aA
Kartais toks paprastas dalykas kaip paveikslo išrinkimas savo naujiems namams, interjerui ar dovanai, sunaudoja nemažai mūsų asmeninio laiko bei sukelia ginčų, jei paveikslą renkame ne vieni.
© Shutterstock nuotr.

Tačiau paveikslo išrinkimas gali būti įdomi veikla ir gerai praleistas laikas, kurio darbo vaisiais galėsite džiaugtis ilgą laiką. Tam, kad taip būtų, žemiau pateikiame 3 pagrindinius žingsnius, kuriuos atlikę, galėsite greitai ir be galvos skausmo išsirinkti tinkamiausią paveikslą savo naujai erdvei.

1 žingsnis. Išmatuokite sieną.

Pirmas ir svarbiausias žingsnis, prieš perkant paveikslą, tai išmatuoti sieną, vietą, kurioje kabinsite paveikslą. Dažniausiai, dėl ko kyla daugiausia problemų, tai kad žmonės skuba susirasti patinkantį paveikslą, bet dar nežino, ar jo matmenys tiks būsimai vietai.

Paveikslas gali būti per didelis, per mažas, arba per daug iškreipti patalpų spalvos harmoniją. Ypač dažnai žmonės, išsirinkę patinkamą paveikslą, sunkiai su juo išsiskiria, nes jiems jis per daug patinka ar tingi ieškoti geresnio, tinkamesnio varianto. Pradedama eiti į kompromisus ir meluoti sau, kad paveikslas yra tinkamo dydžio, kad ne toks jis jau didelis ar per mažas.

Paveikslą nusiperkame, bet po kurio laiko pradedame kaltinti save, kad paskubėjome, kad paveikslas netinka patalpai. Todėl pirmas žingsnis, prieš perkant paveikslą, yra išmatuoti sieną ir žinoti, kokio dydžio paveikslo mes ieškosime. Matuojant sieną, svarbu palikti aplink paveikslą tuščios vietos, kad siena neatrodytų per daug sugrūsta.

2 žingsnis. Derinkite spalvas.

Neteisingai parinktos paveikslo spalvos ir gadina sienos, ir bendrą kambario vaizdą. Reikia rinktis tokias paveikslo spalvas, kurios nedarkytų patalpos vaizdo, bet suteiktų joms harmoniją. Paveikslų spalvų parinkimas yra nesudėtingas procesas, kurį galite atlikti patys, be interjero dizainerių paslaugų.

Išsirinkite iš patalpos, kurioje kabinsite paveikslą, dvi ryškiausias ir dažniausias spalvas, ir ieškokite paveikslo, kuris turėtų tas dvi spalvas. Kambario spalvos, esančios paveiksle, sukurs įspūdį, kad paveikslas dera patalpoje.

3 žingsnis. Neskubėkite, pamatykite kuo daugiau eksponatų.

Atlikę visus techninius darbo aspektus, galime pradėti rinktis paveikslą. Žinome, kokio maždaug išmatavimo paveikslo ieškome, bei kokios spalvos jame turi figūruoti. Dažna klaida, kurią darome pirkdami paveikslus, kai renkamės iš labai mažo pasirinkimo.

Peržiūrime kelis eksponatus, aplankome vieną galeriją ir nusprendžiame, kad jau radome tinkamiausią paveikslą savo namų sienai. Vėliau, pamatę dar gražesnį paveikslą, pradedame kaltinti save, kad paskubėjome pirkti.

Aplankykite ne vieną, o kelias dailės galerijas. Susiraskite internete parduodamų paveikslų katalogus, ir juos peržiūrėkite. Kuo daugiau pamatysite, tuo daugiau šansų, kad tikrai rasite paveikslą, kuriuo džiaugsitės ir neabejosite, kad gal reikėjo pirkti kitą.

Laikantys šių aukščiau išvardintų trijų žingsnių užtikrinsite save, kad išsirinksite tinkamiausią ir gražiausią paveikslą norimai patalpai, ir nesigailėsite dėl savo sprendimo. Paveikslo parinkimas turi būti smagus, įdomus ir jaudinantis procesas, todėl nepamirškite to, kai kitą kartą rinksitės paveikslą.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Bendroje spaudos konferencijoje Zelenskis įvardijo sąlygas, kurioms niekada nepritars sutarta dėl absoliutaus ugnies nutraukimo iki 2019 m. pabaigos (116)

„Liko daug neišspręstų klausimų. Tai, kad mums iš viso pavyko atblokuoti šį dialogą, vertinu...

Tragiška lemtis ar žmonių abejingumas: vyras be gyvybės ženklų sostinėje autobusu važinėjo valandą (249)

Vilnietė jau antrą savaitę kasdien keliauja į Respublikinę Vilniaus universiteto ligoninę, čia...

Ar atgims Lietuvos rinktinėje Sabonio ir Marčiulionio duetas? laida „Krepšinio zona“ (32)

Arvydas Sabonis ir Šarūnas Marčiulionis – tai žaidėjai, be kurių Lietuvos krepšinio...

Lietuviai Vokietijos greitkelyje pateko į policijos akiratį – gavo baudą ne tik už greitį (284)

Vokietija garsėja savo greitkeliais, kuriuose greitis – neribojamas. Tačiau drauge šalis garsi ir...

Orų situacija Lietuvoje netrukus keisis: rytais teks saugotis pavojingo reiškinio (1)

Antradienio naktį Lietuvos padangėje debesų bus daug, tik retkarčiais pasirodys nedideli...

Siaubingą incidentą Kėdainiuose norėjo nuslėpti: sprogus fejerverkui kilo panika, apdegė žmonės (29)

Nešventinis incidentas per eglutės įžiebimo šventę Kėdainiuose. Šou atlikėjo rankose sprogus...

Sandra Vilimaitė

Ar nori likusį gyvenimą nedirbti?

Tokį klausimą užduoda finansinės sėkmės patarėjai, pinigų užkalbėtojai ir gerovės...

Šaltinis: Zelenskis su Putino pasiūlymu nesutiko Putinas apie derybų rezultatus: esu patenkintas (467)

Paryžiuje po trejų metų pertraukos įvyko Normandijos formato susitikimas ir Volodymyro...

Vaikų pramogos vandens parke vos nesibaigė skaudžia tragedija: teismas nurodė atlyginti žalą (100)

„Sužinok, kodėl net bebaimiai maorių kariai čia spiegia iš baimės! Išlaikęs ekstremaliausią...