Blogas vadovas – tarsi vampyras. Šiame pasakyme – daugybė tiesios, nes jeigu jums vadovauja žmogus, kurio įgūdžiai – menki, o žmogiško supratimo ir surasti negalima – jėgų išsiurbimas garantuotas. Netinkamas darbdavio elgesys dažnai tampa išėjimo iš darbo priežastimi, o gero vadovo vardas – specialistų pritraukimo būdu.
© Shutterstock nuotr.

Naujo darbdaviams anonimiškai vertinti sukurto projekto www.asvertinu.lt vadovas Vytenis Pakėnas teigė, kad blogas vadovas vis dažniau nusveria ir gan didesnį atlyginimą.

„Pinigai gali motyvuoti tik kurį laiką. Jeigu jūsų darbdavys nemoka elgtis ar yra destruktyvus, ilgai netversite. Nebent jums tai patinka. „AšVertinu“ reitinge mes išskyrėme darbo kultūros skiltį, kurioje – ir darbdavio vertinimas. Prieš darbo pokalbius svarbu atsiversti mūsų reitingą ir pažiūrėti, ką darbuotojai mano apie vadovą. Jeigu reitingas – žemas, galėsite apie tai paklausti per darbo pokalbį“, - sakė V. Pakėnas.

Naujojo projekto reitinge įmones vertinti gali tik esami ar buvę darbuotojai, kurių anonimiškumą saugo ir projekto politika, ir įstatymai. Būtent tai užtikrina rezultatų patikimumą.

„Mes tiesiog norime, kad tik rezultatų atėjęs pažiūrėti žmogus neužmirštų įvertinti savo darbo. Mūsų reitingas skirtas darbuotojams ir darbdaviams, o šią aplinką kuriame patys. Esame atsakingi, todėl patys irgi vertiname“, - sakė V. Pakėnas.

Bet kaip jis pabrėžė, reitingas gali padėti tobulėti darbdaviams, bet jų tobulais nepavers. To turi norėti pats žmogus.

O kol vadovai nuspręs keistis, darbuotojams dar teks išgyventi sunkių akimirkų. Pateikiame 9 dažniausiai pasitaikančius blogo vadovo bruožus.

1. Jis pasirenka vieną mėgstamiausią darbuotoją ir nekreipia dėmesio į jo rezultatus. Net jeigu jis dirba mažai, o rezultatai – gerokai prastesni už kolegų, pats vadovas suranda pateisinamų priežasčių. Taip jis ignoruoja ar liaupsina išrinktuosius, o kitus diskriminuoja. Įprastai toks vadovas pamėgsta pataikūnus, kurie raportuoja viską, kas tik nutinka.

2. Jis nebendrauja ir netgi nekalba apie lūkesčius, tikslus. O kai pradeda kalbėti, keičia savo nuomonę dažniau nei kojines, taip išbalansuodami darbuotojus. Taip prasideda priekaištai, kad reikėjo darbą atlikti anksčiau, nors per paskutinį pokalbį jums buvo nurodyta kita data.

3. Kalba garsiai, nemandagiai, o kritika skrieja be sustojimo. Daugumai, turbūt, jau yra tekę susidurti su tokiais vadovais. Jie nesivargina suteikti erdvės darbuotojams sureaguoti į kritiką ar aštrius komentarus. Tokie vadovai labiau linkę užguiti darbuotojus, o tada po kurio laiko susidaro grandinė: vieni darbuotojai ima jaustis viršesni už kitus, nes pastaruosius dažniau kritikuoja.

4. Prisiima visus gerų rezultatų nuopelnus. Jeigu komandinis darbas pavyko ir kolektyvo rezultatai – geresni nei reikalauta, norite pasidžiaugti. Bet blogas vadovas jums neleis. Egzistuoja ir tokių, kurie tiesiog prisiima nuopelnus sau. Kitaip tariant, visa kas gera – vadovo nuopelnas, o klaidos – darbuotojų.

5. Nereaguoja į gerus rezultatus. Labiau į kritiką linkę darbdaviai neretai užmiršta, kad darbuotojus reikėtų pagirti. Jeigu praleidžiami maži pasiekimai, galbūt dar galima ir suprasti, nors ir tai – didžiulė klaida. Tačiau blogi vadovai nesveikina ir už labai aukšto lygio pasiekimus. Juk jeigu gerai dirbi – taip ir turi būti.

6. Nesileidžia į diskusijas ir nepriima konstruktyvios kritikos, kuri leistų greičiau siekti tikslų. Blogi vadovai tiesiog negali sutikti su darbuotojų prieštaravimais ar kitokiomis nuomonėmis. Įprastai pokalbiai apie tikslus tik erzina darbuotojus, nes šie neturi jokios galimybės išreikšti savęs.

7. Neužmiršta klaidų. Vienas nemaloniausių blogų vadovų bruožų – nuolatinis darbuotojų klaidų priminimas. Jie nuolat ieško, kodėl galėtų apkaltinti darbuotoją ir net jeigu per susitikimą trumpam nuklydo nuo šios temos, būtinai prie jos grįš. Įprastai tokie vadovai prastesnius rezultatus iškart nurašo ant darbuotojų pečių.

8. Neturi kompetencijos. Dirbti su vadovu, kurio kompetencija ir įgūdžiai – mažesni nei darbuotojo, itin sudėtinga. O jeigu dar trūkumus pradeda slėpti išpūsdamas povyzą, situacija tampa tik dar blogesnė. Tačiau kompetencijos ir įgūdžių trūkumą galima pašalinti mokymusi ir jeigu vadovas nėra linkęs mokytis, bet yra įsitikinęs, kad priima tik teisingus sprendimus – belieka pareikšti užuojautą.

9. Nevyko pažadų. Sulaukėte žinios apie laukiančias premijas, o štai po vieno karto jų nebeliko. Pažadėjo didelę dovaną už pasiektus rezultatus, bet paaiškėjo, kad tai – 20 eurų čekis į prekybos centrą. Tai – vienas prasčiausių bruožų, kokį tik gali turėti vadovas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Lietuva buvo ant gripo pandemijos slenksčio – daliai žmonių komplikacijų išvengti nepavyks (110)

Nors Lietuvoje bendras sergamumas grip u ir peršalimo ligomis pagaliau pradėjo mažėti,...

Prastos naujienos: vaiko pinigų kai kuriems teks laukti iki pavasario (197)

Dėl informacinės sistemos trikdžių, darbuotojų gretas išretinusių ligų ir kai kurių tėvų...

Orai: atšals taip, kad maža nepasirodys (15)

Nors kalendorinės žiemos liko ne tiek ir daug, panašu, kad ji prieš iškeliaudama parodys visą...

Lietuvio užfiksuoti vaizdai apie jo patirtis egzotiškuose kraštuose privers susigėsti (108)

Verslininkas bei keliautojas Jokūbas Laukaitis , nuolat keliaujantis po egzotiškiausius pasaulio...

Kokiame amžiuje seksas teikia didžiausią malonumą (66)

Gera žinia: amžius čia visiškai nesvarbus. Amžius tėra tik skaičius, ypač kalbant apie...

Bumblauskas pažėrė kritikos mokytojams: priėjome iki kažkokio akligatvio (205)

Istorikas Alfredas Bumblauskas pažėrė kritikos istorijos mokytojams ir šio dalyko ugdymo...

Su 13 metų vyresniu sportininku laimę atradusi Karolina Liukaitytė prakalbo apie vestuves (217)

Su verslininku Arnu Jurskiu skirtingais keliais pasukusi orų pranešėja Karolina Liukaitytė...

Po paskutinių Čeponio „perlų“ – pastaba iš kolegos: kam peiliu į nugarą durti triuškinamos ekipos gerbėjams? (58)

Karaliaus Mindaugo taurės finale Kauno „Žalgiris“ nepaliko vilčių Vilniaus „Lietuvos...

Anonimiškai paviešinta Blac Chynos sekso vaizdajuostė tapo internautų pašaipų objektu kuria memus ir istorijas (17)

Pirmadienio rytą „Twitter“ tinkle buvo paviešintas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota seksu...

Čempionų lyga: titanų mūšyje Londone – Messi džiaugsmas, Bavarijoje – „Bayern“ linksmybės (11)

Šią savaitę UEFA Čempionų lygos aštuntfinalyje žaidžiami likę keturi susitikimai. Antradienį...