aA
Jei nuotraukose įamžintos jūsų gyvenimo akimirkos vis dar paslėptos retai vartomuose albumuose, pats laikas namuose paieškoti joms tinkamesnės vietos. Naujausios technologijos bei aukštą skiriamąją gebą išgaunanti technika gali paversti fotografijas išskirtiniu interjero elementu.
Nuotraukos interjere
© Corbis/Scanpix
Pasitelkę vaizduotę, nuotrauką galėsite perkelti kone į bet kurį paviršių. Juk niekas kitas negali turėti lygiai tokios pat fotografijos iš jūsų atostogų vietų kalnuose ar prie jūros, atspaustos ant stiklinio stalelio paviršiaus, sienų apmušalų ar tiesiog stilingai įrėmintos.

Interjero studijos „Yzy“ kūrybos direktorė Rytė Masionienė pasakojo, jog nuotraukas derinti interjere dabar ypač madinga. Vis daugiau žmonių kreipiasi į specialistus patarimo, kaip kuo išradingiau savo namų aplinkoje pritaikyti širdžiai mielus vaizdus.

Sienų apmušalus kurkite patys

Nuotraukos interjere
© Corbis/Scanpix

Jaukios namų aplinkos kūrimą palengvina šių laikų naujovė – skaitmeninių fotografijų spauda įvairiuose paviršiuose. Itin madinga nuotraukomis dekoruoti stiklą. Specialioje plėvelėje atspaustos fotografijos klijuojamos ant stiklinių pertvarų, spintų durų, staliukų ir kitų stiklinių baldų. Šis būdas ypač aktualus dalijant namus į tam tikras temines erdves, pavyzdžiui, egzotiškų kraštų, Rytų, jūros ir pan. Tinkamai parinktas vaizdas dar labiau sustiprins kuriamos temos įspūdį.

Daugelis jau spėjo išmėginti ir sienų apmušalais paverstų fotografijų privalumus. Nors prekybos centruose lentynos lūžta nuo sienų apmušalų gausos, dažnai taip ir nerandame būtent tokio rašto ar piešinio, apie kokį svajojame. Naujosios technologijos suteikia galimybę savo namų sienų apmušalus sukurti patiems.

Nuotraukas perkelti galima ir ant tekstilės. Medžiaginė širma ar užuolaidos galės kas vakarą priminti kažkada regėtą įspūdingą saulėlydį. Patalynė ar pagalvėlės, papuoštos kelionių, gražios gamtos vaizdais ar brangių žmonių veidais, taps įdomiomis interjero detalėmis.

Pasak interjero specialistės R. Masionienės, ryškiaspalvėmis nuotraukomis dabinti galima kad ir gėlių vazonus, jei tik turite plačią palangę.

Mielas prisiminimų kampelis

Nuotraukos interjere
© Corbis/Scanpix

Žinovės teigimu, vis dar populiarus ir tradicinis būdas – pagyvinti namus įrėmintomis nuotraukomis. Dažnuose namuose įrengiamas savotiškas prisiminimų kampelis – ant sienos pakabinama daug vienos temos susietų nuotraukų. Tai gali būti giminės medis, nupaveiksluoti kelionių ar gamtos vaizdai.

Įrėmintų nuotraukų kolekcijai vietos taip pat galima rasti ir ant nedidelio stalelio ar specialių mažų lentynėlių. Šis jaukus kampelis virsta tam tikra meditacijos zona: čia bus malonu pamąstyti, prisiminti, atsipalaiduoti ir pailsėti.

Pakabinta ant sienos viena ar kelios įrėmintos nuotraukos kambaryje gali atlikti paveikslo funkciją. Interjero specialistai pataria eksperimentuoti derinant priešybes, kuriant kontrastus. Maža nuotraukytė su masyviais, išdailintais rėmeliais žadins jūsų svečių smalsumą prieiti arčiau, žvilgtelėti, kas joje pavaizduota.

Ir atvirkščiai, didelio formato nuotraukas siūloma dėti į minimalistinius, į akis nekrintančius rėmelius. Didelė fotografija tampa svarbiausiu kambario akcentu ir jo nepastebėti neįmanoma. Ji turi būti parenkama itin kruopščiai – kad po kurio laiko nepabostų.

Nuotraukos ore

Nuotraukos interjere
© Corbis/Scanpix

Dar vienas įdomesnis variantas – erdvėje ant plonų vielučių specialiais gnybtukais pakabintos nuotraukos. Tai kambariui suteikia lengvos, nerūpestingos nuotaikos. Be to, šis nuotraukų kabinimo būdas yra labai praktiškas – be papildomų išlaidų ir rūpesčių vos tik panorėję nuotraukas galėsite pakeisti kitomis.

Jei vis dėlto fotografijoms numatėte nuolatinę vietą, galite prieš kabindami jas įdėti į stiklinius rėmus. Jeigu planuojate savo ore kabančią nuotraukų kolekciją kartkartėmis atnaujinti, tinka palikti jas ir visai be rėmų, nevaržomai plazdančias ore.

Didelės nuotraukos – didelėje erdvėje

Nuotraukos interjere
© Corbis/Scanpix

Kad fotografija derėtų prie kitų interjero detalių, svarbu laikytis pagrindinių fotografijų kabinimo bei rėminimo taisyklių.

Nuotraukas patartina kabinti akių lygyje. Tada neiškreipsite vaizdinių kambario proporcijų, be to, nuotrauką bus patogu apžiūrėti ir jūsų namų svečiams – nereikės stiebtis ar pasilenkti. Renkantis fotografijos matmenis, derėtų atsižvelgti į erdvės, kurioje ji kabės, proporcijas.

Mažoje patalpoje geriau atsisakyti labai didelių paveikslų, mat į juos reikia žiūrėti iš toliau. Ankštame kambaryje pakabinta didelio formato nuotrauka paprastai greitai atsibosta, į ją sunku žiūrėti, ypač jei ji dar ir ryškių spalvų. Didelėje erdvėje, atvirkščiai, miniatiūriniai daiktai tarytum ištirpsta. Čia būtini masyvesni, ryškesni interjero akcentai.

Taip pat kruopščiai turi būti parenkami ir nuotraukų rėmeliai. Per ryškūs rėmai užgožia patį vaizdinį, akys krypsta pirmiausia į juos, o ne į kūrinį. Ryškiaspalviai labiau tinka vaiko kambaryje. Į modernų minimalistinį interjerą puikiai įsilieja stikliniai, metaliniai ar plastikiniai paprastų formų rėmeliai. O štai klasikinio stiliaus aplinka reikalauja įmantresnių – paauksuotų, medinių, raižytų ar kitaip išdailintų.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Turistus viliojantis miestas pasitinka griežtomis taisyklėmis ir „sausuoju“ įstatymu (12)

Prakalbus apie Jungtinius Arabų Emyratus dažniausiai iš karto pagalvojama apie Dubajų. Tačiau...

Psichozė, neįgalumas ar net mirtis: populiarėjančių naujų narkotikų poveikis gąsdina patyrusius Lietuvos medikus (53)

Kai kalbame apie naująsias psichoaktyviasias medžiagas, galime pasakyti, kad tai yra terra...

Trumpas užsimojo prieš dar vieną sutartį: šį kartą gali nukentėti ir Lietuva (191)

Į lėktuvą sulipa kelių šalių ginkluotės inspektoriai, orlaivis pakyla ir skrenda virš šalies...

Julijai anytos išmokytas užsiėmimas virto sėkmingu verslu: klientai nepagaili atvažiuoti ir keliasdešimt kilometrų (30)

Prieš keletą metų per motinystės atostogas iš savo anytos išmokusi gaminti sūrius, Julija...

Deimantė Kazėnaitė: savo neturėjimas yra blogiausia, kas gali nutikti žmogui (7)

Žinoma vizažistė ir populiari nuomonės formuotoja Deimantė Kazėnaitė nuolat žavi tobulais...

Smurtą arenoje pasmerkęs Adomaitis: tai blogiausios sezono rungtynės (56)

LKL lyderių akistatoje intriga laikėsi tik pirmą ketvirtį: Vilniaus „Rytas“ (5/1) namuose...

Panevėžys prieš 400 metų: legendos apie vilku paverstą seniūno sūnų ir krikščionybei besipriešinantys vietiniai (12)

Tarpukaryje rytų Lietuvos sostine tituluoto miesto gyvenimas tekėjo vėžio žingsniu. Manoma, kad...

Okinavos ilgaamžių paslaptis – kitokia mityba

Įvairių šalių gyventojai nuo seno ieško jaunystės eliksyro, o neseniai buvo susidomėta...

Kokia išeitis laukia Pranckiečio situacijoje – ekspertai įvardijo vienintelį būdą išsikapanoti (213)

„Mano manymu, šią situaciją galima išspręsti vieninteliu būdu – Seimas turėtų susėsti ir...

Rimvydas Valatka. Kolchozas „Karbauskio keliu“ žengia į dangų (267)

Kartą seniai seniai prie Naisių pilkalnio iš po nakties išdygo žalias kolchozas, o gal taboras...