Atostogos! Toks geras ir atgaivą suteikiantis žodis. Mes laukiame jų visus metus, o paskui, deja, greitai pamirštame po kelių darbo dienų. Ir lieka tik nuostabūs prisiminimai ir kitų atostogų laukimas. Tačiau mums nebūtinai reikia laukti „fizinių“ atostogų tam, kad atsigautumėm ir pasikrautumėm. Siūlau Jums pasiimti „dvasinių“ atostogų. Kodėl „dvasinių“? Nes dažnai nuolat kažkur skubėdami mes paskęstame savo minčių rutinoje, pasiklystame savo noruose ir jausmuose.
© Shutterstock nuotr.

Šiandien aš siūlau Jums pasakyti sau STOP: STOP savo mintims, kurios sudaro uždarą ratą ir veda vis tuo pačiu tamsiu keliu, kuriame nerandame mums reikalingų atsakymų į mums rūpimus klausimus. Šiandien siūlau pasakyti STOP savo „viduje“ esantiems tėvams, mokytojams, vadovams, kurių balsas vieniems vis primena, kad Jūs turite būti „pavyzdingas tėvas ir darbuotojas“, kitiems, kad „turite viską suspėti ir tuo pat metu visiems šypsotis“ ir kitiems „turiu“ ir „privalau“…

Šiandien siūlau pasakyti STOP savo paieškoms į klausimus „kodėl Jūs pasirinkote tokią profesiją, o ne kitokią“ arba „kodėl Jus įskaudino Jūsų artimas žmogus“ ir dar milijonas „kodėl“, kurie vis kyla galvoje ir trukdo Jums mėgautis gyvenimu. Kartais naudinga nežinoti atsakymų į visus klausimus. Kartais teisingo atsakymo nėra, nebuvo ir nebus. Tiesiog priimkite tai.

Aš šiandien siūlau Jums SUSTOTI. Tai sunkus žingsnis, nes sustoti - reiškia kažką padaryti kitaip… Pabūti su savimi… Išgirsti save… Kas aš toks? Ko aš noriu? Ką jaučiu? Kas mane supa? Tai gali būti baisu… Juk mumyse gyvena „neidealūs tėvai“, „neidealūs darbuotojai“, „neidealūs vaikai“.

Mumyse persipina „mūsų aš, siekiantis karjeros“ ir „mūsų aš, norintis praleisti daugiau laiko su šeima ar užsiimdamas savo mėgstama veikla“, „mūsų aš norintis įrodyti pasauliui, kad esam patys geriausi ir stipriausi“ ir „mūsų aš trokštantis meilės ir šilumos“.

Dažnai mes vis bandome palyginti savo gyvenimą su kitų žmonių gyvenimu, manydami, kad jis yra geresnis, paprastesnis, įdomesnis, tačiau jei sumestumėm savo ir kitų žmonių gyvenimus į bendrą katilą, ar nenorėtumėm pasiimti savo gyvenimo kuo greičiau atgal?

Kokia yra eilinė žmogaus diena: keliamės anksti ryte, skubame į darbą, po darbo skubame namo ar kažkur kitur ir darome krūvą dalykų, kurie leidžia mums įsivaizduoti, kad gyvename „normaliai“, taip kaip atrodo mūsų draugų gyvenimas, tokį kokį matome žurnaluose ir TV. Taip ir bėga mūsų dienos, kažkiek panašios viena į kitą, kažkiek skirtingos, tol kol neateina laikas pasakyti sau STOP bent kelioms minutėm, kelioms valandom, kelioms dienom. Nurimti, palikti ramybėje neišsprendžiamus klausimus, nustoti skubėti.

Leiskime sau tiesiog BŪTI. Paprastai būti. Pamatyti didžiulį mus supantį pasaulį: saulės spindulius; vaiko šypseną; pajusti kvapą, tvyrantį ore; pamatyti gamtos spalvas; pajusti savo kvėpavimą; išgirsti savo širdies dūžius. Leiskite sau niekur neskubėti…

Palepinkite save kavos ar arbatos puodeliu, ramiai klausantis muzikos; pažiūrėkite mėgstamą filmą; prisiminkite nuostabias gyvenimo akimirkas, žiūrėdami nuotraukų albumą. Jūs tikrai atrasite SAVO būdą, kuris padėtų Jums pasikrauti.

Juk mes nuolat kraunam savo mobiliuosius telefonus ar kompiuterius ir labai pykstame, kai jie „kaip visada ne laiku nusėda“, tai kodėl mes neleidžiame SAU pakrauti SAVĘS? Paprastai, lengvai, be sąžinės graužaties, be kaltės jausmo. Juk niekas mums, išskyrus mus pačius, nesukurs laimės. Tad kodėl mes turime tos laimės visą laiką ieškoti aplinkoje, kituose žmonėse, o ne savyje? Kodėl mes pamirštame mylėti ir gerbti save: savo gyvenimą, savo jausmus, savo norus.

Sustokite bent akimirkai, giliai įkvėpkite, pajuskite savo kūną, apsidairykite aplink ir pamatykite Jus supantį įvairiaspalvį pasaulį ir pasidžiaukite tuo, kad Jūs esate čia ir dabar, mylintis save ir Jūs toks pasaulyje vienintelis.

Jūs nusipelnėte šios akimirkos ir esate šaunuolis, kad padarėte tokį didelį žingsnį, leidote sau pasakyti STOP ir pamatyti nuostabų gyvenimą su tikruoju AŠ.

Tapk DELFI Gyvenimo draugu „Facebook“ ir sek naujienas ant savo sienos!

http://psichika.eu
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

V. Putino Rusija. Naujas Rusijos planas Ukrainoje - tik dūmų uždanga virš tikrųjų tikslų (13)

Rugsėjo pradžioje spaudos konferencijos metu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė ,...

Įvardijo jautriausias Gedimino kalno vietas: taip palikti per žiemą negalima

Lankytojams užvertas Gedimino kalnas virto viena didele statybų aikštele. Ant jo zuja darbininkai...

Gyvai / FIBA pasaulio čempionato atranka: Kosovas – Lietuva (94)

Lietuvos krepšinio rinktinė 2019-ų metų FIBA pasaulio čempionato atranką pradeda nuo...

Gydytoja paaiškino, kodėl net ir norėdama negali pacientui skirti tai, ko jis vertas (78)

Gydytojai norėtų nuolatos atsinaujinti savo žinias ir kelti kvalifikaciją, tačiau iš savo...

Netikėti istoriniai faktai, kurių nerasite istorijos vadovėliuose (3)

Ne viskas, ką išsiaiškino istorikai, atsispindi istorijos vadovėliuose.

Prasidėję išpardavimai įkvėpė: atskleidė gudrybę, kaip išleisti mažiau (112)

Penktadienį prasidėjus nuolaidų akcijai „ Jamam “, pirkėjai suplūdo į parduotuves, norėdami...

Monique surengė koncertą netradicinėje erdvėje: gerbėjai šėlo muziejuje (3)

Penktadienio vakarą atlikėja Monika Pundziūtė-Monique surengė debiutinio albumo „Sun&Moon”...

Šventojo su vaiku statula sukėlė įvairių minčių: nusprendė uždengti (10)

Viena katalikiška mokykla Australijoje priėmė sprendimą uždengti statulą, vaizduojančią...

Radiniai pabėgusio Šiaurės Korėjos kario kūne atskleidė siaubingą šios šalies padėtį (74)

Neseniai paskelbti iš Šiaurės Korėjos pabėgusio kario medicininės patikros rezultatai perša...

„Juodasis penktadienis“ visu gražumu – pirkėjai laužėsi į parduotuvę (27)

„Juodasis penktadienis“, dar geriau žinomas kaip išpardavimų penktadienis, kuomet visos...