Įspūdį apie žmogų susidarome per kelias pirmąsias susitikimo sekundes. Taigi teigiamą pirmąjį įspūdį sudaryti turime tik vieną progą. Atostogos baigėsi, vaikai grįžo į mokyklas, studentams atėjo laikas pagalvoti apie jų laukiančius naujus iššūkių kupinus studijų metus.
© Shutterstock nuotr.

Turbūt pats laikas ir jums imtis asmeninio tobulėjimo ir pagaliau kartą ir visiems laikams atsikratyti klaidų, būdingų daugeliui. Ar pasirengę kibti į žavėjimo meno pažinimą?

Rankos paspaudimas

Geras rankos paspaudimas – svarbus elementas, dažnai tampantis pirmuoju laipteliu siekiant profesinių ir socialinių aukštumų. Pernelyg tvirtas rankos paspaudimas gali būti suprastas kaip bandymas ką nors kompensuoti, o štai per silpnas – charakterio trūkumą, rašo „Daily Mail“.

Užmegzkite kelių sekundžių trukmės kontaktą, kalbėkite aiškiai – išvengsite prašymų pakartoti savo vardą. Kairę ranką laikykite prie kūno, jokiais būdais nedėkite jos ant dešinės kito žmogaus rankos.

Kaip sekasi?

Tenka pripažinti, kad daugybė žmonių susitikę su nepažįstamaisiais jiems netyčia pameluoja. Ar jums iš tiesų malonu juos matyti? Ar iš tikrųjų tai jus džiugina? Turbūt, bet kaip gi žinoti tiksliai, juk tik ką susipažinote?

Venkite melagysčių ir nenuoširdumo. Kur kas geriau nenukrypti nuo neutralių mandagumo frazių. Jei nesate tikri, kokia frazė tiktų labiausiai, tiesiog ištarkite „labas rytas“ ir prisistatykite vardu bei pavarde.

Jokių aksesuarų

Nėra jokios būtinybės nusiimti skrybėlę, džentelmenai, tačiau būtina nusimauti pirštinę nuo dešinės rankos, jei tik ją mūvite, prieš puldami sveikintis su nepažįstamuoju.

Prieš daug metų damoms būdavo leidžiama sveikintis nenusimaunant pirštinės, tačiau mūsų laikais patartina prieš tiesiant ranką kitam žmogui vis dėlto pirštinę nusimauti.

Prisistatant taip pat patartina nusiimti akinius nuo saulės. Ši taisyklė galioja tiek vyrams, tiek ir moterims.

Akių kontaktas

Akių kontaktas labai svarbus, dėl šios priežasties susipažindami nusimauname akinius nuo saulės. Vis dėlto ne ką mažiau svarbu akių kontaktą dar ir išlaikyti.

Turbūt visiems yra tekę bendrauti su jums per petį žvilgčiojančiu asmeniu. Pripažinkite – ši patirtis toli gražu nebuvo itin maloni.

Įžūlus elgesys

Vykstate į darbo pokalbį? Pirmą kartą susitinkate su viršininku? Jei esate mažiau svarbūs, laikykite savo ranką prie savęs ir laukite, kada labiau svarbus asmuo išties jums savąją.

Nors šiais laikais taisyklės daugeliu atvejų nebėra tokios griežtos kaip anksčiau, vis dėlto darbinėje aplinkoje dažnai būna svarbu, kuris žmogus ištiesia ranką pirmas. Taigi geriau jau elgtis saugiai, nei vėliau apgailestauti dėl be priežasties demonstruotos drąsos.

Prieš sveikindamiesi apeikite stalą

Niekada nespauskite pašnekovui rankos virš stalo. Jei sveikinatės su klientu ar kolega biure, apeikite stalą, o paspaudę ranką grįžkite į savo vietą. Vertinant kūno kalbos ženklus, dviejų asmenų rankų paspaudimas turi įvykti tada, kai tarp jų nėra jokių kliūčių.

Nedarykite to atsisėdę

Niekada nespauskite žmogui rankos atsisėdę. Nepriklausomai nuo jūsų lyties visada prieš spausdami kam nors ranką atsistokite.

Bučiniai

Šiais laikais visi mėgina visus bučiuoti, o jūs tuo metu mintyse tik kartojate: „Eik šalin nuo manęs!“. Jei žmogaus nepažįstate, venkite tokio pobūdžio bučinių. Paprastai priimtina bučiuoti pažįstamą žmogų du arba tris kartus.

Jokių kalbų apie orą

Tenka pripažinti, kad kalbos apie orą – šiokia tokia klišė, todėl kur kas labiau tiks pasiteiravimas dėl asmens kelionės. Ar vyko iš toli? Kokia transporto priemone atvyko? Ar čia lankosi dažnai?

Jei pažintis vyksta vakarėlyje, galima paklausti, ar asmuo pažįsta vakarėlio organizatorius. Puikiai tiks bendro pobūdžio klausimai apie maistą, aplinką, vaizdus. Dar galima aptarti naujienas ir įvykius, tik derėtų vengti agresyvaus puolimą primenančio bendravimo ir klausimų.

Jokių užuominų apie karą!

Seni geri patarimai vengti sekso, pinigų, politikos, sveikatos ir religijos temų vis dar labai aktualūs. Kadangi darbo tema susijusi su pinigais, derėtų neklausinėti ir apie asmens darbovietę. Tenka pripažinti, kad daugybė žmonių susipažindami klausia būtent apie darbą, tačiau tai nėra teisinga.

Žmogus neturėtų būti vertinamas pagal jo atliekamą darbą. Visi mes turime teisę dalyvauti socialiniame gyvenime, nepriklausomai nuo darbo vietų ir einamų pareigų. Savaime suprantama, jei susitikimo kontekstas darbinis, šių dalykų klausti galima.

Kreipimasis vardu

Daugumai nesukelsite jokių nemalonių asociacijų, jei į juos kreipsitės vardu. Vis dėlto jei sveikindamasis jūsų pašnekovas prisistatė vardu ir pavarde, jei asmens socialinis statusas aukštesnis ar jis vyresnis už jus, parodykite pagarbą ir kreipkitės į jį naudodami žodelį „pone“ ar „ponia“, po kurio ištarkite asmens pavardę.

Labai tikėtina, kad visai netrukus pašnekovas paprašys į jį kreiptis vardu, o jūs būsite išreiškę pagarbą. Nepamirškite, kad familiarumas kelia vien tik neigiamas emocijas.

Išvaizda

Net jei su pokalbio užmezgimo ir rankos paspaudimo užduotimis susidorojote tiesiog tobulai, tačiau atrodote lyg bulvių maišas, nenusiskutęs, susivėlęs ar į susitikimą drįsote ateiti nevalytais batais, patikėkite – nubraukiate viską nepalikdami sau jokių šansų. Visi prisistatymo aspektai – žodiniai, fiziniai ir vizualiniai – yra vienodai reikšmingi.

Kitų asmenų pristatymas

„Brigita, tai Markas, Markai – tai Brigita“, – ši formulė taikoma labai dažnai, tačiau ji nėra tinkama. Kur kas geriau naudoti štai šią: „Brigita, gal galėčiau tau pristatyti Marką?“. Jei Markas šiuo atveju yra svarbesnis asmuo, kreipinius apkeičiame vietomis. Socialiai priimtina vyrus pristatyti moterims, o jaunesnius asmenis – tiems, kurie yra vyresni. Tiesa, darbinėje aplinkoje į lytį ir amžių neatsižvelgiama, orientuojamasi į darbinę hierarchiją.

Skirkite dėmesio ir laiko detalėms: taip ne tik pademonstruosite tobulus bendravimo gūdžius, bet ir pasieksite užsibrėžtų tikslų kur kas paprasčiau ir greičiau.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Aprūpino darbu, automobiliu ir butu kurorte: išskirtinės sąlygos kelia dar didesnių įtarimų (63)

Vyriausybei vis garsiau kabant apie valstybinių įmonių veiklos optimizavimą, aiškėja, kad kai...

Lietuvoje mįslingai daugėja pinigų iš Rusijos (316)

Daugiausia mūsų tautiečių yra Jungtinėje Karalystėje. Ilgai ir pinigų iš šios šalies į...

LRT komisija susidūrė su netikėta kliūtimi: Seime jau yra pasiūlymų dėl baudų papildyta (49)

Seimo laikinoji tyrimo komisija Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) veiklai tirti...

Kitokias rungtynes žadantis McLeanas: žaisti „Panathinaikos“ arenoje – tūkstantį kartų sunkiau nei „Žalgirio“ (19)

Kauno „Žalgiris“ trečiosiose Eurolygos ketvirtfinalio serijos rungtynėse gera gynyba...

Macrono ir jo žmonos garbei – prabangi vakarienė Baltuosiuose rūmuose Trumpas sulaužė tradiciją (31)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir jo žmona Melania antradienį surengė banketą Prancūzijos...

Pastebėjo tik akyliausi: Melanios ir Donaldo Trumpų rankų „kova“ tapo socialinių tinklų hitu (20)

Žurnalistų kameros ir vėl užfiksavo, kaip pirmoji Jungtinių Valstijų ponia Melania Trump per...

Kas toliau Sirijoje: yra vienintelė strategija (73)

Praėjo jau šiek tiek laiko, ir galima drąsiai konstatuoti, jog Jungtinių Valstijų antskrydžiai...

Atvira Čmilytės išpažintis apie skyrybas su pirmuoju vyru: jis norėjo, kad pirmiausia būčiau jo talento gerbėja (34)

Šeima ar karjera – su šia dilema susiduria daugelis sportininkių. Ne išimtis ir...

Jasikevičius prakalbo apie serijos pabaigą, bet komandai turi sąlygą (100)

Kas prieš šešis mėnesius būtų pasakęs, kad Kauno „Žalgiris“ brausis į Eurolygos finalo...

Laisvės alėjoje parduota „Šustausko būstinė“ (2)

Apie šimtą tūkstančių eurų gavo Kauno miesto savivaldybė , pardavusi Laisvės alėjos ir A....