Tokios lubos vis dažniau įrengiamos tiek privačių namų, tiek visuomeninių pastatų interjeruose – biuruose, prekybos ar paslaugų salonuose, baruose, viešbučiuose. Jos gali būti montuojamos ir specifinėse patalpose – baseinuose, vonios ar tualeto kambariuose, virtuvėje, gamyklinėse patalpose, net operacinėse. Ne išimtis ir parodų stendai, prekybos salės, televizijos studijos.
Interjeras
© Corbis
Paprastai tokios lubos ištempiamos nuo sienos iki sienos, jungiamos specialiais profiliais ir sujungimo elementais. Dėl įtempiamosioms luboms gaminti ir montuoti naudojamų medžiagų ypatybių galima formuoti pačias netikėčiausias formas, įmontuoti šviestuvus, ortakius, stoglangius ar net garso kolonėles, pakabinti gaisro jutiklį.

Pasitelkus fantaziją ir šiuolaikines technologijas, įtempiamosios lubos gali tapti pagrindiniu būsto akcentu, prie kurio belieka pritaikyti tinkamus baldus ir interjero aksesuarus.

Privalumų – daug

Bendrovės „Relgo“, montuojančios įtempiamąsias prancūziškas lubas „Extenzo“, direktorius Genrichas Torčilovas tvirtino, jog įtempiamosios lubos turi daug pranašumų palyginti su tradicinėmis.

- įtempiamąsias lubas nesudėtinga montuoti;

- jose nesunkiai galima įmontuoti įvairiausius šviestuvus, suformuoti angą ortakiams;

- nesudėtinga prižiūrėti, galima plauti, jų nereikia dažyti;

- neblunka nuo saulės, yra ilgaamžės, praktiškos, atsparios tempimui;

- plati spalvų gama – galimybė rinktis iš daugiau nei 100 spalvų;

- didžiulė faktūrų įvairovė;

- tokios lubos gaminamos iš drėgmei, tempimui ir nešvarumams atsparios medžiagos;

- ši medžiaga sunkiai dega, neleidžia plisti liepsnai, neišskiria toksinių medžiagų;

- turi gerų akustinių savybių;

- atsparios drėgmei, todėl jas galima montuoti baseinuose, vonios kambaryje, virtuvėje;

- paprasta išmontuoti ir įrengti iš naujo darant remontą.

Nepatyrę nesumontuos

Bendrovės „Skaida-nf“, montuojančios įtempiamąsias „Barrisol“ lubas, direktorius Stasys Černiauskas atkreipė dėmesį, jog ne visos įmonės sugeba tinkamai atlikti kruopštumo reikalaujančius darbus. Mat kartais pasirenkami ne tie profiliai, kitokios detalės.

Dar svarbu, kad darbus atliktų patyrę meistrai.

„Montuojant įtempiamąsias lubas laikantieji ir kreipiamieji profiliai tvirtinami prie sienų, lubų. Danga neliečia jokio paviršiaus, tad specialiai paruošti dengiamo ploto nereikia. Išsskyrus atvejus, kai įrengiamos šviečiančios lubos“, – kalbėjo S.Černiauskas.

Paprastai įtempiamosios lubos būste sumontuojamos per vieną ar keletą dienų.

Bendrovės „Relgo“ direktorius G.Torčilovas atkreipė dėmesį į tai, jog lubų montavimas gali užtrukti ir ilgiau – kelias savaites. Tai priklauso nuo užsakymo sudėtingumo, parengto projekto ir nuo to, ar medžiagas, iš kurių klientas pageidauja montuoti lubas, reikia užsakyti iš gamintojų užsienyje.

Naudojamos modernios technologijos

Bendrovės „Skaida-nf“ vadovo S.Černiausko teigimu, įtempiamosioms luboms gaminti naudojama stipri ir tampri polimerinė plėvelė. Ji gali būti įvairių atspalvių, faktūrų, netgi padengta veliūru. Naujovė – perforuotos įvairių spalvų lubos.

Paprastai tokios lubos būna trijų tipų: matinės, satininės (jos lygios, nežymiai blizga) ir blizgios lakuotos, primenančios veidrodį.

„Šiuo metu populiaru po įtempiamosiomis lubomis paslėpti šviestuvus, kurie apšviečia visą lubų plotą. Taip pat galima sumontuoti ir reguliuojamą, skirtingo intensyvumo bei įvairių spalvų apšvietimą“, – pasakojo S.Černiauskas.

Be to, įtempiamosios lubos, palyginti su tradicinėmis pakabinamosiomis, sumontuojamos prarandant tik 2–3 cm patalpos aukščio. Kitas privalumas – jos labai lengvos. Vienas kv. m dangos sveria tik apie 180 gr.

Neatsiejama įtempiamųjų lubų dalis – aliuminio profiliai ir įvairios formavimo konstrukcijos, dėl kurių lubų erdvės apdaila gali virsti trimate, tūrine. Nuolat tobulinama profilių sistema leidžia įgyvendinti įvairius užsakovų ir arfchitektų sumanymus.

S.Černiauskas tvirtino, jog įtempiamųjų lubų kaina priklauso nuo medžiagos rūšies, parengto projekto sudėtingumo, patalpos perimetro, sunaudojamo medžiagos ploto, kampų, angų šviestuvams. Kuo lubų apipavidalinimo projektas paprastesnis, tuo kaina mažesnė.

Specialisto nuomonė

Andrius Želnys, architektas:

Įtempiamosios lubos Lietuvoje pasirodė maždaug prieš dešimtmetį. Tuomet tai buvo brangus produktas. Interjero dizaineriai ir architektai jas naudodavo tik nedideliems lubų plotams padengti ir dažniausiai jas įkomponuodavo į tuo metu išpopuliarėjusias pakabinamas gipso kartono lubas. Šiandien jos jau naudojamos tiek brangiems privatiems, tiek moderniems visuomeniniams restoranų, klubų ar salonų interjerams dekoruoti.

Įtempiamosios lubos būna kelių tipų. Pirmiausia, jos gali būti lygios. Naudojant tokias lubas galima išgauti ir trimatę formą. Tokių lubų gama – įvairi. Gali skirtis jų spalvos, paviršiaus blizgumas, ant jų gali būti perkeliamas piešinys ar net nuotrauka. Naudojant įvairaus dydžio tvirtinimo profilius, lubas nuo perdangos galima nuleisti vos dvylika milimetrų. O tai yra privalumas, nes galima paaukštinti erdvę. Tokiomis lubomis dekoruojamos ir pertvaros, į jas įmontuojami įvairūs šviestuvai – tiek įleidžiamieji, tiek pakabinamieji.

Įtempiamosios lubos dera prie bet kokio stiliaus – tiek modernaus, tiek klasikinio – interjero. Svarbiausia, kad jos įsilietų į bendrą interjero erdvę. Dažnai tokios lubos įrengiamos patalpose, kuriose yra baseinas, nes vienas iš jų privalumų – atsparumas drėgmei. O nuo vandens sklindantys atspindžiai praplečia erdvę. Dar viena patraukli savybė, kurią turi šios lubos – jos tarsi pulsuoja dėl oro cirkuliacijos patalpoje. Ypač, jei lubų plėvelė pritvirtinama laisviau.

Įtempiamosios lubos – Lietuvoje nebe naujiena. Pastebėjau, kad klientai jas vertina palankiai. Dažniausiai juos atbaido tik didelė kaina, tačiau vilioja labai geros tokių lubų eksploatacijos ir estetinės ypatybės.

Privačių būstų savininkai, įsirengę tokias lubas, vis dažniau pakelia galvą aukštyn, norėdami jomis pasigrožėti. Jos spindi, pulsuoja ir sukuria įspūdį tarsi kvėpuotų. Na o pasirinkus juodas spindinčias lubas ir į jas įmontavus daug mažų halogeninių šviestuvų, galima pasijusti tarsi žvaigždėtą rugpjūčio naktį po beribiu dangaus skliautu.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: sniegas neskubės tirpti, grįš šaltis (6)

Panašu, jog šalyje pagaliau įsitvirtins tikra žiema, su sniegu pasipuošusiomis apylinkėmis. Nors...

SEB paskelbė naujus įkainius – kai kas brangs dukart (390)

Kaip ir kiti komerciniai bankai, SEB bankas pranešė kad netrukus didins dalies paslaugų...

Gyvai / Vienuoliktasis Dakaro etapas: Žalą ištiko krachas, greičiausias buvo Juknevičius (398)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikėjo iš Beleno...

Lietuvio įspūdžiai iš audringiausio Hamburgo rajono: radau viską, nuo ko valdžia saugo mūsų šalies žmones (395)

Įsijautęs į nuo alkoholio, prostitucijos, rūkalų ir marihuanos išvalytos Lietuvos įvaizdį...

Avangarde finišavęs Juknevičius: labai gaila Vaido (5)

Vienuoliktasis Dakaro etapas vieniems Lietuvos sportininkams buvo sėkmingas, kitiems labai skaudus....

Šeškus tiki LiAngelo ateitimi: jam reikia pradėti mąstyti europietiškai (2)

Edvinas Šeškus praleido rungtynes dėl kelio skausmų, todėl jo tėvas ir vyriausiasis...

Kaip mylimajam pasakyti, kad vienas jo sekso judesys jums visai nepatinka? (34)

Kiekvieną mėnesį „Women`s Health“ svetainė su trimis „Men`s Health“ atstovais analizuoja...

Vasario 16-ąją bus leista valgyti mėsą (378)

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis – šįmet sutampa su pirmuoju gavėnios...

Jauna moteris dėl tampono neteko ir antros kojos (31)

Amerikietei manekenei, kuri dėl higieninio tampono sukelto toksinio šoko sindromo neteko dešinės...

Mokslininkai aptiko dar vieną vyrų ir moterų skirtumą: kas susijaudinus darosi jų galvose? (10)

Tai, kad moterys ir vyrai yra labai skirtingi, žino visi. Evoliucija ir per tūkstantmečius...