pirmąją rudens dieną paskęs gražiausiuose gėlių žieduose. Šiemet įsteigta VšĮ Švento Ignaco Lojolos kolegija kartu su partneriais pirmą kartą Šiluvoje organizuoja tarptautinį floristinių kultūrų simpoziumą. Nuo rugpjūčio 28 d. iki rugsėjo 1 d. floristai iš Italijos, Ispanijos, Lenkijos bei Lietuvos, kūrybinės stovyklos metu besikeisdami patirtimi sukurs vėlyvojo baroko stiliaus inspiruotą floristinį dekorą ir taip papuoš Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidams besiruošiančią Šiluvą.
Gėlės
© Shutterstock nuotr.

Rugsėjo 1 – ąją, 19 val., Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilikoje bus paskelbtas parodos „Floristinių kultūrų tiltai“ atidarymas, organizatoriai pristatys projektą bei įteiks sertifikatus dalyviams.

Tarptautinei menininkų komandai vadovaus pasaulinio garso floristikos meistrai. Tarp jų – ir vienas žymiausių pasaulio floristų, šveicaras Peteris Hessas, kurio šlovė pažymėta aukščiausiais floristikos konkursų apdovanojimais, o sukurta floristikos meno metodika naudojama įvairiose pasaulio šalyse.

Ilgametis Vatikano gėlininkų vadovas floristikos guru vadinamas P. Hessas jau pradėjo ruoštis parodai Šiluvoje: „Laukia labai atsakinga užduotis, nes siekiu, kad mano koordinuojamų floristų darbai ne tik papuoštų ar atliktų dekoracijų vaidmenį sakraliose Šiluvos vietose, bet ir perduotų tam tikrą žinią, būtų išjausti ir natūralūs“ – teigia P. Hess.

Šiluvoje dirbs ir floristikos meistras iš Ispanijos Pascualis Jordi, vienos žinomiausių Ispanijoje floristikos mokyklos SMILAX vadovas bei pedagogas. Būtent tam, kad simpoziume būtų rodoma ne vien lietuviška patirtis, ir pasitelkti trys floristikos meistrai iš skirtingų Europos šalių. Lietuvis Marijus Gvildys, šveicaras Peteris Hessas ir ispanas Pascualis Jordi reprezentuos skirtingas floristines kultūras ir parodoje dirbantiems floristams perduos savąją patirtį ta pačia tema – barokas ir didelės apimties dekoracijos.

Lietuviškąja patirtimi dalinsis vienas žymiausių Lietuvos floristų, savo meistriškumo pamokomis ir organizuojamais žemės meno renginiais garsėjantis VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro profesijos mokytojas - Marijus Gvildys. Jis parodoje sieks „naujo vėjo ant seno pamato“ kur per floristiką jutiminiu lygmeniu bus stengiamasi atskleisti Šiluvos dvasią ir išjausti vietos unikalumą.

Anot M. Gvildžio, lietuviškos kultūros, tikėjimo, jausmų sklaida Europoje – vienas svarbiausių būsimo tarptautinio simpoziumo tikslų. Lietuviai pirmą kartą galės pamatyti, kaip floristai iš įvairių Europos šalių savo darbuose perteikia lietuviams dvasiniu požiūriu svarbias vietas, ir pajausti, ką „kalba“ jų sukurti meno kūriniai.

Floristų sukurti kūriniai papuoš įvairias Šiluvos erdves - Švč. Mergelės Marijos Gimimo baziliką, koplyčią, sakralią aikštę, kur stovi popiežiaus Jono Pauliaus II paminklas.

Tarptautinio floristinių kultūrų simpoziumo darbų paroda „Floristinių kultūrų tiltai“ veiks nuo rugsėjo 1 dienos ir tęsis tol, kol vyks Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidai. Simpoziumo organizatoriai tikisi, jog renginys taps kasmetiniu ir žinią apie Lietuvą iš Šiluvos išsiveš kasmet vis nauji ir kuo įvairesnių šalių menininkai bei pedagogai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Trimečio mama nebeištvėrė: tai kam aš moku sveikatos draudimą? (18)

Prireikė gydytojo oftalmologo konsultacijos? Geriau iš anksto apsilankykite Valstybinės ligonių...

Tėvai – priblokšti: Vilniaus vaikų darželio direktorė elgėsi lyg monstrė (36)

Vaikų darželio direktorė, smurtavusi prieš penkiametį auklėtinį, sulaukė atpildo – Vilniaus...

Gyvai / Eurolygos mūšis Bamberge: „Brose“ – „Žalgiris“ (41)

Kauno „Žalgirio“ (11/6) krepšininkai Eurolygos 18 ture antradienio vakarą antrą kartą šiame...

R.I.T.A. Už lėšas skurdo kaime mažinimui – odiniai diržai ir piniginės (109)

Absoliuti dauguma Seimo narių išlaidas viešosios informacijos rengėjams galėtų pakeisti...

Nemalonumų sulaukęs buvęs garsios advokatės žentas: jeigu lemta, nuo kalėjimo nepabėgsi (62)

Dėl baisios avarijos išgarsėjęs buvęs garsios sostinės advokatės žentas Arnas Tumėnas vėl...

Dažniausiai užsienio žiniasklaidoje minimas Lietuvos miestas – iš arti (13)

Atvykus JAV ir kituose žemynuose garsiai Ballų šeimynai, viso pasaulio dėmesys krypsta į...

Aplinkinių nurašyta panevėžiečio idėja virto pragyvenimo šaltiniu: man sakydavo, kad mirsiu badu (16)

„Jeigu tavo namuose nėra katino, tai ką tu myli?“ –rašoma ant Mariaus Dijoko sukurto...

Gyvai / Dešimtasis Dakaro etapas: greičio ruože lietuviai žengia koja kojon (119)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

Siaubinga tragedija Kazlų Rūdoje (481)

Kazlų Rūdoje - siaubinga tragedija. Pirmadienį nusižudė mergina, o kitą dieną - ir jos mama.

Siaubinga parduotuvės klaida: pardavė nuodingą žuvį, galinčią sukelti skausmingą mirtį (7)

Gamagoryje (Japonija) per garsiakalbius skamba įspėjimas nevalgyti nuodingos žuvies, kurios penkias...