aA
Jei norime išmokti suprasti žmones, mums reikia ne tik intuityvių įgūdžių ir žinių. Kartu su psichologais patyrinėkime populiariausias frazes, kurios padės geriau suprasti tikruosius pašnekovo ketinimus.
7 frazės, kurios apie žmogų pasakys daugiau negu jo veiksmai
© Shutterstock

Egzistuoja ištisa psichodiagnostinė sistema, galinti atskleisti visas individualias žmogaus ypatybes – jos gali būti verbalinės (ką žmogus sako) ir neverbalinės (kaip žmogus save pozicionuoja be žodžių). Dažniausiai žmonės atkreipia dėmesį į asmens elgesį ir neverbalinius aspektus, o ne į tai, ką ir kaip žmogus sako. Ir tai yra didelė klaida. Paanalizuokime septynias frazes, už kurių gali slėptis tam tikros žmogaus charakteristikos.

„Aš žinau“

Būtent ši frazė atspindi itin savimi pasitikintį žmogų. Kai ką nors komentuojate, vertinate ar tiesiog savo pašnekovui sakote komplimentą ir vietoje atsakymo išgirstate panašią frazę, tai reiškia, kad tas asmuo laikosi labai tvirtos gyvenimo pozicijos ir jam visiškai nereikia jūsų pritarimo.

Kartais tai reiškia, kad pašnekovas tiesiog neieško patvirtinimo savo talentui, tačiau kartais tokie išsireiškimai gali rodyti, kad tam žmogui visiškai neįdomu palaikyti kontaktą, o jūsų nuomonė vienu ar kitu klausimu jam yra nesvarbi.

„Aš pasistengsiu“

Jei jūsų pašnekovas dažnai kartoja šiuos žodžius, tai reiškia, kad jis mėgsta atidėlioti reikalus ir nenori pereiti prie konkrečių veiksmų. Viena vertus, mes šiuos žodžius suprantame kaip sutikimą, tačiau kita vertus, ši frazė nesuteikia jokių garantijų, kad tas žmogus nuo žodžių pereis prie darbų ir ištesės duotą pažadą.

Bendraudami su šiuos žodžius kartojančiu asmeniu atminkite, kad nereikėtų juo aklai pasikliauti – visiškai tikėtina, kad pačiu svarbiausiu momentu jo nekonkretumas gali iškrėsti piktą pokštą.

7 frazės, kurios apie žmogų pasakys daugiau negu jo veiksmai
© Shutterstock

„Tu tapai kitu žmogumi“

Už šios formuluotės slepiasi manipuliacija ir noras sugrąžinti jus į senas vėžes, kurios, galbūt, jums nebetinka, bet jūsų pašnekovui atrodo parankios. Natūralu, kad žmogus keičiasi ir auga, o jeigu jus kas nors bando sugrąžinti į praeitį, sukeldamas vidinį diskomforto jausmą, reikėtų paieškoti tokio elgesio priežasčių ir pabandyti išsiaiškinti, kodėl kitam žmogui reikia būtent tokios įvykių baigties ir kodėl jam yra nepriimtini jūsų gyvenimo pokyčiai.

„Nieko sau!“

Šis frazė išduoda, kad žmogus, kuris ją ištaria, yra įpratęs duoti daugiau negu imti. Jis yra pasirengęs aukoti savo laiką, komfortą ir kitus vidinius išteklius, nieko už tai nereikalaudamas.

Jei pastebėjote, kad jūs patys dažnai sakote tokius žodžius, pabandykite juos pakeisti kitokiu šūksniu – pavyzdžiui, naudokite formuluotę „Tai bent!“ Taip jūs nesąmoningai pradėsite transliuoti savo pasitikėjimą savimi ir suteiksite sau galimybę pasiimti tai, kas geriausia.

„O kas, jeigu?“

Toks posakis išduoda, kad žmogus nerimauja – jis regi pasaulį per savo neigiamos patirties prizmę ir braižo niūrius įvykių raidos scenarijus. Tokiems asmenims būna sunku įsileisti pokyčius į savo gyvenimą ir atsiverti naujovėms, nes jiems atrodo, kad bet kuriuo metu gali kilti rimtų sunkumų.

Bėda ta, kad nerimas gali būti užkrečiamas – reguliariai bendraudami su tokiu žmogumi, jūs ir patys galite pradėti abejoti savo jėgomis ir galimybėmis pasiekti pergalę.

„Aš nesuprantu“

Tokia formuluotė demonstruoja, kad žmogus yra užsispyręs ir nenori gilintis į pokalbį. Ji taip pat gali rodyti, kad jūsų pašnekovas nenori prisiimti nereikalingos atsakomybės ir, galbūt, net ketina nutraukti bendravimą su jumis.

Jei pastebite, kad asmuo dažnai kartoja šiuos žodžius, paanalizuokite jų kontekstą – jeigu jis tikrai atsisako gilintis į elementarius klausimus ir demonstruoja nenorą aktyviai dalyvauti dialoge, vargu ar bendrauti su šiuo žmogumi bus malonu ir naudinga.

„Gal vėliau“

Žmogus, kuris dažnai kartoja panašią frazę, naudoja ją kaip būdą užbaigti jam nemalonų ar neįdomų pokalbį, taip pat nori parodyti, kad jo nuomonė nesutampa su jūsiške. Tačiau jis nesistengia argumentuoti savo pozicijos – tiesiog atideda pokalbį vėlesniam laikui, taip atsikratydamas būtinybės ką nors aiškinti ir įrodinėti. Tai, žinoma, rodo, kad jums vargu ar pavyks produktyviai kalbėtis ir sveikai bendrauti.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(84 žmonės įvertino)
3.8929

Top naujienos

Paviešintas vaizdo įrašas sukėlė klausimų: ar gali būti, kad Rusijos propagandistas vasarą ilsėjosi Lietuvoje (10)

„Tik Tok“ platformoje įdėtas vaizdo įrašas užminė mįslę: ar gali būti, kad praėjusią...

Vieša paslaptimi tapusias namų statybų „schemutes“ gali tekti pamiršti: apribojamos galimybės statyti žemės ūkio paskirties sklypuose (7)

Jau kurį laiką visuomenėje vieša paslaptimi buvo naujakuriams sutaupyti padedanti „schema“:...

Karas Ukrainoje. Prognozuoja, kad Rusija pakeis atakų taktiką: tai lemia viena aplinkybė Ukraina: kontrpuolimas prasidės netrukus

Rusijos kariai gali pakeisti raketų smūgių į Ukrainą taktiką, sutelkiant dėmesį į...

Naujausi partijų reitingai: lyderio poziciją dalijasi dvi partijos (2)

Jei rinkimai vyktų šį sekmadienį, daugiausiai palaikymo sulauktų Lietuvos socialdemokratų...

Landsbergis išvyko į Kijevą

DELFI šaltiniu teigimu, Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis penktadienį...

Verslas PliusJulija Leimonė

Augustė aukso gyslą atrado dėvėtų drabužių parduotuvėse ir įkūrė savo verslą – sako, kad lobius ji tiesiog užuodžia savo parduotą švarkelį išvydo garsiajame „Netflix“ seriale

Kai kaunietė Augustė ėmė lankytis dėvėtų drabužių parduotuvėse (arba kuistukuose ), ji nė...

Saulės elektrinių populiarumas neslūgsta – gaminančių vartotojų skaičiai kyla žaibiškai (2)

2022-ieji Lietuvoje – rekordiniai metai saulės elektrinėms. Gyventojai pirko jas sparčiau, negu...

Jana.delfi.ee

Ligos nėra, bet simptomai vargina: paaiškino, kodėl blogu oru jaučiamės prastai

Šaltis ir orų permainos priverčia žmogaus organizmą dirbti kiek kitaip, nei įprastai, o tai gali...

Verslas PliusKatie Greifeld, Vildana Hajric, Isabelle Lee, Justina Lee

Bankų krizę išgyvenusieji pamena, kaip greitai gali subyrėti domino kaladėlės

Steve‘as Chiavarone‘as nenori nieko gąsdinti, tačiau iš paskutinės bankų krizės jam...