aA
Vasara ne tik atostogų, bet ir apmąstymų metas. Galbūt savo darbe jaučiatės prastai, tačiau niekaip nenusprendžiate ką daryti? Tyrimai rodo, kad daugybė žmonių lieka dirbti nemėgiamuose darbuose ilgiau nei norėtų. Yra begalė priežasčių, kodėl žmonės lieka darbuose, kurių iš tiesų nemėgsta, o dažnai ir nekenčia. Viena iš tokių priežasčių yra nepasitikėjimas savo jausmu ir baimė suklysti, priimti neteisingą sprendimą. Kaip žinoti, kad tai nėra tik akimirkos jausmas, ir kad jau laikas į gyvenimą įnešti pokyčių?
© Shutterstock

Dalinuosi klausimais, į kuriuos atsakius sprendimus priimti bus lengviau.

1. Ar šis darbas neigiamai veikia mano fizinę ir psichinę sveikatą? Kai kurie darbai, pvz.: darbas statybose, natūraliai veikia fizinę sveikatą, ir tai yra tokia darbo specifiką. Jūs turite ieškoti nuolatinio ir pernelyg stipraus streso simptomų. Kai žmogus ilgą laiką patiria stresą, tai ima neigiamai veikti ne tik jo nuotaiką, santykius su artimaisiais ir draugais, bet ir fizinę sveikatą. Jums gali dažnai skaudėti galvą, nugarą pečius ar visus kūno raumenis – taip atsitinka, nuo nuolatinės raumenų įtampos, sutrikusios kraujotakos, bei streso hormonų.

Gana dažnai pasireiškiantis simptomas yra miego sutrikimas. Kai negalite išsimiegoti (nekalbu apie situaciją, kai nemiegate naktį ar dvi), kai ryte jaučiatės pervargęs ir išsekęs, nesijaučiate pailsėjęs.

Galimi ir kiti simptomai, pavyzdžiui, pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas ar viduriavimas. Taip žmogaus organizmas reaguoja į ilgalaikį stresą. Niekas nekalba apie savaitės ar dviejų būklę, tačiau jei taip jaučiatės dažniausiai vertėtų sunerimti.

Kitas svarbus psichinės sveikatos rodiklis – nuolatinis sekmadienio vakaro nerimas. Kas tai yra? Kai sekmadienį nuo pietų imate galvoti apie darbą ir jums darosi bloga, jausmas lyg akmuo spaustų iš viršaus, o jūs jo negalėtumėte nusimesti. Vien nuo minties, kad rytoj reiks į darbą subjursta nuotaika, o pirmadienio rytas būna nepakeliamai sunkus. Jūsų galvoje sukasi tokios ar panašios mintys: „Oj, ir vėl į darbą, nenoriu“, „Dar viena, nepakenčiama darbo savaitė“, „Nekenčiu savo darbo, gal reikėtų, ką nors keisti?“, „Pakentėk, gal po kiek laiko bus lengviau“… ir pan.

Turėtumėte pagalvoti apie savi sveikatą ir įvertinti savo būklę, galbūt sergate ligomis, kuriomis paprastai nesirgdavote (dažnesni peršalimai, apsinuodijimai, nevaldomi pūslelinės epizodai) ar paūmėjo lėtinės ligos (jei sergate astma, galbūt tenka vartoti daugiau vaistų; o gal esate diabetikas ir niekaip nepavyksta sureguliuoti cukraus kiekio kraujyje), o gal priaugote ar netekote daug svorio?

2. Ar šis darbas mane įtraukia? Ar aš nuoširdžiai dirbu ar dirbu, nes reikia? Jums jūsų darbas nebėra toks įdomus ir svarbus, kaip būdavo anksčiau. Jūs dirbate ir gali būti, kad dirbate gerai, tačiau visiškai nejaučiate malonumo atlikdami užduotis, būdami susirinkimuose ar aptardami dalykinius klausimus – jūs jaučiatės, kad nutolote ir nebesidomite tuo taip, kaip anksčiau.

3. Ar mikroklimatas šiame darbe palankus darbuotojams? Galbūt jūs darbovietėje labai nepalankus ir įtemptas mikroklimatas. Gal tai sisteminė problema, o galbūt jūsų kolegos nepagarbūs ir nebendradarbiaujantys. Gal vadovas negerbia savo pavaldinių? Jaučiatės išnaudojamas, žeminamas. Ar jaučiate, kad turite atiduoti daugiau tiek fiziškai, tiek emociškai negu gaunate? Galbūt tvyro apkalbų ir nepasitikėjimo atmosfera? Galbūt jums sako vieną, o po minutės kitą? Gal nėra tvarkos ir tvyro chaosas? Didelė darbuotojų kaita, kai vos susidirbus su vienu, jį keičia kitas? Gal savo darbe jaučiatės kaip karo lauke? Galbūt viršvalandžiai yra vertinami, kaip normalus darbas už kurį paprašius sumokėti, jūs patiriate spaudimą, žeminimą ar grasinimus nutraukti sutartį? Nepalankus darbui mikroklimatas, gali būti ypatingai varginantis ir atimantis malonumą bei motyvaciją dirbti veiksnys.

4. Ar aš turiu galimybę tobulėti, augti ir realizuoti save šiame darbe? Jaučiatės tarsi užstrigęs, niekur netobulėjate ir nejudate pirmyn, nors žinote, kad galėtumėte padaryti daug daugiau. Turite gebėjimų ir talentų, tačiau šis darbas jums nesuteikia galimybės juos plėtoti.

5. Ar aš jaučiuosi vertinamas(-a) šiame darbe? Ar jūsų vertybės ir gyvenimo būdas sutampa su darbovietėse vertybėmis (kalbu ne apie rašytas, apie tas kurios realiai tvyro ore)? Tai komplikuotas veiksnys, tačiau tam, kad darbe jaustumėtės gerai, jūsų vertybės turi derėti su įstaigos vertybėmis, kitaip išgyvensite didelį vidinį konfliktą, nepasitenkinimą, nerimą ir kaltę. Galbūt jūs dirbate labai daug, sąžiningai ir nuoširdžiai, tačiau mažai kas tai pastebi, dar mažiau kas tai įvertina? Jaučiatės nematomas? Pokalbių su vadoku metu negaunate jokio grįžtamojo ryšio arba gaunate tik kritiką? O gal jums sako „Šaunuolis, gerai dirbi“, tačiau visiškai nepadeda? Nejaučiate palaikymo ir supratimo, kad jūsų darbas prasmingas ir kartais būna sunkus? Negalite pasitarti, nes tiesiog mažai kam rūpi ir mažai kas supranta, nes nelabai domisi? Tam, kad atliktumėte savo darbus gerai jums reikalingi tam tikri resursai, tačiau niekas nesiteikia jų jums suteikti? Kiekvieną kartą, turite įrodinėti, kam ir kodėl jums to reikia? O gal tiesiog prioritetų sąraše jūsų darbiniai poreikiai 99 kartus iš 100 lieka apačioje?

6. Ar yra galimybė pakeisti tai, kas man nepatinka šiame darbe? Jūs stengiatės kažką pakeisti, suprantate kas jums negerai. Kalbėjote su atsakingais darbuotojais, bandėte suburti komandą, tačiau jaučiate, kad tai ką jūs sakote niekam neįdomu ar nesvarbu? Kad niekas iš tiesų nesikeičia ir situacija ima atrodyti beviltiškai? Jaučiatės lyg nuolat atsitrenktumėte į sieną? Jei atsakymas taip – jums tikrai metas keisti darbą. Dirbdami įstaigoje, kurioje nesijaučiate galintys kažką pakeisti, niekada nesijausite laimingi.

Jei į vieną, o ypač jei į daugiau nei vieną atsakėte TAIP, jums derėtų labai rimtai apsvarstyti išėjimo iš šio darbo galimybę, bei sudaryti išėjimo planą. Nereikėtų priimti skubotų sprendimų, apgalvokite visus niuansus ir protingus veiksmus, ką norite veikti toliau? Kur ir kaip dirbti? Apie tai pakalbėsiu plačiau kitos savaitės įraše. Sėkmės!

Psichologė Aušra Norė | psichologeausra.simplesite.com

http://psichika.eu
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijos scenarijus 2050-iesiems: Baltijos šalims teks rinktis (334)

Šių valstybių padėtis bus nepavydėtina: ekonomika stagnuos, gyvenimo lygis smuks, pramonė...

Po antstolių prabilo matininkai: norėtų didinti įkainius (43)

Po antstolių, mėginusių įrodyti, kad jų atlygis niekuo neišsiskiriantis, eilėje – žemės...

Vaikų maitinimo pertvarka virsta skandalu – susijusi įtakinga interesų grupė (42)

Daug kritikos sulaukęs naujasis Sveikatos apsaugos ministerijos parengtas vaikų maitinimo ugdymo...

Bedarbiui buvusiam Seimo nariui šyptelėjo netikėta sėkmė (178)

Raseinių rajono savivaldybės taryboje neseniai susiformavusi naujoji valdančioji dauguma...

Sugadintas debiutas: kuriozinį sprendimą priėmęs teisėjas išvarė iš aikštės Ronaldo „Bayern“, „Real“, „Man United“ pergalės (57)

UEFA Čempionų lygos trečiadienio rungtynėse tarp „Valencia“ ir Turino „Juventus“...

Žydų bendruomenė ir intelektualai lieka neišgirsti: Vilniaus meras nesiryžta priimti sprendimo (315)

Po kelių dienų bus minimos Vilniaus geto sunaikinimo 75-osios metinės. Kaip Lietuva turi elgtis su...

Klaipėdos darželyje – salmoneliozės protrūkis

Viename uostamiesčio lopšelyje-darželyje diagnozuotas salmoneliozės protrūkis. Užkrato šaltinis...

Gydytojas Unikauskas siūlo pasitikrinti, ar galite vartoti angliavandenius

Yra du žmonių tipai – tie, kurie gali valgyti angliavandenius, ir tie, kurie turi jų atsisakyti,...

Reda Bžeskienė - atvirai apie tikrąją skyrybų su Egmontu Bžesku priežastį ir tai, kas buvo nutylėta (39)

Tarptautinių projektų vadovės pareigas prestižinėje įmonėje ėjusi Reda Bžeskienė neslepia,...

Ką daryti, kai vaikai pešasi? Mokslininkai jau turi atsakymą (1)

Kad ir kaip mokytumėte savo vaikus, anksčiau ar vėliau žaisdami jie ims kovoti. Prasidės...