aA
Patekę į namus, kuriuose puikuojasi klasikiniai, senoviniai baldai, pajuntame šeimos stabilumo ir giminės tęstinumo jausmą. Deja, per karų ir kitokius kataklizmus net gilias istorines šaknis turinčios šeimos nedaug ką išsaugojo. Tad norintieji susikurti solidumo atmosferą antikvarinių baldų dabar ieško pas kolekcininkus ar antikvariatuose. Kam autentiški baldai ne pagal kišenę, surado išeitį - tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje žaibiškai populiarėja sendinti baldai.
Antikvariniai baldai, interjeras
© Corbis/Scanpix
Kam autentiški baldai ne pagal kišenę, surado išeitį - tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje žaibiškai populiarėja sendinti baldai.

Antikvariniai baldai, interjeras
© Corbis/Scanpix

Dar visai neseniai kraustydamiesi į naują būstą žmonės išmesdavo lauk visas senienas. "Argi sena močiutės komoda arba skrynia gali papuošti interjerą?" - mintyse klausdavome savęs. Atsakymas dažniausiai būdavo vienareikšmis: "Ne ne, mano namuose labiau tiks naujintelaičiai, dar gamykliniu laku kvepiantys baldai."

Tik kažkodėl neseniai pirkti baldai ir greitai išvaizdą prarado, ir iš mados išėjo. O štai močiutės senienos atrodo tokios pat žavios, solidžios kaip ir jos pačios jaunystės laikais.

Daugelis žmonių jau seniai suprato, kad vertingiausi, nesenstantys ir iš mados neišeinantys yra tik senoviniai antikvariniai baldai. Deja, jų yra labai nedaug ir jie brangūs. Štai kodėl tokie populiarūs jų padirbiniai - sendinti baldai.

Nepigūs, bet labai populiarūs

Antikvariniai baldai, interjeras
© Corbis/Scanpix

Kodėl vis daugiau gyventojų grįžta prie klasikinio interjero, niekas nesivargina aiškintis, - tai tiesiog faktas. Gal apsistatę namus senove dvelkiančiais baldais svečiams norime parodyti, kad gerbiame istoriją, protėvius, meną, - juk antikvarinius baldus dažnai galima prilyginti meno kūriniams. Galbūt todėl, kad jie iš tikrųjų nesensta, jiems nė motais jokie mados vėjai, todėl ir tokių "senų" baldų nereikia dažnai keisti ar restauruoti.

Kaip yra iš tikrųjų, nelabai rūpi ir baldų gamintojams - jie tik džiaugiasi, kad sendintų baldų pirkėjų vis daugėja. Garsiausiuose baldų salonuose tokie baldai, neretai gaminami rankomis, dažnai kainuoja kone kaip tikri antikvariniai.

Užsakymų netrūksta ir privačiai dirbantiems baldininkams. Sendintų baldų užsisakoma tiek sodybos, nuosavo namo, tiek ir buto interjerui papuošti. Pagal individualų užsakymą pagaminti šie baldai atsieina kone tiek pat kiek baldų salonuose kainuoja įprasti garsių gamintojų baldai.

Originalios klastotės

Antikvariniai baldai, interjeras
© Corbis/Scanpix

Neretai gaminama pagal kelių amžių senumo antikvarinių baldų pavyzdį. Tad kai kuriuos jų juokais galima vadinti tiesiog padirbiniais, klastotėmis. Be to, sendinant baldus neretai naudojamos labai panašios technologijos bei medžiagos, kurias kadaise naudojo klastingi falsifikatoriai.

Skirtumas tas, jog pirkdami sendintus baldus tikrai žinome, kad jie pagaminti visai neseniai ir nieko bendra neturi su antikvariniais originalais.

Kai kurie baldų dizaineriai, gamintojai nieko aklai nekopijuoja, o tik skolinasi tam tikro istorinio laikotarpio baldams būdingus subtilios stilistikos elementus. Tokie baldai turi ir senovės dvasią, ir puikiai dera su šiuolaikinio baldų dizaino tendencijomis.

"Seni", bet be praeities

Antikvariniai baldai, interjeras
© Corbis/Scanpix

Sendinti baldai, bent jau pagrindinės detalės, dažniausiai gaminami iš natūralaus medžio, rankomis dekoruojami, išraižomi. Jiems sendinti naudojamos tik natūralios medžiagos - pagal ypatingus receptus ruošiami molis, vaškas, lakas.

"Pasenę" vos per kelias dienas tokie baldai jus džiugins ilgus metus. Tuo jie pranašesni už tikrus antikvarinius ne vieno šimto metų senumo baldus, kuriuos būtina itin rūpestingai prižiūrėti, kad laikytų dar bent kelis dešimtmečius.

Prietaringi žmonės pseudosenovinius baldus vertina ir už tai, kad, skirtingai nei tikri antikvariniai, jie neturi ilgos praeities, istorijos, nėra sukaupę ankstesnių šeimininkų išgyvenimų, likimų.

Sukurti bet kokiai erdvei

Antikvariniai baldai, interjeras
© Corbis/Scanpix

Antikvarinius imituojantys sendinti baldai tinka bet kurioje erdvėje. Jais tinka puošti tiek prieškambario, svetainės, tiek miegamojo, virtuvės ar net vonios kambario interjerą. Vaikai nelabai supranta tokių baldų vertę, tačiau "senovinė" spintelė ar skrynia gali pritapti ir jų kambaryje.

Sendintų baldų spalvų, modelių pasirinkimas dabar labai didelis. Nagingi baldžiai pasiruošę išpildyti net reikliausių klientų norus. Užsakymo netenka ilgai laukti - pagal užsakymus dirbančių meistrų teigimu, geros kokybės sendintą baldą jie gali pagaminti ne ilgiau kaip per savaitę. Žinoma, užsakymo atlikimo laikas priklauso nuo baldo dydžio, modelio, dekoro elementų sudėtingumo, kai kurių kitų savybių.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuvoje – lemtinga diena: renkame valstybės vadovą ir savo atstovus Europos Parlamente Pranckietis: frakcijoje vieningos nuomonės nebuvo; nuolat atnaujinama (820)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Turistų rojus Šiaurės Europoje slepia augančią grėsmę: turime priešą (18)

Šio ledinio turistų rojaus fasadas slepia augančią grėsmę, apie kurią dauguma turistų net...

Tokia vasara pajūryje bus paskutinė: apie naują draudimą daugelis jau buvo pamiršę (127)

Seimo narės Aušrinės Armonaitės socialiniuose tinkluose paskelbtas priminimas, kad kitais metais...

Lietuvės planuotos ir vos 6 tūkst. eurų kainavusios vestuvės sulaukė užsienio žiniasklaidos dėmesio (24)

Sandros Dainaravičienės planuotos vestuvės pateko į įžymaus užsienio naujienų portalo...

Savaitgalį girtas linksmybes keitė smurtas: darbo netrūko ir policijai, ir medikams (10)

Savaitgalį policijos pareigūnams ir medikams darbo netrūko. Policijos departamentas praneša, kad...

Adamkus: noriu padėkoti kandidatams Alma Adamkienė balsavo namuose (27)

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus padėkojo kandidatams į prezidentus už debatuose...

Artėjančios krizės pranašystės skatina nerimą: lietuviai vis labiau nuogąstauja galintys netekti darbo (3)

Kone 29 proc. dirbančių Lietuvos įmonėse baiminasi prarasti dabar turimą darbą, dar beveik 18...

Šimonytė yra nusimačiusi pirmuosius darbus, jei būtų išrinkta papildyta (377)

Sekmadienio rytą balsą prezidento rinkimuose atidavusi kandidatė į prezidentus Ingrida Šimonytė...

Zelenskis po nurodymo Rusijai: pažiūrėsim, kokį kelią pasirinks Kremlius (159)

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis laukia, kol Rusija duos signalą, kad yra pasirengusi...