aA
Kai kurie ekspertai teigia, kad 85% mūsų finansinės sėkmės priklauso ne nuo mūsų įgūdžių ar įgytų žinių, o nuo gebos rasti bendrą kalbą su kitais žmonėmis bei įgyti jų pasitikėjimą ir pagarbą. Kiekvienas mūsų sutiktas žmogus vos per keletą sekundžių susidaro pirmąjį įspūdį, nuo kurio priklauso, ar jie mumis pasitikės, mus mėgs bei gerbs. Tad tiek renkant lėšas savo kompanijai, tiek vadovaujant komandai ar verslui, rasti bendrą kalbą su žmonėmis ir palikti teigiamą įspūdį yra labai svarbu.
© Shutterstock nuotr.

Štai keletas patarimų, padėsiančių užkariauti žmonių protus ir širdis per 30 sekundžių.

1. Neutralizuok „kovos ar bėgimo“ atsaką*

Pirmosios susitikimo sekundės yra instinktyvios. Žmonės iškart pasąmoningai įvertina pašnekovą priklausomai nuo to, kaip (ne)jaukiai jie jaučiasi jo kompanijoje. Atkreipk dėmesį į savo pirminius signalus ir pasirūpink, kad jų nebūtų galima interpretuoti kaip keliančių grėsmę.

2. Gerbk kitų ribas

Būk atidūs pašnekovų asmeninei erdvei ir gerbki jų nusistatytas ribas. Jeigu dvejoji, stebėk užuominas: jiems palinkus į priekį, palink ir tu, jei jie atsitraukia, atkartok jų judesį. Nepamiršk, kad asmeninės erdvės sąvoka skiriasi įvairiose kultūrose.

3. Išpildyk lūkesčius

Pirmasis įspūdis – neretai sąlygojamas iš anksto iškeltų lūkesčių. Tikimės, kad žmonės atitiks tam tikrą, mūsų apie juos susikurtą, paveikslą, kurį „nutapome“ iš jų reputacijos, telefoninių skambučių, elektroninių laiškų ar tekstinių žinučių. Tikėdamiesi atitikimo su šiuo bendriniu paveikslu, mes kiek nusiviliame ir sutrinkame, jei jo visgi nėra. Taigi, dabar – ne pats puikiausias metas nustebinti visus savo nauja asmenybės puse.

4. Atkreipk dėmesį į kūno kalbą

Nuo to priklauso didelė dalis pradinės pašnekovų reakcijos, taigi tai, tiesiogine to žodžio prasme, – iškalbingiau už tūkstantį žodžių. Pasistenk, kas iš stovėsenos atrodytum dėmesingas ir atviraširdiškas, o iš veido išraiškos ir palaikomo akių kontakto – autoritetingas, bet prieinamas.

5. Išlik pozityvus

Mūsų smegenų „kalba“ – tai vaizdiniai, garsai, jausmai ir, kiek mažiau, – kvapai bei skoniai. Neiginiai – gerokai sunkiau išverčiami į šiuos smegenų kalbos konceptus nei teiginiai. Todėl bandyk praktikuoti optimistinį, teigiamą, aiškinamąjį stilių.

6. Kontroliuok savo požiūrį

Bendra Tavo perduodama energija yra vienas pirmųjų pasąmoningų dalykų, į kuriuos reaguoja pašnekovai. Jei esi irzlus, atrodyk ramus, o jei esi išsiblaškęs ir praradęs entuziazmą, pasistenk perduoti pozityvumą. (Taip ne tik paliksi geresnį pirmąjį įspūdį, bet ir darysi teigiamą įtaką savo paties nuotaikai.)

7. Valdyk savo nuotaikas

Žmones labiau traukia šiluma, entuziazmas ir pasitikėjimas, o ne pyktis, pasipūtimas ir nekantrumas. Kad ir kas dėtųsi aplink Tave, valdyk savo reakcijas, kad gautum palankiausią atsaką iš pašnekovų.

8. „Įjunk“ suderinimą

Pasirūpink, kad Tavo žodžiai, balso tonas ir kūno kalba sakytų vieną ir tą patį. Dviprasmybės atbaido, o nuoseklumas padeda Tau atrodyti patikimu ir būti aiškiau suprantamu.

9. Vartok jutiminę kalbą

Kai tik įmanoma, paminėk ir nupasakok vaizdus, garsus, tekstūrą, judesius ir jausmus – taip Tavo žodžiai taps svaresni, o kalba – vaizdingesnė.

10. Būk smalsus, plačių pažiūrų ir susidomėjęs

Jeigu Tavo kompanijoje pašnekovai kalba – ir kalba ilgai – yra nemenka tikimybė, kad Tu jiems patiksi. Būk plataus akiračio, įsitrauk į pokalbį; užduok klausimus, kurie žadina pašnekovų vaizduotę ir užveda pokalbį.

11. Renkis sėkmei

Atrask asmeninį stilių, kuris ne tik Tau tiktų ir patiktų, bet ir neštų žinutę, kurią nori perduoti kitiems apie save. Tavo apranga ir išvaizda – tarsi prekės įpakavimas.

12. Turėk asmeninį prisistatymą

Pasiruošk ir išmok asmeninį prisistatymą, kuriuo galėtum kitiems trumpai ir išraiškingai papasakoti, ką veiki gyvenime, ką tau tai reiškia ir kodėl tai yra svarbu. Negalvok, kad tai – savęs, kaip produkto, pristatomoji kalba, o verčiau įtraukianti ir kūrybinga mini prezentacija.


13. Nenuvertink nė vieno susitikimo

Į kiekvieną užmegztą pažintį žiūrėk kaip į svarbiausią kada nors atliktą darbą. Nes, tiesą sakant, niekada nežinai, kada tai paaiškės esant tiesa.

*iškilus pavojui, žmogaus organizmo fiziologinės reakcijos pakinta, o kūnas pasiruošia arba kautis, arba bėgti („fight or flight“). Toks atsakas – normalus ir reikalingas žmogaus apsaugai, kuomet gresia pavojus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Sirijoje žuvusio „Vagner“ samdinio artimieji: neleido net karsto atidaryti (19)

Šių metų balandžio viduryje į Rusijos miestą Čitą iš Sirijos buvo pargabentas privačioje...

Žemės ūkio turizmas Baltarusijoje: mitologija, „dalelė SSSR“ ir savininkai-pensininkai

Šiuolaikinis Lietuvos žemės ūkio turizmas dešimtmečiu vyresnis už Baltarusijos: ši verslo...

Prasidės tikrieji rudens nemalonumai: Lietuvą skandins lietus (2)

Anticiklonas savo pozicijas užleidžia labai nenoriai. Šiandien jis dar žada nepastoviai debesuotus...

Krepšinio aikštelėse – smurto proveržis: nokautai Lenkijoje ir Austrijoje epizodų įrašai

Šeštadienio vakaras buvo neramus Europos krepšinio aikštelėse. Net dviejų šalių – Lenkijos...

Pasipiktinusi mama beda pirštu į savivaldybės apsukrumą: tai vaikų luošinimas (160)

„Neverkite, mamytės, jeigu jūsų vaikas negavo vietos valstybiniame darželyje. Jums pasisekė“,...

Į Lietuvą grįžusi ir mažą miestelį pamilusi lietuvė: atrodo, čia net vaikai gimsta kitokie (119)

Monika Peldavičiūtė gyvenimą kūrė milijonus gyventojų skaičiuojančiuose miestuose, tačiau...

Rapšys įspūdingai pagerino rekordą ir laimėjo auksą – visus varžovus pralenkė net 6 sek. (17)

Vroclave (Lenkija) vykstančiose XXIX Marka Petrusewicza atminimo plaukimo trumpajame (25 metrų)...

Indijoje viešėjusi kaunietė: šią šalį rekomenduoju tiems, kurie pasiryžę daug ištverti (48)

„Oro uoste, Amsterdame, sutikau pasaugoti paryžiečio, skrendančio į Indiją, lagaminą. Kai jis...

Apie modelių tragedijas ryžosi prabilti ir manekenė Radvilė Labutytė: pasinaudoti merginomis siekia ne vienas (108)

Iš Lietuvos kilusiam modeliui Radvilei Labutytei jau seniai ne naujiena darbotvarkė, kurioje –...

Jubiliejiniame legendinės grupės „Mango“ koncerte – gyvos kolonos, įspūdingos projekcijos ir erotikos elementai papildyta 23.13 (27)

Klaipėdos „Švyturio“ arenoje į jubiliejinį 20-mečio „ Mango “ grupės koncertą...