Tikimės, kad atidžiau susipažinę su šiais požymiais ir metodais kur kas geriau suprasite, kas yra kas jūsų aplinkoje. Ir nustosite švaistyti savo brangų laiką bendravimui su niekšingais žmonėmis, rašo portalas cluber.com.ua.
Manipuliacijos
© Shutterstock nuotr.

Visiems mums tenka susidurti su žmonėmis, siekiančiais kažkaip iš mūsų pasityčioti, pažeminti mus arba sugriauti mūsų pasitikėjimą savimi. Ir ne taip jau svarbu, kur su tokiais žmonėmis susidursite – darbe, namuose ar pažįstamųjų rate. Jūsų aplinkoje atsiras bent jau vienas žmogus, kuris elgsis gerokai blogiau, nei esate to verti.

Blogiausia yra tai, kad niekšingi žmonės mūsų savivertę mažina tokiais subtiliais ir sunkiai pastebimais metodais, kad aplinkiniai tikrai ne visada gali tai pastebėti. Ir jeigu mes pabandysime paaiškinti, ką jaučiame, mūsų kankintojai nesunkiai visą kaltę suvers mums, pavadindami mus pernelyg jautriais, savanaudžiais ir linkusiais į skubotus sprendimus, kurie aukas paverčia kaltininkais.

Niekšingi žmonės, mėgstantys pakirsti aplinkiniams sparnus, seniai ištobulino tam tikrus mūsų savigarbos mažinimo metodus. Štai dešimt pačių populiariausių metodų ir patarimai, kaip su jais kovoti.

1. Jie griauna jūsų pasitikėjimą savimi

Vienas iš tokių žmonių metodų – laikyti jus nuolat netikrume. Jūs niekada nežinote, kada jie puls į isteriką arba padarys kažką tokio, kas išmuš jus iš pusiausvyros.

Pavyzdžiui, jums gali atrodyti, kad jau pasiekėte savitarpio supratimą, atsirado bendrų temų ir, apskritai, pamažu pradėjote pasitikėti šiuo žmogumi. Ir štai tuomet, kai santykiai kurį laiką jau stabilizavosi, toks žmogus netikėtai padarys kažką tokio, kas viską, kas buvo iki tol, nubrauks ir vėl įtrauks jus į netikrumo ir neapibrėžtumo būseną.

Jūs niekada tiksliai nežinote, ką jausti tokiam žmogui, todėl susikuriate emocinius ramentus, mėgindami save įtikinti, kad šis žmogus vis dėlto jums patinka.

2. Jiems patinka projektuoti savo jausmus jumyse

Jausmų projektavimą galima paaiškinti labai paprastai: žmogus remiasi savo jausmais, tačiau atsakomybę už juos primeta jums. Pavyzdžiui, jūsų nemėgstantis žmogus gali jums pasakyti: „Man atrodo, kad aš jums nepatinku“.

Toks žmogus įkalina jus savo projekcijos rėmuose, versdamas jus aiškintis ir teisintis prieš jį. Ir vietoj to, kad suprastumėte tikruosius tokio žmogaus ketinimus, jūs pradedate abejoti savo pačių jausmais.

3. Jie dažnai stengiasi jumis manipuliuoti

Manipuliatoriai siekia valdžios. Toks žmogus nori jaustis aukščiau jūsų, o dažnai netgi verčia jus manyti, kad jūs kažkuo esate jam skolingas. Toks elgesys dažnai būdingas politikams ir vadovams.
Pavyzdžiui, jeigu jūsų prašo dirbti viršvalandžius, o jūs jau turite planų vakarui, jūsų viršininkas gali pasistengti jus įtikinti, kad darbas kur kas svarbiau nei jūsų planai.

O jeigu jūs priminsite apie tuos vakarus, kai anksčiau teko dirbti viršvalandžius, viršininkas greičiausiai pabandys viską pasukti taip, kad jūs, neva, patys tų viršvalandžių prisiprašėte ar tik atidirbote kažkokią jo „paslaugą“.

4. Jie visada stengiasi kitiems primesti savo nuomonę

Niekšingi žmonės mėgsta klijuoti etiketes visiems aplinkui, o paskui elgtis taip, lyg su jomis visiškai nesutiktų. Pavyzdžiui, pareiškęs, kad esate „neatsakingi“, toks žmogus laiko savaime suprantamu dalyku tai, kad visi aplinkui sutiks su šia charakteristika.

Jie klijuoja jums etiketes todėl, kad nesąmoningai mėgina sugriauti jūsų pasitikėjimą savimi, nors galėtų padėti susidoroti su tikrąja problema (jeigu ji apskritai egzistuoja). Padėti įveikti problemą – vadinasi, prisiimti dalį atsakomybės, o tam toks žmogus ryžtis negali.

5. Net sakydami tiesą, jie apibendrina ir išpučia ją

Saugokitės apibendrinimų. Niekšingi žmonės dažnai naudoja apibendrinimus, siekdami iš malkos priskaldyt vežimą. Pavyzdžiui, jeigu pamiršote sutvarkyti kambarį, toks žmogus gali pasakyti: „Tu man niekada nepadedi (vertimas: tu pamiršai sutvarkyti kambarį) arba „Iš tavęs jokios naudos (vertimas: tu pamiršai sutvarkyti kambarį).
Ir vėl gi, vietoj tikrosios problemos sprendimo jie smogia jūsų savivertei. Problema tame, kad kambaryje nešvara, o ne tame, kad esate nenaudėlis ar nepadedate.

10 požymių ir metodų, kad jumis manipuliuojama
© Shutterstock nuotr.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Liberalų agonija: laikinuoju pirmininku patvirtino E. Gentvilą, bet ir dėl to skraidė žiežirbos (93)

Penktadienį susirinkusi Liberalų sąjūdžio valdyba priėmė pirmininko Remigijaus Šimašiaus...

V. Danauskienė. Į šipulius dūžtanti „Remigijaus legenda“ (137)

Ar dar prisimenate 2004-ųjų kovo 24-ąją? Paksogeite besikapanojanti Lietuva gauna tarsi šlapiu...

Metų seklys: panevėžiečių grupuotė veržėsi į „tarptautinius vandenis“ (9)

DELFI, bendradarbiaudamas su Lietuvos policija, tęsia kasmetinį pasakojimų ciklą „ Metų seklys...

„Akropolis group“ planuoja 2 naujus prekybos centrus (5)

Nekilnojamojo turto projektų plėtros įmones Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Bulgarijoje valdanti...

Dėl nepatogių batelių atsirado nuospaudų? Paprastas ir greitas būdas jų išvengti (1)

Daugelis moterų kenčia nuo nepatogių batų, netinkamo avalynės dydžio ar batų formos, kuri nėra...

Socialiniuose tinkluose plinta dar vienas neįprastas audros Ofelija sukeltas gamtos reiškinys (3)

Smarki audra, siautėjusi Airijoje ir Didžiojoje Britanijoje , nustebino internautus neįprastais...

R. Šimašius atsistatydina, partijai gresia skilimas (348)

Remigijus Šimašius atsistatydina iš Liberalų sąjūdžio pirmininko pareigų.

Lenkijos banko atstovai atvyksta į Lietuvą: ar iškils naujas bankas? (15)

Vienas didžiausių Lenkijos komercinių bankų PKO, BNS žiniomis, aktyviai domisi galimybėmis...

Papildomi milijonai, kuriuos galėtų gauti Lietuva: pavyzdį siūlo imti iš Švedijos (14)

Pastaruoju metu susirūpinta, kodėl valstybės valdomos įmonės neduoda šaliai grąžos, kurią...

Dingusio baikerio artimieji imasi šukuoti Trakų apylinkes: ieškoma bent drabužių   (262)

Baikerio Aivaro Kilkaus artimieji imasi šukuoti Trakų rajono apylinkes, kur gyvena asmuo, įtariamas...