aA
„Kaip nesiseka, esu tikra nevykėlė (nevykėlis)“, – tikriausiai ne kartą daugelis esate panašiai atsidusę. Tačiau gyvenime nebūna taip, kad viskas puikiai sektųsi. Visgi vieno britų mokslinio eksperimento rezultatai leidžia teigti, kad pasaulis išties susideda iš laimės kūdikių ir tų, kuriems nuolat nesiseka.
Moteris
© Corbis/Scanpix

Šio projekto autoriai, britų mokslininkų grupė, pakvietė atsiliepti žmones, kurie laiko save sėkmingais ir tuos, kurie mano, kad jiems visą laiką fatališkai nesiseka. 400 iš tūkstančių atsiliepusiųjų sutiko dalyvauti tyrime ir leido mokslininkams pasiknaisioti savo asmeninio ir profesinio gyvenimo peripetijose.

Žmogaus gyvenime nuolat nutinka dalykų, kuriuos jis laiko aplinkybių sutapimu, atsitiktinumu. Tačiau tokioje situacijoje atsidūrę laimės kūdikiai ir nevykėliai elgiasi skirtingai. Pirmieji sugeba pasinaudoti proga, o antrieji dažniausiai jos net nepastebi. Viena iš minėto tyrimo užduočių buvo specialiai išleistas laikraščio numeris.

Mokslininkai paprašė eksperimento dalyvių suskaičiuoti, kiek šiame leidinyje spausdinama fotografijų. Tie, kurių nelanko sėkmė, sugaišo šiam darbui vidutiniškai dvi minutes, o jos numylėtiniai - vos kelias sekundes. Pasirodo, antrajame laikraščio puslapyje buvo atspausdintas skelbimas: „Liaukitės skaičiavę, čia yra 43 nuotraukos“. Įdomiausia, kad šis sakinys buvo atspausdintas vos ne per pusę puslapio, tačiau nelaimėliai buvo taip įnikę į užduotį, jog nesugebėjo jo pastebėti.

Kitą sykį užduotis buvo pakartota, skelbime parašius: „Nustokite skaičiavę, praneškite tyrėjui, kad perskaitėte šį skelbimą, ir gausite pustrečio šimto dolerių“. Rezultatas analogiškas – laimės kūdikiai pasiėmė pinigus, o antrieji liko be nieko.

Eksperimento autoriai padarė svarbią išvadą: žmonės, kuriems gyvenime nesiseka, yra labiau įsitempę, nei tie, kuriems sekasi.

Būtent ši įtampa trukdo jiems pastebėti netikėtus, tačiau naudingus dalykus.

Intuicijos specialistė Carola Adrienne teigia, kad sutapimai yra išorinė reakcija į vidinę psichikos būseną. Kiekvieno iš mūsų gyvenime apstu situacijų, kai, pvz., pagalvoję apie kokį nors seniai nematytą asmenį staiga sulaukiame jo skambučio ir pan. Ji pataria susidūrus su kokiu nors keistu sutapimu trumpam stabtelėti ir pagalvoti apie tai, kas vyksta. Tik taip įmanoma atpalaiduoti savo intuityvius gebėjimus. Tačiau daugelis iš mūsų ne tik neanalizuoja sutapimų, bet apskritai jų nepastebi. Taigi patys užtrenkiame duris sėkmei prieš pat nosį.

Sėkmę prisišaukia žmonės, kurie sugeba pasinaudoti atsitiktinėmis galimybėmis ir jas kurti. Jie priima gerus sprendimus, vadovaudamiesi intuicija. Jie tiki, kad elgiasi teisingai ir moka išlaikyti džiaugsmingą požiūrį į gyvenimą.

„Laimingieji“ ir „nelaimėliai“ skirtingai elgiasi netgi ieškodami darbo. Nelaimėlis paprastai perskaito tik tuos skelbimus, kuriuos susiplanavo peržiūrėti. Sėkmingas žmogus nepraleis nė vieno iš jų. Todėl jis dažnai užkimba galbūt ne už to tikslo, kurio tikėjosi, bet už tokio, kuris jam geriau tinka.

Laimingiems žmonėms būdingas pomėgis nuolat paįvairinti savo gyvenimą. Na, tarkime, dažnai keisti įprastą maršrutą „darbas– namai“. Arba, vaizdingai kalbant, viename vakarėlyje bendrauti tik su juodai apsirengusiomis moterimis, o kitame – tik su kostiumuotais vyrais. Taip žaisdami jie praplečia bendravimo ir iš pirmo žvilgsnio atsitiktinių šansų ratą.

Dar viena tyrėjų užduotis patvirtino, kaip skirtingai tuos pačius dalykus supranta ir vertina abi grupes atstovaujantys žmonės. Paprašyti įsivaizduoti situaciją, kai atsiimant pinigus banke, staiga įsiveržia plėšikas ir juos sužeidžia, nelaimėliai pasakė, kad tai – eilinė jų nesėkmė. O laimės kūdikiai manė, kad jiems labai pasisekė, nes jų nenušovė, o tik sužeidė.

Be to, keli iš pastarųjų pareiškė, kad toks išgyvenimas - neblogas būdas užsidirbti, nes šią autentišką istoriją galima parduoti žurnalistams. Taigi atsidūrę bet kokioje padėtyje, pastarieji moka pasidžiaugti, kad nenutiko dar blogiau. Gera nuotaika, kaip žinia, yra sėkmės palydovė.

Nemanykite, kad nesėkmė yra įgimtas dalykas, kurio niekaip neįmanoma nusikratyti. Įgyvendinant antrąją eksperimentinio projekto dalį, buvo suorganizuota vadinamoji sėkmės mokykla, kurioje dalyvavo savanoriai nelaimėliai. Jie gyveno mėnesį pagal kiek kitokias, nei buvo įpratę iki tol, taisykles: buvo mokomi klausyti intuicijos bei instinktų, dažniau laužyti įprastą savo gyvenimo tvarką, keisti bendravimo bei pažinčių ratą ir apskritai įsivaizduoti, kad yra lydimi sėkmės.

Vos po mėnesio 80 proc. savanorių pareiškė, kad jaučiasi laimingesni. Vadinasi, sėkmė – įgyjamas ir išlavinamas įgūdis, tik reikia atkreipti dėmesį į kai kurias taisykles.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Globos namuose augančių vaikų seserys šaukiasi pagalbos: juos nori atskirti ir išvežti į užsienį (218)

„Jie nenori būti įvaikinti į užsienį ir išskaidyti po vieną, po du“, – teigė su DELFI...

Pasiūlymas uždirbti 2 tūkst. eurų atsirūgo: darbdavys nemoka pinigų, grasina susidoroti (75)

Į DELFI redakciją kreipėsi darbuotojas Marius (vardas pakeistas – DELFI), kuriam darbdavys neva...

Netikrame puslapyje – šauktinių sąrašai: apsigauti galėjo ne vienas (35)

Trečiadienį šalies jaunuoliai jau galėjo sužinoti, ar šiemet yra pašaukti atlikti privalomąją...

Dakare – iškilmingai apdovanoti pasiekę finišą, o lietuviai prieš šventę spėjo nuveikti gerą darbą papildyta 04.38 (19)

Dakaras nėra užbaigtas, kol jo dalyvis nepravažiuoja pro finišo arką. Tokia procedūra...

Žvejų laukia svarbus draudimas: vienas nusižengimas gali gerokai paploninti piniginę (26)

Besilaikanti neigiama oro temperatūra ir užsalę vandens telkiniai – tikra laimė ir pramoga...

Algis Kriščiūnas: išsirinkę pirmąjį būstą Kanaruose padarėme brangiausią klaidą (13)

„Atsibudę ryte išėjome į gatvę ir supratome, kad padarėme turbūt brangiausią klaidą...

20 maisto produktų, kuriuos reikia valgyti metant svorį (1)

Ne visos kalorijos yra vienodos. Skirtingi maisto produktai organizme įveikia skirtingus medžiagų...

Nusivylimas Klaipėdoje: iš „Atlanto“ liko tik vardas ir sirgaliai

„Deja, iš „Atlanto“ yra likęs tik pavadinimas ir nuostabūs sirgaliai, kuriuos labai gerbiu ir...

Teismas nusprendė: Naujosios Zelandijos pora į gimtinę grįžo be 9-metės (1429)

Vilniaus apygardos teismas trečiadienio popietę paskelbė sprendimą tarptautinio įvaikinimo...

Įspūdingą Sabonio seriją nutraukę „76ers“ iškovojo triuškinamą pergalę Indianapolyje (4)

NBA pirmenybėse vieną skaudžiausių sezono pralaimėjimų patyrė Indianos „Pacers“ (29-15)...