Pasidomėti svetainės įrengimo tendencijomis, baldų madomis šiemet tikrai verta. Svetainė ir vėl tampa būtina namų salele, ji jau nebejungiama su virtuve ar miegamuoju, kaip dažnai elgtasi anksčiau, bet atlieka savo tikrąją paskirtį.
Interjeras, paveikslai
© Corbis/Scanpix
Svetainė atstoja kino teatrą

Svetainė namuose vis dažniau tampa kino teatru. Užuot įsigiję naują televizorių, daugelis įsirengia namų kiną, tad pasižiūrėti filmo ar tiesiog pabūti kartu po sunkios darbo dienos susiburia visa šeima.

Atsisakius gana ilgai vyravusio minimalizmo, grįžtama prie jaukaus, gausybe daiktų sušildyto interjero. Dizaineriai ragina traukti į dienos šviesą užkaboriuose ar stalčiuose suslėptus brangius, mielus daiktus ir drąsiai puošti jais namus. Lentynose išrikiavus knygas, svetainė tampa knygynėliu ar biblioteka. Pakabintos ant sienų širdžiai mielos nuotraukos, viešai saugomos šeimos relikvijos ne tik puošia svetainę, bet taip pat paverčia ją savotišku šeimos altorėliu.

Dėl vietos stokos svetainei kartais vis dar priskiriama ir miegamojo funkcija. Baldų gamintojai siūlo minkštasuolių su specialiais mechanizmais, paverčiančiais sofą miegamąja lova. Tačiau specialistai teigia, kad transformuojamieji baldai netinkami miegoti kiekvieną dieną. Į juos paprastai gamintojai nededa gerų miegamųjų čiužinių, dažnai lankstomos sofos greičiau apsibraižo, nušiūra, praranda savo formą.

Sąlytis su gamta

Palyginus šių ir praėjusių metų tendencijas, galima įsitikinti, kad minkštųjų baldų gamintojai nenutolsta nuo anksčiau surastų formų ir spalvų. Vyrauja natūralios, pastelinės, gamtos spalvų gamą atkartojančios spalvos. Prieš kiek laiko buvę ypač madingi ryškių atspalvių deriniai gesinami visiškai ramiomis šokolado, balta, gelsva, žalsva, juoda spalvomis. Baldų gobelenai puošiami ornamentais, raštais, tiesa, taip pat neryškiais, populiarus juodos ir baltos derinys.

Labai madinga ir art deco stilistika: minkštųjų baldų gobelenai dažnai marginami augaliniais ir arabiškais motyvais.

Svetainės baldai gaminami masyvių, sunkių formų. Dauguma jų pritaikyti didelėms erdvėms, jose grakščių formų minkštasuolis ar kitas baldas tiesiog pranyktų. „Įsigiję naują būstą žmonės nevengia eksperimentuoti – užuot įsirengę kelis kambarius, jie mieliau griauna sieną, kad turėtų vieną didelį kambarį“, – pasakoja „Italų dizaino namų“ baldų salono vadovė Dalia Kaluinaitė-Cancelli. Tokias erdves užpildo tik didelių matmenų baldai. Gamintojai ne tik renkasi natūralias spalvas, bet ir naudoja daugiau natūralių medžiagų. Šiemet jie ypač daug dėmesio skiria minkštųjų baldų patogumui: minkštasuoliai atkartoja sėdinčio žmogaus kūno formas, naudojami kūnui malonūs gobelenai, pridėliojama daug pagalvėlių.

Plintančios gamtos ir natūralumo tendencijos šalininkai raginami svetaines dekoruoti tikromis gamtos sukurtomis grožybėmis: nuskeltomis uolienomis, koralais, jūros nugludintomis šakomis ar net kregždžių supintais lizdais. Be to, vėl populiarus tampa krištolas. Didelį įspūdį palieka vietoj kėdžių aplink stalą išrikiuotos supjaustyto rąsto dalys.

Namuose turi vyrauti harmonija

Specialistai pataria įrengiant namus vadovautis vienu pagrindiniu principu – siekti, harmonijos. Kiekvienas svetainės baldas turi derėti ne tik su kitais to paties kambario baldais, sienų apmušalais, bet ir su virtuve, miegamuoju bei kitais kambariais. Žmonės dažnai pasikliauja vien emocijomis – išvydę gražų baldą jie jį įsigyja neapsvarstę, ar tas daiktas tiks prie kitų namuose stovinčių baldų.

Todėl baldų gamintojai pastaruoju metu linkę projektuoti ištisas gaminių serijas. Pavyzdžiui, iš pirmo žvilgsnio nelabai panašios miegamojo lova ir svetainės sofa vis dėlto dera viena prie kitos, nes turi bendrų detalių – jų atlošai arba kojelės visiškai vienodos.

Pagrindinis akcentas – minkštasuolis

Kad ir kokia netradicinė yra jūsų svetainė, be minkštasuolio – pagrindinio svetainės akcento – išsiversti sunku. Tad šiuos baldus parinkti reikia ypač kruopščiai, būtina atkreipti dėmesį ne tik į baldo dizainą, paskirtį ir galimybes, bet ir į gamybos technologijas. Būtent pastarosios ir lemia baldo kainą. Iš pažiūros labai panašių sofų kainos gali skirtis keliais tūkstančiais litų. Svarbu ir sofos gobelenas, ir jo struktūra, ir net pagalvėlė atsiremti – pūkinės pagalvėlės visada brangesnės nei poroloninės.

Paprastai brangesni esti odiniai, o ne gobelenu aptraukti minkštieji baldai. Vertėtų atsiminti, kad oda – pretenzinga medžiaga, ją reikia ypač kruopščiai prižiūrėti, saugoti nuo saulės spindulių. Vis dėlto odos išdirbimo technologijos pastaruoju metu labai patobulėjo – oda apdirbama taip, kad nebelimpa prie kūno, nekelia diskomforto.

Mažiau rūpesčių kyla dėl audiniu apmuštų baldų. Juos paprasčiau prižiūrėti – daugumą jų prireikus galima išvalyti dulkių siurbliu, o jei apmušalus įmanoma nuvilkti, patogiausia pasinaudoti cheminių valyklų paslaugomis. Jei audinys dar ir apdorotas teflonu, minkštasuolį galima bus išvalyti net ir tada, jei ant jo netyčia užtiško kavos ar raudonojo vyno.

Tefloniniuose audiniuose nelieka dėmių. Be to, audiniai – puiki kūrybos terpė dizaineriams, besivaržantiems tarpusavyje, kuris sukurs įmantresnį spalvų derinį, raštą ar gobeleno faktūrą. Minkštasuoliuose netgi galima atspausti jums patinkantį piešinį ar nuotrauką.

Labai svarbu, kad sofa patenkintų savo šeimininko poreikius. Prieš įsigydami minkštasuolį, apsvarstykite, kokiu tikslu dažniausiai jis bus naudojamas – prisėsti išgerti kavos, drybsoti priešais televizorių ar guldyti svečius.

Visai neseniai baldų gamintojai sukūrė sofų su reguliuojamomis atkaltėmis, todėl galima nustatyti net tris pozicijas: įprastinę sėdimąją, šiek tiek nulenktą ir horizontalią – lovos padėtį. Reguliuojama ne visa atkaltė, o kiekviena jos dalis atskirai. Taigi ant vienos sofos susėdę keli žmonės gali kiekvienas atskirai pasirinkti padėtį.

Verta atkreipti dėmesį ir į sėdimosios dalies ilgį. Kuo ji platesnė, tuo patogiau ant jos bus sėdėti. Anksčiau sofų sėdimosios vietos pagal standartą buvo gaminamos 90 cm pločio. Dabar baldų gamintojai dažniau palieka 120 cm, mat toks plotis patogiausias sėdėti ir aukšto, ir žemo ūgio žmonėms.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rimtas perspėjimas Europos gyventojams: jūsų naivumas – labai pavojingas (101)

Pastaraisiais metais Europoje ne sykį skambėjo krikščionybę priėmusių eksmusulmonų...

Svajonių telefonų kopijas siūlo įsigyti atvirai ir pigiai (19)

Telefonai „ iPhone X “ ir „Samsung Galaxy S7“ už 140 eurų? Kas gi nesusiviliotų tokia...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Ar kolchozus pripažinsime savo, o ne okupantų istorijos dalimi? (32)

Kai Seimo sveikuolis Dainius Kepenis pasiūlė statyti bendrą paminklą stribams ir partizanams,...

Pirmą kartą Dakare finišavęs Žala: negaliu suprasti, kad jau baigėsi (49)

Trečias kartas nemelavo. Po dviejų nesėkmių Dakaro ralyje trečiąkart dalyvavęs Vaidoto Žalos...

Prekybos centro „Ozas“ aikštelėje užsidegė automobilis bus papildyta (1)

Šeštadienį į prekybos ir pramogų centrą „ Ozas “ suskubo ugniagesiai: antrame aukšte...

Tarp paauglių plinta nauja grėsminga mada: kvailumu lenkia viską, kas buvo iki šiol (278)

Užsienyje ėmė plisti naujas iššūkis , kvailumu greičiausiai lenkiantis daugumą prieš tai...

Kelio remontas pykdo: vienas darbininkas kasa, o penki stovi ir žiūri (165)

Iš Klaipėdos uoste veikiančių terminalų vedančio Jūrininkų prospekto kelio dangos...

Dakaro pragaras baigėsi: Juknevičius pagerino savo paties rekordą (290)

Dvi savaitęs trukęs alinantis, nenuspėjamas ir išbandymų kupinas Dakaro ralis – baigėsi....

Karališkieji kūdikiai: gimdymas be nuskausminamųjų, griežti reikalavimai vardui ir 163 metus dėvėti tie patys drabužėliai (2)

Didžiosios Britanijos Kembridžo kunigaikštienė praėjusių metų rugsėjo pradžioje...

Kinija užsipuolė JAV sukėlus „didžiulę grėsmę“ (214)

Pekinas šeštadienį pranešė išsiuntęs karo laivą, kuris privertė pasitraukti JAV...