aA
Vaiko aplinka, kurioje jis auga, yra itin svarbi jo vystymuisi. Tėvai dažniausiai stengiasi įrengti vaikų kambarius kuo gražiau, kuo spalvingiau, kad jų atžalos ten jaustųsi laimingos.
© Vida Press

Mokyklinukui skirtas kambarys turi atlikti bene daugiausia funkcijų, todėl itin svarbu jį įrengti tinkamai.

Saviraiška – itin svarbi

Dar dabar prisimenu, kaip pavydėjau klasiokei, kuriai tėvai leido savo kambario sienas puošti plakatais iš žurnalų, juose puikavosi tada populiarios muzikos grupės. Mano kambarys buvo tvarkingas, įrengtas pagal suaugusiųjų skonį. Jame stovėjo raudonmedžio sekcija, o sienos buvo tapetuotos klasikiniais raštais. Ant jų negalėjau kabinti nieko, kas neturi rėmų. Mano piešti šunys ir katinai, įrėminti pačios padarytuose popieriniuose rėmeliuose, buvo menkas išsigelbėjimas iš solidaus ir suaugusiems tinkamo stiliaus rėmų.

Nenoriu pasakyti, kad turite vaikui leisti viską, ko tik jis įsigeidžia, bet esant šiuolaikinei pasiūlai tikrai rasite alternatyvų, tenkinančių ir mažą, ir didelį.

Piratų laivas, princesių rūmai, animacinių filmų ar pasakų personažai, kosminio laivo konsolė, namelis medyje. Tai – dažniausiai pasitaikančios temos itin stilinguose ir su didele išmone bei nemažomis investicijomis įrengtuose vaikų kambariuose. Jei neturite galimybių ar vietos įrengti pasaką primenantį kambarį savo atžalai, svarbiausia žinoti keletą dalykų, kurie būtini, kad vaikas augtų sveikas ir laimingas.

Svarbiausia ergonomiškumas

Rinkdami stalą mokyklinukui vadovaukitės taisyklėmis, kaip ir rinkdamiesi stalą sau. Žiūrėkite, kad baldas atitiktų vaiko anatomiją: kad būtų išlaikytas reikiamas atstumas nuo akių iki kompiuterio ekrano, tinkama riešų pozicija. Kai rinksite kėdę, nepamirškite nugaros ir kojų padėties. Baldai, pritaikyti vaikų kūnams, padeda geriau susikoncentruoti mokantis.

Daug pagiriamųjų žodžių gali būti skirti „augantiems“ baldams, kuriuos galima padidinti vaikui paaugus. Tiesa, toks stalas kainuoja brangiai. Internete siūlomi „augantys“ stalai kainuoja nuo 80 iki 700 eurų. „Auganti“ kėdė – nuo 74 iki daugiau nei 300 eurų. Paprastą rašomąjį stalą, ypač jei ieškosite naudoto, galėsite įsigyti dešimt kartų pigiau. Jei taupote ir abejojate, ar verta investuoti į „augančius“ baldus, svarbiau yra patogi kėdė (laikanti nugarą, patogi kojoms ir pritaikyta vaikui) ir paprastas stalas, gal net paveldėtas iš močiutės ar atiduotas kaimynų.

Rinkdamiesi stalą taip pat atidžiai apžiūrėkite jo paviršių – stikliniai stalai būna šalti, ant jų nemalonu laikyti rankas. Jei pirkote naują stalą ir norite jį ilgiau išsaugoti nesugadintą, pravartu įsigyti stalo patiesalą – jis apsaugo medį nuo įbrėžimų, rašalo, tušo ar dažų dėmių. Jų būna skaidrių ir matinių su pakeliamu skaidriu viršeliu, yra įvairių dydžių, jie gaminami iš kokybiško plastiko. Po tokiu patiesalu patogu pakišti kalendorių arba pamokų tvarkaraštį.

Vieta miegui ir šėlsmui

Ko gero, nė vienas namų kambarys neatlieka tiek funkcijų, kiek priklausantis vaikui. O jei jame gyvena net ne viena auganti asmenybė? Juk čia ir mokomasi, ir miegama, ir žaidžiama. Kartais gal net ir valgoma, slapčia nuo tvarką mėgstančios mamos.

Jei turite daugiau vietos, apgalvokite, kokie judrūs užsiėmimai padėtų jūsų vaikui išlieti susikaupusią energiją tamsiais žiemos vakarais. Gal galite pakabinti bokso kriaušę ar virvines kopėčias? Jas puikiai įkomponuosite tarpduryje ir tai neužims vietos.

Taupant vietą, ypač jei vaikų šeimoje yra ne vienas, daugelis renkasi dviaukštę lovą. Jei turite užtektinai vietos, geriau pirkite 2 atskiras. Juk nenorėsite kas vakarą ropštis į antrą aukštą palinkėti vaikui labos nakties, nes tai nepatogu. Galiausiai galite prarasti tokį svarbų bent kelių minučių pokalbį prieš miegą. Be to, vaikui sergant nebus patogu nešioti jam karštas arbatas ir matuoti temperatūrą.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Greitas poveikis, greita ir priklausomybė: šiais vaistais esame linkę smarkiai piktnaudžiauti (49)

Jei prieš jus stovėtų trys lietuvės moterys – bent viena iš jų savo gyvenime būtų vartojusi...

Auklė Šarūnė – apie darbo užkulisius: auklės yra sudariusios ir juoduosius tėvų sąrašus (62)

Auklė Šarūnė Jovaišaitė tvirtina, kad nenorėtų dirbti nuolatine aukle vienai šeimai, kur...

Vilnius ne jūsų, o mūsų: kas atbaido kaimynus nuo žygio „atsiimti“ Lietuvos sostinę (440)

Šiuolaikinė Lietuva neturi nieko bendro su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste. Tai ne lietuvių...

Naktinė prekyba Gariūnuose: mažiausios kainos, turistiniai autobusai ir besislepiantys prekeiviai (102)

Antradieniais didžiausias Lietuvos turgus darbą pradeda 2.30 val. nakties. Kol dauguma vilniečių...

Neišnaudojami žemės gelmių turtai: kasdien naudojama medžiaga slypi po mūsų kojomis (1)

Skaičiuojama, kad po mūsų kojomis slypi 17 žemės gelmių išteklių rūšių. Tačiau ne visi...

Sekmadienio vakarą, daugybei žmonių grįžtant į Vilnių, prie sostinės susidūrė 4 automobiliai (48)

Sekmadienio vakarą šalia Vilniaus, netoli Gariūnų, magistralėje Klaipėda-Vilnius, susidūrė...

Vietovė aplink Kauną, kurią tarpukariu vadino pasiturinčių miestiečių meka: turėti čia ūkį tapo mados reikalu

Kalvoje apaugusioje šimtametėmis liepomis ir ąžuolais paskendę stovi raudoni rūmai. Iš vienos...

Antetokounmpo šou nepadėjo: graikai pratęsime nusileido serbams ir prarado puolėją (14)

Giannis Antetokounmpo surengė dar vieną šou draugiškame Akropolio turnyre Atėnuose, tačiau...

Kodėl reikia kalbėti apie neištikimybę (12)

Esame linkę apie savo partnerius galvoti gerai, bet galbūt nereikėtų taip aklai jais pasitikėti.