Jei jus kankina klausimas, kaip užsiauginti moliūgą konteineryje, bačkoje ar maiše, atsakymas labai paprastas: lengviau, nei jūs manote. Teisingai prižiūrint, moliūgai gali augti konteineriuose ar kituose dideliuose induose ir ten jaustis puikiai.
Moliūgas
© Shutterstock

Jei nuspręsite pabandyti, rinkitės veisles su mažesniais vaisiais. Galima nusipirkti ar užsiauginti daigų, galima sėti tiesiai į konteinerį, 2–3 cm gylyje. Svarbu, kad dirva būtų įšilusi iki 15 °C.

Konteinerio reikia didelio – ne mažiau kaip trijų kibirų talpos. Žemė turi būti puri, derlinga, turtinga azoto ir drėgna. Štai kodėl indas turi būti didelis. Juk mažame žemė greitai išdžiūva. Įsitikinkite, kad dugne yra gana didelė skylė vandens pertekliui išbėgti, dar geriau – kelios. Moliūgams patinka drėgna žemė, bet nuo užmirkusios jie suserga. Indą su augalu pastatykite užuovėjoje, kad bent 6 valandas per parą galėtų mėgautis saulės spinduliais.

Moliūgus reikia tręšti. Jei turite lėtai tirpstančių trąšų, jų įmaišykite į žemę prieš sodindami. Šioms nustojus veikti (užtenka mėnesiui), naudokite skystas organines trąšas. Tręškite kartą per dvi savaites. Neperdozuokite azoto, nebent jums patinka vešlūs lapai, o ne kvapnūs vaisiai.

Moliūgai – nemaži augalai, tad ir vietos jiems reikia daug. Įvertinkite, kiek aplink yra laisvos erdvės. Šios daržovės auga greitai ir netrukus gali apraizgyti greta esančius augalus. Padarykite atramas iš špagato, virvės ar medinių karčių, stiebus pririškite minkštu audiniu, laisvai, kad nepažeistumėte. Pernelyg ilgus stiebus galite patrumpinti.

Moliūgams reikia apdulkintojų. Su tuo gerai susidoroja bitės, tad pasodinkite greta medingų gėlių, prieskoninių augalų, viliojančių vabzdžius, pavyzdžiui, agurklių.

Moliūgas
Moliūgas
© Shutterstock

Nuo sėjos iki derliaus nuėmimo praeina 75–100 dienų, nelygu veislė ir oro sąlygos. Jei augantys vaisiai atrodo pernelyg sunkūs ir stiebai grasinasi išlūžti, moliūgus dėkite į tinklelius ir pririškite ant atramų. Būtų gerai, jei juos kartkartėmis atsargiai pasuktumėte, kad bręstų tolygiai, būtų gardūs visi šonai, ne tik į saulę atsisukę. Jei nėra galimybės vaisių įdėti į tinklelius, paspirkite lentomis, dėžėmis, kad būtų kiek pakelti nuo žemės – antraip bus suploti, nesimetriški. Be to, jei ilgai drėgna, o moliūgai guli tiesiog ant žemės, gali pradėti pūti.

Kai moliūgas įgyja veislei būdingą spalvą, panašu, kad galima imti derlių. Galima ir nagu patikrinti – jei lengvai į odą sminga, dar teks palūkėti arba suvartoti greičiau, nes ilgai laikyti netinka.

Pabelskite į savo augintinio „pilvuką“ – jei atrodo, kad skamba, tarytum viduje būtų tuščia ertmė, drąsiai imkite derlių. Išlaisvinti nuo virkščių geriau sekatoriumi arba tvirtomis žirklėmis. Jei geri orai, moliūgus savaitei palikite saulės atokaitoje – tai jiems tik į naudą.

Lygiai taip pat induose galite auginti agurkus, aguročius, cukinijas, kitas moliūgines daržoves. Būtinai pabandykite – smagus užsiėmimas.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Feisbuke plinta siūlymai, kaip užsidirbti iš „Maxima“ kortelės (28)

„Pinigai grįžta perkant“, – džiaugsmingai skelbia viena feisbuko grupė. Joje visi norintys...

Charkoviečiai pageidauja pasiskolinti mūsų prezidentę: jos reikia Ukrainai (345)

Prieš lankantis pusantro milijono gyventojų turinčiame, antrame pagal dydį Ukrainos mieste...

Skulptorius Vladas Kančauskas: naujas Druskininkų ženklas – mano darbo plagiatas (48)

Vos spėjo Druskininkų kurortas papuošti žiedinę sankryžą prie įvažiavimo iš Merkinės...

Trumpas po susitikimo su Putinu: aš manau, kad dabar mes einame teisingu keliu (1138)

Pirmadienį Helsinkyje susitiko JAV ir Rusijos vadovai. Tai buvo pirmasis dvišalis Donaldo...

Neringa Venckienė vėl sulaukė palaikymo: iš Lietuvos – laiškas JAV teismui (221)

Ketvirtadienį, liepos 12 d., Jungtinių Amerikos Valstijų teismas paskelbė, kad Neringos...

Lietuvos aukštuomenė parodė elegancijos ir gero skonio pavyzdį (98)

Tradiciškai liepos 14-ąją Turniškėse esančioje Prancūzijos rezidencijoje paminėta Bastilijos...

Gydytojai įspėja dėl naujos sparčiai lytiniu keliu plintančios ligos (66)

Gydytojai perspėja, kad kol kas mažai žinoma lytiniu keliu plintanti liga Mycoplasma genitalium...

Kodėl lietuviai mieliau renkasi lietuvišką prekę? (54)

Net 94 proc. Lietuvos vartotojų teigia teikiantys pirmenybę vietiniams produktams, didžiausias...

Neįtikėtina išgyvenimo istorija: prieš savaitę nuo 60 m. skardžio nulėkusi moteris rasta gyva išgyveno gerdama automobilio radiatoriaus vandenį (22)

Viena turistavusi pora rado dingusią moterį iš Oregono, kurios automobilis beveik prieš savaitę...

Maradona atskleidė savo planus Breste: statys gigantišką „Paukščių tako“ stadioną (8)

Girgždančiu ir kiek nuvargusiu balsu, ramiai rinkdamas žodžius futbolo legenda atskleidė...