tad, nors šaldytuvas ir pataisytas, o darbo diena anksčiau ar vėliau tikrai baigsis, nė vienas nesame patenkinti.
Tuščios kišenės
© Corbis

Dar svarbu, iš ko tikimės. Geriausia tikėtis iš savęs, - tuomet turi daugiau šansų likti patenkintas ir rezultatą pasiekti. Deja, dažniau stebimas kitas reiškinys – visi kažko iš ko nors tikisi. Beje, „ko nors“ vaidmuo, kaip taisyklė, atitenka valdžiai. Ką gauname? Ogi darbuotoją, kuris tikisi iš darbdavio, darbdavį, kuris tikisi iš valdžios, ir nė vienas jų nesusimąsto, kad jų laimė ir sėkmė – jų, o ne seimų ar vyriausybių rankose.

Raimundas Alekna
Raimundas Alekna
© Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centras

Kartais valdžia pasiūlo – pagalbą tiems, kas pasiryžęs dirbti, sukurti projektą ir jį įgyvendinti. Tačiau vėliau paaiškėja, - darbo Lietuvoje netrūksta, tiksliau, - jo nelabai ir reikia. Trūksta pinigų. O dirbti niekas ir neketino. Pasak psichoterapeuto Raimundo Aleknos, iš dalies dar sovietmečiu įskiepytą tikėjimą, kad „valdžia man privalo“, papildo savotiškas imitacijos menas – imituojame, kad dirbame, imituojame, kad stengiamės, imituojame, kad padarome viską, kad darbuotojas gautų tinkamą atlygį, o verslas – klestėtų.

Deja, imitacija nieko bendra su realybe neturi. Užuot statę hierarchijos bokštus ir ieškoję kaltų bei dar kaltesnių, darbuotojas ir darbdavys turėtų „atsistoti“ į vienodas pozicijas. Tai reiškia, kad abu supranta, ko susirinko – vienas tinkamai vadovauti, sudaryti geras darbo sąlygas ir kurti sėkmingo verslo strategijos, kitas – noriai dirbti, siekti kuo geresnių rezultatų ir užsidirbti savo atlygį. Bet....pasikartosiu, - mūsų šalyje darbo netrūksta, trūksta pinigų.

Lojalumas. Labai dažnai išaukštinamas reiškinys, tačiau ar darbdaviai skatina lojalumą? Geriausiai atsakymą iliustruoja daugelio darbuotojų CV (gyvenimo aprašymas) – neretai trisdešimties dar neturintis jaunuolis būna pakeitęs septynias ar aštuonias darbovietes. Pamatęs tokią biografiją darbdavys susimąsto, kas gi čia tam žmogeliui negerai?

Psichoterapeutas R. Alekna įsitikinęs, kad ir čia viską lemia lūkesčiai. Jei įmonei reikia stropaus krapštuko, vykdytojo, laiku atliekančio visas užduotis, punktualaus darbuotojo, toks, darbus keisti mėgstantis kandidatas netinka. Prastai jausis jis, taisyklių ir reikalavimų suvaržytas, nepatenkintas liks ir darbdavys. Tačiau, jei lūkesčiai atitiks tai, ką įmanoma iš tokio žmogaus „paimti“ – abu – ir darbdavys, ir darbuotojas bus laimingi.

Juk yra žmonių, kurie turi labai gerų idėjų, bet negali jų realizuoti – ne jų natūra. Jie labai kūrybiški, bet visiškai nedisciplinuoti. Dėl to juos dažnai meta iš darbo, nes daugelyje organizacijų mažiau reikalaujama kūrybiškumo, nei disciplinos. Vadinasi, jei bendrovė ieško novatoriškų idėjų generatoriaus (nesvarbu, kad kasdien vėluojančio į darbą), toks žmogus gali tapti atradimu. Dažniausiai labai drausmingi žmonės – geri vykdytojai, bet patys jie nekuria, nes dar vaikystėje išauklėti taip, kad neleidžia sau improvizuoti.

Kai suvoksime adekvačių lūkesčių prasmę, paaiškės, kad geras darbdavys ir geras darbuotojas – tai žmonės, kurie vienas kitą gerbia, ir aiškiai žino savo vaidmenis. Už ką vienas ir kitas gauna atlyginimą. Tuomet nereikės pykti, kai darbdavys tik imituoja pastangas pagerinti darbuotojų būtį, o darbuotojai apsimeta sunkiai dirbantys, o iš tiesų tegalvoja, kaip mažai jiems moka.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

DELFI žurnalistas, prieš dešimtmetį aprašęs Kedžio istoriją: jis buvo žiauriai priblokštas ir keršto norintis tėvas (519)

„Lietuvai gresia pedofilijos skandalas“ – tai paties pirmojo straipsnio apie Kedžių istoriją...

Už kokią sumą dabar galima išsinuomoti butą Vilniuje: pastebėti reikšmingi pokyčiai (80)

NT rinkoje šiuo metu aktyvus ne tik pardavimo, bet ir nuomos sektorius. Pastaruoju metu išsinuomoti...

Dėl mirštančios jūros pavojus gresia 60 mln. žmonių

Kadaise Aralo jūra buvo laikoma ketvirtu pagal dydį ežeru pasaulyje. Šiandien jis įkūnija...

Bugavičiaus žudikų teisme – velionio šeimos nariai ir mylimoji Vita Jakutienė prašoma bylą nagrinėti už uždarų durų (29)

Kauno apygardos teismui toliau nagrinėjant Deimanto Bugavičius nužudymo bylą, į teismo posėdį...

Teismas imasi nagrinėti Venckienės skundą dėl suėmimo, prie durų laukia jos rėmėjai advokatė prašo nušalinti du teisėjus (65)

Vilniaus apygardos teismas penktadienį pradeda nagrinėti Neringos Venckienės advokatės...

Netekęs darbo televizijoje Jurijus Smoriginas vos pragyvena: pensininkas priverstas dirbti nuo ryto iki vakaro (80)

Žinomo baleto artisto Jurijaus Smorigino jau ne vienerius metus nėra televizijos eteryje, tačiau...

Instagramas keičia taisykles: neberodo patiktukų skaičiaus

Instagramo vartotojai Lietuvoje nebemato, kiek žmonių paspaudė „patinka“ prie paskelbtų...

Lietuvoje retai matoma Violeta Repčenkaitė: aš ne iš tų, kurios apsivelka rūbą vos vieną kartą (5)

Šį penktadienio rytą „10 stiliaus klausimų“ užduodame buvusiai televizijos laidų vedėjai, o...

Motyvacija judėti. Vladai Musvydaitei — netikėti iššūkiai ledo ritulio treniruotėje

„Motyvacija judėti“ laidos vedėjai Vladai Musvydaitei teko nelengva užduotis – ne tik...

Mokykla sugalvojo neįprastą būdą, kaip sudrausminti įsisiautėjusius vaikus (2)

370 mokyklų visoje Anglijoje vaikai bus mokomi medituoti , raumenų atpalaidavimo būdų ir...