aA
Kone kiekvienuose namuose galima rasti paprastą, bet nepakeičiamą baldą - sofą-lovą. Lengvai transformuojamas baldas neužima daug vietos, o svečiams nusprendus ilgiau paviešėti šeimininkei nereikia raudonuoti ir kloti čiužinio ant grindų.
Sofa, baldai, lova, poilsis, miegas, vyras miega
© Corbis/Scanpix
Pasak baldų pardavėjų, sofą-lovą taip pat mėgsta jaunos šeimos, gyvenančios mažuose butuose. Pirkėjų negąsdina ir kaina, nes už baldą su miegamuoju mechanizmu teks mokėti keliais šimtais litų brangiau nei be mechanizmo. Svarbiausia išsirinkti jį tvirtą, kitaip poilsis taps kančia, o ir baldas gali greičiau sulūžti. Baldininkai tvirtina, kad kuo paprastesnis mechanizmas, tuo jis ilgiau laikys.

Keli modeliai

Kristina Mockutė, UAB "Baldų rojaus gamyba" rinkodaros konsultantė-ekspertė sako, kad renkantis sofą-lovą ar minkštuosius svetainės baldus su miegamuoju mechanizmu svarbiausia žinoti, ar dažnai ant jų miegosite.

"Pardavėjui pirmiausia turite pasakyti, ar ant baldo miegosite kiekvieną dieną, ar jis bus skirtas tik svečiams. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip baldas transformuojamas. Jei vieta miegoti ištraukiama ant ratukų, o namie parketo grindys ar brangus kilimas, ilgainiui liks ryškios žymės", - perspėja Mockutė.

Davidas Lysychas, UAB "Audėjo baldų centras" direktoriaus pavaduotojas, tikina, kad yra keli pagrindiniai transformavimo mechanizmai, kuriuos naudoja beveik visi Lietuvos ir užsienio baldininkai.

"Sofą-lovą galima išskleisti atlenkiant nugarėlę, ištiesti naudojant fiksuojamąjį mechanizmą (tokio tipo sofos-lo-vos buvo labai populiarios sovietmečiu) bei transformuoti į dvigulę lovą ištraukiant miegamąją dalį. Išlankstomas miegamasis mechanizmas (populiariai vadinamas belgiškuoju) dažniausiai dedamas į minkštuosius svetainės baldus, ant kurių miegama retai", - sako Lysychas.

Pasak jo, pirmieji trys sofos-lovos transformavimo būdai patogiausi ir tvirčiausi. "Viršutinis sofos-lovos čiužinys įrėmintas medinėmis lentelėmis, o išskleistas atsigula ant baldo rėmo. Todėl gulintysis spaudžia visą lovos korpusą ir svoris nesikoncentruoja vienoje vietoje. Panašiai yra ir su ištraukiamu mechanizmu - gulima ant medinio rėmo, o metalinės judamos detalės tik ištraukia ar įstumia baldo dalį, - pasakoja Lysychas. - Greičiausiai sulūžta išlankstomas, į minkštuosius baldus montuojamas mechanizmas. Pačiam teko ant tokios lovos gulėti keletą kartų, ir du kartus ji sulūžo".

Išlankstomo mechanizmo karkasas pagamintas iš plono metalo, jis lengvai linksta, deformuojasi. Skersai prie rėmo tvirtinamos medinės lentelės kartais nuo didesnio svorio tiesiog iššoka iš įtvirtinimų. Baldininkai tvirtina, kad į minkštuosius svetainės baldus kitokio mechanizmo ir negalima sumontuoti - trūksta vietos.

"Minkštuosius svetainės baldus klientai renkasi pagal dizainą, ir mažiausiai kreipia dėmesį į tai, ar patogu bus ant jo miegoti. Tačiau vis dėlto daugelis iš jiį tokios funkcijos pageidauja. Žmogų mes visados įspėjame, kad šis baldas skirtas sėdėti, o miegoti ant jo galima tik retsykiais. Kitaip vargu ar ilgai džiaugsitės naujuoju baldu", -perspėja Mockutė.

Kad būtų patogu

Tvirtesnis sofos-lovos mechanizmas anaiptol dar nereiškia, kad ant jos bus patogu miegoti. Vertėtų labai gerai pagalvoti, ar iš tiesų jums reikia sofos-lovos, nes sugedus mechanizmui ar susidėvėjus minkštajai daliai teks keisti visą baldą. Toks baldas laiko trumpiau: greičiau susidėvi minkštoji dalis, lūžta transformavimo mechanizmas, suplyšta ar prayra gobelenas ir panašiai", - teigia Zene Giedrienė, Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos vyresnioji inspektorė.

Kad ant sofos-lovos būtų patogu miegoti, rinkdamiesi baldą atkreipkite dėmesį, kokio dydžio tarpai susidaro išskleidus, ar nėra iškilių briaunų, didelių įdubimų ir kito ko. Kitaip jus persekios košmariški sapnai ir maus nugulėtą sprandą ar ranką. Dėl tos pačios priežasties nepirkite baldo ant jo nepagulėję ir nepasivartę. Būtinai pabandykite ištraukti, išlankstyti, suskleisti baldą, o tai darydami elgitės kiek įmanoma nepagarbiau - švelniai ir atsargiai transformuodami gaminį vargu ar sužinosite jo trūkumus.

Patogios ir geros sofos-lovos visos traukiamos ir lenkiamos dalys turi judėti lengvai ir sklandžiai. Tikrai neverta pirkti baldo, kuriam ištiesti reikia didelės jėgos, nes vargu ar kiloti sunkumus prieš miegą - vykęs ir malonus sportas.

Kietesni - tvirtesni

Baldo komfortas priklauso ir nuo jo minkštumo. Sofos minkštoji dalis gali būti iš porolono, spyruoklių bloko, penopoliuretano ar latekso. Baldininkai sako, kad idealiausiai prie žmogaus kūno formos prisitaiko ilgaamžis lateksas. Tačiau dėl didelės kainos Lietuvos gamintojai retai jį naudoja. Dažniausiai dedamas įvairaus tankio porolonas arba spyruoklių blokas. Sunku pasakyti, kuris iš šių variantų geriausias, nes viskas priklauso nuo individualių poreikių, tačiau yra keli dėsningumai. Kuo porolonas minkštesnis, tuo lengviau jis trupa, todėl sofos pagalvės, ypač sėdimoji dalis, prikimštos sinteponinių ar poroloninių trupinių, labai greit praranda formą. Geriausia, kai naudojamas vientisas porolono gabalas. Kai kurie gamintojai į sofos gobeleną įsiuva užtrauktuką, kad pirkėjas ne tik galėtų pakeisti apmušalą, bet ir pamatytų, ant ko sėdės ar gulės.

Baldininkai tikina, kad ilgiau turėtų laikyti sofa-lova su dvigubomis kūginėmis ir zigzaginėmis spyruoklėmis. Kartais dėl baldo konstrukcijos galima įdėti tik vieną bloką spyruoklių, todėl neužmirškite pardavėjo pasiteirauti, kokios ir kiek spyruoklių yra sudėta į sofą. Jų ilgaamžiškumas priklauso nuo to, ar ant sofos miegama kasdien, ar tik retsykiais.

Yra dar keletas smulkmenų, iš kurių galite suprasti, ar gamintojas atsakingai žiūri į savo darbą: save gerbiantys baldininkai sofos nugarą aptraukia tuo pačiu gobelenu ar medžiaga, koks yra visas baldas. Galima pažiūrėti, ar kruopščiai susiūtos siūlės, ar lygi medvaržčių ar kitokių tvirtinimų eilė. Tai smulkmenos, tačiau jos charakterizuoja gamintoją ir gali pasakyti, ar ilgai baldas bus kokybiškas.

Dažniausi skundai

Vyresnioji inspektorė Giedrienė sako, kad skundų dėl sofų-lovų ir minkštųjų svetainės baldų su miegamuoju mechanizmu sulaukia ganėtinai retai. Dažniausiai klientai skundžiasi, kad kliba mechanizmas, baldo dalys blogai lankstosi ar sunku stumti.

Kartais gamintojai padaro per mažas arba per dideles angas, todėl traukiant miegamąją dalį plyšta gobelenas, susilanksto metalinės detalės, kartais suskyla ar lūžta mediniai baldo rėmai, nukrenta ratukas. Taip pat neretai gobelenas suplyšta ties siūlėmis. Problemų gali kilti, jei gamintojas vietoj specialaus transformavimo mechanizmo prisuka vos kelis vyrius, kad sofa lankstytųsi - detalės veikiai sulūš.

"Kartais gyventojai skundžiasi, kad baldas girgžda. Taip gali atsitikti dėl kelių priežasčių: blogai sujungtos spyruoklės, po jų bloku nepaklotas pamušalas arba baldas buvo pagamintas iš nepakankamai išdžiovintos medienos. Visa tai turi įtakos mechanizmo kokybei ir baldo ilgaamžiškumui", -perspėja Giedrienė.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Psichoterapeutas: jei situacija tęsis dar 6 savaites, bus kardinalių socialinių pokyčių (524)

Nors pandemija palies visas gyvenimo sritis, ypatingą svarbą turi kintanti socialinė...

Niūri britų mokslininkų prognozė: mirčių nuo COVID-19 skaičius gali būti sukrečiantis JAV ekspertas: aukų šalyje gali būti iki 200 tūkst. (203)

Nepaisant įgyvendinamų griežtų priemonių, Imperatoriškojo koledžo Londone mokslininkai...

Sekmadienį Lietuvoje patvirtinti dar 23 COVID-19 atvejai: bendras skaičius – 460 (359)

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad šiandien, atlikus tyrimus, Lietuvoje patvirtinti dar...

Mėnesio prognozė: po anomaliai šilto kovo balandis bus itin kontrastingas (36)

Artėjantis balandis gali būti itin permainingas, rodo Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos...

Pokyčiai darbovietėje: 5 patarimai, kaip elgtis vadovui, kad virusas atneštų mažiau nuostolių (18)

Kol kas nėra visiškai aišku, kokiu mastu COVID-19 plitimas paveiks mūsų socialinį gyvenimą ir...

Klaipėdos ligoninės vadovas: palatų sergantiems koronavirusu netrukus gali nebeužtekti (287)

Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas Vinsas Janušonis sako, kad jau kitą savaitę...

Trumpas: JAV nemokės už Britanijos princo Harry ir jo šeimos apsaugą (21)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį pareiškė, kad jo šalis neketina apmokėti...

Dirbtinis intelektas plinta žaibiškai: ar sulauksime, kad žmones pakeis robotai? (32)

Kada pasiteisina investicijos į dirbtinį intelektą (DI) ir kada reikia imtis kitų priemonių,...

Vilniuje nusileido lėktuvai su lietuviais iš Tenerifės, Frankfurto, Paryžiaus (105)

Vilniaus oro uoste sekmadienio vakarą nusileido lėktuvai su Lietuvos piliečiais iš Tenerifės,...

14-oji karantino diena. Tobuliausias ir skaniausias desertas (25)

Visi turime savo mėgstamiausią desertą, tai šį kartą supažindinsiu su savo mėgiamiausiu, kurį...

|Maža didelių žinių kaina