Kad galimybes riboja tik fantazijos stoka, įsitikinau užsukusi į svečius pas teisininką Algimantą Kartočių. Vyras daugiabutyje, dviejų kambarių buto tamsiajame kambarėlyje, kuris paprastai skiriamas daiktams sudėti, įsirengė sauną.
Sauna
© Corbis/Scanpix
Pravėręs buto duris Algimantas pakviečia į vidų ir šypsodamasis paragina surasti, kur dviejų kambarių bute slepiasi sauna. Durų nemažai, todėl besidairydama sutrinku. Jokių išdavikiškų įkaitinto medžio, akmenų ar vantos kvapų nejaučiu. Taip pat ant sienų nepastebiu nė menkiausių drėgmės pėdsakų, nors, atrodo, vėstant įkaitintai saunai, nuo buto sienų vanduo turėtų žliaugte žliaugti.

Į sauną iš darbo kambario

Bandau spėti, kur bute yra sauna ir baksteliu pirštu į vienas duris koridoriuje, mat žinau, kad sauną Algimantas įsirengė vietoje sandėliuko.

"Neatspėjai", -juokiasi Algimantas ir pakviečia užeiti į vieną iš kambarių, kurio sienos apstatytos knygų lentynomis. Čia pastebiu dar vienas duris ir šį kartą neapsirinku. Pravėrusi jas atsiduriu priepirtyje, kur yra dušas, o ant sienos kabo šeimininko chalatas. Algimantas aiškina, kodėl nusprendė mums parodyti nestandartiškai panaudotą sandėliuką.

Kainų skirtumas

"Noriu, kad žmonės žinotų, jog net daugiabutyje galima įrengti sauną. Darbas nesudėtingas, tik reikalauja didelio kruopštumo. Sumeistrauti pirtį gali ir vidutinių gabumų meistras, - tikina vyras. - Svarbiausia aklai nepasitikėti savo paslaugas siūlančiomis firmomis. Viena jų apskaičiavo, kad įrengti sauną buvusiame sandėliuke kainuos apie 7 tūkst. litų. Pažįstami meistrai sauną surentė už 1,5 tūkst. litų, dar penkis šimtus litų kainavo elektrinė krosnelė. Jau trejus metus kaitinuosi saunoje mažiausiai kartą per savaitę ir iki šiol jokių problemų neturėjau".

Pirmame aukšte - paprasčiau

Algimantas sako, kad idėja apie sauną daugiabučio namo bute jau seniai kirbėjo jo galvoje. Vyras yra prisiekęs karščio mėgėjas. Vasarą garinės pirties malonumais mėgaujasi savo sodyboje, o štai rudenį ir žiemą būdavo liūdna.

"Sužvarbus, sloguojant ar kai slegia bloga nuotaika nieko nėra geriau, kaip porą valandų pasėdėti gerai įkaitintoje pirtyje. Todėl nuolat svarsčiau apie galimybę "turėti po ranka" nedidelę sauną", - pasakoja vyras.

Proga įgyvendinti šią idėją pasitaikė prieš trejus metus, kai Algimantas nusprendė pakeisti gyvenamąją vietą. Vyras specialiai dairėsi buto pirmame namo aukšte.

"Sauną galima susimeistrauti ir antrame, ir trečiame aukšte, tačiau tada darbus atlikti yra gerokai kebliau, - pasakoja Algimantas. - Didžiausia problema - prijungti vandentiekio ir kanalizacijos vamzdžius prie pagrindinės magistralės. Gyvenant virš kito buto, tektų prašyti kaimynų, kad jie leistų savo lubose iškirsti skylę. Tik taip galima prijungti vandentiekį ir kanalizaciją prie pagrindinių vamzdžių. Deja, ne visi žmonės būna tokie geranoriški ir paslaugūs. Gyvenant pirmame aukšte šių problemų nekyla".

Visi vandentiekio ir kanalizacijos vamzdžiai Kartočiaus bute sumontuoti sienoje ir nueina tiesiai į rūsį. Prijungti juos prie pagrindinės magistralės nebuvo jokių keblumų. Tiesa, teko nutiesti papildomą elektros kabelį, kad pajungus 3,5 KW galios elektrinę krosnelę pas kaimynus "neišmuštų" elektros saugikliai.

Telpa dviese

Dabar maždaug 3 kvadratinių metrų buvusio tamsaus kambariuko plote telpa priepirtis su dušu ir dviejų plautų sauna. "Pirtyje laisvai susėsti gali du žmonės, prireikus tilptų ir trys. Tačiau jei norės pasikaitinti rimti vyrai, sveriantys po 150 kilogramų, ir dviese gali netilpti", - šypsosi Algimantas.

Saunos sienos iškaltos liepos lentomis. Iš to paties medžio suręsti ir plautai.

"Sienas meistrai apšiltino pačia storiausia akmens vatos plokšte ir uždengė folija. Po saunos grindimis yra rūsys, todėl iš patalpos bėgantis vanduo niekam žalos nepadarytų. Tačiau jei taip atsitiktų, man būtų nesmagu. Dėl šios priežasties paprašiau meistrų, kad šie padarytų itin gerą hidroizoliaciją", - pasakoja Algimantas.

Saunos grindys išklotos plytelėmis. Paklaustas, kodėl nenaudojo medžio, Algimantas minutėlei susimąsto, po to šypteli.

"Bala žino, meistrai patarė, jų ir paklausiau. Bet kokiu atveju grindimis nesiskundžiu. Svarbiausia, kad plytelių paviršius yra šiurkštus, jos neslidžios. Būtų menkas malonumas slidinėti lyg ant ledo. Šleptelėjus gali ir smarkiai užsigauti".

Priepirtis

Tomis pačiomis plytelėmis išklotos ir priepirčio grindys. Šioje patalpoje jos pasirinktos dėl labai aiškios priežasties.

Taupydami erdvę meistrai nestatė dušo kabinos, o padarė grindis su nuolydžiu. Prausiantis vanduo bėga ant grindų ir suteka į žemiausioje vietoje sumontuotą trapą. Tačiau mane labiau nustebino priepirčio sienos. Paglosčiusi ryškiai žaliai nudažytą paviršių suprantu, kad tai - gipskartonis. Negaliu atsistebėti, kad patalpoje, kur nuolat pilamas vanduo patenka ant visų paviršių (išskyrus galbūt lubas), sienos dekoruotos vien gipskartonio plokštėmis.

"Meistrai sakė, kad kaina bus vienoda, nesvarbu, klijuos jie plyteles ar gipskartonį. Plytelės man pabodo. Ypač nepatinka, kai visa patalpa jomis išklijuota. Jautiesi kaip lavoninėje ar skerdykloje. Todėl pasirinkau gipskartonį", - šmaikštauja Algimantas.

Pasak vyro, gipskartonis puikiai laiko, nes yra atsparus vandeniui, be to, nudažytas vandeniui itin atspariais dažais.

Ventiliacija tiesiai į kambarį

Tačiau didžiausias netikėtumas laukia, kai pradedu klausinėti apie ventiliaciją. Vis dėlto sauna: karštis, drėgmė, garai - kur jie dingsta?

"Jei norite įrengti techniškai tvarkingą ventiliacijos sistemą, reikia sienoje montuoti ortakius ir juos prijungti prie vonioje ar tualete esančios ventiliacijos sistemos. Tačiau po butą išvedžioti net ir mažo skersmens vamzdžiai interjero tikrai nepuošia", - pasakoja Algimantas.

Todėl vyras ventiliacijos problemą išsprendė labai paprastai. Sienos tarp saunos ir kambario viršuje išmušė kelių centimetrų pločio angą, kuri slepiasi tarp ... knygų lentynų. Sunku patikėti, kad iš saunos besiveržiantis karštas oras nedaro žalos nei knygoms, nei baldams, nei kambario interjerui. Tad kaip užsukta vis kartoju: juk sauna, karštis, drėgmė, garai... Algimantas tik juokiasi ir purto galvą.

"Pasikaitinęs saunoje atidarau kambario langą ir palieku atviras pirties duris. Po valandos viskas išgaruoja, net pirties kvapo nesijaučia, - sako vyras. - Virš manęs gyvenančių kaimynų klausiau, ar jie junta, kad aš užsikuriu sauną, gal jaučia karštį ar kvapą. Jie tikina, kad nieko panašaus nėra ir grindys tikrai neįkaista".

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nušalusias kojas pastebėjo tik pavasarį: galūnės amputavosi pačios kokia odos spalva - pavojingiausia (17)

Šiemet į kai kurias Lietuvos gydymo įstaigas žmonės dėl nušalusių kūno dalių nesikreipė –...

Rusijos priglaustas perversmo Lietuvoje veikėjas nerimsta: žada sukilimą ir teismą Grybauskaitei (413)

Sausio 13-ąją savi šaudė į savus. Tankai žmonių netraiškė, tai tebuvo provokacija, kurią...

Nuolatiniai teismai atlyginti žalą dėl duobėtų kelių padiktavo sprendimą (21)

Panevėžio miesto savivaldybė patvirtino tvarką, pagal kurią gyventojams, juridiniams asmenims...

Kinijoje pramogavusi mergina atsidūrė tragikomiškoje situacijoje: galiu būti pirma lietuvė, kuriai taip nutiko (95)

Lietuvė Ieva Koncevičiūtė patyrė neeilinį nuotykį Kinijos regione Makao - tragikomiška...

Antrąkart įkliuvo Aurimas Didžbalis: šįkart teigiamas dopingo testas – pasaulio čempionato metu (243)

Tarptautinė Sunkiosios atletikos federacija pranešė, kad praėjusių metų pasaulio vicečempionas...

Įvertino situaciją Jasaičių šeimoje: problema gali būti kur kas didesnė (133)

Savaitgalį šalyje nuvilnijo Jasaičių šeimos drama. Nors Lygių galimybių plėtros centro...

Gyvai / Už „Vytauto“ vairo stojęs LaVaras vadovauja ekipai draugiškame mače su „Dzūkija“ tiesioginė vaizdo transliacija (21)

Nuo 21 val. Prienų-Birštono „Vytautas“ su broliais Ballais žaidžia penktąsias draugiškų...

Po skandalo Vokietijoje dėl chemikalų iš alaus – Lietuvos ūkininkų sprendimas (114)

Lietuvos ūkininkų sąjungai (LŪS) priklausantys grūdininkai po ilgų diskusijų sutiko prieš...

Nesaugūs maisto produktai, kurie vos nepasiekė Lietuvos parduotuvių lentynų (3)

Pernai Lietuvoje uždrausta prekiauti daugiau kaip 1 900 t nesaugių ar nekokybiškų maisto...

Vos 5 minučių darbas prieš miegą gali labai pagerinti jo kokybę (1)

Beiloro universiteto mokslininkai atskleidė, kad vos 5 minutes trunkantis darbas prieš miegą gali...