aA
Jei esate ambicingas žmogus, tai karts nuo karto tikrai jaučiate, jog Jums nesiseka. Aukštų tikslų pasekmė – neišvengiami momentai, kuomet tenka prisipažinti, jog Jūsų gyvenimas prasilenkia su lūkesčiais.
8 ženklai, jog Jums sekasi
© Shutterstock nuotr.

Žodžiai dažnai skiriasi nuo darbų. Prabilus apie sėkmę mūsų akys veda mus iš kelio. Juk sunku nesutikti su tuo, kad patys sėkmingiausi gyvena didžiausiuose namuose, vairuoja brangiausius automobilius ir mėgaujasi įtakingiausių žmonių draugija. Nesvarbu, ko pasiekėte, visada bus tų, kurie pasiekė daugiau ir todėl jaučiatės pralošę. Problema yra ne žaislų stygiuje, o tikėjime, jog žaislai yra tikros sėkmės indikatorius.

Tikra sėkmė – kas esate ir kaip toli nukeliavote. Jei nerimaujate, jog nesate toks sėkmingas koks turėtumėte būti, tikriausiai pasirinkote ne tuos vertinimo kriterijus. Kartais Jums tiesiog reikia prisiminti, ką iš tiesų pasiekėte gyvenime. Toliau išvardinti sėkmės indikatoriai gali Jums padėti.

1. Jūs daugiau nebesate visatos centras

Visi pažįstame „sėkmingus“ žmones, kurie elgiasi tarytum būtų visatos centras. Tai jų pasaulis, o visi kiti tik gyvena jame, tiesa? Tai ne sėkmė. Tikra sėkmė reikalauja gebėjimo jausti empatiją – suvokti, kad kitų žmonių jausmai ir svajonės yra lygiai taip pat svarbu kaip ir mūsų, o mums negali sektis be jų.

2. Būkite pozityvus

Viltis ir optimizmas yra esminiai laimingo gyvenimo komponentai. Jei nuolat eskaluosite tai, kas nepasisekė, tuomet esate piktas ir įžeidus. Ir čia jau tikra nesėkmė – nesvarbu, kiek esate pasiekęs. Tikra sėkmė – visada matyti šviesią mėnulio pusę ir tikėti, jog ir iš blogiausios situacijos visada rasite išeitį.

3. Žinote, jog sėkmė neamžina

Ir kad neklysta tik tie, kurie nebando. Nepasisekus automatiškai nevadinate savęs nevykėliais. Atvirkščiai, kiekviena nesėkmė – galimybė ko nors išmokti ir tuomet judėti pirmyn. Jei kartais kovojate dėl to, žinokite, kad niekada ir nepatirsite tikros sėkmės, kol neišmoksite priimti nesėkmės. Jūsų klaidos nutiesia sėkmei kelią parodydamos, jog pasirinkote netinkamą taką. Didžiausi laimėjimai ateina kuomet jaučiatės labiausiai nusivylę ir labiausiai įstrigę. Būtent šis nusivylimas priverčia Jus galvoti kitaip, dairytis tolėliau už užsibrėžtos ribos ir priimti tinkamą sprendimą.

4. Sugebate numatyti ateities perspektyvas

Kartais nutinka negeri dalykai. Tai neišvengiama gyvenimo dalis. Visgi daugeliui mūsų juodžiausia diena gali atrodyti tarsi atostogos, jei jie turi rimtų problemų – tokių kaip neturėjimas pakankamai maisto ar bandymas išgyventi civiliniame kare. Užtrenkti raktelius automobilyje ar negauti žadėto paaukštinimo – dar ne pasaulio pabaiga, jei mokysitės numatyti perspektyvas.

5. Kreipkitės pagalbos

Vengimas prašyti pagalbos, nesvarbu, kiek dėl to kovojate, kuo tikriausias emocinio nebrandumo ženklas. Juk nesistengiate kažko įrodyti tarsi būtumėt tobulybė, nors išties jaučiatės turintis problemų? Kreipkitės pagalbos ir tai reikš, kad nebijote, jog žmonės pamatys Jūsų silpnąsias vietas ir suprantate, kad niekas nepatiria sėkmės vienas.

6. Suvokiate pralaimėjimą

Logiška, kad kuomet vienas laimi, kitas pralaimi. Juk tai nėra supynės aukštyn-žemyn. Todėl, kad kažkam labai nepasiseka, dar nereiškia, kad nuostoliai Jums bus atseikėti lygiomis dalimis. Jūs tuo metu tiesiog nelaimėjote. Tikrasis sėkmės ženklas – gebėjimas nuoširdžiai ir entuziastingai švęsti kitų laimėjimus.

7. Mokate atskirti dramą nuo karščiavimosi

Atsimenate dienas, kai stabilūs santykiai įgriso, o kažkam atrodė, kad taip ir turėtų būti? Jei tokios „dramos“ – praeities reliktas, sveikinimai. Jei stabilumą ir įvykių gelmę vertinate labiau nei dramas – Jums sekasi.

8. Priimkite tai, ko negalite pakeisti ir keiskite tai, ką galite

Pesimizmas ir praktiškumas skiriasi. Jei uraganas artėja prie Jūsų, jo sustabdyti negalite. Bet jei žinote, kad uraganas artėja, galite imtis priemonių jo poveikiui sumažinti. Jei Jūsų įmonėje vyksta etatų mažinimas ir Jus atleidžia, todėl kiekviena minutė, kurią praleidžiate tai neigdamas atitolina viską, kas laukia Jūsų už horizonto. Pajudėsite tik tuomet, kai pradėsite tyrinėti savo galimybes ir planuosite pakeisti tai, ką galite. Prisiimti atsakomybę ir keisti tai, kas Jūsų gyvenime Jums nepatinka, yra vienas iš didžiausių sėkmės rodiklių.

„Jei viename darbe su Jumis kažkas atsisveikino, nereikia dėl to pergyventi. Jie atvėrė Jums duris į kitus, galbūt platesnius vandenis. Gal dabar galite kurti kažką savo? Suburkite bendraminčius ir generuokite savo verslo idėją. Galbūt tada galėsite save tikrai pavadinti sėkmingu žmogumi?“ samprotauja verslo konsultantas, nemokamasadresas.lt steigėjas Romualdas Mačiulis.

Nėra jokios prasmės nevykėliu jaustis vien todėl, kad manote, jog galėtumėte turėti geresnį darbą, didesnį namą ar gražesnį automobilį. Tikra sėkmė ateina iš vidaus ir ji visiškai nepriklauso nuo aplinkybių.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kaimo mokytojas Lazdijų rajone uždirba daugiau nei 2000 eurų per mėnesį (29)

Lazdijų rajono savivaldybė – galimybių šalis. Su viena sąlyga – jei pasisekė įsidarbinti...

Vaikui automobilį užrašęs vyras pateko į problemų virtinę: kelias atgal – tik per teismą (9)

Lietuvoje nėra nustatyta amžiaus ribojimų tapti transporto priemonės savininku. Kaip parodė vieno...

Serbų žvaigždės Jokičiaus gynybą talžęs Valančiūnas ir „Grizzlies“ šventė įtikinamą pergalę (3)

NBA pirmenybėse puikią sportinę formą ir toliau demonstruoja Memfio „Grizzlies“ (23-24)...

Kaip aukštai pavyks iškilti? Trijų miestų lenktynės į viršūnę

Ką bendro turi Pietų Afrika , Dramblio Kaulo Krantas ir Marokas ? Visos trys šalys, esančios...

Andrius Almanis

Lietuvos kariuomenė – milijonas žmonių

Ką darytų absoliuti dauguma pilnamečių, sveikų Lietuvos piliečių, jeigu ryt (ar poryt) –...

Ką daryti, jei gėlių vazonėliuose ėmė veistis pelėsis

Nuo dažno laistymo arba žemės keitimo gėlių vazonėliuose gali susiformuoti baltos arba pilkšvos...

Apie skyrybas su Bieberiu prakalbusi Selena Gomez šokiravo pareiškimu, jog buvo jo emocinės prievartos auka

Selena Gomez prisipažino, kad santykiai su Justinu Bieberiu buvo pavertę ją emocinės...

Tyrimas rodo: beveik pusė tėvų, pirkdami žaislą, neatkreipia dėmesio į vieną svarbią detalę

Jei tėvai, draugai ar seneliai atnešė jūsų mažyliui dovaną, kurios rekomenduojamas amžius...

Liuksemburge gyvenanti lietuvė apie motinystę svetur: čia vaikai į darželį vedami ir su temperatūra (190)

DELFI tęsia pasakojimus apie mamas, kurios nebijo keliauti su vaikais. Savo patirtimi ir patarimais...

Ypatingas įvykis Šiaulių tardymo izoliatoriuje: kalinys paėmė įkaite pareigūnę ir ištrūko į laisvę sulaikytas išėjęs už vartų (102)

Sausio 28-osios vakarą, apie 21 val., Šiaulių tardymo izoliatoriuje, režiminiame korpuse, vedamas...