aA
Kiekvienas norime, kad mūsų vaikus lydėtų gražūs vaikystės prisiminimai. O tie prisiminimai turėtų būti iš vaikystės kambario. Jei vaikystėje turėjome jaukų ir įdomų savo būstą, tokį pat, gal net geresnį, stengsimės padovanoti ir savo vaikui.
Interjeras, vaikų kambarys
© Corbis/Scanpix
Mažylio atsiradimas nori nenori priverčia keisti ne tik suaugusiųjų gyvenimo ritmą, bet ir buitį. Nelygu kieno kokios galimybės, tačiau visi stengiasi kokią nors būsto dalį skirti vaikui.

Klysta manantieji, kad vaikams (ypač kol jie maži) reikia nedaug erdvės. Vaikai labai aktyvūs, tad vietos mažiesiems nereikia taupyti. Dažnai vaikų kambarys užgriozdinamas suaugusiesiems skirtais baldais ar daiktais, o reikėtų palikti kuo daugiau laisvo ploto. Juk vaikai savo kambaryje ir žaidžia, ir sportuoja, ir ruošia pamokas.

Saugūs, tvirti ir talpūs

Visi žinome skambų posakį, kad aplinka formuoja žmogų. Pasak vaiko raidos specialistų, tokie dalykai, kaip medžiagų, faktūrų, audinių ir spalvų įvairovė formuoja vaiko protinius, estetinius ir kūrybinius gebėjimus.

Klaipėdoje įsikūrusios individualios Lino Prankevičiaus įmonės „Baldų sala“ dizainerė Laura Varatinskienė teigia, kad mažiesiems skirti baldai turi būti estetiški, saugūs ir tvirti. Puiku, kai jie mobilūs ir lengvai transformuojami. „Labai svarbu, kad vaikams skirti baldai būtų ir talpūs, nes mažieji ilgainiui sukaupia daug turto: įvairiausių žaislų, sportinio inventoriaus ir šiaip tik jiems vieniems suprantamos vertės daiktų, – sako pašnekovė. – Rinkdamiesi baldus vaikų kambariui tėvai turi išsiaiškinti, ar jie ekologiški. Pageidautina, kad korpusiniai ar minkšti baldai būtų iš kuo natūralesnių medžiagų. Labai svarbu žinoti, kokiais dažais nudažytos medinės baldų dalys, ar jie netoksiški, ar neskleis nuodingų medžiagų“.

Bendra kūryba

Individualius, nestandartinius vaikų baldus projektuojanti L. Varatinskienė pastebi, kad žmonės nori ko nors ypatinga. „Negailintieji lėšų vaikų baldams pageidauja, kad jie būtų pagaminti iš tvirtų ir itin kokybiškų medžiagų, – sako dizainerė. – Ne vienas įsitikino, kad verta rinktis baldus iš medžio dulkių plokščių. Vartotojams gaminiai iš jų patinka dėl tvirtumo, o dizaineriams minėta plokštė – didžiules galimybes kūrybinei fantazijai. Ją galima frezuoti, vadinasi, suteikti netikėčiausias formas. Mūsų įmonėje iš tokių plokščių gaminami net išlenkti vertikalūs baldai“.

Anot L. Varatinskienės, lenkti, dažyti paviršiai atrodo gražiai, be to, juos lengva valyti, o svarbiausia – jie saugūs. „Vaikams skirti baldai neturėtų būti aštriais kampais, – primena dizainerė. – Kartais tėvai tenkina kone visas vaiko užgaidas. Nepatartume to daryti. Vaikų kambario interjeras turi būti bendra tėvų ir vaikų kūryba. Vaikui reikia leisti pasirinkti kokias nors detales. Pavyzdžiui, gali nurodyti, kokiais piešiniais dekoruoti stikliukai puoš spintelės duris arba koks derantis prie baldų stiklo paveiksliukas kabės ant sienos“.

Kai nusibosta monotonija

Dažniausiai vaikų kambariams skiriama ne itin didelė būsto dalis – keli ar keliolika kvadratinių metrų. Todėl kalbantis su dizaineriu svarbiausia žinoti, kiek ir ko norima sudėti į vaiko kambarį. Kitas svarbus dalykas – poreikiai. Dizainerė pastebi, kad vienokius reikalavimus kelia mergaitės, kitokius berniukai. Tačiau, pasak L. Varatinskienės, abiem atvejais galima rasti būdų, kaip pritaikyti baldus, kad jie būtų funkcionalūs.

Vaikai sparčiai auga. Todėl mažiausiai dukart tenka keisti jų kambario baldus. „Jei vaikas – darželinukas, nebūtina kambaryje statyti mokyklinį stalą. Jį galima suprojektuoti, tačiau gaminti vėliau. Vaikas bus laimingas, jei kambaryje bus daugiau vietos žaisti“.

Mažiesiems greičiau nei suaugusiesiems nusibosta monotonija. Tai žinodami, dizaineriai kuria baldus, kuriuos patys vaikai gali keisti. Pavyzdžiui, sukeitęs tik spintos stalčius vietomis vaikas išgaus kitą spalvų žaismą ir atnaujins savo kambarį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Biurokratija trauktis nenori: išskyrė ministerijas rekordininkes ir tikras klampynes (87)

Bene visos iki šiol dirbusios Lietuvos valdžios žadėjo mažinti biurokratinį aparatą. Ne...

Niekas apie tai nepagalvojo: skyrybų atveju tektų dalintis ir kaupiamą pensiją (54)

Senatvei kaupiamos lėšos pagal įstatymą yra laikomos bendru sutuoktinių turtu, tad skyrybų...

Orai: šaltis parodys savo nagus (21)

Pirmadienio dieną iš vakarų priartės nauja kritulių zona. Debesuotumas sparčiai didės....

Protiniai dantys: kam rauti būtina, o kas tai padaręs gali smarkiai pasigailėti (4)

Vieni suaugę žmonės turi keturis protinius dantis , kitiems per visą gyvenimą jie taip ir...

Ką susirgę renkasi lietuviai - žolelę ar piliulę (8)

Įpusėjus šaltajam metu laikui, kuomet vis mažiau laiko praleidžiama gryname ore ir padidėjus...

Pagalvojo ne apie visus? Atlyginimas – pusantro šimto eurų mažesnis (7)

Kai garsiai buvo pristatoma mokesčių reforma, ir finansų ministras, ir premjeras pabrėžė –...

Pagrindinis priekaištas Skverneliui: ką jo vietoje darė Grybauskaitė (563)

Į prezidentus kandidatuojantis Saulius Skvernelis teigė nematąs priežasčių, kodėl turėtų...

Dvigubas karštakošio Gordono Ramsay gyvenimas: šis virtuvės šefas sudėtingesnė asmenybė, nei manėte (10)

Šiandien virtuvės šefai nebėra tik beveidžiai virtuvės gilumoje pasislėpę maisto gamintojai...

Didėjanti būsto kaina pirkėjų neatbaido: daugiau išleista tik 2007 metais (10)

Praėjusiais metais šalyje būstui įsigyti buvo išleista beveik 1,9 mlrd. eurų, arba 11,8 proc....

Dėl 100 tūkst. ryžosi ekstremaliam eksperimentui: žmogaus protui tai per žiaurus išbandymas haliucinuoti pradėjo jau 3 parą (75)

Richas Alati tegalvojo apie šešiaženklę sumą. Kad ją laimėtų, jam tereikėjo ištverti 30...