aA
Šiame pasaulyje viskas cikliška. Diena-naktis, žiema-vasara, gimimas-mirtis. Ir tai toliau. Dėl to gyvenimą ir lyginame su zebru: kai juodos ir baltos juostos keičia viena kitą. Dabar egzistuoja begalė treningų, kuriuose pasakojama, kaip pašalinti visus juodus periodus ir palikti tiki baltus. Tik žmogus, po to kai užmokėjo nemenką pinigų sumą ir gavo „baltų periodų specialisto“ diplomą, vis tiek nusivilia, pamatęs, kad užklupo eilinė apatija ir gyvenime vėl prasidėjo eilinis juodas periodas.
Ar realu būtų ant nieko nepykti?
© Shutterstock

Mes patys savo jausmais ir mintimis pritraukiame įvykius į savo gyvenimą, tai tiesa, rašo psichologė Julija Kravčenko. Taip, mes esame savo gyvenimo šeimininkai. Bet netgi pradėję gyventi sąmoningai ir ėmę vizualizuoti vien pozityvą, vis tiek negatyvas iš gyvenimo neišnyks, kad ir kaip stengtumėmės filtruoti. Kodėl? Todėl, kad mūsų nuotaika ir pasaulio suvokimas irgi turi savus ciklus. Mes priklausome nuo pačių įvairiausių faktorių, kad ir tų pačių Mėnulio ciklų, dėl to reakcija į vieną ir tą patį įvykį šiandien gali būti absoliučiai kitokia, nei buvo prieš mėnesį.

Pats įvykis nepasikeitė, o ir mes lyg ir likome tokie, kaip anksčiau. Tiesiog pažvelgėme į tą įvykį iš kitos pusės, kitu aspektu. Prieš mėnesį įsmukome į depresiją, o šiandien toks pats įvykis kelia šypseną. Viskas atrodo ne taip jau ir tragiška. Vakar vyras perėjo koridoriumi purvinais batais ir jūs šito net nepastebėjote, o šiandien nutiko tas pats ir pasaulis sugriuvo. Vakar problemos atrodė smulkios ir nereikšmingos, o šiandien įgavo kosminį mastą.

Juodi ir balti periodai ne visada nulemti likimo. Viskas – jūsų galvose, jūsų pasaulio suvokime, pojūčiuose, nuotaikoje. Dėl to ir sakoma, kad dvasiškai išsivysčiusių žmonių gyvenime juodų periodų nebūna. Jie sugeba koncentruotis į gera, kontroliuoti savo mintis ir visada išsaugoti gerą ūpą. Mums tai kol kas neprieinama. Bet būtent šito reikia siekti.

Kai kartą apsilankiau jogos pagrindų seminare, lektorius labai smarkiai mane nustebino. Galima netgi sakyti, kad apstulbino. Jis prisipažino, kad niekada ant nieko nepyksta. Kad jo paprasčiausiai neįmanoma įžeisti ir įskaudinti, kadangi jam labai svarbi vidinė harmonija. Tada aš tuo nepatikėjau, o dabar žinau, kad tai išties realu. Ir kai nebeliks baimių, nuoskaudų, pretenzijų aplinkiniams ir sau pačiam, kai širdyje liks vien tik meilė, priėmimas ir dėkingumas, tada iš gyvenimo pasitrauks juodi periodai. Pasiekę tokį išsivystymo lygį žmonės netgi į blogus ir liūdnus įvykius savo gyvenime reaguoja ramiai, priimdami, su dėkingumu už pateiktą pamoką ir galimybę įgyti naujos patirties. Su meile širdyje. Jie jau įsisavino laimingo gyvenimo meną.

O kol mes nuo tokių aukštumų esame pakankamai toli, svarbu pripažinti faktą, kad juodų periodų gyvenime tikrai pasitaikys. Svarbu išmokti sukoncentruoti dėmesį ne į negatyvą, o į pozityvius įvykius. Jeigu gyvenimo periodais ypatingai sunkus, reikia nuraminti save tuo, kad amžinai jis nesitęs, kad priešakyje neišvengiamai laukia šviesa ir gėris. Nepamirškite to, kai užplūs bloga nuotaika ir atrodys, kad nebėra išeities. Viskas paprasta – gyvenime viskas cikliška. Išeitis visada yra.

Tradicinių vertybių tinklapis „Šeima ir namai“
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

Sutkaus ir Zalatoriaus bylos esmė: veikė kaip konfederacijos vadovas, o pinigus gavo sau (131)

Teisėsauga sulaikė Lietuvos verslo konfederacijos prezidentą Valdą Sutkų ir Lietuvos bankų...

Vasaros atostogų sezonas prasideda: kurios Europos šalys atveria sienas lietuviams (27)

Nors šalių vyriausybės vis dar pataria vengti būtinų tarptautinių kelionių, dauguma Europos...

Klaipėdos policija skubiai kreipiasi į visuomenę: į automobilį jėga įsodinta mergina šaukėsi pagalbos ieškomas užfiksuotas automobilis (108)

Klaipėdos policija informavo, kad ieškomas vaizdo kameromis užfiksuotas automobilis. Pranešama,...

Anapilin iškeliavo geriausias XX a. Lietuvos rankinio vartininkas (9)

Eidamas 79-uosius mirė garsus Lietuvos rankininkas, treneris, sporto vadovas Kęstutis Edmundas...

Pirmas išsiskyrusios moters pasimatymas įsimins ilgam: po karantino išlįs visi maušai (493)

Išskyrusiai moteriai susitikinėjant su vyrais yra dvi pusės. Viena: pajunti, kad sulauki daug...

Alkoholis siejamas su 60 ūmių ir lėtinių ligų: gydytoja įvardijo gėrimų grupę, kuri situaciją tik pablogina (143)

Vasara – atostogų metas, kai norisi atsipalaiduoti, daugiau laiko praleisti gamtoje. Tai laikas,...

Atslinkus ciklonui oras įšils iki 19 laipsnių (1)

Artimiausią parą per Lietuvą slinks atmosferos frontas. Jau trečiadienio naktį dangumi plauks vis...

Laura Dzervė

Rūkyti nemokamai ir sutaupyti: iš daug žadančio sportininko staiga pavirto į nusikaltėlį (1)

Prieš savaitę buvo mokyklos išleistuvės, iki Joninių liko keletas dienų, vasara buvo vos...

Jau birželio pabaigoje Kuršių nerija bus tik turtuoliams: trečdaliu pakeltą „ekologinį“ mokestį vadina visišku nesusipratimu (219)

Šią vasarą važiuojantieji į Neringą turės gerokai pakratyti piniginę. Nuo birželio 20 dienos...

Nepasitiki valdžios sprendimu dėl vienkartinės 200 eurų išmokos: ar tai netaps meškos paslauga? (246)

Lietuvos vyriausybė priėmė sprendimą išmokėti rugpjūčio mėnesį visiems šalies pensininkams...

|Maža didelių žinių kaina