Jei mėgstate sudarinėti sąrašus ir jie jums būna naudingi, siūlome sąrašą dalykų, kurių reikia NEdaryti. Nustojus apkalbinėti kitus, gyventi praeitimi ir laukti idealaus momento, radikaliai pagerėja darbo kokybė, savijauta ir santykiai su draugais bei bendradarbiais.
© Shutterstock nuotr.

1. Žvilgčioti į telefoną susitikimo metu.

Na štai, ir vėl nesusilaikėte. Jūs mėginote, tikrai mėginote. Ir – taip, jūs, žinoma, pasistengėte, kad viskas atrodytų kuo natūraliau: „Tai jūsiškis skambina? Oj, tai greičiausiai mano telefonas, atleiskite...“ Ir įsikniaubėte. Arba ne taip: jūs tiesiog visiškai nepastebimai (bent jau jums taip atrodo) staigiai žvilgtelėjote žemyn.

Arba tiesiog nutilote, nustoję klausytis pašnekovo ir susitelkėte į savo telefoną. Niekada taip nedarykite, kitaip pagarsėsite kaip bejausmis, sausas žmogus. Telefonui nusispjaut, kada jūs jam skirsite sekundę dėmesio. Telefonas jūsų dėmesio vis vien neįvertins, tuo jis ir skiriasi nuo žmonių.

2. Išsiblaškyti per susirinkimą

Jei norite sužibėti ir išreikšti save – uždarykite nešiojamąjį kompiuterį, išjunkite telefoną ir klausykite (taip, tas pats paskutinis labai svarbus laiškas irgi palauks; ne, „Twitter“ svetainėje nieko mirtino per tą pusvalandį neįvyks). Susitelkite į tai, kas vyksta čia ir dabar ir nustebsite, kiek naujo ir svarbaus sau sužinosite net eiliniame susirinkime.

Slapta sutarčių potekstė, netikėtos galimybės plėsti partnerystę, naujos idėjos projektams – visa tai čia, nykiame gamybiniame susirinkime, bet jūs būsite vienintelis tai pastebėjęs žmogus – nes tik jūs įdėmiai klausysite.

3. Mąstyti apie žmones, kurie niekuo nesusiję su jūsų gyvenimu

Patikėkite, realybės šou ir kiti pramogų pasaulio dalyviai išsiaiškins santykius ir be jūsų įsikišimo. Verčiau skirkite dėmesio savo artimiesiems: žmonai, vyrui, vaikams, tėvams, draugams. Skirkite jiems savo laiką bei mintis. Jiems jie tikrai labiau reikalingi nei tiems žinomiems, bet nepažįstamiems žmonėms.

4. Įjungti informavimą apie visas žinutes socialiniuose tinkluose

Jums tikrai nereikia žinoti apie kiekvieną šlamštlaiškį, atsiradusį jūsų elektroninio pašto dėžėje. Ir pranešimai socialiniuose tinkluose taip pat nėra tokie jau svarbūs. „Patinka“ paspaudimai „Instagram“ svetainėje, žinoma, yra šventas reikalas, bet kam jums reikia apie juos sužinoti kas dvi minutes?

Jei darote svarbius darbus, neblaškykite savo dėmesio visokiems niekams. Leiskite sau visiškai susitelkti į tai, ką darote. Visada galėsite patikrinti socialinius tinklus ir paštą, kai baigsite darbą. Neleiskite kitiems sudaryti jūsų gyvenimo grafiko, nes tai, ką šią akimirką veikiate jūs, jums yra daug svarbiau nei tai, ką veikia kiti.

5. Gyventi praeitimi

Žinoma, praeitis yra labai svarbi jūsų patirties dalis. Klaidos, kurias mes padarėme, moko mus būti stipresniais ir jų nekartoti, bet labai svarbu jose neįstrigti. Išmokite atleisti: sau ir kitiems. Jei kažką padarėte ne taip, nesigraužkite visą likusį gyvenimą, bet pažvelkite į situaciją kaip į galimybę viską ištaisyti ir išmokti kažką naujo. Jei suklydo kas nors kitas, neužliekite to žmogaus savo kritikos ir kandaus šmaikštumo banga: tebūna tai jums proga parodyti savo kilnumą, gerumą, supratingumą. Nepraleiskite jos.

6. Laukti tobulos akimirkos

Tobula akimirka niekada neateis. Tobulų akimirkų apskritai nebūna. Nelaukite paslaptingų palankių aplinkybių – surizikuokite dabar. Ir net jei nesate tikri, ar jums pasiseks (niekas nėra tikras, kad pasiseks, kai išbando kažką nauja), jūs visada galite būti tikri, kad niekas jums nesutrukdys pabandyti dar kartą. Užtenka laukti: prarasite daug mažiau, nei baiminatės, bet įgysite daug daugiau, nei drįstate tikėtis.

7. Apkalbinėti

Apkalbinėti neverta. Jei su visais aptarėte, ką veikia Petras, kodėl to neaptarus su juo pačiu, o ne už jo nugaros? A, jūsų „ne tokia padėtis, kad galėtumėte su juo kalbėtis“? Tada gal verčiau apskritai neaptarinėti jo asmenybės? Skirkite laiko produktyviems ir prasmingiems pokalbiams – tai ir darbui naudinga, ir nepagarsėsite kaip liežuvautojas (-a).

8. Sutikti iš mandagumo

Taip, atsisakyti nelengva: kaip į tai pažiūrės draugai, bendradarbiai? Bet paprastai ir draugai, ir bendradarbiai supranta, jei jūs atsisakote mandagiai, paaiškinę priežastis. O tie, kurie nesupranta ir piktinasi, – argi jums svarbi jų nuomonė? Sakydami „ne“, jūs, be abejo, patirsite kelias nemalonias minutes, bet ne daugiau. O sutikę daryti kažką, nuo ko kankinančiai norisi pabėgti į pasaulio kraštą, kankinsitės visą tą laiką, kiek užims tas prakeiktas reikalas. O gal ir ilgiau.

Perengta pagal „8 Things You Should Not Do Every Day“ (J. Hagen, Inc.com).

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Staigmena naujausiuose kandidatų į prezidentus reitinguose: lyderių trejetuke įvyko pokyčiai (711)

Birželio 19-27 dienomis visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „ Spinter tyrimai “...

Didesnėms algoms pinigų neturi, bet verslui – milijonų vertės dovanos (82)

Patys daugelį metų už valstybės turtą nieko nemoka, o iš kitų pinigus ima. Bent jau toks...

Turi planą B „valstiečiams“: Kirkilas įvardijo, kas galėtų būti bendras partijų kandidatas į prezidentus (23)

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos ( LSDDP ) lyderis Gediminas Kirkilas teigia, kad užsienio...

Po pasipiktinimo bangos dėl susitikimo su Putinu – neįprastas Trumpo pareiškimas papildyta (206)

JAV vadovas Donaldas Trumpas antradienį pareiškė sutinkantis, kad Rusija siekė paveikti 2016...

Klaipėdoje žuvusios manekenės byloje kyla įtampa: įsikišti teko ir Generalinei prokuratūrai (22)

Klaipėdoje žuvusios manekenės Dovilės mirties tyrime šeimai atstovaujantis advokatas atkakliai...

Tamsioji „Tesla“ pusė: darbuotojai pasakoja apie braidžiojimą po srutas ir incidentų nuslėpimus (30)

„ Tesla Model 3 “ gamybos sunkumai pareikalavo daug nervų ir pastangų. Iki šiol ne viskas yra...

Šiemet pensijų fondai veikia nuostolingai (8)

Bendra antrosios pakopos pensijų fondų grąža nuo metų pradžios buvo neigiama, rodo naujausia...

Klaida, kurią daro daugelis tėvų, mėgindami apsaugoti savo vaikus nuo perkaitimo

Jei manote, kad plonu užklotu uždengdami kūdikio vežimėlį, darote jam paslaugą ir apsaugote nuo...

Kausto nerimas: Vilniuje tvarkomos gatvės iki kitos liūties? (21)

Praeitą penktadienį Vilnių skalavusi liūtis sulaukė didžiulio miestiečių dėmesio, ypač dėl...

Barbekiu patiekalų skonis priklauso net ir nuo naudojamų malkų (rasite ir receptą) (6)

Nors barbekiu kultūra vis labiau populiarėja, daugelis vis dar klaidingai mano, kad tai tas pats,...