Originalių idėjų niekuomet nestinga studentams, jauniems dizaineriams. Tai patvirtina parodoje “Baldai 2005” surengta jų eksperimentinių kūrinių ekspozicija. Joje savo darbus pristatė Vilniaus dailės akademijos, jos Kauno bei Telšių fakultetų studentai, jaunieji dizaineriai, kuriantys baldus įvairiems gamintojams ar individualiems užsakovams.

Rasa Baradinskienė. Kėdė
© DELFI
Vilniaus dailės akademijos studentė Asta Stankutė sukūrė įdomų suolą iš medžio ir stiklo. Jo medines dalis galima stumdyti, suteikiant baldui įvairias funkcijas. Kūrinys išsiskiria originaliomis lietuvių etnokultūroje naudotomis medžio jungtimis ir konstrukcijos elementais. Ant stiklo išraižytas tekstas, kurį sėdėdamas gali paskaityti.
Rasa Baradinskienė. Kėdė
© DELFI

Kauno fakulteto studentės Ievos Žilvytės fotelis pagamintas iš kelių porolono lakštų, įtaisytų ant aliuminio rėmo. Paprasta, tačiau netikėta idėja, o fotelis, pavadintas neatpažintu sėdimuoju objektu, dar ir patogus bei funkcionalus.

Poroloną baldų gamybai naudoja ir Zita Mulerskaitė. Jos transformuojamas baldas gali atlikti suolo, spintelės, stalo vaidmenis. Suraišiotas virvėmis porolonas, kurioje vietoje gali būti ir prabangus gobelenas - dar viena netikėta mintis.

Daiva Urbonavičiūtė. Kėdė
© DELFI

Telšių fakulteto studentas Donatas Rubavičius eilinį žurnalinį stalelį pavertė meno kūriniu. Jis neatsitiktinai įgavo “Karvės” pavadinimą - medinė jo dalis tešmens formos, o po stikliniu viršumi želia žolė. Paslaptingumu dvelkia tarsi iš senų senovės atkeliavusi Tomos Šeškauskaitės spintelė su mažyčiais stalčiukais, ant grakščių lenktų kojelių.

Jauna baldų dizainerė Aistė Zalatoriūtė sukūrė miegamojo lovą, ant kurios pati norėtų miegoti. Autorė pasakoja, kad sumanymą padiktavo keli reikalavimai: “Po lova amžinai kaupiasi dulkės. Ši neturi palovio, tad problemos nebelieka. Be to, ji sumontuota ant pakylos, tarsi išaugusios iš grindų, dengtų kilimine danga - niekada apsimiegojęs nesušalsi kojų, kol susirasi šlepetes”.

Julija Žilėnienė. Kėdė
© DELFI

Parodoje įsikūrusioje dizaino šou ekspozicijoje originalias baldų dizaino idėjas konceptualiuose darbuose demonstravo net 18 autorių, kuriančių ne tik baldus, bet ir žinomų mados pasaulyje bei kitose meno srityse. Šįsyk jie išbandė jėgas ir kurdami baldus.

Julijos Žilėnienės kėdė primena prabangų drabužį, o ant fotomenininkės Vaivos Abromaitytės kėdės baisu sėstis, nes ant jos sėdynės puikuojasi pagalvėlė su autorės atvaizdu. Rasos Baradinskienės kėdė, nunerta iš raudonų siūlų, turi rankas, kurios švelniai apkabins, lyg būtum mamos glėbyje. Dizainerio Vitalio Čepkausko kėdės ištapytos nuostabiais piešiniais.

Vitalijus Čepkauskas. Kėdė
© DELFI

Pripučiamų fotelių ekspozicija “Suspaustas oras” liudija, kad tokio baldo nereikia niekinti, nes ant jo visai patogu sėdėti, o originalaus dizaino dėka jis gali tapti ryškiu interjero elementu. Pripučiamus fotelius sukurti nepasididžiavo J.Žilėnienė, Jūratė Morkūnaitė, dizainerės Jolanta Rimkutė bei Ieva Ševiakovaitė, Sonata Bylaitė ir V.Čepkauskas.

Dizainerio Naurio Kalinausko stalelis “Star dust” (išvertus į lietuvių kalbą reiškia žvaigždžių dulkės) švyti nežemiška šviesa iš tolo. Gal ant jo ir nieko nepadėsi, nes paviršius sudėliotas iš stiklinių rutuliukų, kuriuos taip ir norisi palaikyti rankose, tačiau neabejotinai jis gali tapti ryškiu akcentu bet kokiame interjere, suteikdamas jam nepakartojamo žavesio.

Vitalijus Čepkauskas. Kėdė
© DELFI

Ką ir kalbėti apie turkio spalvos ornamentais ištapytą vonią ant kojelių. Kas nenorėtų į ją panerti? Tačiau šį “baldą” reikėtų statyti kambario viduryje, o ne slėpti vonioje. Ir tai nėra neįmanoma - šiuolaikiniai interjero sprendimai siūlo ne vieną variantą, kai vonia atsiranda miegamajame, didelės gyvenamosios erdvės nišoje.

Nors šios originalaus dizaino ekspozicijos sumanytojai siūlė vertinti jos eksponatus ne kaip interjere praktiškai pritaikomus sprendimus, bet kaip dizaino idėją, daugelis jų tikrai rastų vietą šiuolaikiniame, moderniame ar papildytų klasikiniu stiliumi įrengtą būstą.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Apie slaptą programą prabilti išdrįsusio sovietų mokslininko laukė siaubingas likimas valdžia iš jo tikėjosi vienintelio dalyko – tylos (91)

Kovo 4 dieną ant suolelio Solsberyje sukniubo buvęs dvigubas Rusijos šnipas Sergejus Skripalis...

Darbdaviams baimę kelianti Z karta ateina dirbti: kaip susitvarkyti (95)

Žmonės, gimę praėjusio šimtmečio pabaigoje ir šio pradžioje – vadinamoji Z karta – jau...

Lietuvoje įvestas vasaros laikas

Sekmadienį, 3 valandą nakties, Lietuvoje įvestas vasaros laikas . Jei to dar nespėjote padaryti,...

Baisisi klastingu NATO narės planu: priešus šįkart užsimojo įveikti iš pagrindų (417)

Sėkminga operacija „Alyvos šakelė“ ir kurdų anklavo Afrino užėmimas tėra pradžia. Turkijos...

Ne tik juodas, alinantis darbas: kaip emigravusios lietuvės užsidirba papildomai (127)

Ką veikia į Jungtinę Karalystę (JK) gyventi ir dirbti išvykę lietuviai? Toks klausimas kyla ne...

Pažeminimą patyręs Jankauskas: tai buvo blogiausias kėlinys rinktinės istorijoje (188)

Lietuvos futbolo rinktinės vyriausiasis treneris Edgaras Jankauskas paaiškino, kodėl jo...

Prisiminė „mirties žygį“: nebuvo galima nė akimirkai sustoti ar atsilikti (89)

Okupuotoje Lenkijoje išaušo žvarbi diena, ir Shmuelis Belleris žinojo tik tiek, kad ji gali...

LSDDP pirmininko pavaduotoju patvirtintas Elvinas Jankevičius vadina tai nesusipratimu (143)

Šeštadienį steigiamajame Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) suvažiavime pirmininko...

Seimo sprendimas pasileisti: kokie motyvai skambėjo prieš 26 metus (64)

Pirmą ir vienintelį kartą sprendimą pasileisti 1992-ųjų liepos 9 dieną priėmė gilią krizę...

Įsiminkite 5 mitybos mitus, kurie gali pakenkti jūsų sveikatai (24)

Kai moksliniai tyrimai nuolat prieina naujų išvadų, sunku susigaudyti, ką reikėtų valgyti, o ko...