aA
Lūkesčiai. Kiek daug jie lemia! Tarkim, jei tikiuosi, kad šaldytuvą taisantis meistras nuoširdžiai nori man padėti, o jis burnoja, kad tokio šaldytuvo geriau būtų atsikratyti (suprask, kaip negerai, kad tenka darbo metu dirbti!) - mes vienas kito lūkesčių neatitinkame, tad, nors šaldytuvas ir pataisytas, o darbo diena anksčiau ar vėliau tikrai baigsis, nė vienas nesame patenkinti.
Tuščios kišenės
© Corbis

Dar svarbu, iš ko tikimės. Geriausia tikėtis iš savęs, - tuomet turi daugiau šansų likti patenkintas ir rezultatą pasiekti. Deja, dažniau stebimas kitas reiškinys – visi kažko iš ko nors tikisi. Beje, „ko nors“ vaidmuo, kaip taisyklė, atitenka valdžiai. Ką gauname? Ogi darbuotoją, kuris tikisi iš darbdavio, darbdavį, kuris tikisi iš valdžios, ir nė vienas jų nesusimąsto, kad jų laimė ir sėkmė – jų, o ne seimų ar vyriausybių rankose.

Raimundas Alekna
Raimundas Alekna
© Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centras

Kartais valdžia pasiūlo – pagalbą tiems, kas pasiryžęs dirbti, sukurti projektą ir jį įgyvendinti. Tačiau vėliau paaiškėja, - darbo Lietuvoje netrūksta, tiksliau, - jo nelabai ir reikia. Trūksta pinigų. O dirbti niekas ir neketino. Pasak psichoterapeuto Raimundo Aleknos, iš dalies dar sovietmečiu įskiepytą tikėjimą, kad „valdžia man privalo“, papildo savotiškas imitacijos menas – imituojame, kad dirbame, imituojame, kad stengiamės, imituojame, kad padarome viską, kad darbuotojas gautų tinkamą atlygį, o verslas – klestėtų.

Deja, imitacija nieko bendra su realybe neturi. Užuot statę hierarchijos bokštus ir ieškoję kaltų bei dar kaltesnių, darbuotojas ir darbdavys turėtų „atsistoti“ į vienodas pozicijas. Tai reiškia, kad abu supranta, ko susirinko – vienas tinkamai vadovauti, sudaryti geras darbo sąlygas ir kurti sėkmingo verslo strategijos, kitas – noriai dirbti, siekti kuo geresnių rezultatų ir užsidirbti savo atlygį. Bet....pasikartosiu, - mūsų šalyje darbo netrūksta, trūksta pinigų.

Lojalumas. Labai dažnai išaukštinamas reiškinys, tačiau ar darbdaviai skatina lojalumą? Geriausiai atsakymą iliustruoja daugelio darbuotojų CV (gyvenimo aprašymas) – neretai trisdešimties dar neturintis jaunuolis būna pakeitęs septynias ar aštuonias darbovietes. Pamatęs tokią biografiją darbdavys susimąsto, kas gi čia tam žmogeliui negerai?

Psichoterapeutas R. Alekna įsitikinęs, kad ir čia viską lemia lūkesčiai. Jei įmonei reikia stropaus krapštuko, vykdytojo, laiku atliekančio visas užduotis, punktualaus darbuotojo, toks, darbus keisti mėgstantis kandidatas netinka. Prastai jausis jis, taisyklių ir reikalavimų suvaržytas, nepatenkintas liks ir darbdavys. Tačiau, jei lūkesčiai atitiks tai, ką įmanoma iš tokio žmogaus „paimti“ – abu – ir darbdavys, ir darbuotojas bus laimingi.

Juk yra žmonių, kurie turi labai gerų idėjų, bet negali jų realizuoti – ne jų natūra. Jie labai kūrybiški, bet visiškai nedisciplinuoti. Dėl to juos dažnai meta iš darbo, nes daugelyje organizacijų mažiau reikalaujama kūrybiškumo, nei disciplinos. Vadinasi, jei bendrovė ieško novatoriškų idėjų generatoriaus (nesvarbu, kad kasdien vėluojančio į darbą), toks žmogus gali tapti atradimu. Dažniausiai labai drausmingi žmonės – geri vykdytojai, bet patys jie nekuria, nes dar vaikystėje išauklėti taip, kad neleidžia sau improvizuoti.

Kai suvoksime adekvačių lūkesčių prasmę, paaiškės, kad geras darbdavys ir geras darbuotojas – tai žmonės, kurie vienas kitą gerbia, ir aiškiai žino savo vaidmenis. Už ką vienas ir kitas gauna atlyginimą. Tuomet nereikės pykti, kai darbdavys tik imituoja pastangas pagerinti darbuotojų būtį, o darbuotojai apsimeta sunkiai dirbantys, o iš tiesų tegalvoja, kaip mažai jiems moka.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Santaros klinikose mirė režisierius Eimuntas Nekrošius atnaujinta 09.22 val. (132)

Seimo narys Arvydas Nekrošius paskelbė, kad jo artimas giminaitis, garsus teatro režisierius,...

Širinskienė apie savo „raudonas linijas“: politika – dialogo menas, bet tokių dalykų aš Karbauskiui neatleisčiau (265)

„Valstietė“ Agnė Širinskienė sakė nemėgstanti kalbėjimo apie „raudonas linijas“,...

Vilniečiai nesikuklindami vardijo, kokių pensijų tikisi: ekonomistai sako, kad realybė gali būti skaudesnė (13)

Sakoma, kad jaunystė pralekia nepastebėtai, bet ne visi džiaugdamiesi gera sveikata ir jaunu kūnu...

Praėjo metai po modelio Dovilės Didžiūnaitytės tragedijos: paaiškėjusios kraupios detalės ir vis dar kylantys įtartini klausimai (106)

Šį antradienį sueina lygiai metai po to kai Klaipėdoje mįslingomis aplinkybėmis žuvo modelis...

Prestižinėje mokykloje – „šiurpūs incidentai“ (9)

Vienoje prestižinėje Toronto katalikų berniukų mokykloje pirmadienį buvo suimti šeši...

Nuovargį jaučiate nuo pat ryto: gydytoja sako, kad padėti gali net ir kavos atsisakymas (27)

Antakalnio poliklinikos šeimos gydytoja Ieva Sterlingė sako, kad nuovargis – vienas dažniausių...

Dar vieną karjeros rekordą pagerinęs Sabonis buvo arti trigubo dublio (26)

Domantas Sabonis buvo per plauką nuo pirmo karjeroje trigubo dublio. Indianos „Pacers“...

Dizainerė parodė, kaip turi atrodyti šiuolaikiškas lofto interjeras (1)

Jauna pora pageidavo jaukių namų su polėkiu. Interjero dizainerė Indrė Dorofėjūtė 85 kv. m...

Žala papasakojo, ką vežasi į Dakarą: neėmė atsarginio variklio, bet įsidėjo lašinių (3)

Lapkričio 22-23 dienomis Prancūzijos uostamiestis Havras taps Dakaro ralio sostine. Čia 2019 m....

Šakalienė: jaučiuosi kaip košmariškame sapne (1766)

Seimo narė Dovilė Šakalienė viešai nekomentavo jai metamų kaltinimų, esą ji už Norvegijos...