aA
Vasarą pageidauji įvairiaspalvių gėlynų visur: po langu, šalia takelių, pačiose svarbiausiose ir nelabai matomose sodo vietose. Norus bandai įgyvendinti, tačiau tik augalams suvešėjus pamatai, kad, nors žiedai ir gražūs, bet rezultatas toli gražu ne tas, kurio tikėjaisi. Tiesiog mielas ir kartu kiek dirginantis margas chaosas. Spalvų, formų, dydžių mišinys. Ką daryti?
Sodas
© Shutterstock nuotr.

Na, tikriausiai pradėti planuoti derinius kitiems metams ir, žinoma, pasimokyti iš savo klaidų. Yra ir kita išeitis, gerokai malonesnė ir garantuojanti pačios mažiausios paklaidos tikimybę. „Sudėlioti gėlynai“ – kas gi daugiau, jei ne vazonų, kitų indų kombinacijos sodo gilumoje?!

Pabodo – pastūmei į šoną

Gausios vazonų ir kitokių indų kompozicijos atkreipia dėmesį ne į save, bet į išdėstymą. Jos labiausiai tinka tuomet, kai norima pabrėžti apželdinimo augalais svarbą. Vazonai tokiu atveju tampa tik pagalbine priemone, o ne puošybos akcentu. Dažnai augalai juos beveik užmaskuoja, padėdami kurti naujas formas. Vienaip jie driektųsi lysvėje, kitaip – induose, pakelti virš žemės.

Kita vertus, mažas pakraštėlis išlindusių vienodų pintų krepšių, oro sąlygų paveiktų molinių vazonėlių ar ryškių glazūruotų puodų taip pat gali gerokai pakeisti kompozicijos vaizdą, sukelti neįprastą įspūdį.

Vis dėlto svarbiausia, kad seną, nepatikusią ar ne visai vykusią kompoziciją be vargo atnaujinsite. Perstumdysite vazonėlius, pakeisite juos (palikdami augalus), sukomponuosite kitoje vietoje – galimybių šulinys neišsemiamas, kad tik sodo kampelis taptų būtent toks, kokį įsivaizduojate.

Komponavimo įvairovė

Pirmiausia apsispręskite dėl komponavimo principo. Jis labiausiai lems „migruojančio“ gėlyno išvaizdą. Naudodami skirtingų formų, medžiagų, glazūrų, spalvos indus, turėsite dėti daugiau pastangų, kad kompozicija neatrodytų atsitiktinė. Tos pačios medžiagos ir formos indai suteiks vaizdui ritmiškumo, o jų pakartojimas nuteiks žaismingai.

Darniai atrodo ir skirtingų formų, bet vienodos medžiagos ir spalvos indai. Skirtingas jų aukštis kompoziciją paaukštins ir padarys sudėtingesnę.

Galima dalį indų komponuoti ant žemės, kitus – aukščiau, ant specialios pakopos ar stalelio. Tokiu atveju jie taps labiau matomi, svarbesni.

Vienodi indai atrodo žaismingai. Pakartojimas kompozicijai suteikia įspūdingumo.

Pintuose krepšiuose besipuikuojančios pavasarinės gėlės žada trumpą, tačiau labai žavų pasigėrėjimą žydėjimu. Jei Jūsų tikslas – apželdinti sodą kuo ilgiau žydinčiais augalais, šis variantas netenkins. Tačiau jei trokštate įspūdžio, tuo ir žavaus, kad neilgo, išbandykite tokį komponavimo būdą. Įkurkite poilsio kampelį. Ant kėdės nebūtina sėstis, galbūt ji – tiesiog dėmesio centras.

Žiūrint iš viršaus – tiesiog žavus ryškiaspalvis gėlynas, iš arčiau ir įdėmiau – originali vazoninių augalų kompozicija. Nepakeičiama, nes lengvai, tarsi kortų namelis, beveik akimirksniu išardoma ir išdėliojama kitaip. Žavi, gyva dėlionė. Ar kada pagalvojote, jog ir suaugęs užsiimsite šiuo maloniu žaidimu?! Vazonai padės kurti kompoziciją toliau: derinti didesnius ir smulkius akmenis, tuščius vazonėlius, lentas.

Tos pačios medžiagos, tačiau skirtingos formos indų komponavimas suteiks daugiau galimybių. Augalai, išdėstyti skirtingu aukščiu, praplės kompoziciją, leis atsirasti perspektyvai. Žemiausius ir mažiausius augalus sodinkite kompozicijos priekyje, kad jų neužgožtų didieji. Užnugaryje netrikdomi galės puikuotis grakštūs vilkdalgiai. Tokiai kompozicijai efektingumo suteiks fonas – raudonų plytų siena, deramai susiliejanti su sodrios purpurinės spalvos vazonais. Ar žinote geresnį būdą tuščiam ir nuobodžiam sienos vaizdui pagyvinti?

Pliką mūro sieną vidiniame kiemelyje pridengti galima įvairiai, atrandant tokią „draugiją“, kuri ne tik negadintų vaizdo, bet ir atskleistų savo gerąją pusę. Vienas iš paprastų, bet efektingų būdų – derinti įvairiausius vazonus. Vieni paryškins mūro faktūrą, kiti suteiks spalvingumo. Tačiau ne mažesnis dėmesys skiriamas ir augalams. Pagal lapus jie derinami itin kruopščiai.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Dėl trečio kėlinio sindromo nuogąstaujantis Jasikevičius renkasi „geriausią prieinamą“ naujoką (42)

Trys pralaimėjimai iš eilės, ir visuose juose Šarūnas Jasikevičius mato vieną bendrą...

Palygino žiemos atostogų kainas populiariuose kurortuose: kai kuriuose išleisite dvigubai daugiau (16)

Artėjant didžiosioms žiemos šventėms, dažnas nori bent šiek tiek atsipūsti ir ištrūkti nors...

Trečias pralaimėjimas iš eilės: „Žalgirį“ nuskandino taiklūs Calatheso tritaškiai (486)

Kauno „Žalgiris“ (3-6) krenta į duobę – Eurolygoje patyrė trečią pralaimėjimą iš eilės...

Įsisiautėjęs žvarbus vėjas atpūs snaigių (5)

Trečiadienį mūsų krašto orus daugiausia lems pietvakarinis arktinio anticiklono pakraštys,...

Lietuva seka Melanios Trump pramintu keliu: ar pakaks tik vieno skonio cigarečių? DELFI specialiai iš Londono (43)

Seimo narys Mykolas Majauskas siūlo uždrausti elektroninių cigarečių skystį, kuriame yra...

Šiurpūs liudininkų pasakojimai apie dvaruose klaidžiojančias mirusiųjų sielas: nuo kankinimų iki nelaimingos meilės (6)

Lietuvos dvarininkų gyvenimas XIII-XIX a. apipintas pasakojimais ir paslaptimis. Sklando ne tik...

Nausėda neslepia nusivylimo Narkevičiumi: veiklą pradėjo chaotiškai (40)

Jaroslavas Narkevičius savo veiklą pradėjo chaotiškai, sako prezidentas Gitanas Nausėda ,...

Tragedija Rusijoje: duobėje su verdančiu vandeniu žuvo du vyrai (184)

Rusijos Penzos mieste lengvasis automobilis įkrito į smegduobę, žuvo du vyrai, pradėtas...

Šiuose namuose jau spėjo pagyventi du garsūs aktoriai: žvilgtelėkite, kaip atrodo (3)

Kultinio serialo „Bręstantis blogis“ žvaigždė Aaron Paul kartu su savo žmona bei kūdikiu...