Šiandien gražuolis afrikietis šarpėjus laikomas ne kuo kitu, o tikru nacionaliniu Pietų Afrikos turtu. Ir tas, kuris bent kartą bendravo su šiuo šunimi, negalės su tuo nesutikti, nes juk puikus sargas ir nuostabus “šeimynykštis” šarpėjus ne tik žavi žmones prigimtine jėga ir guvumu, bet ir paperka neįprastu žavesiu.
Šarpėjus - atsidavęs draugas, puikus medžiotojas, rūpestinga auklė. Su tokia patikima apsauga – nors ir į žygį pėsčiomis po Šiaurės ašigalį, nors ir į ekspediciją po Pietų ašigalį.

Šarpėjų charakteris iš tikrųjų stulbinantis: šie stiprūs šunys pripažįsta ir vienodai dievina visus šeimos narius, be to, jiems būdinga dar viena išskirtinė savybė: jie visiškai neįžeidūs. Netgi oficialiame veislės standarte egzistuoja punktas, kuriame kalbama apie tai, kad šarpėjus “turi iki gyvenimo galo būti dėkingas savo šeimininkui už tai, kad jį turi.” Na, o jeigu ši duotoji sąlyga neišsipildo, tai laikoma rimtu trūkumu.

Šarpėjų jaunikliai jaudinantys, bejėgiai ir neįprastai žaismingi. Bendrai tariant, jie tokie pat kaip ir visi vaikai.

Didysis šarpėjus

Šarpėjus

Savo gimtinėje šarpėjus jau seniai tapo gyva legenda. Yra manoma, kad šarpėjų istorija prasidėjo 1652 metais, kai Pietų Afrikos krantuose išlipo pirmieji atvykėliai iš Europos – išeiviai iš Olandijos, Prancūzijos, Vokietijos. Juos lydėjo neįprastai ryškios išvaizdos ir tvirto kūno sudėjimo šunys. Tarp kitko, išvertus iš afrikiečių kalbos, šarpėjus reiškia “stiprus, didelis”.

Ištikimi šarpėjai saugojo savo šeimininkus nuo visų nelaimių, tykančių baltųjų žmonių nežinomoje žemėje. Tuo metu pavojų kėlė ne tik vietiniai, bet didžiausia grėsmė kilo iš laukinių žvėrių, tyliai besitrynusių aplink fermas. Dėl to ši veislė iš tikrųjų praėjo “natūralią atranką” – silpnieji paprasčiausiai neišgyventų tokiose laukinėse sąlygose.

Leopardo konkurentas

Pirmųjų atvykėlių laikais šarpėjai dažnai buvo naudojami plėšriųjų žvėrių medžioklei. Buvo sutinkami tokie šarpėjai, kurie po vieną galėdavo užmušti leopardą. Pavyzdžiui Namibijoje iki šių dienų pasakojama legenda apie didingą šunį, kuris pats vienas per savo gyvenimą nužudė keturis leopardus, o pats žuvo susirėmęs su penktuoju.

Daugelis kvapą užgniaužiančių istorijų liudija apie šarpėjų pasiaukojimą – kaip jie aukoja savo gyvybę vien tam, kad išgelbėtų savo šeimininką ar šeimos narį. Labai ypatingi santykiai susiklostė tarp šarpėjų ir vaikų.

Šarpėjai

Greičiausiai to priežastimi tapo pirmųjų atvykėlių gyvenimo būdas. Tuomet vaikai dažnai likdavo vieni fermose ir šunys priprato besąlygiškai jiems paklusti ir jais rūpintis. O jeigu mažiesiems šeimininkams pasibaigdavo maisto atsargos, šarpėjai išeidavo į medžioklę ir atnešdavo vaikams laimikį.

Nepaisant to, kad šiandien pavojų daug mažiau, afrikietiški šarpėjai yra tokie pat atsidavę savo šeimininkams, tokie pat drąsūs ir pasiaukojantys kaip ir prieš tris amžius. Dėl savo nuostabaus charakterio šarpėjai susilaukė milžiniško populiarumo visuose kontinentuose.

Juo visuomet galima pasitikėti

Šarpėjus – šuo šeimai, jis dievina vaikus, sutaria su visais namiškiais ir lengvai sugyvena su bet kokiais kitais naminiais gyvūnais. Vienas pažįstamas šarpėjus netgi leidžia savo geriausiam draugui – nykštukiniam taksui miegoti ant jo galvos. Be to, šarpėjai yra tvarkingi namuose, jie turi prigimtinių teigiamų savybių, dėl to niekuomet neloja “be reikalo”.

Šių šunų imunitetas tiesiog puikus, jie lengvai prisitaiko prie naujų sąlygų, gali gyventi tiek už miesto, tiek komunalinio buto sąlygomis. Šarpėjų šeimininkai vienbalsiai tvirtina, kad savo augintiniu gali visuomet pasitikėti visais šimtu procentų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

I. Makaraitytė. Grybauskaitės ir Skvernelio priešas vėl prisikėlė (21)

„Noriu dirbti“, – pareiškė Linas Linkevičius , Užsienio reikalų ministras, kai sužinojo,...

Siūlo drastiškai mažinti mokesčius: ar Lietuvoje suveiktų Airijos scenarijus? (140)

Scenarijus, kai sumažėjus mokesčių tarifui padidėja arba bent jau nesumažėja pajamos, dalis...

Košmaras kartojasi jau kitame kelyje: persekiotojai įbaugino BMW vairavusią merginą užpultas ir 2016 m. „Mercedes“ (304)

Viešai pristatyta nenorinti būti studentė kelyje išgyveno tikrą dramą. BMW automobiliu...

G. Paluckas prabilo apie rengiamą Nacionalinį susitarimą: socialdemokratai tokio pasirašyti negalėtų (75)

Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas tikina, kad socialdemokratai tikrai neliks...

E. Lucasas. Subtilesnė Rusijos taktika atsipirko: jau pradėjo keisti politinį Vokietijos žemėlapį (1)

Rusija turėjo visus reikiamus ginklus užpulti Vokietijos kanclerę Angelą Merkel – daugybę...

Atsistatydina „Vilniaus vandenų“ vadovas A. Ignatavičius (38)

Antradienį bendrovės „Vilniaus vandenys“ valdybos pirmininkas Darius Nedzinskas ,...

Bankininkystės duomenys vagiami gudriau: naudojamas „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „ Android “ bankininkystės trojanas „BankBot“...

„Eurovizijos“ nugalėtojas S. Sobralis – kritinės būklės: prasidėjo kova už gyvybę (16)

„Eurovizijoje“ pergalę Portugalijai išplėšęs Salvadoras Sobralis dėl sveikatos problemų...

Vengrijos akibrokštas Ukrainai: galite pamiršti Europos integraciją (115)

Budapeštas nusprendė blokuoti visus tolesnius Europos Sąjungos sprendimus, susijusius su tolesne...

Pripažintas Prancūzijos šefas prašo panaikinti jam suteiktas tris „Michelin“ žvaigždes (3)

Sebastienas Brasas, vadovaujantis „Le Suquet“ restoranui Lagjolyje ( Prancūzija ), prašo...