aA
Jeigu ketinate griebtis pirmojo dizaino ir dekoravimo projekto savo naujuose namuose, galbūt svarstote, kaip svarbu žinoti naujausius mados vėjus interjero dizaino srityje. Juk norėtumėte, kad bet koks jūsų pasirinktas dizaino ir dekoravimo planas parduodant namus pakeltų jų vertę. Ar turėtumėte apriboti savo mintimis tik ties tuo, kas yra „ant bangos“?
Interjeras
© Shutterstock nuotr.

Dauguma patyrusių dizainerių jums pasakys, kad dizainas turėtų atspindėti jūsų asmenybę, nebūtinai tik tai, kas yra madinga ir modernu. Tačiau jeigu esate iš tų, kurie stovi pirmose eilėse prie naujų elektroninių įtaisų ir kovoja niekuomet nesibaigiančiame noro būti moderniu mūšyje, paskutinės interjero dizaino mados jums gali būti labai aktualios.

Gali būti pakankamai sunku sekti paskutines madas, nes jos kinta greitai, dažnai netgi kiekvieną sezoną. Geri dekoro žurnalai, kurių galite rasti bibliotekose ar įvairios namų tobulinimo ir dizaino mugės gali būti labai geri idėjų šaltiniai.

Dar dizaineriai siūlo peržvelgti šiuolaikines dekoravimo madas ir palyginti jas su klasikiniais stiliais – taip suprasime, kas mums nepatinka. Tai kartais padeda norint suformuoti aiškų, mums patinkančių dalykų vaizdą. Prieš aptariant kelius paskutinių madų pavyzdžius, štai jums paskutinis, apmąstymo vertas dizaino principas.

Pasiskolintas principas iš moderniosios architektūros: forma arba fizinė kambario išvaizda turėtų atitikti jo funkciją. Tarkime, jūs atsisėdate ir tiksliai užrašote, kaip naudositės savo virtuve ar poilsio kambariu. Jūs daug galvojate, sukuriate ilgą sąrašą, kurio paskutinis punktas turėtų būti „lengva valyti“. Galbūt šis punktas, kaip funkcinis, gali būti šiek tiek per platus, tačiau jis jums svarbus, todėl ir aktualus.

Naujausia mada poilsio kambariuose – naudoti natūralaus akmens išvaizdos plokštes. Jos dramatiškos, sukuria 3D efektą, nes naudoja skirtingus akmenis primenančius raštus. Grioveliai, kampai ir įtrūkimai sukuria gilumo ir stebinančiai dramatiškos tekstūros įvaizdį. Tačiau tie grioveliai kartu yra ir dulkių bei purvo magnetai.

Virtuvėje natūralaus akmens stalviršiai sulaukia vis daugiau populiarumo. Iš mados išeina blizgantys nupoliruoti granitiniai paviršiai, kai tuo tarpu labai madinga apdaila šlifavimo akmeniu.
Šis apdailos tipas atliekamas didelio greičio įrenginiu poliruojant taip, kad sukuriamas nedidelis blizgėjimas, primenantis akmenį jo natūralioje aplinkoje.

Šis apdailos tipas yra labai akytas, todėl priežiūros reikalavimai yra pakankamai aukšti. Net jei stalviršis yra pakankamai gerai izoliuotas, jo valymas gali būti kur kas sudėtingesnis nei mažiau madingo nupoliruoto granitinio paviršiaus, prie jo neprilimpa maisto dalelės. Galiausiai, jei izoliacija bus atlikta neteisingai ar bus pažeista, paviršius gali likti dėmėtas.

Turite savęs paklausti: „Ar naujausios mados yra svarbesnės nei paprasta priežiūra?“. Spręskite patys.

Kai kurie dizaineriai pataria madų fanatikams atsargiai žaisti su brangiomis dekoro detalėms – kaip, pavyzdžiui, minėtasis stalviršis – ir naujausias madas taikyti renkantis aksesuarus pasirinktai patalpai. Nesvarbu, ką nuspręsite, naujų dizaino idėjų ieškojimo procesas bus vertas įdėtų pastangų ir paskirto laiko.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ligoninės „mirtininkės“: vienintelis kriterijus gali nulemti 15 ligoninių likimą (221)

DELFI pasiekė Sveikatos apsaugos ministerijos ( SAM ) specialistų parengta neoficiali analizė,...

Šeimai finansų krizė nesibaigia iki šiol: įžvelgia sistemines spragas (16)

Praėjusiame dešimtmetyje Lietuvoje besipučiant nekilnojamojo turto kainų burbului, verslininkas...

ES gimė Italijos saloje, dabar jos gyventojai nori lauk (69)

Niūriai žvelgdamas į apleistą salos uostą, Ciro Alleatis nė kiek neabejoja, kas yra kaltas dėl...

Eli Lake: Šiaurės Korėjos apgavystė (4)

Nuo tada, kai praėjusį birželį per viršūnių susitikimą Singapūre susipažino su Kim Jong Unu,...

Tragiškas Celine Dion gyvenimas - lyg prakeiksmas: lydimas gedulo, persileidimų ir vyro kančių (13)

Kanadiečių dainininkės Celine Dion širdis niekuomet nepamirš velionio vyro ir buvusio...

Didžiuliai vandens kiekiai suteka į plyšius vandenyno dugne – kur jis dingsta? (31)

Jūs tikriausiai žinote, kad Žemės paviršius yra tarsi suskeldėjusio kiaušinio lukštas....

Planuojantiems statybas: ką privaloma žinoti apie detaliojo ir bendrojo plano koregavimą (2)

Rinkdamiesi žemės sklypą, kuriame norėtumėte statyti savo svajonių namą ar vystyti kitą...

Pasitelkite vieną gudrybę ir įspaudų ant kilimo neliks iš karto

Kai norisi permainų namuose, o laiko remontui nėra, pakanka perstatyti baldus – malonios permainos...

Pavojingų atliekų mūsų namuose netrūksta: kaip su jomis elgtis? (2)

Kasdieniai poreikiai kiekvienos šeimos namuose palieka po nemažą krepšelį atliekų. Dalį...

8 klaidos, kurių rudenį neišvengia dažnas sodininkas (4)

Rudenį paprastai pasijuntame išvarginti žemės ūkio darbų, todėl norime juos kuo greičiau...