aA
Šis rašinys atsiųstas konkursui „Kaip gyvenčiau, jei nereikėtų uždirbti pinigų“. Kviečiame dalyvauti ir jus!
Buvo labai baisu, bet dabar gyvenu kaip noriu
© Shutterstock nuotr.

Aš jau pasirinkau... Esu buvęs vidaus tarnybos majoras atsargoje, atitarnavęs 21 metus. Turintis teisės bakalauro diplomą.

Laikas, kuris praskrido nejučia, tarsi dveji metai. Kaip ir daugelis iš mūsų, siekiau karjeros laiptų, stengiausi atlikti puikiai savo pareigas, ir tikrai gražus laikas, apie kurį yra ką prisiminti.
BET... Vieną dieną atsibudau ir pagalvojau, vardan ko aš gyvenu???
Supratau, kad esu sistemos dalimi, kuri man nepatiko, vartotojiškumas, melas, jokios atjautos. Pats visa tai turėjau savyje ir norėjau pradėti keistis.

Apverčiau savo ir kitų pasaulį aukštyn kojomis... skyrybos. Pasiėmiau savo darbini kostiumą ir apsigyvenau darbe, kol nesuradau buto nuomai.
Atsisakiau automobilio, nes turėjau rinktis, ar kuras automobiliui, ar maistas man. Išmokau skaičiuoti pinigus, pakeičiau savo mitybos įpročius, ir kas įdomiausia, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gera.

10 metų bandžiau numesti savo viršsvorį, intensyviai sportuodavau, nes to reikalaudavo mūsų fizinis pasirengimas, atliekant pareigas tarnyboje ir tik vasaros metu pavykdavo numesti pora kg savo masės. Turėjau problemų su stuburu, kol nepasakė daktarai, kad jau amžius, su laiku atrofuojasi raumenys, senatve ir t.t. „Po velnių,- pagalvojau, -kokia senatvė? Man juk -niolika“, taip jaučiausi sieloje.

Atsisakiau automobilio, viešąjį transportą pakeitė dviratis, su kuriuo važinėju ištisą sezoną, pakeitęs mitybą numečiau 12 kg palaipsniui per porą metų. Tiesiog reikia mažiau ėsti ir labiau sau spirti į užpakalį.

Man visada patikdavo keliauti ir, kaip dažnas lietuvis, kur „all inclusiv“, bet aš svajojau aplankyti inkų žemę, netyčia man viena gera draugė pranešė, kad renkasi grupė kelionei į Boliviją, kuriai reikia būti pasiruošus fiziškai, gyvenimas kalnuose ir žygis su kuprinėmis. Ruošiausi pusę metų, sportuodamas, ruošdamasis inventorių, palapinę, trekingo batai, miegmaišis, spec. rūbai (termo kelnės, pirštinės, kepurės, kremai ir dar daug ko visokio vibro).

Žinote, kas buvo juokingiausia??? Kad tas marketingo kičas išpūstas bizniui. Kalnuose kai sutiko mus lydėti indėnai savaites laikotarpiui, jie atėjo beveik basi :), be jokių lazdų ar termo rūbų. Jie gyveno su mumis, dėka mūsų bendražygės Inos jie visada gaudavo pavalgyti.

Sugrįžęs namo po trijų savaičių turo, aš prisiminiau ten sutiktus keliautojus... dviratininką iš Slovėnijos, vidury dykumos keliaujantį 9 mėn. Porą iš Vokietijos, kurių paklausus, kiek jie jau nukeliavo su dviračiais, atsakymas mane šokiravo - 27000 km, ir dar truputį liko.

O mes sėdime savo dėžučių pasaulyje ir bijome žvilgtelti toliau... laukiame tarsi skambučio signalo veikimui kaip reikia ir kada reikia.

Atidirbau savo 21 metų tarnybos bet baimė mane kaustė. Ką daryti? Kur eiti? Juk neturiu savo namų, buto nuomai neužtektų pensijos, o kur dar maistas. Rizikavau ir išėjau, galvojau, keliausiu, organizuosiu keliones savo draugams, bet neturint vardo ir įdirbio nieko neišėjo.

Su darbais taip pat, nors cv skambėjo gražiai, bet niekam nebuvau reikalingas, daug kam siunčiau savo cv ir tikslingai ten, kur galėjau save matyti, bet ... mūsų patirtis civilinėje aplinkoje niekam nereikalinga.

Ryžausi važiuoti į Klaipėdą ir praeiti atranką į laivų apsaugą nuo Somalio piratų saugoti, samdinių atvyko ieškoti Izraelio kompanija. Skamba romantiškai, bet ne man. Kursams įpusėjus, man paskambino iš agentūros ir pasiūlė darbą vienoje iš įmonių, kaip buvusį tos srities specialistą dirbti tai, ką geriausiai moku. Kompanija solidi, geras atlyginimas ir 8 mėnesiai praėjo kaip dvi savaites, bet tas darbas - tai lyg senojo atkartojimas, lyg du žingsniai atgal.

Po atostogų supratau, kad taip mano gyvenimas ir prabėgs vardan išgyvenimo. Parašiau pareiškimą ir atsisveikinau. Rizikuoju, tad atsakymas labai paprastas... jei turėčiau pinigų, kuriais galėčiau pasidalinti, skatinčiau žmonių stipriąsias savybes, kuriose jie galėtų pasireikšti. Dauguma iš mūsų dirba tik kad pragyventų, bet ne pagal savo pomėgius. Aš gyvenu čia ir dabar ir mano tikslas yra kelionės, kuriose mėgaujuosi pažinimu.

Robertas

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Aistros socdemų gretose: pasipiktino Andriukaičio laišku – tai negarbinga (154)

Didžiausia Lietuvoje politinė jėga – Lietuvos socialdemokratų partija ( LSDP ) ruošiasi...

Ant buvusių KGB rūmų gali nelikti kai kurių iškaltų kovotojų pavardžių (120)

Lietuvos patriotų vardai, pavardės, slapyvardžiai yra iškaldinti ant buvusių KGB rūmų....

Ukraina: Rusija blokuoja dalį Juodosios jūros papildyta (300)

Ketvirtadienį Ukraina pranešė, kad daugiau karinių pajėgų Juodojoje jūroje sutelkusi Rusija...

Princas Philipas paliko netikėtą indėlį Lietuvos švietimui (5)

Prieš savaitę pasaulį pasiekė žinia apie Edinburgo hercogo princo Philipo mirtį. Beveik 100...

Užsienio reikalų ministerija iškvietė Rusijos ambasadorių (121)

Į užsienio reikalų ministeriją penktadienį buvo iškviestas Rusijos ambasadorius Lietuvoje...

Į Lietuvą ir vėl plūstelės šiluma: vietomis temperatūra kils iki +20 (6)

Iki šiol pavasario orai tikrai priminė amerikietiškus kalnelius, kada šilumos bangą greitai...

Visagino meras po susitikimo su Šimonyte: mūsų gyventojus reikia informuoti rusų kalba (177)

. Visagino meras Erlandas Galaguz po susitikimo su premjere Ingrida Šimonyte teigė, kad...

Turkija įveda draudimą atsiskaityti už prekes ar paslaugas kriptovaliutomis (8)

Turkijos centrinio banko nurodymu šalyje įvedamas draudimas atsiskaityti už prekes ar paslaugas...

„SBA Urban“ penkerių metų planas: 400 mln. eurų investicijos ir globali plėtra

SBA Grupės valdoma nekilnojamojo turto ( NT ) plėtros bendrovė „SBA Urban“ (anksčiau – „...

Arūnas Milašius, „Istorijos skeveldros“ autorius | D+

Suklastota nuotrauka, kurią sovietai naudojo prieš Lietuvos partizanus: kaip atrodo originalas? (3)

Sovietinio saugumo tarnybos suklastojo nuotrauką, kurią sovietų saugumiečiai naudojo...