aA
Kai kurie ekspertai teigia, kad 85% mūsų finansinės sėkmės priklauso ne nuo mūsų įgūdžių ar įgytų žinių, o nuo gebos rasti bendrą kalbą su kitais žmonėmis bei įgyti jų pasitikėjimą ir pagarbą. Kiekvienas mūsų sutiktas žmogus vos per keletą sekundžių susidaro pirmąjį įspūdį, nuo kurio priklauso, ar jie mumis pasitikės, mus mėgs bei gerbs. Tad tiek renkant lėšas savo kompanijai, tiek vadovaujant komandai ar verslui, rasti bendrą kalbą su žmonėmis ir palikti teigiamą įspūdį yra labai svarbu.
13 patarimų kaip palikti puikų pirmąjį įspūdį per 30 sekundžių
© Shutterstock nuotr.

Štai keletas patarimų, padėsiančių užkariauti žmonių protus ir širdis per 30 sekundžių.

1. Neutralizuok „kovos ar bėgimo“ atsaką*

Pirmosios susitikimo sekundės yra instinktyvios. Žmonės iškart pasąmoningai įvertina pašnekovą priklausomai nuo to, kaip (ne)jaukiai jie jaučiasi jo kompanijoje. Atkreipk dėmesį į savo pirminius signalus ir pasirūpink, kad jų nebūtų galima interpretuoti kaip keliančių grėsmę.

2. Gerbk kitų ribas

Būk atidūs pašnekovų asmeninei erdvei ir gerbki jų nusistatytas ribas. Jeigu dvejoji, stebėk užuominas: jiems palinkus į priekį, palink ir tu, jei jie atsitraukia, atkartok jų judesį. Nepamiršk, kad asmeninės erdvės sąvoka skiriasi įvairiose kultūrose.

3. Išpildyk lūkesčius

Pirmasis įspūdis – neretai sąlygojamas iš anksto iškeltų lūkesčių. Tikimės, kad žmonės atitiks tam tikrą, mūsų apie juos susikurtą, paveikslą, kurį „nutapome“ iš jų reputacijos, telefoninių skambučių, elektroninių laiškų ar tekstinių žinučių. Tikėdamiesi atitikimo su šiuo bendriniu paveikslu, mes kiek nusiviliame ir sutrinkame, jei jo visgi nėra. Taigi, dabar – ne pats puikiausias metas nustebinti visus savo nauja asmenybės puse.

4. Atkreipk dėmesį į kūno kalbą

Nuo to priklauso didelė dalis pradinės pašnekovų reakcijos, taigi tai, tiesiogine to žodžio prasme, – iškalbingiau už tūkstantį žodžių. Pasistenk, kas iš stovėsenos atrodytum dėmesingas ir atviraširdiškas, o iš veido išraiškos ir palaikomo akių kontakto – autoritetingas, bet prieinamas.

5. Išlik pozityvus

Mūsų smegenų „kalba“ – tai vaizdiniai, garsai, jausmai ir, kiek mažiau, – kvapai bei skoniai. Neiginiai – gerokai sunkiau išverčiami į šiuos smegenų kalbos konceptus nei teiginiai. Todėl bandyk praktikuoti optimistinį, teigiamą, aiškinamąjį stilių.

6. Kontroliuok savo požiūrį

Bendra Tavo perduodama energija yra vienas pirmųjų pasąmoningų dalykų, į kuriuos reaguoja pašnekovai. Jei esi irzlus, atrodyk ramus, o jei esi išsiblaškęs ir praradęs entuziazmą, pasistenk perduoti pozityvumą. (Taip ne tik paliksi geresnį pirmąjį įspūdį, bet ir darysi teigiamą įtaką savo paties nuotaikai.)

7. Valdyk savo nuotaikas

Žmones labiau traukia šiluma, entuziazmas ir pasitikėjimas, o ne pyktis, pasipūtimas ir nekantrumas. Kad ir kas dėtųsi aplink Tave, valdyk savo reakcijas, kad gautum palankiausią atsaką iš pašnekovų.

8. „Įjunk“ suderinimą

Pasirūpink, kad Tavo žodžiai, balso tonas ir kūno kalba sakytų vieną ir tą patį. Dviprasmybės atbaido, o nuoseklumas padeda Tau atrodyti patikimu ir būti aiškiau suprantamu.

9. Vartok jutiminę kalbą

Kai tik įmanoma, paminėk ir nupasakok vaizdus, garsus, tekstūrą, judesius ir jausmus – taip Tavo žodžiai taps svaresni, o kalba – vaizdingesnė.

10. Būk smalsus, plačių pažiūrų ir susidomėjęs

Jeigu Tavo kompanijoje pašnekovai kalba – ir kalba ilgai – yra nemenka tikimybė, kad Tu jiems patiksi. Būk plataus akiračio, įsitrauk į pokalbį; užduok klausimus, kurie žadina pašnekovų vaizduotę ir užveda pokalbį.

11. Renkis sėkmei

Atrask asmeninį stilių, kuris ne tik Tau tiktų ir patiktų, bet ir neštų žinutę, kurią nori perduoti kitiems apie save. Tavo apranga ir išvaizda – tarsi prekės įpakavimas.

12. Turėk asmeninį prisistatymą

Pasiruošk ir išmok asmeninį prisistatymą, kuriuo galėtum kitiems trumpai ir išraiškingai papasakoti, ką veiki gyvenime, ką tau tai reiškia ir kodėl tai yra svarbu. Negalvok, kad tai – savęs, kaip produkto, pristatomoji kalba, o verčiau įtraukianti ir kūrybinga mini prezentacija.


13. Nenuvertink nė vieno susitikimo

Į kiekvieną užmegztą pažintį žiūrėk kaip į svarbiausią kada nors atliktą darbą. Nes, tiesą sakant, niekada nežinai, kada tai paaiškės esant tiesa.

*iškilus pavojui, žmogaus organizmo fiziologinės reakcijos pakinta, o kūnas pasiruošia arba kautis, arba bėgti („fight or flight“). Toks atsakas – normalus ir reikalingas žmogaus apsaugai, kuomet gresia pavojus.

firsty.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Top naujienos

Nerimo apimtame Italijos regione dirbanti lietuvė – apie tikrąją padėtį: iš namų stengiamės neišeiti (195)

Kone kiekvieną dieną daugėja naujų koronaviruso užsikrėtimo atvejų – pasaulio žiniasklaida...

Kubilius: Šimonytė būtų geriausia premjerė – klausimas, ar Lietuva turės tokią galimybę (677)

„Politikai labai dažnai galvoja, kad jie jau žino atsakymus. Bet esame atėję į tokią stadiją,...

Austrijoje viešbutyje – baimė ir nerimas: dėl koronaviruso grėsmės paskelbtas karantinas (123)

Austrijoje, Alpių mieste Insbruke, uždarytas vienas viešbutis, paaiškėjus, kad koronavirusu...

Čempionų lyga: „Bayern“ dominavo Londone, „Barcelona“ atsitiesė Neapolyje

UEFA Čempionų lygoje antradienį tęsėsi pirmasis aštuntfinalio etapo ratas. Platų žingsnį link...

Europoje daugėja koronaviruso atvejų: perspėja dėl kelionių – atšaukiami kai kurie skrydžiai Ispanijoje – dar trys atvejai (16)

Ne tik Italijoje šiuo metu daugėja naujų koronaviruso židinių, pranešama apie tai, kad...

Orai: vis dažniau pasirodys snaigės

Trečiadienio dieną mūsų šalies orus lems ciklonas, kurio centras suksis virš Baltijos jūros....

Istorinėje Vilniaus vietoje – patirtis gomuriui už 5000 eurų: tai, kas įvyksta tarp šių sienų, liks mūruose (125)

Viešbutyje „ Pacai “ naujai atidarytas restoranas „Muros“, kuris pakeitė prieš tai...

„Real“ abejoja, ar verta rizikuoti dėl koronaviruso ir vykti žaisti Milaną (69)

Madrido „Real“ klubas dvejoja, ar kitą savaitę verta riziuoti ir keliauti į Italiją, kur turi...

Libaną purtančių neramumų centre atsidūręs lietuvis: niekada nemačiau tokių protesto akcijų (11)

Kai kalbama apie Artimuosius rytus, neišvengiama kalbos apie karą, konfliktus, tačiau prie...

Silvestras Dikčius

Australijos gaisrai pasauliui nusiuntė aiškesnę žinutę, nei visi klimato kaitos ekspertai kartu sudėjus

Reportažų srautas gaisrų tema iš Australijos nutrūko prieš gerą mėnesį, bet liepsnų ir...