Kai kurie tinkamose vietose sustatyti augalai ne tik suteikia patalpoms jaukumo, bet ir valo jų orą, be to, padeda sukurti labiau atpalaiduojančią, poilsiui tinkamą atmosferą. Laikas, praleistas gamtoje, nuo seno laikomas tikra panacėja streso ir įtampos kamuojamiems žmonėms. 2008 metais atlikto tyrimo išvadose nurodoma, kad ligoninėse gydomi pacientai, kurių palatose žaliuoja augalai, patiria mažiau įtampos nei tie, kurių palatose augalų nėra.

Vienos iš portalo „HuffPost“ rubrikų leidėjai pamėgino išskirti aštuonis puikiai atrodančius, be to, ypatingos priežiūros nereikalaujančius kambarinius augalus, išties efektyviai didinančius deguonies kiekį patalpoje ir šalinančius kenksmingus toksinus. Įdomu, kad kai kurie iš jų pažymėti NASA patvirtinimo atspaudu. Tad nedvejodami apgyvendinkite kurį nors iš toliau paminėtų augalų miegamajame arba darbo zonoje ir kvėpuokite bent kiek švaresniu oru.

1. Alavijas

Alavijo, dar vadinamo alijošiumi, gelis vertinamas dėl gydomųjų savybių. Jis padeda nuraminti odą, patyrus nudegimų arba sužalojimų. Šis saulę mėgstantis augalas padeda sureguliuoti ir stebėti kambario, kuriame yra auginamas, oro kokybę. Alavijas šalina iš oro teršalus, įeinančius į cheminių valomųjų preparatų sudėtį. Minėtina, kad rudais taškeliais nusėti augalo lapai yra ženklas, jog kenksmingų cheminių medžiagų kiekis ore pasiekė kritinį lygį.

2. Brazilinis kaučiukmedis

Braziliniai kaučiukmedžiai puikiai valo orą, be to, juos itin lengva auginti: jie veši net vėsioje temperatūroje ir prastai apšviestose vietose. Daug priežiūros nereikalaujantis augalas yra galingas toksinų priešas ir oro grynintojas.

3. Vėzdūnė

Šią gėlę ypač patogu auginti, nes ji nėra lepi. Vėzdūnei puikiai tiks šešėlis ir vėsesnė temperatūra. Šis augalas sumažina net kelių rūšių ore esančių toksinų lygį.

4. Trijuostė sansevjera

Trijuostėms sansevjeroms nereikia nei daug šviesos, nei daug vandens, todėl jos puikiai augs bet kuriame namų kampe. Šis augalas absorbuoja anglies dioksidą ir išskiria deguonį. Įdomu tai, kad trijuostės sansevjeros šį procesą vykdo naktį, o ne dieną, kaip daugelis augalų, todėl ją tikrai verta pasistatyti miegamajame.

5. Bambliuotoji palmikė

Bambliuotoji palmikė įtraukta į NASA sudarytą efektyviausiai orą valančių augalų sąrašą. Jos oro gryninimo koeficientas – 8,4. Šie augalai ypač efektyviai šalina benzeną ir trichloretileną. Juos reikia gausiai laistyti, be to, jie nemėgsta tiesioginių saulės spindulių, todėl puikiausiai tiks šešėlis.

6. Filodendras

Širdelės formos lapais pasipuošęs filodendras – vienas iš populiariausių kambarinių augalų. Jis efektingai puošią patalpą ir nereikalauja specialios priežiūros. Filodendrai išsiskiria aukštais ksileno absorbavimo rodikliais. Tinkamai prižiūrimi augalai begalę metų išlieka gyvybingi. Juos būtina saikingai palaistyti. Šiek tiek saulės šviesos filodendrams taip pat neprošal.
Filodendras

7. Kraštuotoji dracena

Kraštuotosios dracenos tikrai gali pasiekti lubas. Šie augalai – tikra namų puošmena, tačiau vertinami jie ne tik dėl puikios išvaizdos. Kraštuotosios dracenos padeda šalinti iš aplinkos toksinus, įskaitant ksileną, trichloretileną ir formaldehidą. Šie augalai mėgsta saulę.

8. Auksaspalvis skindapas

Auksaspalvis skindapas į NASA patvirtintų augalų sąrašą įtrauktas dėl gebėjimo pašalinti iš oro formaldehidą. Šiuos karančius augalus labiausiai patartina auginti virtuvėje arba svetainėje. Jiems nereikia daug šviesos, be to, jie atsparūs ir žemesnei temperatūrai.
Auksaspalvis skindapas
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)