aA
Ką nors dažant labai dažnai tenka braukti dažų perteklių. Gabalas tvirtos vielos užlenktais galais, tvirtai užspaustas ant kibirėlio su dažais kraštų, gali palengvinti šį darbą – ir būti patogiu laikikliu teptukui. Bet tai tik viena smulkmenų, galinčių palengvinti dažymo darbus.
Dažai, spalvos
Menininkas ruošia dažus, kurie bus panaudoti Hindu dievybių paveikslams marginti.
© Reuters/Scanpix
- Dažydami visada rūpinkitės teptukų, kad jis neuždžiūtų. Todėl nedėkite jo greta dažų skardinės – visada laikykite panardintą į dažus. Tam pragręžkite teptuko kotelyje kelias skylutes skirtingame aukštyje ir susiraskite atitinkamo skersmens metalinį strypą (tiks virbalas, dviračio rato stipinas ar pan.).

Pervertas per skylutes jis laikys teptuką virš dažų skardinės reikiamame aukštyje net ir tuomet, kai dažų kiekis skardinėje mažės.

- Kokybiškas dažymo teptukas gali tarnauti labai ilgai, jeigu kas kartą, baigus dažyti, jį kruopščiai išplausite dažų skiedikliu ir šiltu vandeniu su muilu ar skalbiamaisiais milteliais. O jeigu po to teptuką dar iššukuosite stambiomis šukomis, jis apskritai taps beveik kaip naujas.

- Kad aliejiniais dažais suteptas teptukas nesustingtų, įmerkite jį į stiklainį su dažų skiedikliu, užmaukite ant kakliuko polietileninį maišelį ir pritvirtinkite gumele, kad nepatektų oro. Senos dviračio padangos kameros gabalas, perspaustas guminiu žiedu, – puiki laikina saugykla dažymo teptukams.

- Nuplauti dažus nuo teptuko patogu naudojantis nedideliu polietileniniu maišeliu (tik jis turi būti sandarus): įdėkite į jį teptuką ir įpilkite dažų skiediklio, o maišelio viršų sandariai pritvirtinkite prie teptuko rankenos gumele. Taip skiediklio užteks ne vienam kartui.

- Išplauti iš teptuko grindų laką gerokai sunkiau. Reikalingi organiniai tirpikliai, tačiau jų retai būna po ranka ir anaiptol ne visuose namuose. Specialistai pataria laku suteptą teptuką parai pamerkti į vandenį. Tiesa, lakas sustings, tačiau bus trapus ir gana lengvai nubyrės nuo šerelių.

- Nors ir atrodo, kad dažai ant teptuko beviltiškai sustingę, neskubėkite jo išmesti. Pabandykite teptuką kelias valandas pavirinti vandenyje su trupučiu skalbiamųjų miltelių. Paskui paskirstykite šerius yla, iššukuokite metaliniu šepetėliu ir išskalaukite.

- Jeigu dažymo darbams reikia didelio plataus teptuko, o namuose yra tik keli nedideli plokšti teptukai, galite pasidaryti jį patys. Paimkite du plokščius teptukus ir sujunkite juos suspaudę tarp dviejų faneros juostelių bei sukalę smulkiomis vinimis. Sujungę taip glaistiklį ir teptuką, iš karto, vos pradėję dažyti po tinkavimo išdžiūvusią ir veikiausiai dar netobulai lygią sieną, iš karto pajusite tokio universalaus darbo įrankio pranašumą.

- Kai reikia balinti lubas, ne visada po ranka galima rasti teptuką ilgu kotu. Tokioje situacijoje teptukas dažniausiai tiesiog pririšamas prie paprastos lazdos. Tačiau galima padaryti ir taip: lazdos galą nupjauti 30 laipsnių kampu ir užmauti ant jos gabalą guminės žarnos. Žarnoje padaryti dvi angas ir įsprausti į jas teptuko kotą. Toks tvirtinimas gerokai patikimesnis nei perrišimas paprasta virvele.

- Lubas galima dažyti ir dažymo voleliu, kurio rankena prailginama aliumininiu vamzdžiu arba lazda. Kad dirbant šį darbą dažytojui ant galvos nelašėtų dažai, po voleliu galima pritvirtinti nedidelį „padėkliuką“ iš skardos lakšto.

- Dažyti ką nors besišeriančiu teptuku – tikra kankynė. Jei yra laiko ir noro, pasidarykite iš skardos juostelės apvadą, suspauskite juo teptuko dalį, kuri prilaiko šerius, ir gerai suveržkite varžtu.

Keli lašai klijų, įlašinti į skylutę, pragręžtą teptuko šerius prilaikančiame žiede, taip pat pristabdo šerelių kritimą.

- Dažant lubas teptuku, dalis dažų teptuko kotu nuteko dažančiajam į rankovę. Nuo šito nemalonumo išvaduos ant teptuko koto užmautas kartono skritulys, nupjautas plastmasinio butelio kaklelis ar kitas panašus „išradimas“ – svarbu, kad jis būtų iš drėgmei atsparios medžiagos. Kad tarp jo ir teptuko koto nebūtų tarpų, užsandarinkite sujungimo vietą plastilinu.

- Kad baigus dažyti dažymo volelis neišdžiūtų, jį patogu laikyti aukštame siaurame cilindriškame inde. Jį galima pasigaminti kad ir iš vamzdžio nuopjovos ar skardos. Į tokį savotišką futliarą įdėtas volelis užliejamas dažais arba pokostu.

Iš porolono skiautės, perlenktos ir suspaustos tarp dviejų skardos lakštų, išeina labai patogus teptukas. Juo galima padengti dažais bet kokį paviršių ir neliks negražių ruožų. Ir plauti tokio teptuko nereikia – nebetinkamą poroloną galima išmesti ir pakeisti nauju.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Pati išgyvenusi pragarą, perspėja kitus: į mokyklas įsileido sektą, sąraše – ir prestižinės ugdymo įstaigos (122)

Iš pradžių viskas prasideda nuo nekaltai atrodančių kvėpavimo, jogos ir meditacijos pratimų....

Lietuviai dėl atostogpinigių nepersistengia: gerai gyvename, kai nebereikia galvoti apie 10 eurų (22)

Tinkamai pasirinkus atostogų laiką, galima gauti didesnį atlyginimą, nes atostoginiai pinigai...

Koronavirusui sparčiai plintant už Kinijos ribų, mirčių skaičius toliau auga Italijoje uždaromi miesteliai (35)

Kinijoje mirusiųjų nuo naujojo koronoviruso infekcijos pirmadienį padaugėjo iki 2 592,...

Orai: ciklonai apsiraminti nežada (7)

Pirmadienį vėjas rims. Tik kai kuriuose rajonuose vakarinių krypčių vėjo gūsiai užsiliks iki...

Susirgus įprastos mitybos taisyklės negalioja: dietistė įvardijo, kokios klaidos tik apsunkins savijautą (7)

Sergančiųjų gripu vis daugėja, o peršalimo simptomai – itin dažni palydovai visą žiemą....

Kinų bendrovės: mes neišgalime mokėti darbuotojams (23)

Vis daugiau privačių kinų bendrovių mažina atlyginimus, vėluoja sumokėti algas arba apskritai...

Vyrą Vidą palaidojusios Rimos Antonovienės gyvenime netrūksta permainų (11)

Neseniai vyro Vido Antonovo netekusi Rima Antonovienė sako, kad pokyčių jos gyvenime netrūksta....

Fatima Bhojani

Sėkmės istorija valstybėje, kurioje sėkmės istorijų reta

Kaip atgijo Talibano nuniokotas Svato slėnis.

Sabonio dvigubas dublis nepradžiugino skaudžiausią nesėkmę per 30 metų patyrusių „Pacers“ (4)

Košmarišką vakarą NBA pirmenybėse išgyveno Indianos „Pacers“ (33-23) ekipa. Indianapolio...

Dėl „Samsung“ ir „Apple“ karo – tiesiog absurdiškos kainos: be keturženklės sumos neturėsite telefono (11)

Praėjusį antradienį (vasario 11 dieną San Franciske „Galaxy Unpacked“ renginį) „ Samsung...

|Maža didelių žinių kaina